Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Facultatea de Drept UB

- - - - -
  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#145
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Nu maine, luni :D Am incurcat zilele

#146
nerva

nerva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.02.2007

View Postfigo1988, on 31st January 2011, 20:43, said:

de la prietena, studenta la drept in anul 2: Domnul Molcut vrea o sinteza, deci ideile principale insotite de argumente. Nu toceala cuvant cu cuvant. Ea nu mai avea cartea, dar mi-a zis ca ar fi in jur de 150-200 de pagini si ca ar fi bine sa se invete totul de acolo. Acum, dupa cum e si timpul disponibil.

Bafta!

Asa este ai perfecta dreptate. Ai descris perfect ceea ce vrea domnul Molcut de la student. Doar cei care nu invata se plang de el. Eu am reusit sa iau nota 10, adevarul este ca am si invatat vreo 2-3 saptamani. :deadtongue:

#147
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008

View Postmalls, on 3rd October 2011, 15:44, said:

Stiai ca suntem in aceeasi serie, nu? :D Vad ca avem Info si Sport chiar maine, dupa OPJ. Eu zic ca nu strica niste credite in plus, deci da, o sa 'pierd' timpul cu astea... Ma gandesc ca e imposibil sa iei calificativul 'respins' la vreuna din astea doua...mai ales tu, care zici ca ai facut atata info. ;)
Nu ma inscriu la niciuna, si asa am putin timp liber. . .

By the way, ai cautat despre G Iancu pe google? Eu am ramas prost cat de jegos e omul ala, adica e altfel decat a lasat sa para azi... am inteles ca lucrarile la examen nici nu le corecteaza, pune note din burta cum i se "scoala".  :confuzzled: Ma gandesc cu groaza ca invat ca idiotul tot, scriu tot si pic. :mellow:

PS: Tu zambesti tot timpul? :P

#148
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
N-o sa consider adevarat tot ce scrie pe google despre Gh Iancu, o sa-mi fac o parere pe parcurs. Deocamdata mi-a lasat o impresie foarte buna, cred ca e un super om, o enciclopedie pe 2 picioare si asa mai departe. Vedem la examene daca da notele asa cum zici tu. Sper sa nu...

Cat despre materiile facultative, m-am razgandit si eu...la info nu-s buna, latina nu-mi place iar la sport ma dezmembrez dupa primii 20 metri... Mai ales ca nu se pun creditele la socoteala(am aflat abia azi), deci le-as face degeaba...

View PostLoox, on 5th October 2011, 15:45, said:

PS: Tu zambesti tot timpul? :P

De ce intrebi? :D

Edited by malls, 05 October 2011 - 19:47.


#149
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
O fi doxa de carte dar cred cu tarie ca e foarte fixist si daca nu-i citesti gandurile si ideile, n-ai sanse... Parerea mea.

Pt ca te-am vazut si la seminar si la curs (parca prea) happy si cand vorbeai si cand ascultai :P

PS2: Nu semeni cu poza din profil. Mai ales cu binoaclele atasate :D

Edited by Loox, 05 October 2011 - 21:14.


#150
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Ti-a raspuns azi proful de ISDR, dupa ce i-am completat citatul...daca ai fost atent :D

#151
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Te referi la faza cu germana? N-am fost atent in valmaseala de rasete... sincer stiam sa-i raspund cat de cat daca ii auzeam mai bine intrebarile. In fine, ma las pagubas, ma duc la Goethe :lol:

#152
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Nu, la faza cu citatul lui Marquez. L-a inceput proful  "Nu înceta niciodată să zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist"... si daca tot eram in primul rand, ca o fata constiincoasa, l-am continuat "pentru că nu se stie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău". A exclamat tot amfiteatrul, cum ai putut sa ratezi? In fine...si proful a zis ca vorbesc din experienta si ca sigur am cucerit cu zambetul meu :D:D:D

#153
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Of, imi pare rau ca n-am fost atent. :( Ce-i drept, de prin spate abia se aude ce vorbeste profesorul sau cei din fata. In fine... intr-adevar :P

#154
ktaionescu

ktaionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2011
buna :*
am si eu o problema :D
dintre colegii mai mari care au facut isdr si roman cu domnul Oancea (seminar cu Sanda), stiti cumva daca ii baga in examen si pe cei care nu au suficiente prezente? :-?
la inceputul anului a zis seminarista ca nu, dar sunt curioasa daca a vrut doar sa ne sperie...
raspuns urgent va rog :D

#155
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Ii baga sigur daca au jumatate din prezente si lucrarile date. Asa zic toti, ca sa te sperie. Pana anul asta nici nu era sistemul cu prezente la seminar. La tgd a zis la fel ca putem sa facem maxim o absenta si la ultimul seminar a zis ca nu au importanta prezentele pt intrarea in examen...deci teapa.

#156
Tmad

Tmad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 16.06.2009
Salutari. Am nevoie de ajutor urgent din partea celor care sunt sau au fost la drept UB. Vreau sa stiu daca a fost vreun an in care examenul de admitere s-a tinut in luna AUGUST. Eu trebuie sa  plec din tara pe 5 august si trebuie sa cumpar bilete de avion saptamana aceasta. Eu stiu ca de obicei examenele de admitere nu se dau in august, dar nu se stie niciodata.Astept raspunsuri si va raman indatorat daca ma ajutati.

#157
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Admiterea se da de obicei la sfarsitul lunii iulie. Raspunsuri de la studenti n-o sa afli, cel mult probabil de la secretariat, daca au aia vreo idee, caci dupa cum se vede si pe site, data concursului de admitere nu s-a stabilit.

Ca fapt divers, chiar daca s-ar da in august si tu pleci dupa, in 5 zile trebuie sa-ti confirmi locul, in caz ca esti admis.


Aproape mort topicul... Ce-ati facut ba in stresiune? :P

Edited by Lucian_M, 25 February 2012 - 19:43.


#158
ada93

ada93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.02.2012
buna...sunt in clasa a XIIa si as vrea si eu sa stiu mai multe de la cei care au intrat anul acesta la universitate....cat despre pregatire, daca ma apuc acum sa ma pregatesc la gramatica e prea tarziu? va rog ajutati-ma si pe mine cu niste ( sau poate mai multe) informatii...materii, profesori, cazare etc...multumesc!!!

#159
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postada93, on 26th February 2012, 19:48, said:

cat despre pregatire, daca ma apuc acum sa ma pregatesc la gramatica e prea tarziu? va rog ajutati-ma si pe mine cu niste ( sau poate mai multe) informatii...materii, profesori, cazare etc...multumesc!!!
Nu e prea tarziu sa te apuci de pregatire, dar ideea e sa te pregatesti intensiv, sa muncesti mult, sa recuperezi timpul pierdut.

Cat despre materii, sunt toate prezentate cu lux de amanunte, cateva pagini mai in spate. Profesorii sunt, ca la orice facultate, de toate felurile. Unii mai toleranti, altii mai 'speciali' si tot asa. Despre cazare nu stiu mare lucru, doar ca facultatea nu pune la dispozitie multe locuri la camin. Am impresia ca 24, dar e posibil sa ma insel.

Auzi Loox, cum iti confirmi locul? eu chiar nu mai imi aduc aminte  :confuzzled:

#160
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Platind dupa caz taxa si ducand diploma de BAC in original (necesara la reclasificare).

#161
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Stiu ca taxa o poate plati altcineva, dar trebuie sa scrie pe chitanta numele elevului in cauza. Iar diploma de BAC poti s-o duci oricand sau sa n-o duci deloc, daca esti la taxa(eu n-am dus-o). Daca esti la buget, da, trebuie s-o duci neaparat.

#162
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Sa n-o duci draga mea, ca daca ai medie de buget la reclasificare, tot la taxa ramai. Lasa diploma acolo unde e, ca sta bine, nu ti-o fura nimeni ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate