Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Facultatea de Drept UB

- - - - -
  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#109
alekay

alekay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2011
Pentru BAC, eu nu m-am prea stresat. Am dat matematica M1 si faceam doar exercitii ca stiam materia...n-a fost nevoie sa recapitulez (invatasem de-a lungul timpului). Am dat informatica (programare) si profesoara ne daduse sa rezolvam variantele de prin clasa a XI-a ca eram intr-o clasa destul de avansata la info si terminase materia. La romana, am invatat idei in 2-3 saptamani inainte de bac. Le-am dezvoltat la bac cum ziceai tu "cu stil" :)) Eu nu prea am pus accentul pe BAC, eram concentrat mai mult asupra admiterii... Voiam note decente (9 si peste 9) si mi-am atins obiectivul. Clasa a XII-a a fost cea mai lejera din tot liceul...cel putin pentru mine :D

Merci pentru observatie!!! :coolspeak:

Spor la munca!

#110
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 alekay, on 2nd May 2011, 22:24, said:

Voiam note decente (9 si peste 9) si mi-am atins obiectivul.

Ioi, deci peste 9 la bac si buget la facultate? Foarte tare, felicitari! Imi urez sa-ti calc pe urme :))
Pt mine clasa a 12-a e cea mai stresanta, cel mai mult din cauza altora, ma streseaza toti in legatura cu admiterea, iar cand se plictisesc, incep cu bacul...De la parinti, la profi. Crede-ma ca acum cateva saptamani incepusem sa-mi fac griji serioase pt competentele digitale, la care n-ai cum sa pici si care nu conteaza nicicum in viata asta :))

#111
alekay

alekay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2011
Multumesc! Stiu cum e in clasa a XII-a. Si maica-mea la un moment dat avea impresia ca nu invat suficient si isi exprimase ingrijorarea in acest sens. Apoi am inceput eu s-o terorizez spunandu-i ca nu stiu nimic pentru bac, ca o sa pic si admiterea...in cele din urma s-a potolit si mi-a zis: "Tot stii ceva!" :)). Incearca sa folosesti si tu psihologia inversa...spune-i (ce vrea sa auda) ca nu stii nimic si vezi daca functioneaza. La mine a mers si m-a lasat in ritmul meu. Nu-mi placea cand cineva facea presiuni asupra ritmului meu...(eu am avut si niste parinti super de treaba, dar in acel moment, avand in vedere ca era in joc viitorul meu, isi faceau si ei griji parintesti, normale, i-am inteles intr-un fel.)

Eu cred ca te descurci foarte bine si pari o persoana ambitioasa, deci nu o sa ai probleme. Si eu aveam standarde ridicate si-mi faceam griji pentru toate nimicurile, asa ca e firesc atunci cand iti pasa si esti o fire responsabila. Iti tin pumnii si sunt sigur ca o sa intri. In orice caz, pastreaza-ti optimismul si urmeaza motto-ul (meu): "Tot inainte!"

#112
periuta-de-gene

periuta-de-gene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2011
buna! eu sper sa intru anul viitor ,insa as vrea inainte sa vad cum se desfasoara un curs in cadrul facultatii.Stiu ca tocmai a trecut ziua portilor deschise si voiam sa va intreb daca exista alternativa sau va trebui sa ma resemnez...

Edited by Lucian_M, 05 May 2011 - 21:04.


#113
alekay

alekay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2011
Poti sa mergi sa asisti la cursuri chiar daca nu mai e perioada portilor deschise...Aproape sigur nu o sa intampini probleme la intrarea in facultate. Hotaraste-te mai repede ca nu mai sunt prea multe saptamani de curs. Se apropie sesiunea. Am atasat orarul anului I intr-un post anterior (il gasesti si pe site-ul facultatii). Alege cursul, apoi fa-ti curaj si du-te! Bafta multa!

#114
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Cum e cu acest colegiul juridic franco-român din cadrul Facultatii de Drept? Ma poate lamuri cineva?

#115
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Numeni la drept? Liniste si pace pe topicul asta...

#116
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
http://www.unibuc.ro...egiu_dcjfrse_ro

Daca intri, trebuie sa platesti o taxa, 220 euro pare-mi-se. Ca sa te inscrii, trebuia sa fi bifat deja pe fisa de inscriere pentru admitere.

Si da, e liniste si pace pe topic ca lumea invata :lol: Cred ca o sa fie jale anul asta la cati s-au inscris (aproximez vreo 2000). Si o sa se ridice si ultimul punctaj pt buget, unfortunately.

#117
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 Loox, on 15th July 2011, 15:05, said:

o sa se ridice si ultimul punctaj pt buget

Sper ca nu prea mult :D

#118
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Probabil ca tot ~70 puncte va fi pragul.

#119
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
In jur de 70 fac si eu. M-as oftica tare sa nu intru la buget pt 2 grile sau ceva de genul. Eu ma gandeam ca e posibil sa scada nota de la buget...sunt tot atatea locuri si tot atatia inscrisi ca anul trecut.

Edited by malls, 16 July 2011 - 07:47.


#120
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
De scazut nu prea, poate de marit. Tu crezi ca cei ce vroiau sa dea la drept au picat bacul anul asta? Ma indoiesc, nu orice cretin da la drept.

#121
kraus

kraus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.09.2009

 Loox, on 16th July 2011, 11:58, said:

(...) nu orice cretin da la drept.(...)
:D
daca intri, o sa ai o surpriza.

#122
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Ce-ati facut Strambilor la Drept? :P

#123
adytzu03boby

adytzu03boby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.07.2007
am dat azi examen la Drept, mi-am calculat pe net cu baremul in fata punctajul si am facut de 76 de puncte, hai 2-3 in minus pt siguranta. sper sa intru la fara taxa cu nota asta...

#124
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Noh voi, am intrat, sunt studenta la Drept! Iuhuuuuuuuu :D

#125
adytzu03boby

adytzu03boby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.07.2007
Si eu am intrat, dar la cu taxa:(

#126
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Same shit here.

Malls, buget sau taxa?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate