Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7
 laptop acer nu merge tastatura

De ce ca Freelancer caștigi ...

La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!
 Probleme testosteron

Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050
 Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier
 

Discuri la biciceta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Am si eu o problema . In timp imi ungeam amortizoarele fata , am scapat din greseala ulei pe discul de frana , iar acum nu mai prinde bine....zici ca am ABS  ;) La franare folosesc ambele frane , si nu se compara cu franare de acum 2-3 sapt cand nu aveam ulei pe disc (aproape de 2x mai greu opresc cu abele frane fata de acum 2-3 sapt cand nu aveam uleiu asta X( pe disc ) ....


Ce sfaturi imi dati ? Cu ce sa'l mai sterg  :angry:
Am incercat cu  Diluant ,detergent de vase , am cobort 2-3 km cu frana pusa sa'l ard .... dar degeaba :(

HELP !!!!

#2
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Schimba placutele de frana sau mai suporta 2-3 saptamani fenomenul. Trebuie sa se duca stratul superficial imbibat de ulei de pe placutele de frana.

Edited by Dragon Warrior, 01 March 2008 - 12:37.


#3
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View PostDragon Warrior, on Mar 1 2008, 12:37, said:

Schimba placutele de frana sau mai suporta 2-3 saptamani fenomenul. Trebuie sa se duca stratul superficial imbibat de ulei de pe placutele de frana.
Pai uleiul este pe disc de vreo 2 lunii dar de 2-3 sapt am scoso la plimbare !

#4
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
OK. Schimba placutele. Nu costa o avere.

#5
mihaibig

mihaibig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.03.2008

View PostaWp_viTal, on Mar 1 2008, 12:29, said:

Ce sfaturi imi dati ? Cu ce sa'l mai sterg  :angry:
Am incercat cu  Diluant ,detergent de vase , am cobort 2-3 km cu frana pusa sa'l ard .... dar degeaba :(

HELP !!!!

daca nu ai incercat deja si daca nu ai schimbat placutele incearca cu lichid de frana pentru masini. e destul de puternic si poate ai noroc.

#6
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postmihaibig, on Mar 4 2008, 23:47, said:

daca nu ai incercat deja si daca nu ai schimbat placutele incearca cu lichid de frana pentru masini. e destul de puternic si poate ai noroc.
@Dragon Warrior : asta fac fetele ! Le-am sters cu benzina , tin mai bine ,dar am sters doar discul nu si placutele si tot e nasol !

@mihaibig : lichid de frana ? Asta nu se pune pe undeva la motor ? O sa incerc si asta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate