Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

FIFA 08 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#91
ador13

ador13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 06.01.2006
Voi vreti ca fifa08 sa fie perfect. Pai si easports ce o sa faca dupa aceea? Nu trebuie sa scoata si ei in fiecare an o alta versiune? Daca l-ar face perfect asa cum vreti voi, atunci ar fi ultimul joc fifa scos pe piata.
Pana la urma voi vreti sa jucati fotbal pe calculator sau sa-i vedeti parul din nas al nu stiu carui spectator si sa auziti tribunele cantand? Este un joc de fotbal, normal ca gameplay-ul este prioritar, nu este nici vreun concert in aer liber, nici "evidenta populatiei" ca sa aveti in prim plan fetele a "n"-spe mii de spectatori.
Si nu va mai vaitati atata de grafica si de meniuri, comparand cu PES....sunt clar mai bune.

Una peste alta, 08 este cu un pas mai inainte decat 07, ce tot spuneti ca sunt la fel, sau ca cine are fifa07 sa-l foloseasca in continuare ca este mai bun?. La 07 la world class devenise deja plictisitor sa bati mereu cu 4,5 goluri diferenta..

Si pun pariu ca si daca ar aparea jocul fifa perfect, intr-un an oricum o sa va plictisiti de el si o sa vreti altul, asa ca...

#92
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
poate nu ai inteles tu bine dar lumea e nemultumita in primul si in primul de faptul ca EA il scoate pe pc tot pe engine-ul ala vechi de fifa 2004 (actualizat dar totusi deja sunt 4 ani), cand anul trecut era vorba ca va fi next-gen si pe pc de la versiunea 2008... ca pe console deja asta ii al doilea pe engine nou. Si uite ca nu s-au tinut de cuvant. Si dupa ce am vazut in demo sunt motive intemeiate sa fie nemultumita lumea, in afara de echipe actualizate, portari ne-retardati si controale schimbate (pe tastatura cel putin) fix cand ne-am obisnuit cu controlul din 2007, eu cel putin nu am observat nimic in plus, am jucat o repriza si jos cu el.
Dar si asta e ca NFS-urile, oricat de prost ar fi tot il va juca lumea, inclusiv subsemnatul. Mai nasol va fi de aia care il vor cumpara... Doamne ajuta macar un soundtrack misto sa aiba

#93
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007
N-am jucat demo-ul, asa ca am o intrebare pentru cei care l-a jucat:
Arbitrii au vre-o treaba cu meciul, sau tot ca la 07, sunt pe teren doar pentru prezenta, la lovituri libere mai stau in fata camerei sau langa jucatorul care bate lovitura, iar tusierul nu ridica steagul niciodata, nici sa-l impusti!?
Echipele romanesti nu au platite nu stiu ce licente, d-aia nu ne baga si pe noi in seama!
Astept jocul complet si-o sa-l iau, deoarece mi-am facut un obicei din a-l lua in fiecare an, incepand cu fifa 2002, fie el cat de prost... (ca de altfel si NFS). Chiar de sunt prost facute si invechite toti le joaca, au ceva special totusi, nu stiu ce...

#94
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postbleh, on Sep 13 2007, 15:40, said:

poate nu ai inteles tu bine dar lumea e nemultumita in primul si in primul de faptul ca EA il scoate pe pc tot pe engine-ul ala vechi de fifa 2004 (actualizat dar totusi deja sunt 4 ani), cand anul trecut era vorba ca va fi next-gen si pe pc de la versiunea 2008... ca pe console deja asta ii al doilea pe engine nou. Si uite ca nu s-au tinut de cuvant. Si dupa ce am vazut in demo sunt motive intemeiate sa fie nemultumita lumea, in afara de echipe actualizate, portari ne-retardati si controale schimbate (pe tastatura cel putin) fix cand ne-am obisnuit cu controlul din 2007, eu cel putin nu am observat nimic in plus, am jucat o repriza si jos cu el.
Dar si asta e ca NFS-urile, oricat de prost ar fi tot il va juca lumea, inclusiv subsemnatul. Mai nasol va fi de aia care il vor cumpara... Doamne ajuta macar un soundtrack misto sa aiba
Corecție, engineul în folosesc de la FIFA 2001!

A zis cineva soundtrack ?

Attached Files


Edited by Codename, 13 September 2007 - 19:02.


#95
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
a aparut 2008 pentru pc full ?

#96
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Încă nu. În maxim două săptămâni.

#97
Ranzou

Ranzou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2007

View Postmagheralex, on Sep 4 2007, 23:39, said:

Numai prostii vorbesti. Aberezi de nu stii ce-i cu tine.

Cerintele sunt urmatoarele:

1300 Mghz, 256 ram, 3 gb liberi pe hard si placi video de la gforce 3 in sus, exceptand toate gforce4 mx-urile !

Iar in legatura cu acesti copii care, probabil scriu ce caracteristici are calculatorul lor ... lasati-o mai moale ca n-aveti o treaba.

Acestea sunt niste cerinte semi-recomandate. NU sunt cerintele minime altfel scriam lucrul asta; acelea sunt scrise de tine.
Asa ca beleste ochii la ce se scrie aici si incearca sa gandesti cu unicul neuron din dotare!

#98
amadino

amadino

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
am fifa 2008 demo si ce super ii!!  
nu merita sa-l downloadati de pe softpedia ca mie imi mergea downloadu cu maxim 100 kb/s
lam downloadat de pe un site ce mergea cu 700kb/s
da merita sal aveti!!

#99
mastertrap21

mastertrap21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.08.2006
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[ http://www.fifapro.net/img/FPRL08Demo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Primul patch romanesc pentru FIFA 08 Demo a fost lansat....
Acesta contine echipele: Steaua, dinamo si Rapid
Catvea fetze pentru tiate 3
Miniechipamente
Echipamente
Logo
etc

Pentru download : http://www.fifapro.net
Distractie placuta...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Se vede totusi diferenta dintre fifa 07 si fifa 08, nu e asa mare dar e bn si asa... abia astept fifa 08 full si apoi patchul scos de fifapro... :D

#100
Ranzou

Ranzou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2007

View Postpaco89cr, on Sep 14 2007, 12:30, said:

ba fratilor, demoul de la fifa 08 nu merge p genforce mx?dak nu, jocul full o sa mearga? si...ce-as putea face ca sa-mi mearga?

Incearca  sa ai cel mai nou driver, BIOS si arunca o privire aici, POATE se preteaza la situatia ta: http://www.hardwares....com/article/72

Edited by Ranzou, 15 September 2007 - 11:55.


#101
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004

View PostCodename, on Sep 13 2007, 19:02, said:

Corecție, engineul în folosesc de la FIFA 2001!

A zis cineva soundtrack ?

nu cred ca e de la 2001, eu le-am butonat pe toate de la '99 incoace si din observatii proprii, 2001 si 2002 erau pe acelasi engine (si aveau 3dsetup extern pt rezolutie), 2003-ul a fost o schimbare destul de mare, 2004 radical diferit (tineti minte meniurile ?), apoi 2005 si 2006 mai mult sau mai putin asemanatoare, si apoi 2007 si 2008 cu fizica mult imbunatatita. Ma refer mai ales la meniuri, la grafica, la modele in special, la animatie, texturi, acolo se vede.

Am auzit de maxim 3-4 nume din soundtrack dar asa erau si cele anterioare si pt aia tot erau multe melodii faine, nu vad de ce nu ar fi asa si anul asta

#102
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007
Am jucat zilele astea FIFA 2003 si 2005... al doilea apropiat, la grafica, de 07 si demo de la 08...dar oricum cu diferente majore de gameplay. De 2003 sa nu mai zic... diferenta de la cer la pamant....2003 e arcade toata ziua . Alergam cu jucatorii in toate directiile ff repede, chiar daca jocul nu era pe "fast"...or something, intram prin alunecare si nu se dicta nimic, la interventii criminale.
Chiar daca o fi el acelasi motor, diferentele sunt mari intre 2001 si 2007...asa ca, nu putem spune ca cei de la EA ne-au tinut pe aceeasi tehnologie atatia ani. Lucru acesta e valabil doar pentru FIFA 08...cand se cerea o schimbare.
...
Poate 09...sau 10 ;))

Edited by devlin3x, 16 September 2007 - 20:05.


#103
Playfulcat

Playfulcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 03.09.2007
Mi se pare ca demo-ul de la Fifa 08 a fost facut in graba, ca altfel nu-mi explic rezolutia si detaliile mici, si imposibilitatea de a le schimba. Cat despre gameplay, am jucat 5 meciuri (sau mai bine zis reprize) in demo si nu mi se pare cu nimic schimbat fata de 07, pe care l-am jucat vreun an pe ps2.

#104
H@des[IT]

H@des[IT]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.07.2007

View PostOnShop, on Sep 13 2007, 20:15, said:

a aparut 2008 pentru pc full ?

Uite aici ceam gasit pe www.easports.com:

  FIFA Soccer 08 ships to retailers under the EA SPORTS brand on Tuesday, October 9 on all platforms and on October 16th for PS3.

  deci pe 9 octombrie.....pe PC  :D :D

#105
amadino

amadino

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007
eu am fifa 2008 demo si merge si pe Nvidia FX5200 si pe 512 rami
bine la rezolutia de baza care o are demoul

#106
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View PostH@des[IT], on Sep 17 2007, 12:06, said:

Uite aici ceam gasit pe www.easports.com:

  FIFA Soccer 08 ships to retailers under the EA SPORTS brand on Tuesday, October 9 on all platforms and on October 16th for PS3.

  deci pe 9 octombrie.....pe PC  :D :D
FALS! Aia este data de lansare peste ocean. Data lansării în Europa, continent adevărat, este în septembrie, după cum spune și titlul topicului. Dar sunt sigur că în maxim o săptămână niște indivizi de pe corăbii, cu picioare de lemn și cârlige în loc de mâini vor avea jocul gata pentru "distribuție".

#107
Adytzu^

Adytzu^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.01.2007
pana la urma  stie cineva  sigur  o  sa fie si liga 1  nu osa fie   cel putin yo cred ca o sa fie ca am citi o  revista unde era prezentat jocu zicea ceva de 30 de ligi ca o sa fie  sau ceva de genu pana  mea      da  chestia e ca ei nu pun ligile dupa performanta  ci dupa cati cumparatori sunt din tara respectiva   mie  unu mi se pare normal      atata timp cat la noi jocu se joaca piratat  sa nu avem pretentii  ca in alte tari  cumpara la greu jocu si  nah aia normal ca au pretentii ;)

#108
H@des[IT]

H@des[IT]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.07.2007

View PostAdytzu^, on Sep 20 2007, 00:05, said:

pana la urma  stie cineva  sigur  o  sa fie si liga 1  nu osa fie   cel putin yo cred ca o sa fie ca am citi o  revista unde era prezentat jocu zicea ceva de 30 de ligi ca o sa fie  sau ceva de genu pana  mea      da  chestia e ca ei nu pun ligile dupa performanta  ci dupa cati cumparatori sunt din tara respectiva   mie  unu mi se pare normal      atata timp cat la noi jocu se joaca piratat  sa nu avem pretentii  ca in alte tari  cumpara la greu jocu si  nah aia normal ca au pretentii ;)

Daca o sa fie liga I... nor sa fie facuti jucatori reali la echipe...asa ca sar putea sa fie dar nu cred, sunt ele 30 de ligi dar mai bine sa bage liga argentinei Clausura si sa poti juca in Copa Libertadores B)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate