Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Te-ar asculta femeia daca i-ai zice sa isi inchida contul de facebook?

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Ok, daca ala va zice sa inchideti un cont de facebook... voi il duceti la psiholog, faceti terapie de cuplu, poate sa-l sicanati, ceva contre, apoi sa fie socializare pe scara ca "oare de ce s-au certat de la o prostie de facebook?"
Sa lasam si alte persoane sa isi spuna parerea, noi ne-am scris mesajele.

Edited by u-k, 16 June 2016 - 20:59.


#38
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

Quote

Dar dacă bărbată-miu mi-ar cere să-l închid fără să-mi arate un motiv solid și întemeiat, aș ajunge la concluzia că nu mi-am ales bărbatul care trebuie. Dacă l-aș închide sau nu devine irelevant în punctul ăsta.  
normal, barbatul sofer de tir sau marinar este ideal. Nu-ti va cere sa-ti inchizi contul, ba chiar sa-ti deschizi altceva ptr altii. Cele mai frumoase relatii sunt cele fara obligatii

Quote

voi il duceti la psiholog, faceti terapie de cuplu,
asta-i ptr pompalaii aia prea naivi crescuti in feminism. Oricum ceva in genul si al celor care ar fi in stare sa probeze prezervativele direct in magazin, adica "testare inainte de cumparare"

#39
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 20:47, said:

Daca barbatul vostru, zicem situatia respectiva, ar gasi in facebook o problema? Voi l-ati sicana, l-ati contra?
A găsi o problemă  în platforma facebook și în existența unui cont este infantil. Și nu cred că se întâmplă des ca cineva să aibă o problemă cu Facebook. A avea o problemă cu felul în care este folosită platforma respectivă este altceva. Și asta e ceea ce trebuie discutat.


View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 21:03, said:

normal, barbatul sofer de tir sau marinar este ideal. Nu-ti va cere sa-ti inchizi contul, ba chiar sa-ti deschizi altceva ptr altii. Cele mai frumoase relatii sunt cele fara obligatii

asta-i ptr pompalaii aia prea naivi crescuti in feminism. Oricum ceva in genul si al celor care ar fi in stare sa probeze prezervativele direct in magazin, adica "testare inainte de cumparare"
Spune-mi te rog ce nu ai înțeles, fiindcă ceea ce spui tu nu are nicio legătură cu ce am scris eu.
Soțul meu nu este nici marinar, nici șofer de tir și nici pămpălău, dacă la el te referi (și sper că nu). Îți mai explic o dată ce ți-e neclar, dacă și-a fost lene să citești posturile mele și sari cu acuze fără legătură cu nimic din ce am spus eu.

#40
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Cred ca majoritatea am observat ca in loc sa raspunda la intrebare, sa discute la subiect, ele erau cu sicane, ma gandesc doar cum ai primi contre la orice ai cere...
Si nu este nevoie sa ma gandesc, am un prieten care o situatie materiala mai slaba, ala nu are parola de la facebook prietenei si il aud cand imi zice ca tot vorbeste cu fostul.
Avand o situatie materiala slaba? Ce poate sa spuna? Face femeia terapie cu el...

La mine? Pai femeia m-a bagat in facebookul ei, fara sa intrebe, nici ca m-a deranjat, ca nu ma intereseaza.

Edited by u-k, 16 June 2016 - 21:14.


#41
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Nu are bani dar demnitate are? Nu trebuie sa se duca la consiliere de cuplu. Trebuie doar sa vorbeasca cu ea. Dar si pentru discutia asta iti trebuie tact si calm.

#42
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 21:11, said:

Cred ca majoritatea am observat ca in loc sa raspunda la intrebare, sa discute la subiect, ele erau cu sicane, ma gandesc doar cum ai primi contre la orice ai cere...
Te rog reformulează fraza asta, că nu se înțelege absolut nimic.

#43
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016

View PostSheHateMe, on 16 iunie 2016 - 21:14, said:

Nu are bani dar demnitate are? Nu trebuie sa se duca la consiliere de cuplu. Trebuie doar sa vorbeasca cu ea. Dar si pentru discutia asta iti trebuie tact si calm.
Sa intelegem ca daca erai in locul ei, cu gagiu fara bani, priveai ok sa-l sicanezi? Ca nu are bani/demnitate?

Eu ma retrag, cred ca daca mai stau sa citesc pe aici, sincer cred ca devin misogin.
Cred ca asta este ironia, cu cat femeia tipa mai mult "sunt independenta" cu atat mai mult miroase a ceva stricat.

Daca eu i-am cumparat masina la prietena, sta in casa mea, este doamna? dar nu face nimic, este mai demna ca un prieten cu care am crescut si care a muncit mult mai mult.
Vina prietenului sa inteleg ca nu s-a culcat cu mine? Ca il faceam si pe el demn? Pacat ca nu sunt gay sau femeie.

Edited by u-k, 16 June 2016 - 21:22.


#44
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostSheHateMe, on 16 iunie 2016 - 18:35, said:

Pentru unii inchiderea unui cont de facebook nu e mare lucru. Dar ideea in sine, sa iti obligi consoarta sa isi inchida contul de facebook, suna a gelozie maxima. Curios este ce posta tipa pe facebook sau ce comentarii avea de a deraiat omul.
Si se deraiaza de la un comentariu sau de la o postare ? Atunci cred ca probleme au natura mult mai veche si mai profunda nu o postare sau un comentariu ca una e sa pui o postare si alta e saagati pe facebook....Acel om confunda grav lucrurile sau ori e prea gelos si atunci orice musca i se pare vultur,ori intre cei doi lucrurile nu stau bine fara ca o platforma virtuala sa fie cauza.

#45
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 21:20, said:

Sa intelegem ca daca erai in locul ei, cu gagiu fara bani, priveai ok sa-l sicanezi? Ca nu are bani/demnitate?
Lipsa de demnitate se referă la a sta ca prostul și a accepta o situație care nu îi convine și în loc să îi spună gagicii ce crede despre activitatea ei pe facebook, îți spune ție.
Și nu înțeleg unde sunt șicanele. Nu văd nicio referire la vreo șicană pe parcursul întregului topic.
Ce înțelegi tu prin șicane?

#46
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
"Sa intelegem ca daca erai in locul ei, cu gagiu fara bani, priveai ok sa-l sicanezi? Ca nu are bani/demnitate?"

Esti dovada vie ca invatamantul se duce de rapa. Tipa poate sa faca ce vrea. Poate sa vorbeasca cu fostul in timp ce este la cafea cu alt fost in timp ce joaca sah cu alt fost in timp ce sta calare pe alt fost si toate astea sub privirile consternate lipsite de bani si demnitate ale actualului. Toata discutia era despre el si cum inghite in sec toate treburile astea pentru ca saracul nu are bani si fara bani nu o sa isi mai gasesca o alta gagica si de aici rezulta chinurile pe care le indura. Nu?

#47
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 20:57, said:

Nu dar cand fufa vorbeste incotinuu cu alti barbati si femei pe Fb neglijand plodul sau alte treburi deja e grav
Femeia ta e fufa? :D

#48
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Mc, dar eu sunt trecut de o varsta, ma uit cu scarba la cuvintele de mai sus "Nu are bani dar demnitate are?"
Cate femei cu o situatie materiala slaba am intalnit in viata asta, ar trebui sa ma uit la ele ca la niste proaste, retardate, tampite, asta ca nu s-au combinat cu vreun bogat?

Sper sincer ca nu gandeste si a mea in felul asta, sincer macar sa ma mint ca a mea nu baga contre stupide pe internet.
Si sa apas pe buton sa opresc laptopul, ca aparent educatia mea cu respectul, demnitatea, omenia, astea nu mai sunt valabile, pentru femeie conteaza altceva.

#49
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Ii cumperi una de asta si se rezolva
[ https://i.imgur.com/Z3SS6u3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

View PostCazimi, on 16 iunie 2016 - 21:09, said:

Spune-mi te rog ce nu ai înțeles, fiindcă ceea ce spui tu nu are nicio legătură cu ce am scris eu.

ai zis ca daca-ti cere sa inchizi contul inseamna ca ai ales gresit. E dreptul lui sa-ti ceara asta daca asa vrea sau sa faca si divort. Are si el un creier si a decis asta dupa o cugetare, ptr ca ceva nu mai e ok. Asa cum si tu i-ai cere sa inchda fb-ul sau sa puna neaparat poza cu plodul pe fb ca asa te-a sfatuit prietena ta ascunsa cu care vorbesti intimitatile si barfesti sotul.  Nu e nici bou nici bolovan cum cred unele, si care mai cred ca doar ele au dreptul de-a alege si masculii nu aleg sau ei doar sunt alesi sa stea langa orice moliciune cu aere de printesa

@cazimi, nu am facut referire la tine, nici nu te cunosc, am facut expre referire la anumite femei care s-ar fi exprimat exact cum te-ai exprimat tu inn mesajul citat de mine inainte de asta.

Edited by pisoiu22, 16 June 2016 - 21:47.


#51
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
E dreptul lui sa ceara asta....my ass. Ce dracu, ne intoarcem la comunism? La epoca de piatra? Nu este un drept. Nu este trecut in constitutie si nici nu esti un bun material cumparat din talcioc.

#52
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
care talciocu?
Nu este un drept, este chiar o obligatie, ca trebuie respectata natura, adica sa traiesti o viata frumoasta nu tensionata cu cineva nepotrivit, de exemplu cu o moliciune feminista care se crede printesa ce detine un bou sau un obiect cu telecomanda

#53
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Stai așa, că m-a lovit o revelație.

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 19:25, said:

Daca mi-ar cere prietena sa petrec mai mult timp cu ea, sa inchid vreo adresa, sa nu ma joc Diablo 3, probabil o faceam, nu trebuie sa o chestionez cu orice imi cere, nu trebuie sa pun lantera pe ea si sa o interoghez de ce vrea ceva
Stai așa, deci dacă prietena îți spune „vreau să nu mai ții legătura pe net cu prietenii, cunoștințele sau chiar familia ta”, tu zici „bine, pisi, sigur, doar nu mă apuc să te interoghez de ce”?! Doar te execuți instant?

View Postu-k, on 16 iunie 2016 - 21:37, said:

Mc, dar eu sunt trecut de o varsta, ma uit cu scarba la cuvintele de mai sus "Nu are bani dar demnitate are?"
Cate femei cu o situatie materiala slaba am intalnit in viata asta, ar trebui sa ma uit la ele ca la niste proaste, retardate, tampite, asta ca nu s-au combinat cu vreun bogat?
Ai înțeles exact invers. Vrea să spună că, pe de o parte, demnitatea este mult mai importantă decât banii, iar pe de altă parte că poți fi sărac, dar asta nu este o scuză să fii cârpă.

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 21:43, said:

ai zis ca daca-ti cere sa inchizi contul inseamna ca ai ales gresit. E dreptul lui sa-ti ceara asta daca asa vrea sau sa faca si divort. Are si el un creier si a decis asta dupa o cugetare, ptr ca ceva nu mai e ok.
Nu. N-ai citit cu atenție. Am spus că dacă îmi cere așa o tâmpenie fără să-mi arate un motiv serios și întemeiat, am făcut o alegere greșită. Eu am făcut o alegere greșită alegându-mi un bărbat care cere acțiuni infantile și nu explică în ce constă adevărata problemă. Dacă am luat un bărbat cu gradul ăsta de infantilism și superficialitate, am ales greșit.

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 21:43, said:

E dreptul lui sa-ti ceara asta daca asa vrea sau sa faca si divort.
Sigur că e. E dreptul lui și să-mi ceară să renunț la farduri, la job, la familie și la orice altceva. Eu consider, după cum am spus mai sus, că nu consider că e dreptul meu să-i cer partenerului să-și închidă conturi. Dacă partenerul meu consideră echitabil să-mi ceară tâmpenii de felul ăsta, divorțul e o binecuvântare pentru mine. Din fericire, în cazul meu particular chiar nu e cazul, fiindcă mi-am ales un bărbat care nu are pretenții absurde și nici nu mă consideră pe mine tâmpită (după cum nici eu nu-l consider pe el).

View Postpisoiu22, on 16 iunie 2016 - 21:43, said:

Asa cum si tu i-ai cere sa inchda fb-ul sau sa puna neaparat poza cu plodul pe fb ca as ate-a sfatuit prietena ta ascunsa cu care vorbesti intimitatile si barfesti sotul.  
Am spus deja mai sus, de vreo două ori. Nu știu dacă bărbatu-meu m-ar „asculta”. Ce drac de abordare e asta, ce, e copil iar eu sunt mă-sa să mă asculte? Dar nu i-aș cere să-și închidă contul, fiindcă nu am dreptul să fac așa ceva.

Edited by Cazimi, 16 June 2016 - 21:56.


#54
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
O viata frumoasa se traieste datorita increderii unul in celalalt nu  aplicand simbolul puterii ....Cand ajungi de te suspectezi deja  lucrurile au luat-o la vale si inchiderea FB-ului nu o sa rezolve problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate