Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Austrian Village - vi-l recomand cu caldura

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#37
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View PostNicanor, on Sep 17 2007, 15:41, said:

dantes, daca mai auzi ceva de una ca a ta care se elibereaza sau daca cei care ridica acolo mai dezvolta ceva in zona sau aiurea, da-mi si mie un pm.
mi-e greu sa cred k cineva ar renunta  la casa dupa ce a platit o suma bunicica pentru ea. pierde din start minim 30% din cat a dat pana atunci. totusi am auzit de una insiruita care a fost eliberata. agentul spune ca a fost anulata rezervarea. eu cred k au tinut-o in stand by sa o vanda mai tarziu la un pret mai bun. si eu as fi facut la fel pentru ca are cea mai buna pozitionare si vreo 600 mp de teren din cate am inteles. da-mi de veste daca vrei sa iti dau contactele lor.

#38
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,045
  • Înscris: 02.03.2003
Salut.
1. Tu faci reclama pe fata, si din pacate faci reclama cam proasta, utilizatorii de aici sunt destul de inteligenti ca sa se prinda si suficient de stresati ca sa le creezi instant antipatie.
2. Acum daca tot zici ca stii treaba, pune si tu niste poze, machetele 3D de pe site nefiind foarte relevante.
3. Eu sunt interesat de o casa mai mare, cu mai multe incaperi si cu ceva curte. Ce mai exista disponibil acum si mai ales la ce pret ?

#39
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...iti zic eu: din alea alipite mai este una cu 500 de m2 dar care face 207.000 euro . urmatoarea ca pret e peste 250 parca...

#40
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postterratec, on Sep 23 2007, 01:38, said:

Salut.
1. Tu faci reclama pe fata, si din pacate faci reclama cam proasta, utilizatorii de aici sunt destul de inteligenti ca sa se prinda si suficient de stresati ca sa le creezi instant antipatie.
2. Acum daca tot zici ca stii treaba, pune si tu niste poze, machetele 3D de pe site nefiind foarte relevante.
3. Eu sunt interesat de o casa mai mare, cu mai multe incaperi si cu ceva curte. Ce mai exista disponibil acum si mai ales la ce pret ?

Salut,

1. Tu esti destul de neinteligent si de carcotas incat sa ma stresezi pe mine si pe alti membri activi ai acestui topic, suficient incat sa ne creezi antipatie.
2. Daca tu ai fi de treaba, ai putea citi mai sus ca nu am inca poze, casa mea fiind inca in curs de finalizare.
3. Citeste ce a scris mai sus Nicanor. El este ultimul care a vb cu agentia care se ocupa de proiect.

O viata plina de stres in continuare,

D.

#41
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007
salutare stimabililor,

s-a mai mutat cineva cu mine? :)
incep sa cred k o sa stau singur in Crevedia...

people please... talk to me!!

#42
victorina

victorina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.07.2005

View Postdantes87, on Oct 5 2007, 09:46, said:

salutare stimabililor,

s-a mai mutat cineva cu mine? :)
incep sa cred k o sa stau singur in Crevedia...

people please... talk to me!!


Io tocma ce am semnat ieri.... vroiam sa-ti trimit un mesaj privat da' nu stiu daca se poate...

#43
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postvictorina, on Oct 11 2007, 16:05, said:

Io tocma ce am semnat ieri.... vroiam sa-ti trimit un mesaj privat da' nu stiu daca se poate...
se poate sigur. ce fel de casa ti-ai luat? cu cat?

#44
ioan123

ioan123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2007
Salut

tocmai m-am inregistrat.
Am semnat si eu cu austrian cu cateva saptamani in urma....

Acu sunt la placa de cota zero, pe care tocmai au turnat-o.

Ne-om muta si noi, cand o fi gata :)

#45
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postioan123, on Oct 17 2007, 10:59, said:

Salut

tocmai m-am inregistrat.
Am semnat si eu cu austrian cu cateva saptamani in urma....

Acu sunt la placa de cota zero, pe care tocmai au turnat-o.

Ne-om muta si noi, cand o fi gata :)

:) si eu incep sa imi pierd rabdarea. ar trebui sa ma mut in toamna asta. parca totusi se misca treburile mai bine ca in alte parti.
ce casa ti-ai luat?

#46
ella2007

ella2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2007

View Postdantes87, on Jul 26 2007, 10:48, said:

Salutare tuturor,

De curand mi-am cumparat  o vila in complexul Austrian Village, pe malul lacului Crevedia. sunt multumit din toate punctele de vedere de aceasta achizitie. La inceput am fost sceptic si trebuie sa recunos ca nic nu stiam unde se afla Crevedia pe harta, dar dupa ce am vizitat locatia si i-am cunoscut pe cei care se ocupa de acest proiect am ramas chiar impresionat. Zona este superba, linistita, lacul este curat, iar oamenii care stau in zona sunt chiar de calitate (incepand cu dezvoltatorul proiectului care este presedintele Volksbank Romania).
Recomand cu caldura proiectul. Daca doriti detalii legate de el, nu ezitati sa ma intrebati. Imi caut vecini buni si unde ii pot gasi decat aici  :D
Va recomand sa lucrati cu agentul care s-a ocupat de mine. Il cheama Daniel si este un super tip.

Astept reactii si de la voi, iar daca se mai afla viitori membri ai Austrian pe aici ii astept.

Cele bune

hi!
mai nu stiu ce sa zic, eu imi caut o casa (apartament sau curte) si sincer nu stiu ce sa fac, sa ma mut in afara orasului sau nu? caci o curte de gratar in Bucuresti, deja a ajuns la niste preturi "super nesimtite". parca suntem in Manhatan nu Bucuresti-SE Europei...!  :o

#47
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postella2007, on Oct 17 2007, 12:58, said:

hi!
mai nu stiu ce sa zic, eu imi caut o casa (apartament sau curte) si sincer nu stiu ce sa fac, sa ma mut in afara orasului sau nu? caci o curte de gratar in Bucuresti, deja a ajuns la niste preturi "super nesimtite". parca suntem in Manhatan nu Bucuresti-SE Europei...!  :o

:) daca te intereseaza o casa ai putea incerca aici. nu stiu sa iti spun ce scoruri mai sunt acum, dar merita sa incerci. e f fain proiectul.

#48
ella2007

ella2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2007

View Postdantes87, on Oct 17 2007, 13:28, said:

:) daca te intereseaza o casa ai putea incerca aici. nu stiu sa iti spun ce scoruri mai sunt acum, dar merita sa incerci. e f fain proiectul.

sunt foarte bulversata, cert este ca pana la jumatatea lui decembrie vreau sa-mi cumpar casa. m-am uitat pe site-ul lor si am vazut ca au vandut foarte bine. la prima vedere, asa cum arata site-ul, te loveste bunul gust si transparenta, putini dezvoltatori afiseaza din start pretul final si iti si spune cat a vandut. crezi ca sunt vandute pe bune?

construiesc ceva acum sau asteapta sa ia banii pe case intai si se apuca "eventual" dupa.

#49
ella2007

ella2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2007

View Postdantes87, on Oct 17 2007, 11:28, said:

:) si eu incep sa imi pierd rabdarea. ar trebui sa ma mut in toamna asta. parca totusi se misca treburile mai bine ca in alte parti.
ce casa ti-ai luat?

hello,

tu ce tip de casa ti-ai luat in austrian village?

#50
ella2007

ella2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2007

View Postdantes87, on Sep 17 2007, 15:48, said:

mi-e greu sa cred k cineva ar renunta  la casa dupa ce a platit o suma bunicica pentru ea. pierde din start minim 30% din cat a dat pana atunci. totusi am auzit de una insiruita care a fost eliberata. agentul spune ca a fost anulata rezervarea. eu cred k au tinut-o in stand by sa o vanda mai tarziu la un pret mai bun. si eu as fi facut la fel pentru ca are cea mai buna pozitionare si vreo 600 mp de teren din cate am inteles. da-mi de veste daca vrei sa iti dau contactele lor.

salut?

stie cineva de ce a renuntat clientul la acea casa?
sa fi avut el probleme, sau casa?
:mellow:

#51
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postella2007, on Oct 17 2007, 13:41, said:

hello,

tu ce tip de casa ti-ai luat in austrian village?

un comfort plus. l-am prins la super pret. am inteles ca au vandut cu peste 200.000 pe ultimul.

#52
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postella2007, on Oct 17 2007, 13:45, said:

salut?

stie cineva de ce a renuntat clientul la acea casa?
sa fi avut el probleme, sau casa?
:mellow:
trebuie sa fi avut probleme grave  :huh: ori casa, ori el...  :)

#53
vast_vision

vast_vision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2007
Salutare tuturor,

ma bucur ca am gasit acest topic, mi-am luat si eu o casa in Austrian (ComforPlus - duplex) impreuna cu o alta familie de prieteni. In total suntem un grup de 6 familii care ne-am luat case aici, in general din mediul IT (EMC, Microsoft, HP). Am considerat ca e cea mai buna oferta dupa o cautare de aprox. 1 an in care am trecut prin diverse stadii de intelegere a ceea ce se intampla in acest domeniu. O concluzie dupa acest an: nu e deloc simplu sa-ti iei casa in aceasta perioada... in primul rand este plin de escroci iar un om normal - nici carcotas dar nici naiv - trebuie sa investeasca mult mult timp pentru a gasi intr-adevar ceva ok. Din pacate ofertele suna bine la prima vedere dar apoi dai de tot felul de escroci si neaveniti care mizeaza pe faptul ca daca oferta pare intr-adevar ok, trebuie sa iei o decizie rapid, fara sa investighezi prea mult... exemplu: am fost foarte aproape sa cumpar o casa in Sisesti si in ultimul moment juristul bancii ne-a sesizat o problema cu terenul (ca mai toate terenurile din Sisesti, si acesta a fost dobandit in urma unei legi care insa interzice instrainarea mai devreme de 10 ani, ceea ce de fapt facuse primul proprietar dupa 9 ani si 7 luni). Juristul mi-a zis ca teoretic orice instanta imi va da dreptate (in cazul in care va initia fostul proprietar o actiune de revendicare in instanta) insa procesul poate dura 2 ani si... decizia e la mine :( pana la urma am renuntat desi investisem mult timp si efort. Si mai am cateva exemple, important este ca fara o analiza serioasa si intelegerea implicatiilor de tot felul e greu de luat decizia corecta.

Nu spun ca acest ansamblu este neaparat cea mai buna oferta dpdv investitional insa noi nu am cautat asta. Locatia este intr-adevar cam departe insa pe de alta parte, daca vrei liniste si aer curat nu prea gasesti mai aproape de Bucuresti. Drumul este ok (cateodata cam aglomerat de Tiruri) si - amanunt important - este asfalt pana in fata casei (in comparatie cu Corbeanca este mult mai bine din acest punct de vedere). Intr-adevar proiectele nu sunt grozave, impartirea interioara nu iti da prea multe posibilitati sa fii creativ cu amenajarea interioara, dar pe de alta parte sunt camere foarte luminoase si terase generoase, ceea ce a contat mult pentru noi (practic nu asta iti doresti de la o casa?). Terenul este suficient, pozitionarea casei iti lasa o curte de aprox 300m2 aproape patrata - ceea ce este suficient pentro o familie tanara si dinamica (mai mult ar putea deveni obositor si costisitor de intretinut). Dezvoltatorii sunt persoane super-ok si asta este iarasi un detaliu important - sa stii cu cine pleci la drum. Vecinatatea lacurilor aduce avantajele si dezavantajele clasice: priveliste superba, aer bogat in oxigen, posibilitatea unor activitati recreative, insa si tantzari (unii chiar foarte mari) si cateodata un miros mai "deosebit". Si discutiile pot continua... practic nu ne-am cumparat o casa ci am ales un alt "stil de viata" (acum locuim aproape de Pta Alba-Iulia, deci va fi o schimbare majora... :))

In concluzie pentru noi a fost cea mai buna oferta - probabil sunt altii care isi doresc altceva si pot privi mult mai critic situatia. M-as bucura daca am avea o discutie constructiva, cu bune si rele.

Valentin

#54
aikido

aikido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 08.11.2005

View Postvast_vision, on Oct 20 2007, 11:22, said:

practic nu ne-am cumparat o casa ci am ales un alt "stil de viata" (acum locuim aproape de Pta Alba-Iulia, deci va fi o schimbare majora... :))

Asta chiar ca o mai poti spune odata....felicitari pentru decizia luata, oricum in IT poti lucra si ca freelancer, nu ai fi atat de legat de drumuri zilnice la birou.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate