Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Austrian Village - vi-l recomand cu caldura

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#55
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postaikido, on Oct 22 2007, 11:14, said:

Asta chiar ca o mai poti spune odata....felicitari pentru decizia luata, oricum in IT poti lucra si ca freelancer, nu ai fi atat de legat de drumuri zilnice la birou.
true true...
valentin ce  lot de comfort plus ai luat? au fost cele mai faine case. din cate am inteles nu mai sunt diponibile acum

#56
vast_vision

vast_vision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2007

View Postdantes87, on Oct 24 2007, 11:01, said:

true true...
valentin ce  lot de comfort plus ai luat? au fost cele mai faine case. din cate am inteles nu mai sunt diponibile acum

Lotul 40 (am luat duplexul nr. 4 din linia de ComfortPlus impreuna cu o familie de prieteni - ei au lotul 41).

Intr-adevar din faptul ca nu mai este nici una disponibila poti concluziona ca au fost cele mai solicitate... "fain" depinde de gustul fiecaruia... as zice insa ca la noi pretul a fost decisiv in luarea deciziei, daca ne-am fi permis ne-am fi luat pe malul lacului, cu siguranta :)

#57
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Pai si pana la urma, care au fost/sunt preturile in acest ansamblu?

#58
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postvast_vision, on Oct 26 2007, 15:36, said:

Lotul 40 (am luat duplexul nr. 4 din linia de ComfortPlus impreuna cu o familie de prieteni - ei au lotul 41).

Intr-adevar din faptul ca nu mai este nici una disponibila poti concluziona ca au fost cele mai solicitate... "fain" depinde de gustul fiecaruia... as zice insa ca la noi pretul a fost decisiv in luarea deciziei, daca ne-am fi permis ne-am fi luat pe malul lacului, cu siguranta :)
felicitari pentru decizia luata. astept sa ne mutam. eu o sa fiu intr-un comfort, cele mai mici. cele de pe malul lacului mi s-au parut f mari. mi se par si acum... sigur e altceva sa iesi pe terasa si sa vezi lacul. take a deep breath in a great silence...

#59
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View PostCristiALF, on Oct 26 2007, 15:43, said:

Pai si pana la urma, care au fost/sunt preturile in acest ansamblu?
eu am luat cu 527 Euro / mp. 145.000 EUR. acum din cate am inteles cea mai ieftina este 250.000, sigur alt tip de casa.

#60
ovidiumihalcea

ovidiumihalcea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.11.2007

View Postdantes87, on Oct 30 2007, 10:42, said:

eu am luat cu 527 Euro / mp. 145.000 EUR. acum din cate am inteles cea mai ieftina este 250.000, sigur alt tip de casa.
cam la ce preturi ajung acum? pare destul de tentant. cum este zona?

#61
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postovidiumihalcea, on Nov 7 2007, 11:19, said:

cam la ce preturi ajung acum? pare destul de tentant. cum este zona?
vorbeste cu cei de la agentie. din cate stiu nu mai au nimic sub 200.000 EUR. oricum e inca bine comparativ cu ce se mai gaseste in zona de nord.

#62
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
acum o saptamana am primit un mail cum ca mai au asta de vanzare la 200.000 evro. este fain ca are si 300m2 dar vezi ca fiind confort villa doar jumatae e a ta, este locuinta alipita...

Attached Files



#63
builder1

builder1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 08.08.2007
Nu prea inteleg de ce ritmul lucrarilor e atat de lent, fac de mult timp reclama si dupa 2 ani am vazut ca au ridicat abia 2 case si mai sunt cateva la stadiu de fundatie.

#64
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postbuilder1, on Nov 12 2007, 16:25, said:

Nu prea inteleg de ce ritmul lucrarilor e atat de lent, fac de mult timp reclama si dupa 2 ani am vazut ca au ridicat abia 2 case si mai sunt cateva la stadiu de fundatie.
in momentul asta au fundatie toate din ce am vazut. O parte dintre case se apropie de faza de rosu. Imaginea complexuui acum e una foarte trista dar eu cred foarte mult in el, de asta am si cumparat. Pe de alta parte, oamenii care construiesc chiar par de incredere. Si culmea chiar si cei din agentie care se ocupa de proiect. Sper sa se tina de cuvant

#65
kity

kity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.11.2007
:huh: salutare, nu am nici un fel de experienta in astfel de comunicari, dar incerc sa ajung in discutiile de aici pe tema austrian village crevedia

#66
kity

kity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.11.2007
motivul: locuiesc in crevedia (nu in austrian village) si asist la cum se dezvolta o noua zona a satului...

#67
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postkity, on Nov 13 2007, 22:45, said:

motivul: locuiesc in crevedia (nu in austrian village) si asist la cum se dezvolta o noua zona a satului...
si cum ti se pare ? :)

#68
kity

kity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.11.2007

View Postdantes87, on Nov 15 2007, 00:44, said:

si cum ti se pare ? :)
mi se pare ca arata ok dar ma inspaimanta ce au de gand sa faca cu apele uzate, vor fi cantitati substantiale si povestile pe care le
inainteaza cu statii de epurare nu le prea cred, pentru investitori in general un lac in apropiere inseamna doua lucruri: pret mare si posibilitati de deversare
"dupa epurare" ca doar asa obtin si aprobarile pentru puz....
in rest imi face placere cand vad ca incet cum se transforma un sat in care nu au avut loc schimbari spectaculoase pana acum intr-o zona din ce in ce mai interesanta
sper insa sa nu aratam in curand ca pipera...
oricum bine ati venit! si bine ca s-a asfaltat drumul :rolleyes:

#69
kity

kity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.11.2007

View Postdantes87, on Nov 15 2007, 00:44, said:

si cum ti se pare ? :)

si ce alte oferte mai are complexul in afara de locuinte, la un moment dat am citit intamplator
cateva date despre proiect dar era cu ceva timp in urma..... finalul nu prea il stiu

imi plac discutiile voastre, parerile pro si contra , in majoritate sunt reale, dar si relative precum timpul in care
se parcurge distanta intre crevedia si bucuresti (piata victoriei) : experienta spune intre 20 min - 2 1/2 ore depinde
distanta asta trebuie sa fie de referinta cam in toate activitatile unei familii: slujba, aprovizionare, educatia copiilor, etc.
ca nu prea cred  ca o scoala in interiorul complexului  poate sa ofere mare lucru , la cati profesori de luat in calcul mai exista.....
pentru noi, localnicii, cam asta reprezinta o problema pentru ca nu te mai prea poti baza pe ce se ofera la scolile existente

#70
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postkity, on Nov 15 2007, 19:19, said:

si ce alte oferte mai are complexul in afara de locuinte, la un moment dat am citit intamplator
cateva date despre proiect dar era cu ceva timp in urma..... finalul nu prea il stiu

imi plac discutiile voastre, parerile pro si contra , in majoritate sunt reale, dar si relative precum timpul in care
se parcurge distanta intre crevedia si bucuresti (piata victoriei) : experienta spune intre 20 min - 2 1/2 ore depinde
distanta asta trebuie sa fie de referinta cam in toate activitatile unei familii: slujba, aprovizionare, educatia copiilor, etc.
ca nu prea cred  ca o scoala in interiorul complexului  poate sa ofere mare lucru , la cati profesori de luat in calcul mai exista.....
pentru noi, localnicii, cam asta reprezinta o problema pentru ca nu te mai prea poti baza pe ce se ofera la scolile existente
si eu am avut terifianta imagine a drumului in prima faza a discutiilor despre casa din austrian. Cu timpul m-am obisnuit si nu regret nimic acum. Chestiunea cu scoala din ce ne promite agentia va fi rezolvata de un minibus special numai pentru copii care ii va duce si ii va lua de la scoala. Gradinita o amenajeaza in complex in limba germana... ca deeh e austrian village :)

#71
ovidiumihalcea

ovidiumihalcea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.11.2007

View Postdantes87, on Nov 16 2007, 11:31, said:

si eu am avut terifianta imagine a drumului in prima faza a discutiilor despre casa din austrian. Cu timpul m-am obisnuit si nu regret nimic acum. Chestiunea cu scoala din ce ne promite agentia va fi rezolvata de un minibus special numai pentru copii care ii va duce si ii va lua de la scoala. Gradinita o amenajeaza in complex in limba germana... ca deeh e austrian village :)
kitty poti sa ne dai mai multe detalii despre zona si cartierul in sine? sincer mie crevedia nu imi spune nimic...poate doar avicola crevedia... in schimb vad ca proiectul arata destul de bine din discutiile voastre..

#72
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postovidiumihalcea, on Nov 20 2007, 16:57, said:

kitty poti sa ne dai mai multe detalii despre zona si cartierul in sine? sincer mie crevedia nu imi spune nimic...poate doar avicola crevedia... in schimb vad ca proiectul arata destul de bine din discutiile voastre..
din avicola crevedia nu mai exista decat un corp functional in momentul asta. restul au fost dezafectate, unele chiar demolate. zona se dezvolta foarte bine...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate