Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

FIFA 08 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#73
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Deci

FIFA World Cup 06 + FIFA 07 = FIFA 08  :death: to EA

Parca ar fi FIFA 07 v.1.1 :) Oricum jocul e fun dar dupa demo ^

#74
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

 GycuBrun, on Sep 5 2007, 16:32, said:

Deci

FIFA World Cup 06 + FIFA 07 = FIFA 08  :death: to EA

Parca ar fi FIFA 07 v.1.1 :) Oricum jocul e fun dar dupa demo ^

Mda.. si mie mi s-a parut foarte asemanator, dar e si datorita faptului ca au lucrat sa dezvolte motorul next gen pentru console. Iar pentru PCuri...au incropit si ei ceva.
Citeam, pe site-ul lor, prezentarea pentru joc, in varianta current gen si nici nu se compara cu specificatiile de la next gen. Aici era doar un text de umplutura..ce freza noua i-au facut lui X si ce schema noua stie sa faca acum Y.
Cand o sa apara pe PC, cu motorul nou, o sa fie jale pentru competitori (PES) .. pana atunci.. mai au sanse si ei la cativa clienti :D

Edited by devlin3x, 05 September 2007 - 16:21.


#75
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
FIFA 08 PC DEMO REVIEW

După câteva zile de probă a demoului pot să spun că există câteva îmbunătățiri la capitolul gameplay, dar cam atât. Pentru început mingea este mult mai "liberă" acum, nu se mai lipește de jucători și sare în toate părțile. Nu mai există deposedări garantate și comportament previzibil al mingii (deși chestia asta o tot laudă de vreo câțiva ani de abia acum pot să spun că este implementată cu adevărat). AIul portarilor a fost și el ușor îmbunătățit în special la șuturile din apropiere.

Probabil îmbunătățirea care va avea cel mai mare impact asupra modului de joc este posibilitatea de a pasa "liber" în adâncime, jucătorul fiind cel care alege direcția exactă și puterea pasei. Aici devine mai important ca niciodată un gamepad cu stickuri analog. Tot la capitolul îmbunătățiri este și posiblitatea de a controla direct portarul în situații de unu la unu, după cum bine a remarcat cineva mai sus. Mai sunt și alte mici schimbări la loviturile libere spre exemplu.

Din descrierile oferite prin meniuri se pare că modul "Be a Pro" va putea fi jucat cooperativ cu alți 2 jucători, fiecare controlând un singur jucător de pe teren pe tot parcursul meciului. Cred că modul acesta va avea un oarecare succes printre cei suficient de naivi să cumpere FIFA 08 pentru PC.

La capitolul sunet singura observație notabilă este că acum comentatorii au învățat numele jucătorilor (un lucru care era prezent la FIFA 99 dar apoi a dispărut misterios din următoarele ediții)! Veți auzi că Van der Sar a salvat mingea, că Ronaldo a șutat excelent și așa mai departe.

O schimbare care personal nu îmi place este noul mod de a alege jucătorului activ. Acum trebuie folosit stickul din dreapta pentru a selecta manual jucătorul, în timp ce butonul pentru pasă nu mai face absolut nimic atunci când mingea nu mai este în posesia propriei echipe.

În rest este identic cu FIFA 07, până și interfața arată exact la fel, cu cele trei bare care indică moralul echipei. Deși mecanismul jocului a atins maximul posibil cu engineul last-gen vechi de 7 ani, jocul nu este recomandat dacă aveți deja FIFA 07 întrucât îmbunătățirile sunt minore și nu schimbă în mod radical gameplayul. Grafica complet depășită, unele schimbări enervante și lipsa de interes a producătorilor față de acest titlu mă fac să recomand evitarea cumpărării versiunii pentru PC a jocului, mai ales dacă aveți deja FIFA 07 printre rafturi.

Edited by Codename, 05 September 2007 - 17:02.


#76
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007
Daca tot o sa apara jocul pe console, nu am putea sa folosim o consola virtuala? stiu ca nu prea merge jucat de la tastatura asa, ca sunt controalele greoaie, dar cu un gamepad de xbox ;)  B)  ar merge ok...asa banuiesc?
obiectii, pareri la ideea aceasta?

#77
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Cred că te referi la un emulator. De abia au reușit să scoată un emulator de PS2 semi-funcțional și pentru care ai nevoie de un PC ultra high-end ca să scoți peste 30 fps în puținele jocuri care le suportă. Până să vedem un emulator de XBOX360 pe PC care să și ruleze măcar jumătate din jocurile disponibile la o viteză acceptabilă va mai curge multă apă pe Someș. Mai bine așteptăm până la anul că odată tot vor fi nevoiți să porteze versiunea next-gen și pentru PC.

#78
Ovidiu69

Ovidiu69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2007
ash dori shi eu controalele ptr scheme la fifa 07 dak se poate :D [-o<


DACA MAI SCRII CU SH TZ K, O SA PRIMESTI WARN!

Attached Files


Edited by senzatie6, 10 September 2007 - 11:23.


#79
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

 Ovidiu69, on Sep 10 2007, 10:18, said:

ash dori shi eu controalele ptr scheme la fifa 07 dak se poate :D [-o<

Asta e pentru topicul de la FIFA 07 ->
http://forum.softped...m...t&p=1751661
si sunt pe acolo destule comentarii privind tips&tricks

Uite vreo 2 linkuri, oricum:
http://forum.softped...m...t&p=2556741
http://forum.softped...m...t&p=2194731

Da si tu un search pe viitor. ;)

Edited by devlin3x, 10 September 2007 - 11:02.


#80
adyss000

adyss000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.03.2007

 Kaka07, on Aug 6 2007, 14:29, said:

Care stie cand apare 08 demo? :peacefingers: ca vreau neaparat sa-l jok....un baiat mi`a spus ca a aparut pe siteul ea sport....da` eu nu l`am gasit...cine stie sa ma contacteze pe idul de mess vladutzu2006

A aparut .

#81
alinnemoianu10

alinnemoianu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.07.2007
va rog ajutatima si pe mine nu imi merge cand intru in el apare negru si asa ramane nu pot sa ies plss ajutatima am downloadat demoul lam instalat dar cand intru in el apare negru si nu mai pot sa ies doar daca dau restart    plsssssssssssssssssssssssssssss  help-

#82
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
mda... aștept Fifa 09 ca să mă surprindă așa cum m-a surprins Fifa 07.

Oricum, sunt nerăbdător să încerc Be A Pro :D

Edited by 4nDr3i, 10 September 2007 - 20:59.


#83
adyss000

adyss000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.03.2007
Cum vi se pare jocul acum ca a aparut si varianta demo?

#84
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
e o porcarie. nu are mare lucru fata de 2007, de fapt, in afara de suturi, ca sunt mai plasate, mai lobate, n-am vazut nimic.
In schimb, cel mai nashpa e ca au pass pe tasta separata de change player. Adica acum cu S doar dai pasa, ca sa schimbi jucatorul atunci cand nu e mingea la el trebuie sa apesi Q, acelasi buton cu call players, sau ceva de genu. E super aiurea, pentru cei care au jucat mult pana acum.

A, da .. jocul apare pe 28 septembrie in Europa.

#85
Bobby_14

Bobby_14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 12.09.2004
Un nou gameplay movie FIFA 08 - 11 sept 07

#86
Bobby_14

Bobby_14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 12.09.2004
FIFA Soccer 08 Field Domination Gameplay HD - 12 sept 07

#87
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
super panarama ! parerea mea !

#88
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

 Bobby_14, on Sep 12 2007, 05:41, said:


Frate, linkul asta ar trebui sa duca undeva?
valabil si pe cel de dinainte
...mie cel putin nu imi deschide decat pagina de start a softpedia..nu stiu la altii

#89
Bobby_14

Bobby_14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 12.09.2004
nu e vina mea ca forumul le directectioneaza pe softpedia .. ce lame ..

http://www.console-a...eted.com/?p=233
http://www.console-a...eted.com/?p=232

asta sunt linkurile

imi cer scuze

#90
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007
intr-adevar ,siteul inlocuieste linkurile.cele pe care le-ai pus a doua oara sunt bune, dar trebuie sters un 'e' : "console-addicted"


dap, interesante filmuletele, se vad foarte bine, iar animatiile din joc sunt grozave...pacat ca nu o sa fie asa si in varianta pt PC.

Edited by devlin3x, 12 September 2007 - 13:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate