Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#19
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 18:38, said:

Stiu unde sa o gasesc dar dupa ce s a intamplat toata faza cu conversatiile, am fost a 2 a zi la locul ei de munca, incercand sa ii explic ce s a intamplat defapt si m a dat afara ca pe ultimul gunoi. Nici nu am apucat sa deschid gura.


Las o n pace atunci, nu mai vrea să aibe de a face cu tine! :lol: Ghinion, altădată fii mai atent și rupe legăturile cu fostele care sunt nebune! :w00t:

#20
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

View Postpasilla, on 29 iulie 2022 - 20:16, said:

Face mai spumoasa povestea.
Eu nu o vad spumoasa ci o multime de probleme cu care nu as dori sa ma complic.

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 20:31, said:

Daca nici voi nu credeti inseamna ca in fata ei n am nicio sansa Posted Image)
Pai nush , tu ai crede daca ea ti-ar servi aceasi poveste ?
Pune-te in locul si vezi cum e

#21
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostNoua_pe_site, on 29 iulie 2022 - 20:38, said:


Pai nush , tu ai crede daca ea ti-ar servi aceasi poveste ?
Pune-te in locul si vezi cum e

As fi stat sa imi explice situatia si de acolo vedeam care e treaba. Nu sa ma blocheze ca la 12 ani🫡

#22
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010
No shit Sherlock ?
Dupa ce i-a stricat fosta ziua mai vrei sa-ti acorde si tie prezumtia de nevinovatie desi fosta ta i-a intarit fricile pe care le avea legate de relatia cu tine ?
Explica care-i motivul pentru care si-a bagat coada fosta intre tine si ea ....

#23
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostNoua_pe_site, on 29 iulie 2022 - 20:48, said:

No shit Sherlock ?
Dupa ce i-a stricat fosta ziua mai vrei sa-ti acorde si tie prezumtia de nevinovatie desi fosta ta i-a intarit fricile pe care le avea legate de relatia cu tine ?
Explica care-i motivul pentru care si-a bagat coada fosta intre tine si ea ....

Si eu cu ce sunt vinovat? Ca nu i am dat niciun motiv sa fie nesigura pe ea. aia doar a vrut sa mi faca mie rau ca e obsedata. Ce i a trimis acolo sunt numai falsuri.

Mai citeste odata tot textul ca poate ai sarit niste parti.

Ce ma cearta ea:))) ma rog, ai fost pe langa subiect

View PostRockyy, on 29 iulie 2022 - 19:37, said:



Aici este esentialul sau rezumatul. Ea e mai mare decat tine, are si o fiica. Mi se pare normal sa isi puna niste intrebari. Tu ce ti-ai asumat? Ca o vei creste pe fiica ei de 11 ani ca si cum ar fi fiica ta? Si ca vei face alti copii cu ea si veti fi fericiti? O iubesti atat de tare?

Da, chiar tin la ea mult, nu pot sa zic ca e iubire. Chiar imi doream sa raman cu ea.

#24
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 20:58, said:

Da, chiar tin la ea mult, nu pot sa zic ca e iubire. Chiar imi doream sa raman cu ea.

Asta nu e suficient de mult pentru ea. Daca nu o iubesti, bucura-te ca te-a blocat si daca te mai cauta ea, sa nu ii mai raspunzi.
Eu de obicei tin cu barbatii, as vrea sa tin cu tine, dar de data asta nu as putea sa fac asta,
Ea isi doreste o familie, iar tu doar te simti ocazional bine cu ea, dar nu poti sa ii oferi o siguranta, sa fii mereu cu ea. Si apoi o faci pe ea indecisa. Asta mi-a starnit mie curiozitatea, de ce o faci indecisa. Nu e vina ei, e vina ta. Tu nu esti sigur ca vrei sa ramai cu ea pentru tot restul vietii tale.

#25
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:

Am stat cu o fata cateva luni, ne stim de vara trecuta dar nu am vorbit prea mult,pentru ca deja avea o relatie, asta pana in decembrie. De revelion am chemat o sa stea cu mine si cu prietenii mei si de atunci am ramas impreuna.

Totul a fost super ok pana aici, dupa a inceput sa nu mi mai scrie asa mult si sa fie rece, am intrebat o care e problema si mi a spus ca nu are nimic si ca e ok, asta pana vinerea trecuta cand trebuia sa ne vedem si a plecat la tara la ai ei fara sa mi spuna absolut nimic. Am sunat o si tot asa am intrebat o ce e cu fazele astea si de ce se comporta asa, am stat jumatate de ora sa scot de la ea cuvintele cu clestele si sa aflu dintr o data ca nu vrea sa mai vorbim pe motiv ca ea nu e bine si ca vrea sa stea singura.

Ti-am citit textul. Ai o varza de informatii aici care se bat cap in cap


View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 20:58, said:



Mai citeste odata tot textul ca poate ai sarit niste parti.

Ce ma cearta ea:))) ma rog, ai fost pe langa subiect

Zi merci ca am omis sa te iau la bani marunti si m-am axat strict pe motivul pentru care nu mai vrea femeia sa te vada.

Edited by Noua_pe_site, 29 July 2022 - 21:18.


#26
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostRockyy, on 29 iulie 2022 - 21:13, said:



Asta nu e suficient de mult pentru ea. Daca nu o iubesti, bucura-te ca te-a blocat si daca te mai cauta ea, sa nu ii mai raspunzi.
Eu de obicei tin cu barbatii, as vrea sa tin cu tine, dar de data asta nu as putea sa fac asta,
Ea isi doreste o familie, iar tu doar te simti ocazional bine cu ea, dar nu poti sa ii oferi o siguranta, sa fii mereu cu ea. Si apoi o faci pe ea indecisa. Asta mi-a starnit mie curiozitatea, de ce o faci indecisa. Nu e vina ei, e vina ta. Tu nu esti sigur ca vrei sa ramai cu ea pentru tot restul vietii tale.


Eu eram sigur ca vreau sa raman cu ea, dar pe parcursul relatiei m a lasat de mai multe ori si s a intors, asta facandu ma si pe mine sa mi ridic niste semne de intrebare. E o diferenta. Poate daca ar mai fi continuat relatia si eram bine, sigur ajungeam sa o iubesc si sa vreau sa raman cu ea mereu. Asta a fost intentia mea de la bun inceput. Ma rog, nu stiti toate detaliile. Am povestit pe larg. Oricum, va multumesc pentru raspunsuri.

View PostNoua_pe_site, on 29 iulie 2022 - 21:16, said:


Ti-am citit textul. Ai o varza de informatii aici care se bat cap in cap



Zi merci ca am omis sa te iau la bani marunti si m-am axat strict pe motivul pentru care nu mai vrea femeia sa te vada.



Chiar te rog sa ma iei la tot maruntisul pe care l ai😂

Si iti explic tot

#27
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 21:25, said:

Eu eram sigur ca vreau sa raman cu ea, dar pe parcursul relatiei m a lasat de mai multe ori si s a intors, asta facandu ma si pe mine sa mi ridic niste semne de intrebare. E o diferenta. Poate daca ar mai fi continuat relatia si eram bine, sigur ajungeam sa o iubesc si sa vreau sa raman cu ea mereu. Asta a fost intentia mea de la bun inceput. Ma rog, nu stiti toate detaliile. Am povestit pe larg. Oricum, va multumesc pentru raspunsuri.

Am trecut prin asa ceva si inca mai trec.Numai eu stiu prin cate stari am trecut... Daca o iubesti si iti doresti sa fii cu ea, treci prin iad, rai, faci imposibilul posibil ca sa fii cu ea. Ea va aprecia efortul.Nimeni nu a mai facut asta pentru ea.

Daca vrei doar sa te simti bine cu ea ocazional, las-o in pace, mai gasesti altele cu mai putine probleme.

#28
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostRockyy, on 29 iulie 2022 - 21:32, said:



Am trecut prin asa ceva si inca mai trec.Numai eu stiu prin cate stari am trecut... Daca o iubesti si iti doresti sa fii cu ea, treci prin iad, rai, faci imposibilul posibil ca sa fii cu ea. Ea va aprecia efortul.Nimeni nu a mai facut asta pentru ea.

Daca vrei doar sa te simti bine cu ea ocazional, las-o in pace, mai gasesti altele cu mai putine probleme.

Problema nu se pune asa, nu stiu de unde ai dedus tu chestia asta, dar nu faceam atatea eforturi sa cer sfaturi, sa merg la ea la magazin sa incerc sa vorbim, si multe altele pe care nu le am mentionat aici.

Nu va aprecia, crede ma. Mai mult o sa ma creada un obsedat sau ceva daca incerc sa ma apropii iar de ea. poate nu a mai incercat nimeni sa faca chestiile astea pentru ea, dar tot nu va aprecia. N a apreciat nici macar cadoul pe care i l am trimis la munca.

Dar tot ma gandesc ce sa fac, numai asta am in cap.

Voiam sa ii trimit un mesaj de pe alt numar, daca ai tu idei, ti le ascult cu drag

Poate te pricepi mai bine la chestiile astea si ma scoti din situatia asta

#29
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
De ce te deranjeaza faptul ca te-a blocat daca tu pe ea nu o iubesti?  Tu doar tii la ea.

Te-a lovit in orgoliu si atat. Tu nu ai raspuns ce iti doresti sa faci cu ea. Te-am intrebat de fiica, de familie, nu ai zis nimic.

Eu inteleg ca este dureros sa fii blocat si te simti ca o roata de rezerva la masina, atunci cand ii vine ei chef, te cauta ea.

Dar tu nu ai raspuns la intrebarile mele, cat de serios si de asumat esti cu ea, Ce iti doresti sa faci cu ea? In functie de raspunsul tau iti voi raspunde si eu si altii.

#30
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostRockyy, on 29 iulie 2022 - 21:53, said:

De ce te deranjeaza faptul ca te-a blocat daca tu pe ea nu o iubesti?  Tu doar tii la ea.

Te-a lovit in orgoliu si atat. Tu nu ai raspuns ce iti doresti sa faci cu ea. Te-am intrebat de fiica, de familie, nu ai zis nimic.

Eu inteleg ca este dureros sa fii blocat si te simti ca o roata de rezerva la masina, atunci cand ii vine ei chef, te cauta ea.

Dar tu nu ai raspuns la intrebarile mele, cat de serios si de asumat esti cu ea, Ce iti doresti sa faci cu ea? In functie de raspunsul tau iti voi raspunde si eu si altii.

Eu consider ca ajungi sa iubesti in timp, nu dupa 7 8 luni. Poate asa sunt eu, nu stiu de altii.

Din moment ce am intrat in relatie cu ea, stiind toate detaliile, logic ca eram asumat.

Imi doream o familie cu ea. cu fata ei ma intelegeam foarte bine, faceam temele impreuna, ne jucam, ieseam afara cu ea, mergeam la cumparaturi si etc.

Adica era o relatie normala in mare parte, dar daca nu isi facea ea tot felul de filme, eram departe. O cred si pe ea ca nu mai are incredere in nimeni, am stat de vorba cu ea legat de subiectul asta, a trecut printr o trauma foarte mare cand a divortat.

Dar inca odata, nu i am dat niciodata motive sa fie nesigura, m am comportat exemplar, am ajuns sa trag si de relatie spre final, m a abandonat de multe ori cum am mai spus dar de fiecare data m am intors la ea si nu am refuzat o. Altcineva crede ma ca pleca demult.

Si cand ne am despartit prima oara, au intrebat o prietenii ei care a fost motivul, ea a spus ca eram “perfect” dar pur si simplu ne am despartit.

Deci poti sa tragi concluziile de aici

Si inca o chestie, mi a spus ca sunt prea bun cu ea si nu e ok. Si de aici poti trage alte concluzii.

#31
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 22:04, said:

Eu consider ca ajungi sa iubesti in timp, nu dupa 7 8 luni.
Iubirea e aproape spontana. Daca intervine dupa 7-8 luni nu mai e iubire. E doar obisnuinta.

#32
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postpasilla, on 29 iulie 2022 - 22:13, said:


Iubirea e aproape spontana. Daca intervine dupa 7-8 luni nu mai e iubire. E doar obisnuinta.
De unde scoti tu tot felul de stereotipuri? Ai vreo carte ceva, gen Biblie?

#33
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nuț spui :)

#34
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Drept sa-ti spun, nu sunt de acotd nici cu psihologii care spun ca aia este boala (adica o manifestare a ei), nu iubire, fiindca iubirea vine doar in timp.
Dar eram si eu curioasa de unde le scoateti (indiferent de stereotip) si in plus, de unde atata convingere.
Ma gandeam la chestii de-alea puternice, gen aparitii divine sau extraterestre.

Edited by Cr1spy, 29 July 2022 - 22:32.


#35
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Spun doar atat, fugi, desi vad ca s-a instalat deja in tine sentimentul de proprietate, acum o sa scapi cu greu de el, ca tot o spionezi ,te gandesti la ea,asculta la mine, fugi cat poti, are copil, nu merita.

#36
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
vai de capu' meu :))))))))))
amice, femeia aia are dreptate, in cativa ani o s-o lasi pentru alta care arata mai bine. poate chiar fi-sa. in povestea asta ea tre' sa fie creierul si sa-ti dea eject. dar frateeee, ce moartea caprioarei cauti sa te spargi la fosta??

ma rog, cand o sa cresti mare o sa intelegi cum e cu femeile. momentan n-ai decat sa suferi. baga-ti si tu ce ai in ele cand ai ocazia. e cam tot ce poti face la varsta ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate