Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Urban Address

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007

View Postovidiumihai7, on 19 august 2019 - 14:52, said:

Salutare. Am trecut si eu azi si nici un progres, nimeni pe santier in afara de paznic. Mi s-a zis ca s-au facut ceva modificari in plan pentru niste etaje superioare si este posibil sa se modifice ceva si pe la minus 2 asadar s-au oprit lucrarile pentru a nu fi nevoie sa se faca modificari a constructie ulterior. Momentan se asteapta dupa autorizatii.

Are cineva mai multe detalii?

Salut. Nu suna prea bine vestile astea. Informatiile le ai de la paznic sau au vorbit cu cineva avizat?

#38
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am sunat eu, cica sunt la stadiu de fundatie, termen de finalizare iulie 2020.

#39
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007

View Postbadsica, on 09 septembrie 2019 - 17:09, said:

Am sunat eu, cica sunt la stadiu de fundatie, termen de finalizare iulie 2020.

Ei tot sunt la stadiul de fundatie din Martie pana acum.

#40
P37R3

P37R3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.10.2012
Salutare,

Mai este nevoie de un aviz si apoi se depune documentatia pentru autorizatie. Intial se estima ca in Septembrie se obtine autorizatia pentru regim rezidential, In momentul de fata se estimeaza luna Noiembrie pentru a o obtine.. de vreo 2 saptamani nu am mai ajuns la fata locului, dar pana nu obtin autorizatia nu stiu daca o sa avanseze mai mult cu lucrarile.

Urmarind celalalt bloc din zona 13 septembrie, anul trecut in vara nu avea nici groapa sapata, acum e la nivel de finisaje.. Sper ca se mobilizeaze sa fie totul in regula, atat calitatea cat si termenul sa nu fie depasit enorm de mult.

#41
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005
accelasi feedback l-am primit si eu acum 2 saptamani: "Mai este un singur aviz de luat si se depune autorizația noua. Momentan este sistata lucrarea la șantier deoarece e posibil sa fie niste modificari de la etajul 5 si nu toarnă betonul pana cand nu se stie cum va fi aprobată constructia. Termenul de livrare s-a decalat la 31 Iulie 2020"

Edited by vlpix, 24 September 2019 - 10:22.


#42
oanab1

oanab1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.10.2019
Buna! Eu am semnat promisiunea de cumparare la inceputul lunii iulie si de atunci mi-au spus ca termenul de finalizare este iulie 2020 (plus 3 luni perioada de gratie), nu am discutat niciodata despre martie 2020. Deci imi e clar ca vor intarzia mult lucrarile.
Ma sperie faptul ca de cate ori merg acolo, santierul e pustiu si nu pare ca lucrarile avanseaza.
Le-am scris sa intreb despre autorizatie (despre care in iulie spuneau ca e doar o formalitate si ca sigur o sa o primeasca), dar nu mi-au raspuns. Va rog sa postati aici daca aflati ceva noutati.🙂

#43
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007

View Postoanab1, on 05 octombrie 2019 - 22:44, said:

Buna! Eu am semnat promisiunea de cumparare la inceputul lunii iulie si de atunci mi-au spus ca termenul de finalizare este iulie 2020 (plus 3 luni perioada de gratie), nu am discutat niciodata despre martie 2020. Deci imi e clar ca vor intarzia mult lucrarile.
Ma sperie faptul ca de cate ori merg acolo, santierul e pustiu si nu pare ca lucrarile avanseaza.
Le-am scris sa intreb despre autorizatie (despre care in iulie spuneau ca e doar o formalitate si ca sigur o sa o primeasca), dar nu mi-au raspuns. Va rog sa postati aici daca aflati ceva noutati.🙂

Ce sa zica si ei ca sa semnezi. Din ce am inteles acel ultim aviz care mai trebuie pentru a depune documentatia pentru autorizatia de construire este de la Ministerul Culturii si este mai greu de obtinut.
Mi se pare imposibil de realizat orice termen din 2020 chiar daca incep lucrarile. (Daca obtin avizul si apoi primesc autorizatia de construire.)

#44
fld

fld

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2019

View Postoanab1, on 05 octombrie 2019 - 22:44, said:

Buna! Eu am semnat promisiunea de cumparare la inceputul lunii iulie si de atunci mi-au spus ca termenul de finalizare este iulie 2020 (plus 3 luni perioada de gratie), nu am discutat niciodata despre martie 2020. Deci imi e clar ca vor intarzia mult lucrarile.
Ma sperie faptul ca de cate ori merg acolo, santierul e pustiu si nu pare ca lucrarile avanseaza.
Le-am scris sa intreb despre autorizatie (despre care in iulie spuneau ca e doar o formalitate si ca sigur o sa o primeasca), dar nu mi-au raspuns. Va rog sa postati aici daca aflati ceva noutati.��

View Postvlpix, on 24 septembrie 2019 - 10:22, said:

accelasi feedback l-am primit si eu acum 2 saptamani: "Mai este un singur aviz de luat si se depune autorizația noua. Momentan este sistata lucrarea la șantier deoarece e posibil sa fie niste modificari de la etajul 5 si nu toarnă betonul pana cand nu se stie cum va fi aprobată constructia. Termenul de livrare s-a decalat la 31 Iulie 2020"
Eu i-am sunat la inceputul lui septembrie si aceeasi informatie am primit-o si eu. Mi-au mai spus ca de indata ce vor obtine autorizatia, vor trimite un e-mail de informare tuturor.

#45
oanab1

oanab1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.10.2019
A mai aflat cineva ceva? Mie nu imi mai raspund.


#46
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007
S-a cam asternut linistea peste acest proiect, nici eu nu am putut lua legatura cu ei.

#47
arci19

arci19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2019
Salut. Eu am reusit sa vorbesc cu ei marti pe data de 05.11 si mi s a spus ca saptamana viitoare joi cel mai probabil vor avea aceea autorizatie si ca atuci ne vor anunta pe fiecare in parte noul termen de finalizare si variante pe care le avem acestea fiind de a ne lua banii inapoi inclusiv cei 3000 de euro de la rezervare sau sa ramanem in proiect si sa ne negociem un discout
Mi s a mai spus ca ne vor invita sa discutam fata n fata aceste lucruri ,dar doar dupa ce au aceea autorizatie deci dupa data de 14.11.

#48
fld

fld

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2019
Multumim pentru aceasta informatie !
O intrebare va pun: ati fi de acord sa facem un grup pe whatsapp, noi cei care am dat deja avansul?
M-am gandit la asta, deoarece acolo ar fi mai usor sa schimbam pareri sau informatii. O seara buna !

#49
arci19

arci19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2019
Da, eu unul as fi de acord .

#50
oanab1

oanab1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.10.2019

 arci19, on 13 noiembrie 2019 - 20:36, said:

Da, eu unul as fi de acord .


#51
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007
A vorbit cineva cu ei astazi? Au obtinut avizul minune?

#52
arci19

arci19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2019
Eu cand am vorbit cu ei , mi au spus ca ne suna ei maxim joi. Din moemnt ce nu am fost sunati ma gandesc ca nu a iesit avizul buclucas.
Cum facem cu grupul de whatsapp pana la urma ?

#53
oanab1

oanab1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.10.2019
Îl facem, dar e nevoie de numere de telefon.

#54
arci19

arci19

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2019
Nr meu este 0721603195 ,cine doreste sa faca acest grup sa se simta liber sa ma adauge .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate