Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Urban Address

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Salutare,

Revin cu un proiect destul de nou. 2 locatii dintre care una aproape de final si una acum la fundatie!!

Proiectul apartine unuia dintre fratii de la Christian Tour..

Ce parere aveti de apartamente? La lansare au preturi cat de cat ok cu reduceri de 10%.

Merci

PS: Nu fac reclama ci doresc a second opinion pentru ca ma gandesc sa cumpar un apartament

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Urban Address Obor

Str Ion Heliade Radulescu 12-14
Sector 2
Bucuresti
https://www.google.c...t/data=!3m1!1e3


Descopera cel mai nou complex rezidential din Romania si profita de SUPER ofertele de lansare!
�� Studio la pretul de 49.095 € +TVA 5%, REDUS de la 54.977 € + TVA
�� Apartament 2 camere tip 1.2, la pretul de 67.900 € +TVA 5%, REDUS de la 76.040 €+ TVA
�� Apartament 2 camere 1.5, la pretul de 69.900 € + TVA 5%, REDUS de la 78.293 € +TVA
�� Apartament 3 camere la pretul de 86.000 € + TVA 5%, REDUS de la 95.253 € +TVA
◼ Afla mai multe detalii despre oferte, la telefon �� 0732 000 999
◼ Afla mai multe detalii despre proiect online, la adresa: https://urbanaddress...liaderadulescu/


https://www.facebook...61707627455556/

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   69.31K   144 downloads
  • Attached File  2.jpg   80.65K   144 downloads
  • Attached File  3.jpg   55.37K   132 downloads
  • Attached File  4.jpg   79.23K   133 downloads
  • Attached File  5.jpg   69.31K   116 downloads

Edited by gumball3000, 03 March 2019 - 15:24.


#3
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005
Eu ma pregatesc sa semnez o rezervare saptamana aceasta pt un apt de 2 camera si daca negocierele decurg ok ulterior promisiunea.
Tema cladirii (cf autorizatiei de constructiei initiale) este cladire de birouri si au spus ca prin iunie o sa schimbe actuala autorizatie de constructie (nu trebuie emisa una noua).
Cand am fost la agentie ieri aveau deja rezervari pentru vreo 15 apt

Edited by vlpix, 05 March 2019 - 08:24.


#4
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postvlpix, on 05 martie 2019 - 08:23, said:

Eu ma pregatesc sa semnez o rezervare saptamana aceasta pt un apt de 2 camera si daca negocierele decurg ok ulterior promisiunea.
Tema cladirii (cf autorizatiei de constructiei initiale) este cladire de birouri si au spus ca prin iunie o sa schimbe actuala autorizatie de constructie (nu trebuie emisa una noua).
Cand am fost la agentie ieri aveau deja rezervari pentru vreo 15 apt

Bineînțeles ca schimbarea autorizației nu este posibila decât cu o alta autorizație!!!
Destinația terenului prin PUG este CB3, adică birouri sau spații de locuit de serviciu, prin PUZ au făcut birouri. Tot prin PUZ, și doar prin PUZ se poate schimba destinația in locuințe. Fără PUZ, in cel mai bun caz se vor face locuințe de serviciu, care din câte stiu eu sunt o problema la creditare. Agenții in 90% din cazuri habar nu au cu ce se mănâncă astea. Un PUZ durează 1 an, in cel mai bun caz!

#5
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005
In mod normal daca nu schimba fatada cladirii si nici structura pot schimba tema fara a depune pentru o noua autorizatie de constructie. Cel putin asa stiu eu. Nu sunt la curent cu toata legislatia, dar agentia care se ocupa de vanzarea propriu-zisa este si cea care a intermediat vanzarea terenului de la vechiul la noul propietar precum si cea care ofera asistenta. Pe mine nu ma intereseaza neaparat credit fiindca il cumpar cash, dar oricum am spus ca nu achit mai mult de 15% avans fiindca sunt patit deja 🙄

#6
bogdan139

bogdan139

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006
Ce termen de finalizare au? Locurile de parcare ce pret au?

#7
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005
Martie 2020. Loc normal 10k+tva, klaus 12k+tva

#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,001
  • Înscris: 09.08.2005
Agenții ar zice orice doar să dai banul...
Cu schimbarea de funcțiune e simplu - doar cu altă autorizație, adică minim 6 luni. Dacă trebuie și PUZ încă un an sau doi. Aveți grijă pe ce dați bani...

#9
Alex_under05

Alex_under05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2019
Salut,

A mai aflat cineva informatii utile despre proiect? Ati semnat rezervare sau antecontract?
Si eu sunt interesat de achizitionarea unui apartament si am primit aceleasi informatii: vor obtine o autorizatie noua, dureaza cam 6 luni, dar se poate lucra in paralel la cladire.
Iar in caz ca se depaseste termenul de finalizare (martie 2020) cu mai mult de 3 luni sunt 2 variante: primesti banii inapoi + dobanda aferenta sau ofera penalitati lunare pana la receptie.

#10
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005

View PostAlex_under05, on 13 martie 2019 - 15:21, said:

Salut,

A mai aflat cineva informatii utile despre proiect? Ati semnat rezervare sau antecontract?
Si eu sunt interesat de achizitionarea unui apartament si am primit aceleasi informatii: vor obtine o autorizatie noua, dureaza cam 6 luni, dar se poate lucra in paralel la cladire.
Iar in caz ca se depaseste termenul de finalizare (martie 2020) cu mai mult de 3 luni sunt 2 variante: primesti banii inapoi + dobanda aferenta sau ofera penalitati lunare pana la receptie.

eu am semnat pentru 2 camere + loc de parcare, avans minim 15%.

Edited by vlpix, 13 March 2019 - 16:26.


#11
Alex_under05

Alex_under05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2019
vlpix, imi dai dai un user de FB, sa vb in privat?

#12
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Ce varianta de apartament ati cumparat?

Nu stiu ce sa fac.. am incredere putina din pacate fiind si eu patit

#13
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005

 Patrick007, on 17 martie 2019 - 20:17, said:

Ce varianta de apartament ati cumparat?

Nu stiu ce sa fac.. am incredere putina din pacate fiind si eu patit
eu am scris mai sus

#14
Adrianobobby

Adrianobobby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.08.2007
Salut! Si eu am semnat un contract pentru apartament 2 camere. Prin promisiune si-au asumat faptul ca o sa schimbe destinatia imobilului in imobil de locuinte pana la aprox. octombrie 2019.
Din ce am vazut s-au rezervat 25 de apartamente, dar de ceva timp cam acolo au ramas.
Daca mai are cineva noutati, le asteptam aici.

#15
ovidiumihai7

ovidiumihai7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.06.2019
Toate locurile de parcare sunt 1200. Nu mai fac klauss.

#16
vlpix

vlpix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.08.2005
referitor la stadiul constructie, feedback primit saptamana aceasta - "saptamana trecuta s-a turnat primul radier, in 2 saptamnai urmeaza si a doua turnare"

#17
fld

fld

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2019

View PostAlex_under05, on 13 martie 2019 - 19:55, said:

vlpix, imi dai dai un user de FB, sa vb in privat?
Imi puteti da, va rog, un user FB? Am cateva intrebari, daca se poate :)  Multumesc frumos!

View Postvlpix, on 06 iunie 2019 - 11:54, said:

referitor la stadiul constructie, feedback primit saptamana aceasta - "saptamana trecuta s-a turnat primul radier, in 2 saptamnai urmeaza si a doua turnare"
Imi puteti da, va rog, un user FB? Am cateva intrebari, daca se poate :)  Multumesc frumos!

View PostAdrianobobby, on 28 mai 2019 - 16:08, said:

Salut! Si eu am semnat un contract pentru apartament 2 camere. Prin promisiune si-au asumat faptul ca o sa schimbe destinatia imobilului in imobil de locuinte pana la aprox. octombrie 2019.
Din ce am vazut s-au rezervat 25 de apartamente, dar de ceva timp cam acolo au ramas.
Daca mai are cineva noutati, le asteptam aici.
Bună ziua.
Se poate, va rog, un use de FB? Am ceva intrebari, daca se poate! Va multumesc frumos!

#18
fld

fld

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2019
Hey! Si eu am semnat promisiunea de vanzare...am trecut pe acolo saptamana trecuta si se lucreaza ( incet, dar sper ca sigur ). Ei spun ca dupa ce vor termina cu subsolul, vor ridica 2 etaje/luna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate