Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#37
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 22:04, said:

Si cand ne am despartit prima oara, au intrebat o prietenii ei care a fost motivul, ea a spus ca eram “perfect” dar pur si simplu ne am despartit.

Deci poti sa tragi concluziile de aici

Si inca o chestie, mi a spus ca sunt prea bun cu ea si nu e ok. Si de aici poti trage alte concluzii.

Ca erai "perfect", asta nu e un motiv sa te lauzi. Asta e un motiv de indoiala la femei, adica de ce te-ai uitat tu baiat tanar cu viitorul in fata (sper eu) la una mai mare ca tine si sa te opresti la ea?

Tu acum poate crezi ca ii vei fi fidel mereu si vei ramane doar cu ea, ceea ce isi doresc femeile. Dar aveti o incompatibilitate. Tu nici macar nu o iubesti!!! :((

NU se poate forta o relatie. Femeia e confuza din cauza ta, si eu am trecut prin asta.  Nu o iubesti, doar tii la ea, poti sa te retragi oricand. Mai bine fa asta. Am trecut si prin asta, aveam o amica la care tineam si ea a insistat sa fim impreuna si a iesit foarte prost, ea s-a sinucis. Nu iti doresc sa treci prin asa ceva.

Mai bine las-o in pace. Tu spui ca la tine iubirea dureaza foarte multe luni pana cand se incepe, dar ea nu are timpul asta. Pana cand te hotaresti tu, ea gaseste tata la copil.

#38
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostpexCom, on 29 iulie 2022 - 17:26, said:



Fata a divorțat deja la 11 ani?

Lăsând gluma la o parte, n-am stat să citesc toată nuvela, dar pentru mine e clar.

Fata te place dar are pretenții de familie, copil etc pe care simte ca tu poate nu le poți oferi. Deci în ea e o luptă continuă, de asta se comportă așa.

In același timp, tu în loc să tai orice conexiune cu ea, tot bagi bățul prin gard.

Nu mai zic ca povestea ta are un traseu în timp ca în Star Trek, ba era acum o săptămână, ba acum 2 luni. Nu înțeleg mai nimic din timeline :)
@initiator
Subscriu si eu la parerea asta din citatul de mai sus.
Tu doar te folosesti de ea fiindca iti este bine cu ea. Altfel nu ai numi-o instabila emotional si ai intelege-o.

Edited by Cr1spy, 30 July 2022 - 00:20.


#39
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostRockyy, on 30 iulie 2022 - 00:14, said:



Ca erai "perfect", asta nu e un motiv sa te lauzi. Asta e un motiv de indoiala la femei, adica de ce te-ai uitat tu baiat tanar cu viitorul in fata (sper eu) la una mai mare ca tine si sa te opresti la ea?

Tu acum poate crezi ca ii vei fi fidel mereu si vei ramane doar cu ea, ceea ce isi doresc femeile. Dar aveti o incompatibilitate. Tu nici macar nu o iubesti!!! :((

NU se poate forta o relatie. Femeia e confuza din cauza ta, si eu am trecut prin asta.  Nu o iubesti, doar tii la ea, poti sa te retragi oricand. Mai bine fa asta. Am trecut si prin asta, aveam o amica la care tineam si ea a insistat sa fim impreuna si a iesit foarte prost, ea s-a sinucis. Nu iti doresc sa treci prin asa ceva.

Mai bine las-o in pace. Tu spui ca la tine iubirea dureaza foarte multe luni pana cand se incepe, dar ea nu are timpul asta. Pana cand te hotaresti tu, ea gaseste tata la copil.


Ok, intelegi total diferit situatia, multumesc pentru sfaturi

#40
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 22:04, said:



Eu consider ca ajungi sa iubesti in timp, nu dupa 7 8 luni. Poate asa sunt eu, nu stiu de altii.




Ți-ai dat singur răspunsul.
Nu o iubești, normal. Iubirea apare în timp.
Ești doar îndrăgostit. Mai precis, o dorești și cam atât.

Ești încă agitat pentru relația sexuală neconsumată până la saturație, încă o dorești destul de mult.
Și desigur pentru că te-a blocat și nu vrea să asculte ce ai de zis.

Relația voastră a fost mai mult cu neîncredere, cu certuri și pauze decât cu stat împreună.
Nici măcar faptul că te-a tratat "ca pe un gunoi" nu te-a lămurit și tot te învârți în jurul unei fantezii din capul tău, fantezie în care o iubești, creșteți copilul ei împreună etc.




#41
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostChayah, on 30 iulie 2022 - 09:10, said:



Ți-ai dat singur răspunsul.
Nu o iubești, normal. Iubirea apare în timp.
Ești doar îndrăgostit. Mai precis, o dorești și cam atât.

Ești încă agitat pentru relația sexuală neconsumată până la saturație, încă o dorești destul de mult.
Și desigur pentru că te-a blocat și nu vrea să asculte ce ai de zis.

Relația voastră a fost mai mult cu neîncredere, cu certuri și pauze decât cu stat împreună.
Nici măcar faptul că te-a tratat "ca pe un gunoi" nu te-a lămurit și tot te învârți în jurul unei fantezii din capul tău, fantezie în care o iubești, creșteți copilul ei împreună etc.

Ce ma cunosti😂 si nici nu ma stii

Dar totusi simt ca ceva e neterminat acolo din nou si ma gandesc numai la chestia asta sa i scriu



#42
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Pai ți-am zis ce e neterminat.


#43
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostChayah, on 30 iulie 2022 - 17:53, said:

Pai ți-am zis ce e neterminat.

Stiu. Tocmai de aia vreau sa mi incerc “ultima fisa” chiar daca probabil o sa fie un raspuns negativ, macar o sa ma simt mai bine ca am facut tot ce a tinut de mine si atunci chiar o sa ma linistesc.

Inca nu gandesc limpede si nu stiu ce i as putea scrie exact.Trebuie sa iau si o cartela noua😂

Niste idei? Ai fost singurul care m a ajutat cu adevarat pana acum

#44
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Initiator, tu stii adresa locuintei ei? Sau doar adresa locului de munca?

Daca stii unde sta, mergi la ea acasa, ia si niste flori si incearca sa discuti cu ea (ai grija sa nu arunce cu ele spre tine daca e suparata).

Cam cum ar decurge discutia: Eu sunt X, am Y asteptari de la tine si relatia noastra, vreau sa facem aia si aia. Mie nu mi-a placut cand mi-ai dat cu flit, m-ai facut sa devin nesigur fata de relatia noastra. Eu nu stiu ce iti doresti tu, daca vrei sa mai continuam relatia asta sau o vezi deja esuata. Avem X probleme, le rezolvam sau ne impiedicam de ele mereu? Asa nu va merge, doar ne incurcam unul pe altul.


Daca iei o cartela SIM noua si o contactezi, te prezinti si ii spui ca vrei sa lamuriti situatia. Hey, sunt X, as vrea sa vorbim despre noi. A trebuit sa iau o cartela noua pentru ca mi-ai taiat toate caile de comunicatie si altfel nu te puteam contacta. Nu te grabi sa ma blochezi, da-mi voie  sa spun ce am de zis.

Si aici ii spui ce ai pe suflet, ce iti doresti de la relatia asta, daca se mai poate continua, mai departe depinde doar de voi doi.

#45
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cere-o de sotie, sa vezi ca zice Da.

Si trimite-i un inel cum i-ai trimis si trandafirul.

#46
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostRockyy, on 30 iulie 2022 - 18:48, said:

Initiator, tu stii adresa locuintei ei? Sau doar adresa locului de munca?

Daca stii unde sta, mergi la ea acasa, ia si niste flori si incearca sa discuti cu ea (ai grija sa nu arunce cu ele spre tine daca e suparata).

Cam cum ar decurge discutia: Eu sunt X, am Y asteptari de la tine si relatia noastra, vreau sa facem aia si aia. Mie nu mi-a placut cand mi-ai dat cu flit, m-ai facut sa devin nesigur fata de relatia noastra. Eu nu stiu ce iti doresti tu, daca vrei sa mai continuam relatia asta sau o vezi deja esuata. Avem X probleme, le rezolvam sau ne impiedicam de ele mereu? Asa nu va merge, doar ne incurcam unul pe altul.


Daca iei o cartela SIM noua si o contactezi, te prezinti si ii spui ca vrei sa lamuriti situatia. Hey, sunt X, as vrea sa vorbim despre noi. A trebuit sa iau o cartela noua pentru ca mi-ai taiat toate caile de comunicatie si altfel nu te puteam contacta. Nu te grabi sa ma blochezi, da-mi voie  sa spun ce am de zis.

Si aici ii spui ce ai pe suflet, ce iti doresti de la relatia asta, daca se mai poate continua, mai departe depinde doar de voi doi.


E o idee buna, dat chestia cu mersul acasa nu mi se pare ok deloc dupa parerea mea. Pe langa faptul ca o sa ma creada psihopat, poate e cu cineva acasa sau poate nu e deloc.

Daca era la un bloc distanta poate, dar nici atunci.

Dar o sa mi fac o idee din ceea ce ai scris.

#47
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAllx155, on 30 iulie 2022 - 18:24, said:

Inca nu gandesc limpede si nu stiu ce i as putea scrie exact.
Nu incerca sa mai comunici cu ea. Te va cauta, daca simte nevoia de sex.

View PostAllx155, on 30 iulie 2022 - 18:59, said:

dat chestia cu mersul acasa nu mi se pare ok deloc dupa parerea mea.
Bine macar ca mai judeci corect.

#48
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View Postpasilla, on 30 iulie 2022 - 19:01, said:


Nu incerca sa mai comunici cu ea. Te va cauta, daca simte nevoia de sex.

De parca nu poate sa si aleaga pe altcineva pentru asta


Bine macar ca mai judeci corect.

Macar atat😂

#49
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 12.07.2022
Sunt de acord cu pasilla. Te va căuta ea dacă va mai vrea ceva.

#50
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostAllx155, on 30 iulie 2022 - 18:24, said:



Niste idei? Ai fost singurul care m a ajutat cu adevarat pana acum

Păi ce idei să-ți mai dau?
Te poți descurca și singur să faci rost de noi dezamăgiri în relația asta :lol:.
Stai liniștit că te caută ea, ăsta a fost pattern-ul până acum.

#51
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:

Astept sfaturi de la voi.
Iti faci prea multe probleme. Ciuguleste tot ce poti, cand ai ocazia si cat poti, cat mai detasat de problemele lor. Oricum relatia nu e de viitor, deci detaliile si fanteziile femeii sunt irelevante. Pentru ceva de viitor ai nevoie de una cu 5-10 ani mai tanara, si asta peste vreo zece ani. Pana atunci baga mare daca ai la cine.Posted Image

#52
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006

View PostEv_eee, on 29 iulie 2022 - 17:43, said:

Eu nu înțeleg. Nu știi unde s o găsești în realitate? Te vezi față n față și îi explici. Ce atâta tevatură?

Mai nou, daca te duci peste ea, cheama Politia c-o hartuiesti, asa e la generatiile astea.

#53
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View Postvalirex, on 31 iulie 2022 - 00:36, said:



Mai nou, daca te duci peste ea, cheama Politia c-o hartuiesti, asa e la generatiile astea.

Nu cheama politia dar face urat si incepe sa zbiere😂

#54
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostEv_eee, on 30 iulie 2022 - 22:02, said:

Sunt de acord cu pasilla. Te va căuta ea dacă va mai vrea ceva.

Si daca sta cu gandul ca poate o caut eu?  A mai facut asa prima oara si a spus ca a vrut de multe ori sa mi scrie dar se gandea ca poate sunt cu cineva si sa nu faca vreo prostie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate