Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#55
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

 Allx155, on 31 iulie 2022 - 07:05, said:

Si daca sta cu gandul ca poate o caut eu?  A mai facut asa prima oara si a spus ca a vrut de multe ori sa mi scrie dar se gandea ca poate sunt cu cineva si sa nu faca vreo prostie.

Ahaha. Parcă spui despre mine la faza asta. :lol: Păi na, se luptă și ea cu ea. O atragi sexual, dar rațional e conștientă că nu face decât să piardă timpul cu tine. Dacă nu o iubești, las o n ale ei. Îți vei găsi pe altcineva. Mult mai potrivită. :) Potriveala nu vine cu timpul. :D

Dacă ar fi avut nevoie de explicații, crede mă că te ar fi căutat. Mergi înainte și uită de ea!


#56
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Precis i-ai face o impresie superbă, dacă te vede că vrei să vorbești cu ea după ce te-a dat afară "ca pe un gunoi". Și după ce a văzut că ești cu ea și vorbești cu o fostă nebună despre relația cu ea. Moare de dorul tău, doar că se teme să nu te deranjeze, da :))).

#57
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 31 iulie 2022 - 07:42, said:

Precis i-ai face o impresie superbă, dacă te vede că vrei să vorbești cu ea după ce te-a dat afară "ca pe un gunoi". Și după ce a văzut că ești cu ea și vorbești cu o fostă nebună despre relația cu ea. Moare de dorul tău, doar că se teme să nu te deranjeze, da :))).

😂😂😂

Ea a vazut doar inventiile ei. Asta ma oftica

#58
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 Allx155, on 31 iulie 2022 - 07:50, said:



😂😂😂

Ea a vazut doar inventiile ei. Asta ma oftica

Ce căutai să vorbești cu fosta psihopată despre ea?
Sau ce ai căuta să vorbești cu actuale despre foste? Orice cuvânt spus despre foste sau foști e un cuțit înfipt în spatele celui căruia îi povestești. Și dacă e de bine și dacă e de rău. Și apoi îl vezi cum umblă prin lume cu cuțite înfipte în spate și te miri că de ce nu merge bine.
Ai chef de vorbit de relații foste sau actuale? Mergi la psiholog. E singura soluție bună pt toată lumea.

#59
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 31 iulie 2022 - 07:59, said:



Ce căutai să vorbești cu fosta psihopată despre ea?
Sau ce ai căuta să vorbești cu actuale despre foste? Orice cuvânt spus despre foste sau foști e un cuțit înfipt în spatele celui căruia îi povestești. Și dacă e de bine și dacă e de rău. Și apoi îl vezi cum umblă prin lume cu cuțite înfipte în spate și te miri că de ce nu merge bine.
Ai chef de vorbit de relații foste sau actuale? Mergi la psiholog. E singura soluție bună pt toată lumea.


Eu i am povestit actualei mele doar ce m a intrebat de fosta. Ea in schimb mi a povestit tot felu de rahaturi fara sa o intrebe nimeni nimic.

Ma rog, nu asta e ideea.

Am vorbit cu ea in ideea de a ma lasa in pace si doar i am raspuns la niste intrebari, dar a degenerat situatia ca s a enervat.

Daca ii dadeam block cum am mai facut o, tot nu scapam de ea ca isi facea alte conturi si isi lua alte cartele si tot asa.


#60
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 Allx155, on 31 iulie 2022 - 08:33, said:




Eu i am povestit actualei mele doar ce m a intrebat de fosta. Ea in schimb mi a povestit tot felu de rahaturi fara sa o intrebe nimeni nimic.


Și ți-a făcut bine ce ți-a povestit?



Quote

Am vorbit cu ea in ideea de a ma lasa in pace si doar i am raspuns la niste intrebari, dar a degenerat situatia ca s a enervat.


Normal că s-a enervat. Asta se întâmplă când povestești cuiva despre relația cu altcineva.
Cică să-i răspunzi la întrebări.
Da' unde te credeai, la proces, la anchetă cu procurorul, unde?

Nu se întreabă, nu se răspunde la întrebări, se închide subiectul dacă celalalt are chef de vorbă sau e curios. Relația prezentă se trăiește în prezent.
Asta, dacă vrei să ai liniște, bineînțeles.

#61
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 31 iulie 2022 - 08:41, said:



Și ți-a făcut bine ce ți-a povestit?



Iti dai seama ca nu, si acum am ramas cu gandurile alea 😂

#62
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Și au fost și necerute.
Bine, nu era mai grozav nici dacă ar fi fost cerute. Același impact tâmpit.

#63
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 31 iulie 2022 - 09:36, said:

Și au fost și necerute.
Bine, nu era mai grozav nici dacă ar fi fost cerute. Același impact tâmpit.

Exact. Si mi au fost povestite cand eram plecati in vacanta. Iti dai seama ca mi a stricat seara aia si au mai avut impact inca vreo saptamana pana am uitat. Dar tot imi aminteam ce mi a spus in unele momente cand ma simteam bine si iar imi sctricam starea.

Trebuia foarte frumos cand incepuse sa povesteasca, sa i spun scurt ca nu ma intereseaza detaliile astea

#64
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,510
  • Înscris: 21.04.2014
Am inteles corect ? Voi locuiti in acelasi oras, fiecare la casa lui, dar discutati, va certati, va impacati si va ignorati pe Facebook si pe Instagram ?  In oras, in loc sa iesiti doar voi doi si fetita, mai inviti si niste prieteni ?! Ti-e teama ca te musca ? :D

Realizezi ca voi n-aveti o relatie normala de cuplu, ci mai degraba una de socializare cu restul lumii ? In loc sa va plimbati impreuna, sa discutati la o cafea, sa mergeti intr-o excursie in weekend, voi stati cu nasul in telefon sa va depanati amintiri despre fostele iubiri. Ba mai rau, acestea mai si intervin intre voi cu santaje emotionale !  :facepalm:

Desfiinteaza-ti conturile pe orice platforma sociala si renunta la comunicarea virtuala. Invit-o la tine acasa, pregatiti impreuna o cina si discutati calm despre cum va vedeti in urmatorii 10 ani.
Altfel va consumati de pomana timpul si nervii fara sa ajungeti vreodata la o intelegere sau o relatie stabila de durata.  :)



#65
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 Allx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:

Inca sunt varza, ma gandeam sa ii scriu de pe alt numar, inca ma gandesc ce sa ii scriu, poate aveti voi idei dar nu stiu daca e ok

Nu, nu e ok.

Ești prea disperat.

Vezi-ți de viață.

#66
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Ev_eee, on 31 iulie 2022 - 07:20, said:



Ahaha. Parcă spui despre mine la faza asta. :lol: Păi na, se luptă și ea cu ea. O atragi sexual, dar rațional e conștientă că nu face decât să piardă timpul cu tine. Dacă nu o iubești, las o n ale ei. Îți vei găsi pe altcineva. Mult mai potrivită. :) Potriveala nu vine cu timpul. :D

Dacă ar fi avut nevoie de explicații, crede mă că te ar fi căutat. Mergi înainte și uită de ea!

Si daca o iubeam ce faceam? 😂

#67
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012
Erai mancat.

#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Allx155, on 31 iulie 2022 - 07:05, said:



Si daca sta cu gandul ca poate o caut eu?  A mai facut asa prima oara si a spus ca a vrut de multe ori sa mi scrie dar se gandea ca poate sunt cu cineva si sa nu faca vreo prostie.
Aaaa... de-asta esti tu nelinistit...

#69
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Cr1spy, on 31 iulie 2022 - 20:36, said:


Aaaa... de-asta esti tu nelinistit...

Pai n am dreptate? 😂

#70
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Ce probleme au oamenii in 2022. Se cearta, se impaca , iar se cearta pe facebook si Instagram.  Bai voi vorbiti serios ?  Pe timpuri lumea nu avea nici macar telefon fix acasa. cine avea era norocos.

Te certai cu cineva, gata, aia era. Te duceai cu flori, te putea impaca. Daca ti le arunca in ochi.. asta era finalul.

Eu am niste lucruri de ale fostei prietene de 2 ani la mine. I-am scris saptamana trecuta foarte frumos ca daca are nevoie de ele, sa ne vedem. Imi raspunde ca ar putea Luni sau Marti. Nimic. Inca le am in masina. Daca vad ca lungeste treaba, le arunc la tomberon si basta. Nu stau sa ma rog de nimeni. WTF ....

#71
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Bogotta, on 01 august 2022 - 07:05, said:

Ce probleme au oamenii in 2022. Se cearta, se impaca , iar se cearta pe facebook si Instagram.  Bai voi vorbiti serios ?  Pe timpuri lumea nu avea nici macar telefon fix acasa. cine avea era norocos.

Te certai cu cineva, gata, aia era. Te duceai cu flori, te putea impaca. Daca ti le arunca in ochi.. asta era finalul.

Eu am niste lucruri de ale fostei prietene de 2 ani la mine. I-am scris saptamana trecuta foarte frumos ca daca are nevoie de ele, sa ne vedem. Imi raspunde ca ar putea Luni sau Marti. Nimic. Inca le am in masina. Daca vad ca lungeste treaba, le arunc la tomberon si basta. Nu stau sa ma rog de nimeni. WTF ....


Eu am experimentat deja faza cu aruncatul hainelor 😂 Cand ne am certat prima oara, aveam niste haine la ea si mi le a aruncat pe toate si nici nu mi a spus macar sa vin dupa ele sa le iau

#72
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 Allx155, on 01 august 2022 - 09:55, said:




Eu am experimentat deja faza cu aruncatul hainelor 😂 Cand ne am certat prima oara, aveam niste haine la ea si mi le a aruncat pe toate si nici nu mi a spus macar sa vin dupa ele sa le iau

Dar văd că poți duce multe măgării tu :))).
Și după tot tu întrebi ce să faci, ca să mai ai iar parte de ele.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate