Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#73
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Poate e masochist ....  :)  Ii place efectiv sa sufere.

#74
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Nu neapărat.
Cred mai degrabă că pur și simplu ia orice manifestare isterică și lipsita de bun simț elementar, ca dovadă de iubire. Gen Dacă nu m-ar fi iubit mult, nu s-ar fi enervat așa pe mine și nu mi-ar fi aruncat hainele la tomberon.

#75
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 01 august 2022 - 11:11, said:

Nu neapărat.
Cred mai degrabă că pur și simplu ia orice manifestare isterică și lipsita de bun simț elementar, ca dovadă de iubire. Gen Dacă nu m-ar fi iubit mult, nu s-ar fi enervat așa pe mine și nu mi-ar fi aruncat hainele la tomberon.

Clar nu:)) dar am trecut si peste aruncatul hainelor. Aia e

#76
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Tu trebuie să te gândești și să găsești motivul pentru care treci cu ușurință peste lucruri urâte, repetate, care ți se fac.
După ce înțelegi cum stai, îți va fi mult mai ușor.

#77
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Allx155, on 31 iulie 2022 - 09:45, said:



Exact. Si mi au fost povestite cand eram plecati in vacanta. Iti dai seama ca mi a stricat seara aia si au mai avut impact inca vreo saptamana pana am uitat. Dar tot imi aminteam ce mi a spus in unele momente cand ma simteam bine si iar imi sctricam starea.

Trebuia foarte frumos cand incepuse sa povesteasca, sa i spun scurt ca nu ma intereseaza detaliile astea
In ce sens te-a afectat ce ti-a povestit?

#78
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Cr1spy, on 01 august 2022 - 12:55, said:


In ce sens te-a afectat ce ti-a povestit?

Nu stiu daca m a afectat intr un anume fel dar m a facut sa ma simt prost si sa o privesc asa cu dispret pentru putin timp

Pai cum ar fi sa ti povesteasca tie asa din senin gagica ta ce experiente sexuale a avut cu ala de dinaintea ta si ca ii facea chestii pe care putine femei le ar fi acceptat de la un barbat

Imi povestea ca se purta urat cu ea si ca o injura si o jignea de fata cu copilul si mai umbla si cu altele si am intrebat o eu de ce a mai stat cu el si a spus ca tocmai chestiile astea sexuale i au tinut impreuna pana la un moment dat cand a cedat si l a lasat.

Omu e psihopat oricum, venise dupa mine la locul de munca cand a aflat ca vorbesc cu ea dar nu m a gasit ca eram plecat sa mi iau mancare

Dupa nu mai scapam de el nici eu nici ea pana cand s a combinat cu una si ne a lasat in pace.

I am zis ei sa l cheme din nou sa vina la magazin sa vad ce tot vrea de la mine. De bataie nu se punea problema ca am si eu peste 10 ani de antrenamente si oricum nu dadeam in el, cu politia n am mai avut eu probleme pana acum 😂 mai are si 30 si ceva de ani omu si se tine de magarii d astea. Urat

 Chayah, on 01 august 2022 - 11:37, said:

Tu trebuie să te gândești și să găsești motivul pentru care treci cu ușurință peste lucruri urâte, repetate, care ți se fac.
După ce înțelegi cum stai, îți va fi mult mai ușor.

Ar trebui, cam in toate relatiile am fost asa si am trecut cu vederea fazele urate

#79
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
În ce sat locuiți?

#80
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 Allx155, on 01 august 2022 - 13:53, said:





Ar trebui, cam in toate relatiile am fost asa si am trecut cu vederea fazele urate

Până te lămurești de ce faci asta, pune-ți niște limite foarte clare:
- nu las pe nimeni să îmi facă rău
- nu găsesc scuze celor care se poartă urât.
Nu există să te iubească sau să te placă cineva și să-ți facă rău. Hai, poate se întâmplă o dată, dar a doua oară nu se mai întâmplă, dacă vede că te-a afectat.
Cei care își cer scuze iar și iar și găsesc fel de fel de justificări pt rău, n-au nicio treabă cu tine, chiar dacă susțin altceva. Sau chiar dacă tu crezi altceva și le tot cauți compania :)).

#81
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Jayanti, on 01 august 2022 - 14:45, said:

În ce sat locuiți?

Satul bucuresti😂

#82
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,621
  • Înscris: 12.06.2010

 Bogotta, on 01 august 2022 - 07:05, said:

Eu am niste lucruri de ale fostei prietene de 2 ani la mine. I-am scris saptamana trecuta foarte frumos ca daca are nevoie de ele, sa ne vedem. Imi raspunde ca ar putea Luni sau Marti. Nimic. Inca le am in masina. Daca vad ca lungeste treaba, le arunc la tomberon si basta. Nu stau sa ma rog de nimeni. WTF ....

 Allx155, on 01 august 2022 - 09:55, said:

Eu am experimentat deja faza cu aruncatul hainelor �� Cand ne am certat prima oara, aveam niste haine la ea si mi le a aruncat pe toate si nici nu mi a spus macar sa vin dupa ele sa le iau

Foarte greu sa le ambalezi intr-o cutie, sa chemi un curier si sa le trimiti elegant si fara dureri de cap.

#83
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 Jayanti, on 01 august 2022 - 14:45, said:

În ce sat locuiți?

n-ai inca o destinatie de vacanta, este?

 Chayah, on 01 august 2022 - 14:56, said:

Până te lămurești de ce faci asta, pune-ți niște limite foarte clare:
- nu las pe nimeni să îmi facă rău
- nu găsesc scuze celor care se poartă urât.
Nu există să te iubească sau să te placă cineva și să-ți facă rău. Hai, poate se întâmplă o dată, dar a doua oară nu se mai întâmplă, dacă vede că te-a afectat.
Cei care își cer scuze iar și iar și găsesc fel de fel de justificări pt rău, n-au nicio treabă cu tine, chiar dacă susțin altceva. Sau chiar dacă tu crezi altceva și le tot cauți compania Posted Image).

hai fratiuer, pe bune? ia explica-mi si mie cum nu lasi tu pe cineva sa iti faca rau. orice relatie interumana, prin definitie, inseamna expunere. nu-l mai tauni de cap, si-asa e ametit rau.
americanski au o vorba din batrani un pic mai realista: fool me once, shame on you. fool me twice, shame on me. poate vrei sa i-o pasezi pe asta drept principiu.

#84
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 DeathRipple, on 01 august 2022 - 15:37, said:





hai fratiuer, pe bune? ia explica-mi si mie cum nu lasi tu pe cineva sa iti faca rau. orice relatie interumana, prin definitie, inseamna expunere. nu-l mai tauni de cap, si-asa e ametit rau.
americanski au o vorba din batrani un pic mai realista: fool me once, shame on you. fool me twice, shame on me. poate vrei sa i-o pasezi pe asta drept principiu.

Ai dreptate, m-am exprimat neclar.

Nu îl lași = după prima greșeală urâtă, ai încheiat.
Eventual încă o șansă, dacă nu ai liniște și crezi că vai, ce rău ai putut fi cu bietul om.
Dar nu mai mult de una, pt ca rezultatul va fi mereu același, dacă nu există păreri de rău autentice.




#85
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Chayah, on 01 august 2022 - 15:43, said:



Ai dreptate, m-am exprimat neclar.

Nu îl lași = după prima greșeală urâtă, ai încheiat.
Eventual încă o șansă, dacă nu ai liniște și crezi că vai, ce rău ai putut fi cu bietul om.
Dar nu mai mult de una, pt ca rezultatul va fi mereu același, dacă nu există păreri de rău autentice.
De ce ai bagat tu in ecuatie iubirea, cand el a spus ca nu o iubeste? Ar trebui sa se presupuna ca ea il iubeste sau cum?

 Chayah, on 01 august 2022 - 14:56, said:

Nu există să te iubească sau să te placă cineva și să-ți facă rău. Hai, poate se întâmplă o dată, dar a doua oară nu se mai întâmplă, dacă vede că te-a afectat.


#86
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 Chayah, on 01 august 2022 - 15:43, said:

Ai dreptate, m-am exprimat neclar.

Nu îl lași = după prima greșeală urâtă, ai încheiat.
Eventual încă o șansă, dacă nu ai liniște și crezi că vai, ce rău ai putut fi cu bietul om.
Dar nu mai mult de una, pt ca rezultatul va fi mereu același, dacă nu există păreri de rău autentice.

toata lumea are voie sa greseasca. mai ales la inceput, pana te calibrezi. red flag-urile pe care le mentionezi tu nu sunt inca formate la 26 de ani. nu esti definit ca personalitate atunci, mai ales mascul fiind.
ideal asa ar fi. ai comis-o, s-a aprins beculetu'. la a doua e game over. da' omu' nu e acolo.

#87
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Nu e acolo, dar uite că e interesat să afle ce se întâmplă.
Bine, dacă ai un anumit pattern, nu scapi de el nici la 66, dar mi se pare atât de important să îl conștientizezi măcar. Cum conștientizarea și schimbarea pot dura foarte mult, măcar să aibă și el acolo o trusă de prim ajutor.

#88
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

 lucianburjuiul, on 01 august 2022 - 15:13, said:


Foarte greu sa le ambalezi intr-o cutie, sa chemi un curier si sa le trimiti elegant si fara dureri de cap.
Pai e complicat pentru ca nu stiu exact unde sta. E nascuta in Brasov dar are si o garsoniera in Bucuresti. Acum naiba stie daca sta acasa la ea sau si-a inchiriat alt apartament. Am uitat sa spun ca era destul de instarita (ca sa folosesc un arhaism) :)

#89
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

 Allx155, on 01 august 2022 - 13:53, said:


Pai cum ar fi sa ti povesteasca tie asa din senin gagica ta ce experiente sexuale a avut cu ala de dinaintea ta si ca ii facea chestii pe care putine femei le ar fi acceptat de la un barbat


Detaliază și tu referitor la chestiile alea sexuale pe care puține femei le-ar fi acceptat de la un bărbat, ca să avem o bază de discuție.

#90
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 pexCom, on 02 august 2022 - 15:31, said:



Detaliază și tu referitor la chestiile alea sexuale pe care puține femei le-ar fi acceptat de la un bărbat, ca să avem o bază de discuție.


Nu i am cerut detalii😂 macar pe alea nu le a spus asa de buna voie. Probabil a evitat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate