Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

A incercat cineva regim fara carbohidrati?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#109
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013
Ești ilogică sau pur și simplu „oarbă”, a nu știu câta oară. Iar răspunzi total pe lângă a nu știu câta oară.

View Postrigmarole, on 30 ianuarie 2023 - 23:37, said:

Vegetarienii in schimb sint in permanenta infometati si au probleme sa tina post.
La asta am răspuns cu:

View Postonisifor12, on 31 ianuarie 2023 - 21:03, said:

Fals. Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.

View PostNoua_pe_site, on 01 februarie 2023 - 00:49, said:

Nu am zis ca nu ar fi buna carnea
Cum să explici asta când ai spus EXACT CONTRARIUL, că nu se poate fără carne?

View PostNoua_pe_site, on 26 ianuarie 2023 - 19:04, said:

Fara oua , carne si legume nu ai sanse la OMAD.
Sunteți mai mulți pe același cont? Ar face sens mult. Deci, plecând de la premisa că se poate fără carne, că îți spun eu că se poate din propria experiență, reia, te rog, textul:

View Postonisifor12, on 29 ianuarie 2023 - 02:21, said:

Ce mi-e „carnea nu e bună”, ce mi-e „nu ai cum fără carne”: aceleași abereații habarnisto extremiste ce nu țin cont de contextul particular, subiectiv al fiecăruia. Fix nici o diferență între astfel de afirmații, acelați tip de lătrat la gard. „Numai noi avem dreptate, numai noi știm cum e bine, voi sunteți proști”.
Adică când spui că nu se poate fără carne este fals și extremist la fel cum veganii spun părerea lor la fel de extremistă.
Hai să vorbim din propria experiență și să lăsăm poeziile și metaforele și zvonurile și ce am auzit în poporul sedentar căruia îi tremură bucile dacă nu rupe grătarele ca să nu mai zic de ținut post.
Atât am de spus ca să conclud: nu mănânc carne și des mănânc o dată pe zi, fac sport aproape zilnic, chiar la nivel anaerobic și sunt mulți ca mine.
Să generalizezi contrariul este total fals.

Edited by onisifor12, 01 February 2023 - 20:31.


#110
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View Postonisifor12, on 01 februarie 2023 - 20:20, said:

Ești ilogică sau pur și simplu „oarbă”, a nu știu câta oară. Iar răspunzi total pe lângă a nu știu câta oară.

Nu sunt nici ilogica si nici oarba iar daca nu aruncai cu ''„Numai noi avem dreptate, numai noi știm cum e bine, voi sunteți proști”. probabil ti-as fi raspuns tie personal si nu m-as fi exprimat la modul general.
EU personal prefer proteina animala. Fara carne si oua eu, si alte persoane ca mine,  nu as putea tine IF.
O sigura masa pe si Alimente care nu sunt nutritional valoroase nu te duc cu gandul la vegani . Banuiesc ca nu faci parte din categoria persoanelor la care facea referire d-na doctor nu?

Fals. Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.
Toate zilele de post fiind ...miercurea , vinerea si postul pastelului si al craciunului , asta ai lasat de inteles ca inseamna postul pentru tine , asta am inteles.
Bunica-mea traia bine merci cu laptuci , stevie , fasole , cartofi alte legume bine merci si facea atata caz cum faci tu.

View Postonisifor12, on 01 februarie 2023 - 20:20, said:


Atât am de spus ca să conclud: nu mănânc carne și des mănânc o dată pe zi, fac sport aproape zilnic, chiar la nivel anaerobic și sunt mulți ca mine.
Să generalizezi contrariul este total fals.

Nu ai zic nicaieri ca faci OMAD ci ca tii toate zilele de post!

#111
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
ca tot veni vorba, dupa ce de sarbatori am exagerat cu carnea am inceput in ianuarie sa o evit. Mi-am dat seama ieri ca am mancat de 3 ori carne din 9.01 pana in 31.01. Si nu mananc nimic intre 20 si 12, de luni pana vineri.

Nu mi se pare absolut nimic iesit din comun sa nu mananci carne. La cantina de la firma am mancat preponderent vegan, cu mici exceptii vinerea la peste.
Statistic vorbind, cred ca 25% din populatia globului e cel putin vegetariana si nu a patit inca nimeni nimic.

#112
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 29.01.2019

View Postgiuliani, on 01 februarie 2023 - 22:36, said:


Statistic vorbind, cred ca 25% din populatia globului e cel putin vegetariana si nu a patit inca nimeni nimic.

Destui oameni au murit prin anaphylaxis de la simple arahide.
Si sint destule altele care produc boli serioase.

#113
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 28.05.2020

View Postonisifor12, on 31 ianuarie 2023 - 21:03, said:

Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.
Cum tii postul ?

#114
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View Postgiuliani, on 01 februarie 2023 - 22:36, said:

ca tot veni vorba, dupa ce de sarbatori am exagerat cu carnea am inceput in ianuarie sa o evit. Mi-am dat seama ieri ca am mancat de 3 ori carne din 9.01 pana in 31.01. Si nu mananc nimic intre 20 si 12, de luni pana vineri.

Nu mi se pare absolut nimic iesit din comun sa nu mananci carne. La cantina de la firma am mancat preponderent vegan, cu mici exceptii vinerea la peste.
Statistic vorbind, cred ca 25% din populatia globului e cel putin vegetariana si nu a patit inca nimeni nimic.

Voiam sa te intreb ce ai mancat luna trecuta dar mi-e ca iar ma pui sa gugalesc meniurile tale :)
De acord , nu e nimic iesit din comun sa nu mananci carne. Tin minte ca bunicii mancau carne cand taiau vreo gaina/cocos sau cand ii facea bunicu ''scandal'' ca iar ii da cartofi/fasole si de ce nu scoate ceva carne de la cazan.

#115
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013

View PostNoua_pe_site, on 01 februarie 2023 - 20:54, said:

Fals. Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.
Toate zilele de post fiind ...miercurea , vinerea si postul pastelului si al craciunului , asta ai lasat de inteles ca inseamna postul pentru tine , asta am inteles.
Da, ai înțeles foarte bine, toate ziele de post din caledarul ortodox. Mi se pare evident, nu am mai menționat.
Alea nu sunt toate, mă rog, sunt mai multe posturi de-alungul anului. Le țin pe toate, adică nu mănânc nici măcar lactate în aceste zile.

View PostNoua_pe_site, on 01 februarie 2023 - 20:54, said:

Nu ai zic nicaieri ca faci OMAD ci ca tii toate zilele de post!
Ai spus asta după ce ai dat quote fix la paragraful în care spun că „fac” OMAD.

View Postonisifor12, on 01 februarie 2023 - 20:20, said:

(...)nu mănânc carne și des mănânc o dată pe zi(...)
Lăsând la o parte cât ești de ridicolă să spui că nu am zis că țin toate zilele de post.

View Postonisifor12, on 31 ianuarie 2023 - 21:03, said:

Fals. Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.

Este evident că:

View Postonisifor12, on 29 ianuarie 2023 - 02:21, said:

„Numai noi avem dreptate, numai noi știm cum e bine, voi sunteți proști”.
Am spus-o ca răspuns retoric/sarcastic/ironic/satiric la:

View PostNoua_pe_site, on 26 ianuarie 2023 - 19:04, said:

Fara oua , carne si legume nu ai sanse la OMAD.

View PostAlex432, on 02 februarie 2023 - 09:36, said:

Cum tii postul ?
Hăh? Nu știi ce înseamnă post?

#116
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View Postrigmarole, on 30 ianuarie 2023 - 23:37, said:

...
Vegetarienii in schimb sint in permanenta infometati si au probleme sa tina post.

View PostNoua_pe_site, on 01 februarie 2023 - 20:54, said:

...
O sigura masa pe si Alimente care nu sunt nutritional valoroase nu te duc cu gandul la vegani . Banuiesc ca nu faci parte din categoria persoanelor la care facea referire d-na doctor nu?
...
În perioada noiembrie - decembrie 2022, în 7 zile de miercuri am ținut post negru (doar lichide non-calorice). O zi de fapt însemna 36 ore fără mâncare, marți seara cină și mic dejun abia joi dimineață.
In zilele de marți am avut aport caloric mediu de 2327 kcal, bărbat, 178cm.
În zilele de joi am avut aport caloric mediu de 2466 kcal.
În acele săptămâni, în zilele de marți, miercuri și joi, deci inclusiv în zilele de post am mers pe jos peste 8,4km cu viteza de aproximativ 6,6km pe oră, opriri doar la semafor.

Nu am simțit în niciun moment slăbiciune sau senzație supărătoare de foame. Sunt vegan de aproape 17 ani.
Atât timp cât în general ai o alimentație adecvată, ești o persoană sănătoasă și disciplinată, nu vei avea probleme să te abții de la mâncare pe perioade scurte.

”Veganii leșină de foame”, ”eu nu pot fără carne, ouă sau lactate” sunt aiureli pe care lumea și le spune ca să poată căsăpi animale în continuare fără mustrări de conștiință.

Atașez jurnalul alimentar dintr-o zi de marți și dintr-o zi de joi.

Attached File  Screenshot 2023-02-02 193529.png   106.32K   14 downloads Attached File  Screenshot 2023-02-02 193656.png   90.33K   13 downloads

#117
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View Postonisifor12, on 02 februarie 2023 - 19:43, said:


Ai spus asta după ce ai dat quote fix la paragraful în care spun că „fac” OMAD.

Ai nevoie de un snickers , pare ca dieta iti limiteaza functiile de vreme ce continui pe tema. E suficient sa citesti mesajele in ordine si iti dai singur seama cand ai mentionat tu ca faci omad si de ce am citat fix paragraful in care mentionai ca faci omad.

#118
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 19:47, said:

În perioada noiembrie - decembrie 2022, în 7 zile de miercuri am ținut post negru (doar lichide non-calorice). O zi de fapt însemna 36 ore fără mâncare, marți seara cină și mic dejun abia joi dimineață.

Nu am simțit în niciun moment slăbiciune sau senzație supărătoare de foame. Sunt vegan de aproape 17 ani.


Am vrut sa tin post negru 7 zile dar m-am oprit la 5 zile jumate  pentru ca am avut ceea ce zic unii ca ar fi fog brain. Ma uitam la programul meu si nu stiam ce sa fac asa ca am intrerupt postul. Daca nu era joi si nu aveam o multime de probleme , sunt 98% sigura ca as fi tinut 7 zile fara nici o problema. Probabil a doua zi as fi trecut perioada aia dar nu mi-am putut permite sa astept.

Tu esti vegan de 17 ani , eu sunt carnivora de cand ma stiu.
Am zile in care nu mananc carne si a doua zi sunt lihnita de foame si tind sa mananc mai mult decat de obicei.
Daca-mi setez goal sa nu mananc 3 zile , nu am nici o problema , pot sta nemancata 3 zile. Saptamana trecuta nu am stiut ce vreau sa mananc si nu am mancat 46 de ore.

Eu nu mananc paine de vreo 30 de ani desi nu sar ca arsa daca imi baga cineva un sandwich sub nas , nu mananc paste decat foarte rar si atunci cand o fac stiu de ce-s balonata in draci si ma misc in reluare iar fructe in afara de pepene rosu si banane , altceva nu-mi place. Un singur an am gasit niste piersici albe care mi-au placut dar cand au aparut iar in magazin , nu mi-au mai placut.

Batone proteice nici sa nu le vad , am incercat tot ce se gaseste pe piata si nu-mi plac.

Carnea ,oulale si cateva vegetale e ce mananc eu iar legat de problema lu onisor , am zis ca nu se poate tine omad cu alimente care nu-s nutritional valoroase cum a zis tanti aia ca ar face lumea

Tu ai 3 mese pe zi vad , poti trece la OMAD cu produsele alea fara sa inceapa stomacul sa faca scandal? Nu vorbesc de 5-7 zile de water fast ca atunci creierul e la carma, ci meniu zilnic

View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 19:47, said:


”Veganii leșină de foame”, ”eu nu pot fără carne, ouă sau lactate” sunt aiureli pe care lumea și le spune ca să poată căsăpi animale în continuare fără mustrări de conștiință.


Meniul tau consta in paine cu margarina, tofu, batoane proteice, mar si para ....eu chiar NU as putea sa mananc ce mananci tu!

#119
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 20:24, said:

...
Tu esti vegan de 17 ani , eu sunt carnivora de cand ma stiu.
Am zile in care nu mananc carne...
Deci nu ești carnivoră. :) Oamenii efectiv mor dacă mănâncă numai carne - carnivori.


View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 20:24, said:

...
Eu nu mananc paine de vreo 30 de ani desi nu sar ca arsa daca imi baga cineva un sandwich sub nas , nu mananc paste decat foarte rar...
Deci mănânci sau nu produse de panificație?

View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 20:24, said:

...
Batone proteice nici sa nu le vad , am incercat tot ce se gaseste pe piata si nu-mi plac.
...
Sigur nu le-ai încercat pe toate.

View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 20:24, said:

...
Meniul tau consta in paine cu margarina, tofu, batoane proteice, mar si para ....eu chiar NU as putea sa mananc ce mananci tu!
Acelea sunt doar 2 zile din an.
Azi mâncai și 300g prăjitură cu vișine AnaPan.

#120
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 20:40, said:

Deci nu ești carnivoră. Posted Image Oamenii efectiv mor dacă mănâncă numai carne - carnivori.
LOL nu-s animal de prada , is oama.
Am incercat Paleo si nu m-a tinut mult , am renuntat rapid


View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 20:40, said:

Deci mănânci sau nu produse de panificație?

Mananc rar pentru ca au efect de balena pentru mine. Imi place gustul dar nu-mi plac efecte adverse. Nu eram constienta de ele pana nu am taiat tot ce inseamna carbs din meniu vreo 2 luni de zile.
Pe langa faptul ca ma adoarme instant , un bol de paste sau un sandwich/wrap imi umfla burta de zici ca-s gravida in 15 luni.

View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 20:40, said:

Sigur nu le-ai încercat pe toate.
Tot ce e pe piata in SUA. Comandate de pe Amazon ca am citit ca-s speciale sau ce se gasesc in magazine alimentare normale sau cele specialitate pe produse sportive gen protein powders s.a.

View PostEXIT, on 02 februarie 2023 - 20:40, said:

Acelea sunt doar 2 zile din an.
Azi mâncai și 300g prăjitură cu vișine AnaPan.
Eu acum 2-3 saptamani am mancat juma de gogoasa si 3 trufle de ciocolata

Ieri, la ora 3 am mancat porcaria asta pentru ca manca un coleg si m-a atras mirosul iar seara la 7 am mancat niste iaurt cu nuci si pecans. Daca nu mancam iaurtul ala , nu stateam nemancata pana la ora 1 cat e acum la mine.
Ce se afla in bolul asta e ceea ce consider eu mancare cu valoare nutritionala nula , am adaugat ouale ca stiam ca o sa mi se faca foame juma de ora mai tarziu daca nu le adaugam. De aia nu am cum sa fiu de acord cu d-na doctor ca odata intrat in IF , tre sa fii tampit sa-ti dai singur cu tesla in coaie mancand kkturi care nu numai ca nu tin de foame dar provoaca foame si mai mare

#121
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013

View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 19:48, said:

Ai nevoie de un snickers , pare ca dieta iti limiteaza functiile de vreme ce continui pe tema. E suficient sa citesti mesajele in ordine si iti dai singur seama cand ai mentionat tu ca faci omad si de ce am citat fix paragraful in care mentionai ca faci omad.
Săraca, bă.
Am menționat că mănânc o dată pe zi de multe FIX ÎNAINTE SĂ SPUI TU CĂ NU AM MENȚIONAT AȘA CEVA!
Fără nici o legătură cu ce ai spus înainte, am comentat strict despre faptul că ai spus că nu poți să mănânci o singură dată pe zi fără fără carne. După această afirmație aberantă am spus că e fals ce spui pentru că mie mi se întâmplă des să mănânc o dată pe zi, deși sunt lacto-vegetarian, ba chiar țin toate de post. După asta tu ai spus că nu am menționat că „fac” OMAD și alte și alte aberații.
Ori ai o vârstă ori ești neserioasă.
Oricum, e ofertă peste tot la ochelari, plătești o pereche și îți dă două.

#122
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 28.05.2020

View Postonisifor12, on 02 februarie 2023 - 19:43, said:

Hăh? Nu știi ce înseamnă post?
Aici e vorba de regim fara carbohidrati. Tu zici ca tii post, dar nu specifici ce fel de post: post prin dieta, post religios etc.
Eu te intrebam de aspectele dietei tale in post (ce manaci, bei), nu ma intereseaza postul tau dpdv religios.

PS: Cu " Hăh? " sa vorbesti cu handralii tai, nu cu mine.

#123
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostNoua_pe_site, on 02 februarie 2023 - 16:49, said:

Voiam sa te intreb ce ai mancat luna trecuta dar mi-e ca iar ma pui sa gugalesc meniurile tale Posted Image
De acord , nu e nimic iesit din comun sa nu mananci carne. Tin minte ca bunicii mancau carne cand taiau vreo gaina/cocos sau cand ii facea bunicu ''scandal'' ca iar ii da cartofi/fasole si de ce nu scoate ceva carne de la cazan.

Nu as stii  neaparat sa iti spun, ideea e ca la cantina am mancat aproape in fiecare zi meniul vegan(e proaspat introdus in oferta lor meniul vegan), mai mult de curiozitate initial, pt ca eu nu stiu sa gatesc vegan atat de variat .
In general chestii bazate pe linte, fasole, naut, soia plus clar legume si carbohidrati.

Daca as avea mereu optiunea de a manca vegan cred ca in minim 50% din zile as alege meniul vegan, doar pentru gust, fara alte considerente.

#124
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010

View Postonisifor12, on 29 ianuarie 2023 - 02:21, said:

Ce mi-e „carnea nu e bună”, ce mi-e „nu ai cum fără carne”: aceleași abereații habarnisto extremiste ce nu țin cont de contextul particular, subiectiv al fiecăruia. Fix nici o diferență între astfel de afirmații, acelați tip de lătrat la gard. „Numai noi avem dreptate, numai noi știm cum e bine, voi sunteți proști”.

View Postonisifor12, on 31 ianuarie 2023 - 21:03, said:

Fals. Eu sunt lacto-vegetarian și țin post. Toate zilele de post.

View Postonisifor12, on 01 februarie 2023 - 20:20, said:

Ești ilogică sau pur și simplu „oarbă”, a nu știu câta oară. Iar răspunzi total pe lângă a nu știu câta oară.
La asta am răspuns cu:

Cum să explici asta când ai spus EXACT CONTRARIUL, că nu se poate fără carne?
Sunteți mai mulți pe același cont? Ar face sens mult. Deci, plecând de la premisa că se poate fără carne, că îți spun eu că se poate din propria experiență, reia, te rog, textul:
Adică când spui că nu se poate fără carne este fals și extremist la fel cum veganii spun părerea lor la fel de extremistă.
Hai să vorbim din propria experiență și să lăsăm poeziile și metaforele și zvonurile și ce am auzit în poporul sedentar căruia îi tremură bucile dacă nu rupe grătarele ca să nu mai zic de ținut post.
Atât am de spus ca să conclud: nu mănânc carne și des mănânc o dată pe zi, fac sport aproape zilnic, chiar la nivel anaerobic și sunt mulți ca mine.
Să generalizezi contrariul este total fals.

View Postonisifor12, on 02 februarie 2023 - 19:43, said:

Da, ai înțeles foarte bine, toate ziele de post din caledarul ortodox. Mi se pare evident, nu am mai menționat.
Alea nu sunt toate, mă rog, sunt mai multe posturi de-alungul anului. Le țin pe toate, adică nu mănânc nici măcar lactate în aceste zile.

Ai spus asta după ce ai dat quote fix la paragraful în care spun că „fac” OMAD.

Lăsând la o parte cât ești de ridicolă să spui că nu am zis că țin toate zilele de post.


Este evident că:Am spus-o ca răspuns retoric/sarcastic/ironic/satiric la:



Hăh? Nu știi ce înseamnă post?

View Postonisifor12, on 03 februarie 2023 - 01:36, said:

Săraca, bă.
Am menționat că mănânc o dată pe zi de multe FIX ÎNAINTE SĂ SPUI TU CĂ NU AM MENȚIONAT AȘA CEVA!
Fără nici o legătură cu ce ai spus înainte, am comentat strict despre faptul că ai spus că nu poți să mănânci o singură dată pe zi fără fără carne. După această afirmație aberantă am spus că e fals ce spui pentru că mie mi se întâmplă des să mănânc o dată pe zi, deși sunt lacto-vegetarian, ba chiar țin toate de post. După asta tu ai spus că nu am menționat că „fac” OMAD și alte și alte aberații.
Ori ai o vârstă ori ești neserioasă.
Oricum, e ofertă peste tot la ochelari, plătești o pereche și îți dă două.

Te rog , boldeaza unde pana mea ai mentionat tu ca faci OMAD si trebuia sa trag eu concluzia ca tu mananci des o data pe zi !
Ai lasat de inteles ca esti pupator de moaste constant nu ca practici omad destul de des incat sa te simti atat de ofensat de mesajul meu
OMG , cand am zis ca nu se poate tine OMAD fara carne si oua am uitat de vegani Posted Image  ca nu v-am pomenit pe voi astia specialii ar putea fi un motiv?  pentru ca nu mi-am imaginat ca sunteti atat de intelingeti incat sa procedati cum zicea doctora aia ca fac cei care tin omad nu poate fi un motiv?

Am vazut ce mananca EXit , tu mananci mancare care NU E nutritional valoroasa ?  
Raspunde la intrebarea boldata cu albastru si putem continua.

Edited by Noua_pe_site, 03 February 2023 - 20:59.


#125
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013
Ți-am răspuns deja la întrebare indirect că fac sport chiar anaerobic aproape zilnic. Faptul că țin post nu înseamnă că sunt religios.
Când uiți și de dietă vegetariană în afirmația că nu se poate fără carne, este ca și cum nu ai auzit de vegetarianism/veganism sau ca și cum dieta omnivoră sau chiar carnivoră este sigura dietă existentă.
Sau mă rog, că nu vrei tu să iei în calcul și varianta asta. De ce ai face asta când este fix cealaltă variantă?
Afirmație atât de ignorantă încăt este ridicolă. Da, omg, este penibil ce spui.
Am scris că mănânc des o singură dată pe zi, leneșo. Nu te mai preface că ești chioră, că poate așa rămâi.

View PostNoua_pe_site, on 03 februarie 2023 - 20:58, said:

OMG , cand am zis ca nu se poate tine OMAD fara carne si oua am uitat de vegani Posted Image  ca nu v-am pomenit pe voi astia specialii ar putea fi un motiv?  pentru ca nu mi-am imaginat ca sunteti atat de incat sa procedati cum zicea doctora aia ca fac cei care tin omad nu poate fi un motiv?
Cine poate și vrea, să traducă ce a vrut să spună aici. Uitați-vă și voi ce forumlare agramată. Scuze, chiar nu glumesc, mi se pare că nu se leagă nimic din această tentativă de dialog. Pune întrebări retorice la monolog.

Edited by onisifor12, 04 February 2023 - 00:00.


#126
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,927
  • Înscris: 26.01.2010
tu mananci mancare care NU E nutritional valoroasa ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate