Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boloboc digital

Intarziere turnare sapa peste ipat

Intrebare toyota prius

Recomandare Placa Video
 Mai exista in tara canale de tip ...

Huawei Freebuds 5i vs OPPO Enco A...

De ce pestele si fructele de mare...

Recomandare dezumidificator silen...
 Lungime minima traseu frigorific ...

Restaurante pescaresti prin impre...

De ce se taie unii cu lama? Non-s...

Întrebare de noob
 Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe
 

atat de singur incat nici vocea nu mi-o mai aud

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Pe ce va certati? ca ala a aruncat piatra si s-a dat la fund. Banuiesc ca nu-i prima data.

#20
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,762
  • Înscris: 30.07.2006

View PostJayanti, on 28 septembrie 2019 - 21:02, said:

Vor să primească!!!, dar nu dau absolut nimic.
Asta imi aminteste de-o vorba: sa nu te astepti vreodata sa primesti ceea ce tu nu ai dat.

#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Poston64, on 28 septembrie 2019 - 20:40, said:

nici macar nu mai vorbesc, in afara de "buna dimineata" si "dupamasa faina" ce spun la servici cand intru sau ies alte propozitii nu formulez'
nici nu mai conteaza ce naiba a mers atat de gresirt cu mine sa ajung in situatia asta, insa stiu sigur a nu am tupeul sa ii pun capat sa scap fde agonia asta eterna
nu stiu cat mai pot rezista
Alcoolul dezleaga limba ..

#22
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 06.09.2011
Pana si Dinca zis Popicu este mai social decat initiatorul..

#23
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Attached File  depresie..JPG   32.96K   2 downloads

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,319
  • Înscris: 20.10.2015

View Poston64, on 28 septembrie 2019 - 20:40, said:

nici macar nu mai vorbesc, in afara de "buna dimineata" si "dupamasa faina" ce spun la servici cand intru sau ies alte propozitii nu formulez'
nici nu mai conteaza ce naiba a mers atat de gresirt cu mine sa ajung in situatia asta, insa stiu sigur a nu am tupeul sa ii pun capat sa scap fde agonia asta eterna
nu stiu cat mai pot rezista

Incearca sa-l intalnesti pe Galeo
Viata o sa ti se para mult mai frumoasa dupa ce te desparti de el
E asa de enervant incat il face cel mai eficient motivant

#25
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Poston64, on 28 septembrie 2019 - 20:40, said:

nici macar nu mai vorbesc, in afara de "buna dimineata" si "dupamasa faina" ce spun la servici cand intru sau ies alte propozitii nu formulez'
nici nu mai conteaza ce naiba a mers atat de gresirt cu mine sa ajung in situatia asta, insa stiu sigur a nu am tupeul sa ii pun capat sa scap fde agonia asta eterna
nu stiu cat mai pot rezista

Povestește!
Spune ce s-a întâmplat de ai starea asta.

#26
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
in ultima vreme probleme medicale, care sper sa le pot rezolva cumva, asta ma apasa cel mai tare (nu intru in detalii)

in rest, stiu ca chiar daca imi rezolv problemele medicale, si revin la normal, tot la aceasi stare ma intorc, la jobul meu mediocru, salar mic, la viata mea fara prieteni, la saracie si singuratate

#27
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Fa schimbarea. Ia-o razna si ai sa vezi ca viata poate fi si alta. Pleaca. Du-te. Oriunde, in orice conditii, te vei scoate din rahatul in care te crezi infipt.
Si o scriu la modul cel mai serios. Ia-o de la 0 in alta parte. Daca reusesti bine, daca nu, rahatul tau caldut fii convins ca te va astepta.

Edited by wagmich, 29 September 2019 - 08:55.


#28
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.07.2005
Nevasta-mea daduse in urma cu ceva timp intr-o depresie din asta, cineva a rugat-o sa o ajute cateva saptamani la un centru de caritate (locuiam intr-o tara aftricana). Dupa doua saptamani era complet schimbata, vazuse ca viata altora poate fi mult mai naspa decat a ta.

#29
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Poston64, on 28 septembrie 2019 - 20:40, said:

nici nu mai conteaza ce naiba a mers atat de gresirt cu mine sa ajung in situatia asta, insa stiu sigur a nu am tupeul sa ii pun capat sa scap fde agonia asta eterna
nu stiu cat mai pot rezista
habar nu ai cate eforturi si compromisuri fac astia care au cunostinte, amici, relatii. Cat timp din viata lor dedica acestor chestii.
Tu esti intr-o pozitie confortabila, nu faci eforturi inutile, nu faci compromisuri, nu pierzi timp pretiops din viata asta efemera.
Avantaje si dezavantaje...

#30
mayte_22

mayte_22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.04.2015
Inteleg situatia ta si cred ca scenariul tau se repeta in vietile multor oameni, sa stii...
Fiecare isi traieste viata asta cum poate, nu cum ar vrea.

Cateva sfaturi concrete on-topic care ar putea sa te scoata (macar termporar) din starea de apatie si depresie:
- iesi in natura (pe malul unui rau, intr-o padure, pe un camp, oriunde e liniste) macar 1-2h / zi
- incearca sa povestesti cuiva starile tale (un necaz spus, e pe jumatate rezolvat). Nu conteaza ca ti se da sau nu dreptate, doar sa te asculte
- fa o calatorie de cateva zile undeva (de ex. viziteaza niste rude din alt oras/sat).
- scrie pe hartie ce simti. Scriindu-ti in mod concret problemele, poate vei sti sa le definesti mai bine.
- incearca sa-ti amintesti de alte situatii grele din trecutul tau pe care le-ai depasit si care acum sunt lasate in urma...
- implica-te in actiuni de "a face bine" cuiva (de ex. du mancare unor animale fara stapan, cumpara o jucarie unui copil nevoias, etc)
- incepe sa tii un jurnal in care sa-ti notezi in fiecare zi ce ai facut bun si ce planuri ai pe viitor.

Pana la urma, poate e doar o stare temporara, pe care timpul o va rezolva!
Fruntea sus!

#31
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Inițiator - ce vrei tu NU se poate să obții, mulțumește-te cu ce femei găsești la nivelul tău.

Femeile frumoase vor altceva de la unul de vârsta ta, lasă VISELE că te trezești pe la 35 sau 40 de ani tot cu VISE în cap și singur.

Edited by MARIN-lON, 29 September 2019 - 16:00.


#32
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Ia-ti un catel haios si iesi in parc cu el, va atrage atenția si vei cunoaște mai multi oameni. Ma gandesc la un Jack Russel Terrier.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PztO-OvzRyg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,319
  • Înscris: 20.10.2015

View Poston64, on 29 septembrie 2019 - 08:48, said:

in rest, stiu ca chiar daca imi rezolv problemele medicale, si revin la normal, tot la aceasi stare ma intorc, la jobul meu mediocru, salar mic, la viata mea fara prieteni, la saracie si singuratate

Ti-am mai propus o data, ai chef sa iesi din starea asta? Ca te scot daca vrei.
Ai chef?

"Ne" pregatim
Schimbam jobul
Incepem s-avem bani, incepem s-avem succe
Prietenii vin de la sine

te bagi? Sau ai chef numai de jeliri?

#34
iodelpiero1

iodelpiero1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.11.2008

View Poston64, on 28 septembrie 2019 - 20:40, said:

nici macar nu mai vorbesc, in afara de "buna dimineata" si "dupamasa faina" ce spun la servici cand intru sau ies alte propozitii nu formulez'
nici nu mai conteaza ce naiba a mers atat de gresirt cu mine sa ajung in situatia asta, insa stiu sigur a nu am tupeul sa ii pun capat sa scap fde agonia asta eterna
nu stiu cat mai pot rezista

Tu esti depresiv,
Fii mai curajos, comporta-te ca un barbat, nu mai fi asa cacacios.
Fa niste sport sa mai cresti nivelul de testosteron.
Mai mult ca sigur nu esti intr-o situatie rea, e ceva psihologic. Sunt oameni care traiesc adevarate drame: le mor copii, au copii cu handicap pe care ii ingrijesc toata viata, sufera de boli grave, sunt orbi sau sunt paralizati , si tot gasesc puterea sa se descurce zi de zi. Bucura-te de ceea ce ai tu, sunt unii oameni care o duc asa rau incat viseaza sa aiba o viata ca a ta.

#35
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Se poate si mai rau, de exemplu eu am momente in care corpul meu imi pare strain si am impresia uneori  ca corpul nu imi apartine. Poate ar trebui sa faci niste schimbari in viata ta , poate sa schimbi locul de munca , poate sa incerci alte chestii si sa fii alaturi de oameni care te inspira.

Edited by exydos, 01 October 2019 - 11:24.


#36
limonfire

limonfire

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 25.09.2019
Initiator: majoritatea femeilor frumoase nu au cel mai bun caracter. Iar frumusetea lor ca sa fie intretinuta costa multi bani.
Ai trei optiuni:
1. zici mersi ca ai job si te poti duce la prostituate
2. te schimbi- faci sala, faci dezvoltare personala, te apuci de un sport de performanta, iti schimbi caracterul, te imbogatesti
3. te multumesti cu femeile la nivelul tau

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate