Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 

Low Carb High Fat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
989 răspunsuri în acest subiect

#127
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Ultima masa de azi: 130-150gr file de cod fript in tigaia de fonta in ulei de cocos (am sters cu destu ce a mai ramas pe peretii borcanului), 50gr nuca de cocos, 40gr smantana, un ou fiert, o gura de drob de miel.
Sper ca n-am sarit de 1500 calorii, cu toate ca la cat am tras azi nu-i prea mare bai daca am facut-o.
Am savurat smantana cum doar inghetata mai are aceasta onoare: stand in pat cu cracii pe perete, plimband-o prin toata gura.
De asemenea am mai pufait o tigara minunata si o gurita foarte mare de Cola Zero Bio. M-am apucat de Pasti iarasi de cafea si tigari. La cafea am renuntat deja (mi se pare ca cofeina potenteaza efectul Lipo6-ului), dar pachetul e pacat sa il arunc. Iar fara o zeama fumu nu aluneca bine.

Vizualizare mesajEnigel, pe 24 aprilie 2014 - 17:02, a scris:

Ma, Thair, dar tu de fapt ce urmaresti sa atingi in finalul experimentului asta extrem pe care il faci cu tine insuti?
Un abdomen nivelat, de preferinta al meu.Posted image Ca nu reusesc anul asta sa am patratele pentru ca voi fi prea extenuat sa continui, nu-i bai, da nivelat e musai sa il am. Degeaba imi modelez musculatura daca am slanina. Si e cam cazul sa o dau acum jos, nu vad de ce as amana. M-ar fi ajutat foarte mult caldura - imi dispare instantaneu pofta de mancare. Dar iote ce vreme naspa!

LE fileul de cod avea 77gr dupa prajire, dar macronutrientii presupun ca sunt dati pentru produsul crud. Ochiometric zic ca cantareau pe la 130-150gr. Mai cantarisem in trecut si cam atat aveau 2 pestani din aia.

#128
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010

Vizualizare mesajdonjoe, pe 24 aprilie 2014 - 16:19, a scris:

Nu există

Balasteaza in continuare, bla bla bla


In alta ordine de idei astazi imi fac de cap,  am luat asa: o punga de nuci de macadamia prajite, 2 cutii de inghetata de la Mega (una bio cu vanilie +una de ciocolata cu bucati de ciocolata), o pungutza de goji berries si o sticla de Smirnoff Cosmopolitan (le fac praf cu sotia, sau ma  fac praf cu sotia  :lol: ).
Dupa juma de punga de macadamia si  3/4 dintr-o cutie de inghetata (aproape 400g) ma simt foarte fericit si implinit, mai urmeaza  restul de inghetata si goji iar apoi Cosmopolitanu :inlove:
Nu simteam  pofta de dulce insa m-am dat cu dracu (simtea sotia) :P

Thair ce e ala Cola Zero Bio?

#129
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
M-am ketostixuit acum: sunt intre "urme" si "+", mai mult spre "urme".Posted image  Da am bagat carbo de Pasti, nu gluma, daca nici dupa atatea zile de post negru inca nu am intrat in cetoza! Ce-i drept ca saptamana trecuta am fost pe la 80gr carbo, nu am fost pe keto. Si asta sigur a contat.

Triamicinolonul chisca ca dreq vreo 20'. Deja simt cum ma vindec.

Mi-am luat 2 cutii de Liv52 sa imi pansez o leaca ficatu, asa, preventiv. Nu au contraindicatii.


Vizualizare mesajbadsica, pe 24 aprilie 2014 - 19:04, a scris:

Thair ce e ala Cola Zero Bio?
Cola Zero la care am mai bagat eu un Bio sa nu para ca imi spurc gura cu prostii.

Ai renuntat le keto, sau faci si tu incarcare ?

Editat de Thair, 24 aprilie 2014 - 20:04.


#130
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010
Chiar am dat pe google cola zero bio , ma gandeam ca-i ceva cu stevia Posted image Posted image

Eu cand am luat 2 tipuri de antibiotice in acelasi tip am luat silimarina (de calitate) si nu am simtit absolut niciun fel de disconfort, Livu ala e depasit sau mai bine zis bani irositi Posted image

PS: FFFFFF buna inghetata de la Mega :P

Editat de badsica, 24 aprilie 2014 - 20:08.


#131
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012

Vizualizare mesajbadsica, pe 24 aprilie 2014 - 20:06, a scris:

Eu cand am luat 2 tipuri de antibiotice in acelasi tip am luat silimarina (de calitate) si nu am simtit absolut niciun fel de disconfort, Livu ala e depasit sau mai bine zis bani irositi Posted image
Acum cativa ani luase un cunoscut Liv52. Am cautat pe net sa vad ce poate si gasisem un studiu din care reiesea ca cativa neni se vindecasera, cativa au avut imbunatatiri, iar alti au murit, da cu zambetu pe buze, sau ceva in genul asta. Vor fi altele mai bune, da chiar degeaba nu-s. De Silimarina nu citisem nimic, da stiam ca si in spitale se da pentru afectiuni hepatice. Gasisem de 1000, dar am preferat Liv52. Doctorita de familie imi spusese la telefon ca Lagosa e bun, da nu am gasit la farmacia de langa mine. Caut maine mai bine.

Editat de Thair, 24 aprilie 2014 - 20:24.


#132
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010
Lagosa=silimarina de 150mg, slabutz, dar medicii il recomanda in draci.

#133
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Na, poftim! Imi parea tipa serioasa, iar la cat de categorica a fost, mi-am zis ca sigur e ceva tare. Nici n-am mai verificat.

#134
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Am pacatuit! Posted image
Adio incarcare Duminica!

#135
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.644
  • Înscris: 21.03.2008

Vizualizare mesajThair, pe 25 aprilie 2014 - 05:16, a scris:

Am pacatuit! Posted image
Si nu e normal !?
Cu cat faci mai mult efort fizic, cu atat iti creste necesarul caloric si apetitul.

#136
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Corect. Eu cel mai mult am slăbit într-o lună în care n-am făcut nici antrenament, nici sală. Pur și simplu aveam nevoie de mai puțină mâncare.

#137
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Aseara m-a prins o foame crunta chiar inainte de culcare si am zis sa mananc totusi ceva ca si-asa am tras foarte tare la sala. Ma si simteam groaznic de la Lipo6 ala si am zis ca am suferit destul.Posted image Am luat o masa rezonabila. M-am bagat in pat peste vreo 15'. Am simtit iarasi ca mi-e foame, dar foame din aia dementa. Am taiat-o cu furie spre frigider si am facut prapad. In total am bagat pe la 1500 calorii/50gr carbo (branaza de vaci, gem, fructe uscate, multa smantana, multe alune, porcarii, tocanita de miel samd)

La 6 m-am trezit ingrozit de mirosul groaznic de transpiratie. Eram lac de apa si mirosea de parca ar fi aruncat cineva pe mine o sticla cu otet.

Eram foarte deprimat. La sala m-am suit pe cantar si pana sa afiseze greutate il imploram sa fie bland cu mine. Aveam cu 0,3kg mai putin. Ptiu! Dintr-o data m-am inseninat, am tras de fiare cu sarg, mi-am rupt pur si simplu abdomenul (era de ieri, dar azi i-am pus capac), am bagat cardio pe banda 29' cu 9km/h + 1' cu 12km/h. Chit ca imi place de crap sa alerg, nu imi e usor. Se vede dupa racirea foarte lunga: mi-au trebuit +15min sa ajung la puls 104. Afara era mai intunecat si ma puteam admira in reflexia geamului din fata. Alerg atat de mumos! Parca-s un gazel. Mereu simteam durerea in gamba stanga, eram foarte atent ca la cea mai mica intesificare a durerii sa renunt, dar nu s-a intamplat. Alergam pe toata talpa, dar simteam ca tot varful duce greul, calcaiul e doar, asa, de sprijin usor. Si dupa zgomot imi dadeam seama ca alerg bine, se auzea cum bat foarte incet.

Dupa sala am avut treaba in oras cateva ore. M-a apucat o foame groaznica, ma apucase si oboseala si ma durea abdomenul foarte tare. Abea asteptam sa ajung acasa sa mananc si sa imi masor talia. Am halit 130gr piept de pui (tinut in saramura de smantana cu condimente de o saptamana) + 20gr slanina fara carne + vreo 200gr telina rasa + maioneza + castraveti murati. Beau in total si inainte si dupa masa 600ml apa si ma masor: pierdusem jumatatea de centimentru. Aveam cu 0,5cm mai mult. Credeam ca daca am dat jos 0,3kg si ma simt ca tras printr-un inel, sigur voi fi dat si din talie ceva, da nici miracolele nu mai sunt ce au fost odata. M-a apucat depresia. Am atipit vreo 30'. Cand m-am trezit iarasi m-a luat o foame din aia crunta. Ma cam panicasem, dar am ciupit putina smantana, alune, o jumara si mi-a trecut. Dupa inca o jumatate de ora iarasi imi era, dar de data asta nu m-am mai putut controla: am coborat si mi-am luat dulciuri. Am mancat 4 patratele de baclava, 2 bucatele Bounty, 1 bucata Snickers, 2 cornuri mari, 1 strudel cu mere, lapte. Luand 4 Zymogen forte nu m-am chinuit prea tare chit ca vreo 10' simteam ca explodez. M-am pus in pat si am dormit, pfff!, nici nu stiu cat. M-am trezit groaznic de deprimat si istovit fizic. M-am dus in baie sa vad care sunt proportile dezastrului. Am crezut ca nu vad bine: 1cm mai putin. Mai masor de 2 ori, ma uit sa nu strang prea tare, sa nu imi intre metrul in sunca, dar masurasem bine. Eram confuz, nu stiam daca trebuie sa ma bucur si nici nu aveam puterea necesara. Mi-am si spus ca practic asta e ce conteaza, dar nu ma gadila absolut deloc. Eram lehametit si obosit cu tot somnul pe care il trasesem. Asta a fost pe la +17. Incetul cu incetul mi-am revenit cat de cat. Chit ca am de mers la o onomastica, incerc sa nu mananc/mananc cat mai putin. Nu prea am respectat eu keto, dar una peste alta nu-i chiar atat de groasa. Maine am picioare, sigur trag tare (chiar numa la picioare nu aveam nevoie de ajutor, ca vad ca cresc la cura pe supraantrenament), mai bag niste alergare, termin dulciurile, dupa care mananc cuminte. Vreau sa vagabondez in week-end, ca altfel cred ca o iau razna. M-am masurat acum si am pierdut juma de cm. Nu conteaza. Din moment ce am fost acolo, voi fi foarte repede din nou.

Cel de-al doilea Lipo6 e criminalu. Am luat doar unul dimineata si nu mai simt absolut nimic naspa.

Stau dezbracat (tricou/chiloti) cu geamurile deschise de cand m-am trezit si mi-e foarte bine. Sunt 18,4 grade in casa.

Am vorbit cu fratele, i-am spus patania. M-a intrebat nervos cat am mancat in zilele de incarcare. I-am raspuns ca 3 zile cu 7000-8000 calorii. A ras cu pofta. Mi-a cerut sa-i spun cat estimez ca am mancat de Paste la ai mei (a fost si el de fata si a urmarit cam cat am mancat). Am raspuns ca pe la 3000-3500. Iarasi a ras, a spus ca sigur n-am trecut de 1500. I-am insirat ce am mancat si cam are dreptate. Bag foarte mare adaos de vinovatie. Mi-e frica ca mananc mult, de la carbo ma si simt plin si supraestimez mult cantintatea de mancare halita. Mi-a spus ca daca bagam 7000-8000 de calorii timp de 3 zile, o puteam duce fara probleme 2 saptamani fara incarcare. El sta pe la 1300 calorii/ziua de keto, e mult mai mare decat mine si cu 2 zile de incarcare de 7000-8000 calorii o duce fara nici o problema o saptamana. Eu mereu plesnesc dupa 5 zile.

Eram hotarat sa renunt definitiv la keto. Chiar nu apucasem sa fac nici o incarcare ca lumea. Practic de fiecare data in ziua in care am bagat carbo, dupa sala bagam masa cu grasimi si nici nu imi antrenam toate grupele cu greutati mici. Asta pentru ca plesneam tot timpul mai devreme, nu am putut astepta niciodata pana in ziua in care era programata incarcarea.
Nu stiu ce voi face. Astept sa treaca week-endul sa vad cum ma simt.

Mi-e lene sa imi corectez greselile.

Editat de Thair, 25 aprilie 2014 - 18:26.


#138
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012

Vizualizare mesajThair, pe 25 aprilie 2014 - 18:25, a scris:

Chit ca am de mers la o onomastica, incerc sa nu mananc/mananc cat mai putin.
Yep, chiar nu am mancat nimic.Posted image
Ma apuc acum sa imi fac mancare pentru maine: mancare de linte cu naut, orez cu naut, iar maine trag o mamaliga.

Am pierdut si cealalta juma de centimetru din talie. Posted image
LE:
Formulasem gresit. Am pierdut castigul, nu jumatatea de centimetrul, adica am 0,5cm in plus.

Editat de Thair, 25 aprilie 2014 - 21:02.


#139
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010
Ia pune o poza cu six-packu sa vedem de ce te tot agiti :)

#140
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Ioi, nici chiar asa! Nu vreau sa stiu ca exista poze naspa cu mine. Cand nu voi avea bordura peste curea promit ca voi posta o poza. De fapt voi posta cate una pe zi pana voi lua ban pe oras.

Gatesc cu spor si nu mi-e foame deloc simtind si lucrand cu mancare. Ma simt foarte vinovat.

#141
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010
M-am hotarat sa renunt la keto :)

O sa merg si eu pe un low-carb mai putin restrictiv ca sa mai pun niste carne pe mine :)
Iar in ziua cu antrenament bag carbo si inainte si dupa antrenament (mai ales shakeu proteic de ciocolata Posted image ).
Acum ma gandeam din ce sa-mi iau carbohidratii...nu as vrea amidoane iar cerealele n-o sa mai mananc niciodata in viata asta.

#142
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012
Evident ca mi-a fost destul de usor la sala cu atatia carbo la bord, cu toata obosleala cumulata saptamana asta. Am tras tare la picioare, am alergat 10' cu 6-7-8-9km/h, asa, de dezmortire, dupa care am facut toate grupele cu greutati mici, repetari multe si cu pauze extrem de scurte. Pocneam nu alta. Mi-am luat cu mine la sala caserola cu baclavale (2 patratele au mai ramas) si o furculita, 1 bucata Snickers, 1 bucata Bounty. Am facut o pseudo-incarcare. Pe drum mi-am mai luat un corn, iar acasa am mancat macaroane cu branza de burduf si putina smantana. Mai am mancare de linte cu naut + piept de pui si branza de vaci cu iaurt si gem de zmeura. Maine imi fac orez Basmati cu naut. Incerc sa raman pe la 1500 calorii.
Cred ca mai incerc o saptamana keto. Vreau sa vad si eu cum se face o incarcare adevarata. Daca Luni dimineata ma simt bine, va fi keto.

Tre sa fac in asa fel incat sa rezist pana Sambata fara sa plesnesc. Cu asa incarcare timida e clar ca va trebui sa reduc EXTREM de mult greutatile, fac de 2 ori cardio si o data HIIT. Orice numai sa rezist pana Sambata.

#143
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010
:)

Pentru tine ar fi buna TKD, e un keto in care mananci carbo, cauta pe net.




#144
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 5.653
  • Înscris: 15.12.2012

Vizualizare mesajbadsica, pe 26 aprilie 2014 - 12:16, a scris:

Posted image

Pentru tine ar fi buna TKD, e un keto in care mananci carbo, cauta pe net.
Asa ceva am tinut saptamana trecuta, dar mancam carbo doar dupa sala, nu si inainte. La asta voi reveni daca nu imi iese keto nici saptamana asta. Evident, daca nu fac incarcare, dupa antrenament trebuie sa bag mai multi carbo, altfel iarasi voi pocni.

Imi tot repet ca trebuie sa fac cu greutati foarte mici, poate chiar voi respecta. E greu ca dupa ani in care te-ai montat sa tragi tare si practic asta e ceea ce te face sa mergi mai departe, sa faci cu greutati foarte mici. Nu iti poti spune ca mergi la sala pentru a arata bine, trebuie si o satisfactie imediata, ca aratatul bine vine in ani, nu imediat. Iar eu de asta m-am agatat, de trasul tare la sala. Am senzatia ca imi bat joc de antrenament daca nu trag, dar va trebui sa o fac altfel nu voi putea sa ma abtin de la mancare.

Aveam de gand sa plec, dar sunt pasta, m-am inmuiat rau de la carbo. Ies deseara la o plimbare si las pe maine drumetia.

Mi-a iesit excelenta mancarea de linte cu naut. Mi-am facut si doua coaste parlite in untura. Nu cred ca au avut 100gr carne. Mai bag pe la 17 inca o portie cu piept de pui si daca chiar nu e de ajuns mai halesc si branza de vaci cu iaurt si gem pe la 21, dar sper sa nu fie nevoie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate