Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#325
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Stie cineva unde este blocul asta?

http://www.imobiliar...?lista=39415379

#326
dze

dze

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.03.2016
Pai daca ne luam dupa harta de pe linkul de la tine, ar trebui sa fie undeva in zona liceului Octav Bancila. Dar la data finalizarii e scris "martie 2017", deci cel mai sigur nici nu au inceput fundatia inca...

#327
p3psi

p3psi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.07.2007
Va salut!

Sunt si eu in cautare de un apartament de 2 camere in Iasi. Daca aveti ceva informatii despre proiectele de blocuri noi, mi-ar fi de mare folos.
In principiu ma intereseaza sa fie de peste 50 mp, sa fie neaparat cu bucatarie separata si sa aiba balconul deschis.
Despre Jazzu Residence din Bucium si despre proiectele din zona Moara de Vant/Little Texas aveti ceva informatii?
Ideal ar fi sa fie sub 50.000, dar pot urca spre 56.000 daca merita. Plata cash ~10.000 + diferenta credit.

Multumesc in avans!

Edited by p3psi, 29 March 2016 - 20:54.


#328
ovidiulesanu

ovidiulesanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2016
Buna ziua,
In cautarile interprinse am trecut si prin zona Canta astazi si am observat blocurile din Dream Village care estetic par a fi ok chiar si la 10 ani de la constructie.
As dori sa stiu daca aveti ceva informatii privind apartamentele respective-2-3 cam(preturi,etajari disponibile),am inteles ca s-a dat drumul din nou la vanzari acolo si la preturi rezonabile de data asta.Ideea e ca nu doresc agentie de aceea multumesc oricarui imi poate oferi ceva informatii.

#329
mocca

mocca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.06.2005

View Postovidiulesanu, on 20 aprilie 2016 - 18:06, said:

Buna ziua,
In cautarile interprinse am trecut si prin zona Canta astazi si am observat blocurile din Dream Village care estetic par a fi ok chiar si la 10 ani de la constructie.
As dori sa stiu daca aveti ceva informatii privind apartamentele respective-2-3 cam(preturi,etajari disponibile),am inteles ca s-a dat drumul din nou la vanzari acolo si la preturi rezonabile de data asta.Ideea e ca nu doresc agentie de aceea multumesc oricarui imi poate oferi ceva informatii.


Salutare...uite aici: http://olx.ro/oferte/user/feVd/ diresct la proprietar Dream Village

#330
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

View Postwizardofoz, on 09 martie 2016 - 23:33, said:

Stie cineva unde este blocul asta?

http://www.imobiliar...?lista=39415379
Din poze, pare a fi mai la vale de Mitropolie, undeva pe langa Str. Sf. Andrei:
https://www.google.r...2!3m1!1s0x0:0x0

Edited by bobo666, 01 May 2016 - 18:30.


#331
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Mare atentie la asa numitii dezvoltatori,daca nu cunoasteti cum e facut blocul si mai multe despre seriozitatea lor mai bine cautati un apartament dupa 1977.Am vazut cum se construiesc blocuri in mlastine,in gropi astupate cu pamant , sau sub linii de tensiune.Nu mai spun ca majoritatea cam sar etapa rezistentei...sunt destui patiti.

#332
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Am facut si eu cateva vizite pe la blocuri in constructie sau aproape terminate si am ramas dezamagit.Claitatea lucrarilor si finisajelor slaba,lipsa de locuri de paracare,compartimentari "neinspirate" ,stalpi ramasi in mijlocul camerelor ca la salile de nunti,grinzi si iar grinzi situate la distante de 1 m fata de peretii despartitori,teava de gaz care strabate tot livingul,bai fara geamuri si fara aerisiri,camere cu 5 colturi,blocuri cu P+2 intre case cu un nivel,bai foarte mici,blocuri fara balcon...
Modelele ce mi-au placut erau deja vandute...
Agentiile fara numar imi propuneau aceleasi proiecte,dupa ce m-am plictisit sa piers timp asteptand agenti am luat-o la pas direct pe santiere si am gasit imediat cu cine sa discut.
Preturile cam mari pentru ce ofera,nu am reusit sa negociez desi eram dispus fac plata cash sau transfer in cateva zile.In consecinta am amanat achizitia si iau in calcul achizitia unui apartament in bloc de dupa 1980.

#333
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Singurul dezavantaj al blocurilor dupa 1977 sunt instalatiile uzate -invechite,in rest constructia mai rezista lejer 30 ani . La blocurile noi (daca sunt facute cat de cat) ai avantajul instalatiilor noi la care teoretic vreo 20 ani nu ai treaba dar dezavantajul (la unele proiecte a) structurii de rezistenta proaste , suprafetei mai mici in zonele centrale etc. E de preferat constructiile mai noi dar daca aveti dubii alegeti fara probleme un bloc dupa 1980 (unde mai aveti de investit).E adevarat preturile sunt umflate si intr-un caz si altul cam cu 10-20% din punctul meu de vedere.

#334
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
jale in Iasi:

https://www.facebook...afiaimobiliara/

#335
Endeea

Endeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2010
Buna seara!

Sunt si eu in cautare de un apartament cu doua camere nou in Iasi si incep sa-mi pierd speranta ca voi gasi ceva...
Am vazut cateva apartamente prin Cug, dar care aveau compartimentari nefericite sau unde se cunostea munca de mantuiala.
Mi-a placut unul, pe langa Aleea Tudor Neculai, Nicolina Home Concept ii zice si are 2 blocuri, unul aproape finalizat si unul la caramida.
Este cineva care a cumparat acolo sau care l-a vazut si poate sa-mi dea cateva pareri sau informatii despre constructie?

Multumesc frumos!

#336
Elena363

Elena363

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.10.2016
Eu vreau sa îmi vand apartamentul este în Tatarasi apartament rezidențial penta mobilat și utilat din 2009 etajul 1.Știți vreo agenție serioasa?

#337
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
Da mi un mesaj privat cu detaliile apart in special adresa exacta .

#338
Elena363

Elena363

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.10.2016
Am trimis detaliile.

#339
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Stie cineva mai multe detalii despre River Towers in zona Tudor  ?
As vrea sa achizitionez un apartament acolo ...

Edited by jmek4you, 19 October 2016 - 18:22.


#340
felixcichi

felixcichi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2016
am cumparat la newton, doresc sa conversez cu eventualii vecini

#341
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Cand ai cumparat si la ce pret ?

#342
Robertmw

Robertmw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2017
Salut, caut sa achizitionez si eu un apatartament in Iasi si mi-a sarit in ochi Ideal Residence - Valea Adanca. A stat/sta cineva acolo? Daca da, ce puteti sa imi spuneti despre ansamblu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate