Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7
 laptop acer nu merge tastatura

De ce ca Freelancer caștigi ...

La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!
 Probleme testosteron

Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050
 Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier
 

service porsche bucuresti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
missGARFIELD

missGARFIELD

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 04.03.2008
Am fost cu masina la revizie la Porsche (un Audi A3) pe la mijlocul lui decembrie. Au schimbat discurile si placutele de frana. Toate bune si frumoase,pina cand, cam dupa 1500km, masina a inceput sa aiba probleme la franare (vibra si se oprea cam tarziu). Am dus-o acum 2 zile la service inapoi si initial mi-au spus ca nu are nimic (asta era la ora 9),ca nu li se pare nimic in neregula.Pe la ora 13 m-au sunat sa imi comunice ca discurile sunt ovalizate, a fost folosita necorespunzator, suprasolicitata, am mers infranat si pe teren accidentat. Si,pe linga toate astea, cand era incinsa, am intrat intr-o balta si s-au decalit discurile.   :huh:
Eu am refuzat sa platesc o noua "inlocuire" de discuri + placute (ultima oara a fost cca 1600ron), sa iau masina de acolo si inca astept un raspuns pertinent de la ei.
Ati mai auzit de asa ceva?
Help,plssssssss

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.214
  • Înscris: 04.10.2007
stiu ca a trecut un an si ceva, dar PB fura pe rupte

cum ai rezolvat?

#3
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 23.06.2006
am auzit de persoane care vand piese intregi .... injectoare ..... gramezi de piese de la Porsche .... si se si tiganesc la preturi ...... am o cunostinta care poate aduce cam orice piesa de la VW cam la juma de pret sau un pic mai mult .... pe mine m'a ingrozit ce'mi povestea .. niste nesimtiti ....

#4
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.052
  • Înscris: 19.01.2007
Cumnata mea si-a reparat o octavia lovita frontal, cu air-bag-uri sarite, deci destul de avariata, cu piese procurate de la o "cunostinta" din service-ul PBA! Dupa devizul celor de la PBA reparatia se ridica la cca 10.000e in conditiile in care masina a costat noua 14.000e in 2006. Piese "cunostinta" + manopera = 4000e!

Editat de pustiu_22, 17 septembrie 2009 - 19:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate