Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Austrian Village - vi-l recomand cu caldura

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007
Salutare tuturor,

De curand mi-am cumparat  o vila in complexul Austrian Village, pe malul lacului Crevedia. sunt multumit din toate punctele de vedere de aceasta achizitie. La inceput am fost sceptic si trebuie sa recunos ca nic nu stiam unde se afla Crevedia pe harta, dar dupa ce am vizitat locatia si i-am cunoscut pe cei care se ocupa de acest proiect am ramas chiar impresionat. Zona este superba, linistita, lacul este curat, iar oamenii care stau in zona sunt chiar de calitate (incepand cu dezvoltatorul proiectului care este presedintele Volksbank Romania).
Recomand cu caldura proiectul. Daca doriti detalii legate de el, nu ezitati sa ma intrebati. Imi caut vecini buni si unde ii pot gasi decat aici  :D
Va recomand sa lucrati cu agentul care s-a ocupat de mine. Il cheama Daniel si este un super tip.

Astept reactii si de la voi, iar daca se mai afla viitori membri ai Austrian pe aici ii astept.

Cele bune

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
:P stupida reclama
ia zii si un pret de 250k eur pt o casuta pe care in austria lor de origine o iei cu sub 100k, in conditii de calitate/infrastructura mult superioara

ps. cat de curat e lacul acela? ai curaj sa faci o baie in el? daca nu, unde e avantajul? e doar o groapa cu apa mizera,infestata cu tantari si gunoaie
in austria vezi si la 3 m adancime fundul apei, la noi 3cm e deja mult

#3
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postaeon, on Jul 26 2007, 11:05, said:

:P stupida reclama
ia zii si un pret de 250k eur pt o casuta pe care in austria lor de origine o iei cu sub 100k, in conditii de calitate/infrastructura mult superioara

ps. cat de curat e lacul acela? ai curaj sa faci o baie in el? daca nu, unde e avantajul? e doar o groapa cu apa mizera,infestata cu tantari si gunoaie
in austria vezi si la 3 m adancime fundul apei, la noi 3cm e deja mult

daca tu crezi ca stau sa fac aiurea reclama altora pe forumuri, inseamna ca nu te duce prea mult capul.
pe casa nu am dat 250k, ci 145 si este din caramida si otel beton, mai superior de atat nu prea cred k se poate.

lacul este curat, nu arata ca gropile de apa din bucuresti pentru ca altfel nu as fi venit pana aici.

asa ca aeon flux daca nu ai alta treaba macar incearca sa nu mai critici aiurea doar de dragul de a face caterink pe net.

din partea mea tot respectul

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
hmm, de la un user cu 3 posturi care incep direct cu o reclama, ce se poate crede?

ps. am dat un ochi, la 145k nu sunt case ci apartamente pe orizontala
o casa costa de la 230 in sus

si nu ai raspun la intrebare: ai curaj sa faci o baie in lacul acela? si sa-ti lasi copii sa intre in el? ca in austria ..

#5
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postaeon, on Jul 26 2007, 11:27, said:

hmm, de la un user cu 3 posturi care incep direct cu o reclama, ce se poate crede?

ps. am dat un ochi, la 145k nu sunt case ci apartamente pe orizontala
o casa costa de la 230 in sus

si nu ai raspun la intrebare: ai curaj sa faci o baie in lacul acela? si sa-ti lasi copii sa intre in el? ca in austria ..

imi pare rau ca nu am experienta ta in postat ironii pe forumuri... unii mai au si joburi care ii solicita o buna parte din timp...

la 145k am luat o bucata dintr-un condominium, dar pentru ce suprafata are crede-ma ca nu ii poti spune apartament... nu voi face baie in lac, dar cu siguranta ma voi plimba cu barca... te invit la un gratar la mine cand ma voi muta... pana atunci, cut the bulshit

#6
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
este ok, terminati cu flameurile!!
si eu am fost tentat de ansamblu si este bine sa auzim pareri de la fata locului. am inteles ca sunt probleme cu mirosul pe acolo, poate de la ferma nu stiu exact. este adevarat?
cat faci pana in centru?

#7
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View PostNicanor, on Jul 26 2007, 12:11, said:

este ok, terminati cu flameurile!!
si eu am fost tentat de ansamblu si este bine sa auzim pareri de la fata locului. am inteles ca sunt probleme cu mirosul pe acolo, poate de la ferma nu stiu exact. este adevarat?
cat faci pana in centru?

nu mai sunt probleme pentru ca Avicola a fost dezafectata.
pana in centru faci intre 25 minute si o ora si drumul e f ok... asta a cantarit foarte mult in decizia mea. inainte sa ma mut aici locuiam in dr. taberei si faceam zilnic peste o ora pana la birou si inapoi

#8
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007
La ce pret, te rog?

mai au ceva disponibil si in ce zona a Bucurestiului se afla?

Edited by Courage, 29 July 2007 - 08:12.


#9
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postdantes87, on Jul 26 2007, 12:42, said:

nu mai sunt probleme pentru ca Avicola a fost dezafectata.
pana in centru faci intre 25 minute si o ora si drumul e f ok... asta a cantarit foarte mult in decizia mea. inainte sa ma mut aici locuiam in dr. taberei si faceam zilnic peste o ora pana la birou si inapoi
ne pui si noua o poza cu casuta pe care ti-ai luat-o?

#10
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postjihadu, on Jul 26 2007, 14:11, said:

La ce pret, te rog?

mai au ceva disponibil si in ce zona a Bucurestiului se afla?

la 145000 EUR. la acest pret nu cred k mai au disponibil (eu o luasem pe penultima). urmatorea este la 175000 in sistem duplex
se afla in crevedia, 22 km de bucuresti, pe iesirea Bucurestii Noi, Mogosoaia, Buftea

#11
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postturbo trabannt, on Jul 26 2007, 15:48, said:

ne pui si noua o poza cu casuta pe care ti-ai luat-o?

nu am poze acum. sunt inca la birou. intra pe site-ul lor si vei gasi cu siguranta. are parter, etaj, mansarda, la parter un open space cu living si bucatraie, terasa, curte interioara destul de spatioasa, trei dormitoare cu doua balcoane la etaj si mansarda necompartimentata.

#12
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...da, este simpatic. il stiu de cand a aparut, zona este ok, dincolo de balta am impresia ca este o vila lui ceausescu. este o zona de fite, cu nu stiu ce club si multe vilute de artisti, inca de pe vremea lui ceusescu.
altfel vad ca nu ai acces practic la lac. daca se va construi in jur, nu ai nici macar un spatiu de joaca ptr copil. strazile arata ca niste redute normande iar in tipul de casa ales de tine vecinul chiar iti sufla in ceafa. clubul trebuia pus langa lac dar pierdeu ceva sute de euro...
este ok pentru cine nu vrea sa se omoare cu planuri, materiale, terenuri, autorizati, etc altfel in banii astia gasesti usor un teren cu utilitati la 20 de km pe care sa iti construiesti proiectul, poate chiar undeva pe langa ei, pe malul lacului...

#13
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View PostNicanor, on Jul 27 2007, 09:51, said:

...da, este simpatic. il stiu de cand a aparut, zona este ok, dincolo de balta am impresia ca este o vila lui ceausescu. este o zona de fite, cu nu stiu ce club si multe vilute de artisti, inca de pe vremea lui ceusescu.
altfel vad ca nu ai acces practic la lac. daca se va construi in jur, nu ai nici macar un spatiu de joaca ptr copil. strazile arata ca niste redute normande iar in tipul de casa ales de tine vecinul chiar iti sufla in ceafa. clubul trebuia pus langa lac dar pierdeu ceva sute de euro...
este ok pentru cine nu vrea sa se omoare cu planuri, materiale, terenuri, autorizati, etc altfel in banii astia gasesti usor un teren cu utilitati la 20 de km pe care sa iti construiesti proiectul, poate chiar undeva pe langa ei, pe malul lacului...

sunt o parte din case care au acces la lac, cu suprafete de teren foarte generoase, si cu suprafata construita chair imensa, dar acelea erau f scumpe. incepeau de la 300.000 EUR si nici nu m-am putut atinge de ele. si acelea ar fi investitii foarte bune, dar pentru cei care isi permit.
casa mea nu are acces la lac, dar agentul care m-a ajutat. m-a asigurat ca va fi un ponton in cadrul complexului, deschis pentru toti proprietarii. mai mult de atat, acesta ar urma sa se construiasca pe locul unei case, ceea ce mi se pare ceva extraordinar comparativ cu modul in care se construieste in general pe ideea de valorificare a cat mai mult spatiu.

intr-adevar, in banii acestia probabil ai gasi o bucata de teren pe care sa iti construiesti tu, dar nu vei avea canalizare si f probabil nici apa curenta pentru ca de la Buftea incolo nu prea exista asa ceva. la austrian, ne-au promis sistem de canalizare privat cu statie de epurare proprie pe intreg complexul. e realizat f bine totul. pe mine unul m-a cucerit, de asta am si optat pentru el.

#14
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postdantes87, on Jul 27 2007, 11:22, said:

la austrian, ne-au promis sistem de canalizare privat cu statie de epurare proprie pe intreg complexul. e realizat f bine totul.
adica tot cu vidanja si fosa in complex. putea sa ii spuna si sistem de reciclare ecologica a rahatului ca tot aia se cheama. iar daca nu e bine realizat o pui de niste mirosuri sublime , iti zic din proprie experienta.

#15
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postturbo trabannt, on Jul 27 2007, 12:17, said:

adica tot cu vidanja si fosa in complex. putea sa ii spuna si sistem de reciclare ecologica a rahatului ca tot aia se cheama. iar daca nu e bine realizat o pui de niste mirosuri sublime , iti zic din proprie experienta.
o conditie f clara cand imi cautam casa a fost NU cu fosa. stiu si eu ce inseamna sa iti vina "meseriasii" pentru vidanjare de iti termina casa de mirosuri asa ca nu mai voiam o astfel de experienta.
dar nu este asa... casele vor fi racordate la o retea proprie de canalizare.. nu voi avea nici un put colector in casa or something like that. si mie mi-a parut dubios in prima faza ca se baga un dezvoltator la asa ceva, dar cand am vazut proiectul, schita acestuia. etapizarea si, mai ales, contractul in mana in care scria negru pe alb racordarea la retea de canalizare ce se va realiza in toamna aceasta, m-am convins. daca nu ma credeti sunati la ei.

#16
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postdantes87, on Jul 27 2007, 12:53, said:

o conditie f clara cand imi cautam casa a fost NU cu fosa. stiu si eu ce inseamna sa iti vina "meseriasii" pentru vidanjare de iti termina casa de mirosuri asa ca nu mai voiam o astfel de experienta.
dar nu este asa... casele vor fi racordate la o retea proprie de canalizare.. nu voi avea nici un put colector in casa or something like that. si mie mi-a parut dubios in prima faza ca se baga un dezvoltator la asa ceva, dar cand am vazut proiectul, schita acestuia. etapizarea si, mai ales, contractul in mana in care scria negru pe alb racordarea la retea de canalizare ce se va realiza in toamna aceasta, m-am convins. daca nu ma credeti sunati la ei.
daca in crevedia nu e canalizare va fi o fosa comuna pe tot complexul. ramane valabil ce am zis eu atunci.

#17
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postturbo trabannt, on Jul 27 2007, 13:24, said:

daca in crevedia nu e canalizare va fi o fosa comuna pe tot complexul. ramane valabil ce am zis eu atunci.
e o foarte mare diferenta intre a avea 50 de fose individuale si una singura comuna intregului complex, nu crezi?

#18
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postdantes87, on Jul 27 2007, 14:18, said:

e o foarte mare diferenta intre a avea 50 de fose individuale si una singura comuna intregului complex, nu crezi?
crede-ma ca stiu ce vorbesc cand spun ca nu e mare diferenta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate