Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

FIFA 08 - Impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
EA Sports ne pregătește pentru această toamnă versiunea FIFA cu 08 în coadă care va aduce, spun ei, multe îmbunătățiri. Cea mai importantă îmbunătățire este grafica, despre care se zvonește că va folosi engineul next generation văzut în FIFA 07 pentru XBOX 360. Asta înseamnă că pe lângă grafica mult îmbunătățită ne vom putea delecta și cu animații noi și mai fluide întrucât în toți anii precedenți versiunea pentru PC se baza pe engineul creat pentru PS2.

Attached File  938657_20070601_screen002.jpg   179.99K   891 downloadsAttached File  938657_20070601_screen003.jpg   221.48K   830 downloads3.jpg]

De această dată EA Sports se laudă cu peste 30 de ligi internaționale și putem spera că va fi inclusă și liga noastră întâi direct de la producători, fără să mai fie nevoie de patchuri făcute de amatori care dau peste cap tot jocul. Un alt aspect important care a fost îmbunătățit este șutul, traiectoria mingii fiind acum influențată de mult mai mulți factori, ceea ce înseamnă că nu vom mai vedea două șuturi identice într-un meci.

Attached File  938657_20070601_screen004.jpg   241.33K   393 downloadsAttached File  938657_20070605_screen001.jpg   163.62K   331 downloads1.jpg]

Un nou mod de joc în FIFA 08 este "Be a Pro" în care utilizatorul poate controla doar unul singur din cei 11 jucători de pe teren pe tot parcursul meciului. Practic jucătorul este "blocat" pe acest jucător în timp ce calculatorul îi oferă informații despre ce jucător din echipa adversă trebuie să țină și care sunt zonele în care este recomandat să joace. La finalul meciului va fi acordat un punctaj în funcție de cât de bine și-a îndeplinit jucătorul sarcinile.

Attached File  938657_20070605_screen002.jpg   168.32K   336 downloadsAttached File  938657_20070605_screen003.jpg   196.75K   324 downloads3.jpg]

Jocul îl va avea pe Ronaldinho pe cutie și va apărea în toamna acestui an pentru PC, XBOX360, PS3, PS2, PSP, WII, DS și Mobil.

[ http://aycu17.webshots.com/image/30176/2000630057958215141_rs.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Codename recomandă Microsoft XBOX 360™ Controller for Windows® pentru control optim în jocul FIFA 08.

Edited by Codename, 19 October 2007 - 07:10.


#2
vudu

vudu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 07.06.2005
s-ar zicea ca au aparut....FIFA 08 OFFICIAL TRAILER !+ interviu cu Ronaldinho

#3
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007
Mie personal jocul pana acum , din pozele puse de tine Codename pot sa spun ca nu mi-l place chiar deloc .
Uitati-va atenti la poze si la fetele jucatorilor , parca is suparati si nervosi.
Din acel trailer pus de vudu se vede ca publicul e acelasi , adica parca e facut din carton.Doar un lucru mi-a placut la trailer , acel lucru ii melodia aia care imi aduce aminte de fifa 2002  :inlove: .
Mai ramane de vazut gameplay-ul si acel nou mod pe care il descria Codename .

Edited by Rare, 03 July 2007 - 18:31.


#4
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
Probabil vor fi mai bucurosi cand dau gol :D

Nu as vrea prea mult sa schimbe gameplayul , era (este) distractie mare in fifa 07 cand iti cate un sut   :thumbup:  din ala "spectaculos".
Imi place fifa 2007, sa vedem ce schimbari vor face. Sper sa nu ajunga precum uefa 07 , cel mai naspa gameplay, alea sunt suturi ?
parca e pes. Daca schimba gameplayeul in modul asta , strica TOT :angry: ,iar  fifa 07 o sa ramana ( in privinta mea) cel mai bun joc fifa.
Imaginile prezentate mai sus se vad a fi si pentru rezolutii wide-screen(16:9) (maine trebuie sa imi ajunga 205wb :drac: ) ,sper sa apara cat mai multe jocuri pentru acest format.
ah..si imaginile...nu cred ca asa o sa arate jocul..mi se par prost randate..prea multe colturi,fete deformate, etc
Da acum sa asteptam :D

Edited by BabBardel, 12 July 2007 - 18:54.


#5
dedy66

dedy66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 13.01.2007
Sper sa nu fie ca la 07 cu bugurile alea. Am innebunit de la jocul ala. Sper sa aiba si LIGA I da cu nume reale nu ca la UCl (la Steaua). Sa speram ca macar la reluari grafica va fi ca aceea din imaginle de mai sus. Altceva nu mai am de spus . Bafta si ne vedem la un amical la 08 :D

#6
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
Eh da si tie cand iti intra cate un sut cum te simti ? cel putin eu...  :naughty: Nu cred ca o sa aiba toata liga I ! imi ajunge sa aiba Steaua la rest of world cu nume adevarate si fete cat mai detaliate !
Imaginile dupa cum am mai zis mi se par destul de proaste ! cred ca va arata mai bine jocul finalizat !

Demo`u nu stie nimeni cand apare?

#7
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006

 BabBardel, on Jul 15 2007, 14:28, said:

Eh da si tie cand iti intra cate un sut cum te simti ? cel putin eu...  :naughty: Nu cred ca o sa aiba toata liga I ! imi ajunge sa aiba Steaua la rest of world cu nume adevarate si fete cat mai detaliate !
Imaginile dupa cum am mai zis mi se par destul de proaste ! cred ca va arata mai bine jocul finalizat !

Demo`u nu stie nimeni cand apare?
Prin august va aparea demo-ul, iar varianta full in septembrie...asa s-a intamplat mereu. Abia astept :D

#8
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Eu sper sa fie mult mai real decat 07 si aici nu ma refer neaparat la grafica. La FIFA07 ma enerveaza atunci cand intra in poarta 6 suturi din 6 ale adversarului date de la 30-40 m, si fix in vinclu, iar cand e in fata portii, portarul isi salveaza miraculos echipa.

Centrarile. Ar trebui sa se schimbe ceva si la acest capitol. Daca jucatorul este in alergare, pe un flanc, indiferent daca este tatonat de 1, 2 sau chiar 3 jucatori, el da centrarea la fel de bine cum ar da-o daca ar fi singur. Nu suna prea bine..

Sper sa se testeze foarte bine inainte jocul si sa scoate bugurile gen A+D, pentru ca pot sctrica usor un meci..

Cat despre suturi, cred ca o sa se remedieze si acel mic bug la suturile pe jos. Mingea nu se opreste chiar atat de brusc, indiferent de starea gazonului, si poate o sa se faca un update la stelele echipelor..  :D .

Chestia aia noua cu un signur jucator din 11 suna binisor.. sa vedem.

#9
deconinho09

deconinho09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2007
nu inteleg care e problema cu ucl te oftici ca la ffia orice sut pe poarta 75 %  e gol si la ucl tre sa tragi plasat si bine viata frate dak nu stii :P

#10
puifript

puifript

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.06.2007
de la 08 eu sper(am) la :
-spectatori mult mai reali
-cantece galerie
-gameplay mai dezvoltat (sa fie aproape imposibil sa dai gol la world class)
-suturi unice

#11
leo14

leo14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.06.2007
am citit pe alt forum de cerintele jocului...si mi s-au parut asa si asa...dar nusth dak e adevarat....dak stie cn cerintele sa le posteze pls :D

#12
alinnemoianu10

alinnemoianu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.07.2007
sper sa fie mai bun decat fifa 07

#13
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
FIFA 08 release & demo date

In the official Spanish EA forum we found some interesing informations about the release date of FIFA 08 and the demo.

The official release date of FIFA 08 has been set on 28th september 2007. However the German online store Amazon.de set the release date on 30th september...

Furthermore there are already existing dates for the demo: As EA Sports said the this-years demo will appear on:
- PC DVD - 27th august 2007
- Playstation 3 - 10th september 2007
- Xbox360 - 27th august 2007

#14
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Jocul apare in Octombrie nu ?

#15
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007

 GycuBrun, on Jul 26 2007, 18:24, said:

Jocul apare in Octombrie nu ?
Nu , in 28 septembrie !

#16
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Țeapă de zile mari oameni buni. Nenorociții de la EA au decis ca și anul acesta să folosească MIZERIA de engine de PS2 veche de 7 ani! Ați citit bine, EA va scoate pe PC versiunea FIFA care o scoate pe o consolă veche de 7 ani în timp ce pe XBOX360 și PS3 au adoptat engine-ul nou. Probabil în momentul când va apărea PS4 vor putea și cei cu PC-uri să beneficieze de engine-ul folosit în versiunea PS3.

Lucrurile nu ar fi atât de grave dacă cele două versiuni nu ar fi atât de diferite pentru că, după cum știm, nu grafica face jocul. Problema este că întreg conceptul a fost dezvoltat separat față cel pentru XBOX360 și PS3. Producătorii au recunoscut că au avut două echipe total diferite și nu vom beneficia nici de controlul îmbunătățit, nici de grafica superioară, nici de AI-ul avansat din noul engine și nici de multe alte elemente. Practic avem două jocuri total diferite.

 GycuBrun, on Jul 26 2007, 18:24, said:

Jocul apare in Octombrie nu ?
Scrie chiar în titlu, ce naiba ?

#17
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007
Deci va fi tot un fifa 2007 , numai ca in loc de 2007 , va scrie 2008.

:thumbdown:

#18
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cred ca va fi aceeasi reteta :
Grafica putin mai buna (foarte putin) , cateva fete noi , realizate mai bine , sponsorii , transferuri (nici alea toate) si bineinteles noile echipamente.
Isi va pastra acelasi stil pe care il abordeaza cei de la EA , incepand cu fifa 2005 .
Practic fifa 2005 , 2006, 2007 sunt aproape acelasi joc , putin "upgradat" .
E adevarat ca 2007 este mai bun decat 05 si 06 , dar tot slabut e . Dupa 2/3 luni de jucat intens , efectiv te saturi de fifa si esti nevoit sa astepti inca un an pana la urmatorul de la care speri ca va fi mai "cu mot" decat asta...
Un alt lucru enervant la fifa , cel putin la 2006 si 2007 - e mult prea usor. Nivelul legendary numai legendar nu e . Bati tot pe linie si fara prea mari eforturi.
As vrea ca 2008 sa fie un fifa total nou , care sa nu aminteasca cu nimic de fifa 05 , 06 , 07 ...sa speram , dar nu cred ca va fi asa...:sadwalk:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate