Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#361
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Au cateva poze pe site http://youngresidenc...tia-proiectului

#362
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
La River's dezvoltatorul e moldovean cu anumite legaturi cu rusii.
Legat de parcare, am inteles ca blocul 2 e cu parcare subterana (CRED), deci nu cred sa fie probleme legat de asta (poate doar pretul cam piperat per loc de parcare).
Dupa blocul 2 o sa mai construiasca unul, dar nu turn.

#363
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007

View Postautoplayer, on 15 iunie 2017 - 21:21, said:

Multumesc !
A fost cineva sa vada acolo apartamentele ?
Din pacate cred ca doar cel mare de 2 camere ar fi ok, restul de 2 camere au mai mult suprafete de garsoniera decat de 2 camere :(
Pana acum cele de la Conest par sa aiba cel mai bun raport pret/suprafata .

#364
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
In ultimul timp ma tot gandesc la o asociere pentru o constructie D+P+2E cu cate 2 apartamente de vreo 80 mp util pe etaj.Decat un apartament de 60 mp cu 1200/mp supraevaluat si de calitate indoielnica,as prefera unul mai mare, intr-o zona mai buna,in aceeasi bani si la o calitate verificabila.
6 apartamente pe 3 nivele si locuri de parcare la demisol.
Cum vi se pare ideea ?

#365
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Nu mai bine iti faci o casa ?
Asocierile de acest gen nu functioneaza la romani, ai avea nevoie de niste contracte ultra betonate si nici asa nu ai o garantie ca vor fi respectate .
Intr-adevar din ce am inteles, dezvoltatorii din Iasi construiesc cu aprox 500 euro/mp, asadar daca ei reusesc sa adune plata anticipata pentru jumatate din apartamentele dintr-un complex, practic ei construiesc pe banii clientilor ...

#366
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Casa nu ma intereseaza intrucat nu locuiesc in tara iar o casa intr-o zona mai indepartata va fi greu de inchiriat sau vandut.
Stiu ca e dificil,e doar o idee deocamdata,m-as baga la 2 apartamente,am un prieten ar fi si el interesat,50% ar fi deja rezolvat.

#367
Alina29c

Alina29c

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2016
Dragi ieseni si nu numai,
Cand va hotarati sa va cumparati un apartament sau o casa si auziti de Panainte Constantin sau Panainte Marian, va sfatuiesc sa fugiti!!!
Nu sunt capabili sa isi faca treaba pana la capat sau daca o fac, o fac de "mantuiala".  Nu sunt oameni cu care sa poti vorbi sau daca vrei tu sa vorbesti, trebuie de fapt sa tipi si sa te certi, ca altfel nu reusesti nimic. Ei sunt niste oameni de NIMIC.

#368
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Pentru cei ce cunosc dezvoltatorii si zonele din Iasi ce m-ati sfatui sa aleg din cele 3 proiecte in dezvoltare acum. Ma intereseaza pentru inchiriat. Preturile sunt la fel, deci nu e un factor decisiv. Ar fi decisiv calitatea constuctiilor + zona.

Multumesc!

1. http://www.rivertowersiasi.ro
2.http://apartamente-pacurari.ro/tronson-3-concept-residence/
3.http://conestgrandresidence.ro

#369
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Cel mai bine să mergi să vizitezi să vorbești cu ei .
Și pe mine mă interesează mai puțin cel din Păcurari, cam departe ptr închiriat nu ?
Vezi și Young Residence in Bularga au prețuri bune .

#370
b1o9g8d6an

b1o9g8d6an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2012
Salutare, a fost cineva sa viziteze complexul de case Cubic Village de la Popas Pacurari ? Niste pareri in plus ar fi binevenite.Multumesc.

#371
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Conest Grand Residence se lauda pe facebook ca au vandut deja 140 de apartamente . Sa fie adevarat ?

#372
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Am sunat eu la ei, ma interesa pentru o camera si au spus ca mai au cu o camera doar in blocul care e gata in 2019. Asa ca e posibil sa fie adevarat.

#373
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Interesant, cei de la Conest desi se lauda ca o sa termine in iulie 2018, din motive de siguranta nu poti sa vezi sa mergi sa vezi care e starea constructiei ... oarecum ok dar cumperi o promisiune pana la urma .
Aveti idee cei de la youngresidence daca sunt cumva probleme cu fondurile ? Am vazut ca la un moment dat ofereau bucataria pe gratis daca contractezi un apartament la ei ...
Par destul de avansati, au termopanele puse deja, pe de alta parte anul trecut se laudau ca acum in iulie o sa fie gata apartamentele, deci o sa mai dureze cel putin inca 6 luni ... pe de alta parte ultimele poze sunt din aprilie deci poate au mai avansat intre timp la interioare desi nu au pus poze .

Edited by bbogdanmircea, 17 July 2017 - 11:36.


#374
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Sunt de acord cu tine ca ar fi de preferat sa-ti fie permis sa vizitezi santierul. Totusi mi se pare acelasi lucru fie ca te lasa pe santier sau nu - tot o promisiune cumperi. Din pozele de pe santier cei de la Conest par sa fi turnat placa la etajul 6. Mie mi se pare ca se misca ok... dar nu stiu cat ar trebui sa dureze fiecare etapa.

#375
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Tu ai riscat sa platesti integral sau doar avans si restul la final ?
Chestia asta cu platitul inainte al unei promisiuni mi se pare tipic romaneasca, s-au mai intamplat cazuri de oameni care au platit si au ramas cu ochii in soare ...
Practic ei construiesc pe banii celor care platesc apartamentele integral, nu cred ca ii costa mai mult de 600 euro/mp sa construiasca ...

#376
Bachus20

Bachus20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2010
Salut! Scuze ca intervin, eu nu prea stiu Iasi-ul atat de bine, stau de cativa ani buni aici si m-am cam saturat sa platesc chirie. In limita bugetului pe care il am, am tot vazut anunturi precum acesta care m-ar interesa (nu fac reclama, incerc doar sa aflu informatii): http://www.fideliaca...rari-22663.html . Stiti cumva ceva despre acest proiect? Sau macar care-i numele firmei care are acest proiect? E plin OLX-ul cu anunturi de genul acestor apartamente cu 1 camera in Popas Pacurari. Astept raspunsuri, va multumesc anticipat :)

#377
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Eu cred ca sunt pe deal vv de rond Era sau mai departe, la ei cuvantul zona are alt inteles decat la noi, cumparatorii.

#378
Bachus20

Bachus20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2010
Nu e problema de zona pentru mine, atata timp cat dispun de masina. As vrea sa stiu pareri la blocuri de acest gen. Din pacate nu imi pot permite preturile piperate la cutiile de chibrit din "centrul" orasului, zone precum Tatarasi/Pod de Piatra cu apartamente pe care n-as da nici jumatate din cat cer samsarii de apartamente. In fine, ce pareri aveti la astfel de oferte? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate