Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Malta

- - - - -
  • Please log in to reply
591 replies to this topic

#397
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Bere malteza

Attached Files



#398
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Lichioruri malteze

Attached Files



#399
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,893
  • Înscris: 22.12.2005
Buna seara,

Niscai info despre "rent-a -car "?merci

#400
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Bună, o întrebare/rugăminte.

Vrem să mergem de Revelion în Malta (familie cu un băiețel de 9 ani jumătate). Vom merge cu o agenție, transport cu avionul + transfer la/de la hotel etc.
Ce zonă ar fi recomandată? Vrem un hotel de minim 4*, pachet BB.

Mulțumesc!

#401
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
buna ziua, citesc cu mare drag toate postarile voastre, felicitari pentr umultitudinea de poze, as avea o rugaminte, daca ma puteti ajuta va rog cu siteuri unde as putea gasii cazare direct nu prin agentiii sau booking.com, toti cei care povestesc aici zic de camere la pret de 30 40 euro pe noapte, eu nu reusesc sa gasesc asa ceva, suntem un grup de 25 de persoane si cautam o varianta pentru perioada 1 15 august anul acesta  cu  un pret de aprox 300 de euro pentru 7 nopti, si as vrea sa iau legatura direct cu proprietarii, eventual un site unde pot gasii si suna negocia pentru a obtine pretul corect. booking.com vrea 500 600 euro pe camera. ma gandeam si la varianta de a inchiria complet o vila mare sau doua apropiate. va multumesc

Edited by adipit, 13 January 2016 - 03:01.


#402
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postadipit, on 13 ianuarie 2016 - 02:59, said:

ma puteti ajuta va rog cu siteuri unde as putea gasii cazare direct
https://www.ownersdirect.co.uk/

Edited by zuv, 13 January 2016 - 06:53.


#403
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
multumesc pentru site, am gasit ceva cazare acceptabila in mellieha, cum este zona? suntem tineri si m-ar interesa sa fie o zona si cu viata de noapte, din cate am inteles si citit st julians ar fi cea mai indicata?unde recomandati cazarea in ce parte a insulei ptru tineri?
multumesc

#404
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postadipit, on 20 ianuarie 2016 - 00:17, said:

unde recomandati cazarea in ce parte a insulei ptru tineri?
St Julian's,Pembroke sau Sliema.

Edited by zuv, 20 January 2016 - 20:10.


#405
anneiv

anneiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.01.2009
Eu am fost anul trecut la începutul lunii August si vreau sa spun ca a fost cel mai nereușit concediu al meu ever. La 6 dimineața erau 33 de grade. Mare grija daca va închiriați apartamente: asigurări-va ca au aer condiționat pentru fiecare camera, ca altfel nu veți putea dormi noaptea.
Transportul in comun este sub orice critica. Nu ajung niciodată la ora precizata in stație pentru ca toată insula este foarte aglomerată. Cand ajung intr-un final, te urci bucuros si intri la 15 grade cred, daca nu ai ceva sa te învelești poti răci foarte ușor. Șoferii merg cu foarte mare viteza cand prind o porțiune mai liberă, drumul fiind extrem de prost, plin de gropi ai senzația ca te vei răsturna in orice moment. Intr-o zi cand ma întorceam de la plaja șoferul mergea cu 70 km/h prin niste hârtoape si claxona din spate ambulantă care avea toate luminile aprinse si sonorizarea ( cred ca mergea de urgentă la spital) sa se dea la o parte sa o depășească.
Ah, da, costul călătoriei este de 2 euro pentru 2 ore. Se cumpara un card din centru din valleta si se încarcă cu un anumit nr de călătorii. O călătorie poate fi folosită 2 ore in orice autobuz. După acele 2 ore se taxează alta călătorie.

Recomand st julians pentru tineri, sunt cele mai multe cluburi acolo, mulți studenți veniți din toată lumea.
De asemenea este un must Blue lagoon, se ia barca pana acolo, doar ca trebuie sa va luați bani la voi pentru șezlong, parca 10 EUR/persoana ca nu prea aveți unde lasă un prosop din cauza ca sunt numai stânci. Am văzut ca unii le lăsau totuși pe stânci, dar este incomod.
Aveți mare grija cand traversați strada, majoritatea au mașini vechi si nu prea au noțiunea de trecere de pietoni, frânează doar in ultima secunda si doar ca sa nu te ia pe capota, deci mare atenție.

De asemenea recomand sa luați ferry si sa mergeți pe gozo, cealaltă insula mai mare, exista multe chestii de vizitat si este si o plaja foarte frumoasa cu nisip rosu, însă se poate ajunge doar cu mașina acolo.

#406
lorena-93

lorena-93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.09.2011

View Postanneiv, on 29 ianuarie 2016 - 00:55, said:

Eu am fost anul trecut la începutul lunii August si vreau sa spun ca a fost cel mai nereușit concediu al meu ever. La 6 dimineața erau 33 de grade. Mare grija daca va închiriați apartamente: asigurări-va ca au aer condiționat pentru fiecare camera, ca altfel nu veți putea dormi noaptea.
Transportul in comun este sub orice critica. Nu ajung niciodată la ora precizata in stație pentru ca toată insula este foarte aglomerată. Cand ajung intr-un final, te urci bucuros si intri la 15 grade cred, daca nu ai ceva sa te învelești poti răci foarte ușor. Șoferii merg cu foarte mare viteza cand prind o porțiune mai liberă, drumul fiind extrem de prost, plin de gropi ai senzația ca te vei răsturna in orice moment. Intr-o zi cand ma întorceam de la plaja șoferul mergea cu 70 km/h prin niste hârtoape si claxona din spate ambulantă care avea toate luminile aprinse si sonorizarea ( cred ca mergea de urgentă la spital) sa se dea la o parte sa o depășească.
Ah, da, costul călătoriei este de 2 euro pentru 2 ore. Se cumpara un card din centru din valleta si se încarcă cu un anumit nr de călătorii. O călătorie poate fi folosită 2 ore in orice autobuz. După acele 2 ore se taxează alta călătorie.

Recomand st julians pentru tineri, sunt cele mai multe cluburi acolo, mulți studenți veniți din toată lumea.
De asemenea este un must Blue lagoon, se ia barca pana acolo, doar ca trebuie sa va luați bani la voi pentru șezlong, parca 10 EUR/persoana ca nu prea aveți unde lasă un prosop din cauza ca sunt numai stânci. Am văzut ca unii le lăsau totuși pe stânci, dar este incomod.
Aveți mare grija cand traversați strada, majoritatea au mașini vechi si nu prea au noțiunea de trecere de pietoni, frânează doar in ultima secunda si doar ca sa nu te ia pe capota, deci mare atenție.

De asemenea recomand sa luați ferry si sa mergeți pe gozo, cealaltă insula mai mare, exista multe chestii de vizitat si este si o plaja foarte frumoasa cu nisip rosu, însă se poate ajunge doar cu mașina acolo.

Buna,
Unde ati fost cazati? In ce statiune / hotel?

View Postadipit, on 20 ianuarie 2016 - 00:17, said:

multumesc pentru site, am gasit ceva cazare acceptabila in mellieha, cum este zona? suntem tineri si m-ar interesa sa fie o zona si cu viata de noapte, din cate am inteles si citit st julians ar fi cea mai indicata?unde recomandati cazarea in ce parte a insulei ptru tineri?
multumesc

Cu ce ajungeti acolo? adica ce avion/ruta?

#407
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Stie cineva unde se afla hamacul asta mai exact?

Stie cineva unde se afla hamacul asta mai exact?

Attached Files



#408
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostTalkabout, on 21 august 2016 - 09:00, said:

Stie cineva unde se afla hamacul asta mai exact?
Eu stiu unde nu se afla.In Malta...
Eu n-am vazut nimic in genul ala pe insula:nici plaja,nici palmierii.Si nici hamacul.

Edited by zuv, 21 August 2016 - 10:25.


#409
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Mda, pai nu stiu de ce kkt a pus ala hashtag-ul #Malta atunci

#410
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostTalkabout, on 22 august 2016 - 10:21, said:

Mda, pai nu stiu de ce kkt a pus ala hashtag-ul #Malta atunci
Posted Image
I-o fi fost jena sa recunoasca ca-i in Maldive,Seychelles,etc...

Edited by zuv, 22 August 2016 - 21:24.


#411
neamtu'17

neamtu'17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2007
Salutare!
Imi poate recomanda cineva o firma de inchiriat masini in Malta? Merg acolo in perioada craciunului si as vrea sa inchiriez masina direct de la aeroport. Desi am gasit preturi mici pe cateva site uri, clauzele sunt destul de aiurea ca sa zic asa.
multumesc

#412
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 14.11.2005
S-a prabusit Fereastra Albastra:

http://www.bbc.com/n...source=facebook

#413
-osy-

-osy-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2011
Salut, nu stiti oare gasesc ceva transport in sardinia din malta? As sta in malta vreo 5 nopti si deacolo as pleca in sardinia inca 5 nopti. Nu gasesc deocamdata nimic...

#414
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Post-osy-, on 26 mai 2017 - 11:52, said:

Salut, nu stiti oare gasesc ceva transport in sardinia din malta? As sta in malta vreo 5 nopti si deacolo as pleca in sardinia inca 5 nopti. Nu gasesc deocamdata nimic...
Din ce stiu eu,nu exista.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate