Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator

Rezerve periuta de dinti Woya
 Promisiunile și realizarile ...

Recomandare soundbar

Controller dual step down MAX8734A

Nu pot citi stickurile USB
 

Program Editare Video

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
I-Alex

I-Alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2007
Buna ziua,
Stiti vre-un program complex de editare video ?
Dar sa pot sa tai imagini si sa pun muzica pe ele ca as vrea sa fac un documentar despre un prieten  :naughty:  cam ciudatel...  :coolspeak:
Deci un program cu care sa pot face un documentar ca pe national geographic, am poze si inregistrari am nevoie de program
Multumesc anticipat :worthy:

#2
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Adobe Premiere

#3
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Windows Movie Maker

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Orice program de editare video: pinnacle, ulead, womble, after effects, sony vegas, premiere, movie maker etc. etc. etc.

#5
I-Alex

I-Alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2007

View Postqueensoft, on Dec 13 2007, 16:26, said:

Orice program de editare video: pinnacle, ulead, womble, after effects, sony vegas, premiere, movie maker etc. etc. etc.
sony vegas este cel mai bun?
cred ca am mai auzit de el
o sa incerc tot ce mi-ati propus dar cum pot sa pun o voce, in engleza cu subtitrare in romana?

#6
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Inregistrezi vocea cu orice program (cool edit, audition, audigy etc.), apoi o pui in program. Toate au track separat pentru audio. De asemenea, la majoritatea se poate sterge direct din program sunetul original.
Subtitrarea o adaugi permanent pe film (sub forma de title sau poze) sau o faci separata (din aia originala, pentru DVD, in cazul in care salveziin format DVD Video) cu programele Subtitle Workshop (creare si sincronizare subtitrare) si apoi DVD Lab Pro. Iti recomand prima varianta (titrare permanenta, direct pe film).

#7
bogdan_no01

bogdan_no01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.02.2009
Imi puteti spune un program care face filmuletele  sa ruleze in reluare??? dar doar o parte din filmulet care o vreau eu ....nu tot filmuletul...ma intelegi.....va rog frumos...

#8
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005
majoritatea programelor de editare au o functie de slow motion...ce nu pot face ele e sa te determine sa citesti help-ul programului respectiv

#9
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Terminati saracul om....
Treaba e cam asa:

Cel mai bun pentru montaj e considerat Adobe Premiere (vezi ca pe la ghiduri am prezentat niste chestii despre el care te-ar ajuta in topicul montaj). Nu te baga la after effects ca o sa dai cu capul de pereti. E mai bun pe scene scurte in special, pentru ca poti crea efecte complexe practic poti realiza orice, dar nu te baga cel putin pentru moment. Cat despre vegas, e bunicel, dar mi se pare ca nu e chiar asa performant ca premiere si la o complexitate mai mare, dar fiecare cu al lui. Cam asta e, daca ai nevoie de ajutor cu ceva poti sa imi dai un pm cu un id de messenger sa vorbim mai pe larg.

#10
bogdan_no01

bogdan_no01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.02.2009

View PostGady_paul, on 6th September 2009, 11:37, said:

Terminati saracul om....
Treaba e cam asa:

Cel mai bun pentru montaj e considerat Adobe Premiere (vezi ca pe la ghiduri am prezentat niste chestii despre el care te-ar ajuta in topicul montaj). Nu te baga la after effects ca o sa dai cu capul de pereti. E mai bun pe scene scurte in special, pentru ca poti crea efecte complexe practic poti realiza orice, dar nu te baga cel putin pentru moment. Cat despre vegas, e bunicel, dar mi se pare ca nu e chiar asa performant ca premiere si la o complexitate mai mare, dar fiecare cu al lui. Cam asta e, daca ai nevoie de ajutor cu ceva poti sa imi dai un pm cu un id de messenger sa vorbim mai pe larg.
ok

Edited by bogdan_no01, 06 September 2009 - 12:50.


#11
bogdan_no01

bogdan_no01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.02.2009
Salut!
Am o problema cu Adobe Premiere  nu pot sa pun filmulete cu format mod  imi zice ca nu suporta formatul,trebuie sa le convertesc ,asta dureaza cam 1-2h pe un filmulet de 3-4 min....
Ma puteti ajuta sa gasesc un codec ceva ca sa imi mearga neconvertite..... sau o alta solutie daca aveti va rog frumos sa imi spuneti....
Multumesc!

#12
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 24.12.2004
Exista un mic soft cu care poti sa convertesti din .mod in avi sau mpeg, se numeste sdcopy. E free.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate