Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

A incercat cineva regim fara carbohidrati?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#127
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013
Ți-am răspuns deja de câteva ori la întrebarea asta retorică, încetează!
Și ține-te de ce ai afirmat

View PostNoua_pe_site, on 03 februarie 2023 - 20:58, said:

Raspunde la intrebarea boldata cu albastru si putem continua.
Consideră că nu ți-am răspuns și a nu știu câta oară la întrebarea asta de gâgă și nu continua monologul.
Și vezi că sunt expirate glumele astea despre vegani, ți-am și explicat de ce. Și totodată, vezi că e diferență între vegan și lacto-vegetarian. Poate ai auzit de google, te poate ajuta.
Uită-te la toți boșorogii care abia își târăie bășinile și la babele din jur care au mâncat „ca toată lumea” sănătos și au fost sedentari ca și tine, evident. Ține-o tot așa dacă vrei să ajungi la fel.
Care au rupt dulciurile, zahărul procesat și nu au făcut sport de fapt, că despre asta este vorba de fapt aici.

Edited by onisifor12, 04 February 2023 - 00:23.


#128
axxel4you

axxel4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 10.01.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NHUXAe5miUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#129
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Eu am incercat acest regim, acum multi ani. Este acelasi din totdeauna, mereu reinventat, Atkins, South beach, Dukan, Montignac, keto, paleo, cave man, etc etc
Nu functioneaza pe termen lung. Initial, da, se pierde apa, ba chiar si niste kilos, totul este euforic, ti se pare ca ai gasit in fine solutia. Doar ca peste un timp ti se face lehamite de proteine si grasime si treptat se scapa caii si pina nu bagi de seama ai pus kg la loc plus some extra.

La mine era o greata continua, cu stare de semi-lesin (probabail glicemia prea scazuta), ba char cu ceva palpitatii si atacuri de panica. Kilele le-am pus la loc cu dobinda.

Am reusit sa imi revin oarecum, de vreo 2 ani (noroc cu pandemia) cu IF si oarecum OMAD. Doamne ajuta sa tina.
Problema cea mare nu este cum le dai jos ci cum le mentii date jos. Poti sa maninci in modul X pina la sfirsititul vietii tale ?

O alta problema pe care o vad eu este aspectul sanatate pe termen lung si de ce nu, longevitate,

#130
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014

 Fado, on 30 martie 2023 - 19:38, said:



Am reusit sa imi revin oarecum, de vreo 2 ani (noroc cu pandemia) cu IF si oarecum OMAD. Doamne ajuta sa tina.
Problema cea mare nu este cum le dai jos ci cum le mentii date jos. Poti sa maninci in modul X pina la sfirsititul vietii tale ?


Asta e problema dietelor in general, de ce crezi ca industria, slabitului e undeva pe la 250 miliarde euro pe an? :)






#131
vis_constructiv

vis_constructiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.12.2012
Merg cu prietenii la pădure, grătar.
Veneau câinii hămesiți în jurul nostru.
Pana se făcea grătarul le aruncam felii de pâine.
Făceau acrobații sa le prindă din aer.
Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate