Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Te-ar asculta femeia daca i-ai zice sa isi inchida contul de facebook?

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#55
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
@cazimi ai dreptate, cred ca discutia deja e absurda, e absurda de la inceput. De fapt ce barbat ar ordona inchiderea contului de FB fara sa

Quote

fără să-mi arate un motiv serios și întemeiat

Cred ca doar o bruta, pe care nu ai fi putut s-o alegi, eventual te-ar fi ales bruta cu forta


E chiar bine sa ai cont de fb, astfel cunosti colegi, oameni noi, prieteni si nu apare monotonia si plictiseala

Edited by pisoiu22, 16 June 2016 - 22:01.


#56
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Cazimi - Dupa mesajul ala cu "sa ne bagam .... in demnitate, barbatul daca nu este bogat, clar nu este demn", ia de discuta cu cine vrei tu.

Si urmat de "ne intoarcem la comunism? La epoca de piatra?", constat ca democratia a fost prea buna cu femeile din Romania.
Lasa ca vin aia din arabia, murim noi, dar apuca cei pe care i-ati nascut sau vreti sa ii nasteti.

#57
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Ei mai nasc. Nasc doar rromele, ca astea nu prea mai vor ca nu-i pot creste si paseza bunicilor copchii..

Eu nu as cere asa ceva, contul de FB e chiar o unealta buna de spionare.

#58
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 22:00, said:

@cazimi ai dreptate, cred ca discutia deja e absurda, e absurda de la inceput. De fapt ce barbat ar ordona inchiderea contului de FB fara sa


Cred ca doar o bruta, pe care nu ai fi putut s-o alegi, eventual te-ar fi ales bruta cu forta


E chiar bine sa ai cont de fb, astfel cunosti colegi, oameni noi, prieteni si nu apare monotonia si plictiseala
Păi prea mult echilibru nu cred că are o persoană care cere ca partenerul să taie legăturile cu prietenii LUI. Iar unul care e deranjat de simpla existență a unui cont FB, cu atât mai puțin. Dar, cum spuneam, refuz să cred că simpla platforma este o cauză de supărare. Problema e mult mai adâncă.
Eu aproape că n-am cont pe FB, dat fiind că îl accesez de vreo două ori pe an, maximum, dar nu asta e ideea.


View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 22:00, said:

Cazimi - Dupa mesajul ala cu "sa ne bagam .... in demnitate, barbatul daca nu este bogat, clar nu este demn", ia de discuta cu cine vrei tu.
Cred că mesajul în care spune cineva așa ceva mi-a scăpat. Îmi arăți, te rog, care e mesajul ăla? (Și vorbesc serios, că eu nu am văzut ce zici tu).
Sau poate iei în calcul că ai interpretat greșit un mesaj și că sensul e exact opus celui pe care îl dai tu?

#59
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Numai ca daca fufa e idioata si posteaza acolo ce nu trebuie e posibil sa mai vina si hotii sau criminalii sa faca achizitii

#60
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 22:03, said:

Ei mai nasc. Nasc doar rromele, ca astea nu prea mai vor ca nu-i pot creste si paseza bunicilor copchii..
Gandeste pozitiv, nasc si ele.

Cat despre etnie, fratele meu asta este subiect diferit, care o trebui abordat de altul care o scoate ceva impartial, ca prin orasele din Romania observi numai fete frumoase, impecabile, au la mana... cum ziceam, cine o avea stomac sa fac un asemenea subiect. Mie imi este mila si ma uit cu tristete cand vad atatea copile cum se vand singure sau sunt vandute de familie, de mamele lor.

Dupa ce tocmai ai citit aici, un cocalar cu ceafa, manea si lantuc, ala este mai deman ca orice roman muncitor am vazut noi.

Edited by u-k, 16 June 2016 - 22:08.


#61
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 22:00, said:

Cazimi - Dupa mesajul ala cu "sa ne bagam .... in demnitate, barbatul daca nu este bogat, clar nu este demn", ia de discuta cu cine vrei tu.

Si urmat de "ne intoarcem la comunism? La epoca de piatra?", constat ca democratia a fost prea buna cu femeile din Romania.
Lasa ca vin aia din arabia, murim noi, dar apuca cei pe care i-ati nascut sau vreti sa ii nasteti.

Democratia a fost la fel de buna si cu femeile si cu barbatii. Constat ca esti misogin. Gresesc? Crezi in drepturi egale intre sexe sau in dreptul femeii de a sta la cratita si daca vrea sa isi petreaca timp cu tine sa iti zica sa renunti la Diablo?.

Edited by SheHateMe, 16 June 2016 - 22:11.


#62
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

View PostCazimi, on 16 iunie 2016 - 22:06, said:


Eu aproape că n-am cont pe FB,
cat de relativ este si da sau nu. Sa zici "nu prea". E 0 sau e 1? Nu prea e 1 dar nici 0 nu prea e.

#63
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 22:06, said:

Numai ca daca fufa e idioata si posteaza acolo ce nu trebuie e posibil sa mai vina si hotii sau criminalii sa faca achizitii
Pai nu cred ca isi pune cineva contul bancar pe FB))).In rest....totul erezolvabil ...la politie...doar cu banii ar fi nasol ca pot fi cheltuiti.

#64
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Tot eu sunt misogin, asa ai constatat? Esti mama? Ca imi doresc sincer sa faci macar un copil, daca nu doi.

#65
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 22:10, said:

cat de relativ este si da sau nu. Sa zici "nu prea". E 0 sau e 1? Nu prea e 1 dar nici 0 nu prea e.
Nu postez niciodată nimic și îl accesez o dată sau de două ori pe an, am vreo 10 prieteni FB și îi cunosc pe toți personal. Am sau n-am cont FB?

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 22:00, said:

Cazimi - Dupa mesajul ala cu "sa ne bagam .... in demnitate, barbatul daca nu este bogat, clar nu este demn", ia de discuta cu cine vrei tu.
Arată-mi, te rog, mesajul cu pricina, că zău dacă știu la ce/cine te referi.
Și poate răspunzi la întrebarea pe care ți--am adresat-o mai sus?

#66
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 22:10, said:

cat de relativ este si da sau nu. Sa zici "nu prea". E 0 sau e 1? Nu prea e 1 dar nici 0 nu prea e.
Doar atat? Eu imi savurez o inghetata, cred ca nu trebuie mancata la 23 noaptea, dar na, daca am ajuns sa citim pe internet DIRECT despre demnitatea barbatului, cum o poate cumpara, eu zic ca merge si o inghetata.

Traim o perioada sinistra si scarboasa.

#67
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostSheHateMe, on 16 iunie 2016 - 22:09, said:

Democratia a fost la fel de buna si cu femeile si cu barbatii. Constat ca esti misogin. Gresesc? Crezi in drepturi egale intre sexe sau in dreptul femeii de a sta la cratita si daca vrea sa isi petreaca timp cu tine sa iti zica sa renunti la Diablo?.
Nu e misogin ,mai,e doar ca majoritatea romanilor...cu aceeasi mentalitate.

#68
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Mediocru, ca am observat ca este urat cuvantul asta, mediocru!

#69
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 22:00, said:

Cazimi - Dupa mesajul ala cu "sa ne bagam .... in demnitate, barbatul daca nu este bogat, clar nu este demn", ia de discuta cu cine vrei tu.

Îți înțeleg supărarea dacă cineva a zis așa ceva. Dar mă ajuți să găsesc unde  a zis că bărbatul fără bani nu are demnitate? Nu găsesc citatul respectiv.

#70
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Eu sunt curioasa de cand se pune semnul egal intre demnitate si bani?

#71
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 17:58, said:

"Te-ar asculta femeia daca i-ati zice sa isi inchida contul de facebook?"
Ce bataie i-as trage eu aluia! Cum sa-i inchizi contul pe fb, pai ce e ea, bidon de plastic?

#72
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Cred ca ar fi interesant MOTIVUL REAL pentru care tipul vrea sa-i inchida contul de FB ! Ori posteaza poze mai..."dezbracata" , ori corespondeaza cu unul/mai multi amanti , ori sta toata ziua pe FB cu prostii si neglijeaza ...restul !
Inchiderea contului de FB nu va rezolva nici una dintre probleme !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate