Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#2971
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Bine de stiut.Si eu am avut teoria asta, dar m-am gandit ca daca hdd-ul are alimentare separata nu are de ce sa influenteze in cazul meu

#2972
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Aaaa... scuza-ma Fred! Nu am observat ca ai spus ca Hdd-ul tau are alimentare separata. Atunci ce am scris nu mai are relevanta. Cred ca este alta problema.

Oricum, am scris si pe forumul dedicat Egreat RO si... nicio reactie! :)

#2973
niky742003

niky742003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.03.2011
@ cristianstoica - Mulţumesc de raspuns! Am incercat cu play si merge pe Bastcastle. Am să rrămân pe Bascastle pt că merge mai bine in retea cu filme mari si mai are si CEC. Cu toate că nu intră 3D automat si nu-mi merge hd4all, dar pt mine e suficient. Toate bune, cu respect!

#2974
ambrusmail

ambrusmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.05.2010
Buna,

am cumparat un Egreat R6S de pe emag la 350 lei. Maine trebuie sa-mi ajunga. Intrebarea mea este ca merita sa pun alt firmware pe el decat cel original? Care imi recomandati? Cu care functioneaza cel mai bine? Cum se poate face conexiune intre router wireless si media player? Doar prin cablu de retea? Se va putea accesa seriale online si youtube? De unde pot descarca ultimele firmware-uri? Scuze pentru intrebari daca sunt deja aceste teme discutate in forum dar nu prea am timp sa citesc mult dupa el.
Multumesc.

Cu stima,
  Zsolt

Edited by ambrusmail, 12 February 2015 - 16:42.


#2975
niky742003

niky742003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.03.2011
@ cristianstoica - Acum merge. Am incercat cu update online si nu mergea, dupa care am facut update cu usb stick cu fisierul pus pe forum. Multumesc mult de interes!

#2976
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 ambrusmail, on 12 februarie 2015 - 16:41, said:

Buna,

am cumparat un Egreat R6S de pe emag la 350 lei. Maine trebuie sa-mi ajunga. Intrebarea mea este ca merita sa pun alt firmware pe el decat cel original? Care imi recomandati? Cu care functioneaza cel mai bine? Cum se poate face conexiune intre router wireless si media player? Doar prin cablu de retea? Se va putea accesa seriale online si youtube? De unde pot descarca ultimele firmware-uri? Scuze pentru intrebari daca sunt deja aceste teme discutate in forum dar nu prea am timp sa citesc mult dupa el.
Multumesc.

Cu stima,
  Zsolt
avand in vedere ca nu ai cumparat varianta R6S Pro vei putea lega mp doar prin cablu.

#2977
ambrusmail

ambrusmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.05.2010

 carmenclara1, on 12 februarie 2015 - 20:32, said:

avand in vedere ca nu ai cumparat varianta R6S Pro vei putea lega mp doar prin cablu.

Asta nu ar fi o problema deoarece va fi pus langa routerul wireless. Deci cu maxim 1 metru de cablu de retea pot lega la router.
Care firmware spuneti ca este cel mai ok pentru acest aparat? De unde pot descarca?
Maine ajunge la mine si deja as vrea sa pot folosi toate resursele sale. :)

Multumesc

#2978
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
http://www.mediafire.../?7zo5edl4zm888

e oare chiar asa de greu sa citesti macar ultimele doua pagini?

#2979
ambrusmail

ambrusmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.05.2010

 carmenclara1, on 12 februarie 2015 - 21:22, said:

http://www.mediafire.../?7zo5edl4zm888

e oare chiar asa de greu sa citesti macar ultimele doua pagini?

Multumesc de informatii. Asta am citit si am vazut dar nu stim care dintre ele. Sunt mai multe variante. Cel din 17.06.2014 la 207 MB?
Merita pus firmware-ul asta decat sa folosesc cel original?

#2980
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Ai rabdare sa-ti ajunga jucaria ii dai drumul si vezi daca-ti place asa ... pe urma pui FW lui CS (faci update la HD4all), observi diferentele si te hotarasti care-ti place.

#2981
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010
HD4ALL a zi pentru android, se poate? Multumesc.

#2982
ambrusmail

ambrusmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.05.2010
Mi-a venit aparatul. Am instalat din fisierul xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.8-DMD-xLiveCZ.rar update-ul. Totul este in regula cu o exceptie. La partea de HDD4ALL foarte multe linkuri nu functioneaza. In sensul ca cand dau deschidere scie ca nu se poate reda. Oare care e problema? Am facut update la script-uri cu versiunea din Februarie 2015. Si tot nu merge. De exemplu nu merge nici un post radio romanesc, numai Pro Fm, nu merg foarte multe filme pentru copii, nu merge youtube-ul Hdd4all, si as mai putea continua.
Oare ar trebui pusa alta versiune?

Multumesc.

#2983
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
youtube nici la mine nu merge.  in rest numarul linkurilor care nu functioneaza este destul de mic cam 15%.  perseverenta si asteptat dupa un update pack nou.

la radio multe merg doar cu ip de romania.

#2984
alex-49

alex-49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.06.2009
Pentru radio folositi V Tuner-garantat merg toate posturile de radio din intreaga lume (aproximativ)

#2985
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Si unde-i V Tuner-ul asta?

#2986
alex-49

alex-49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.06.2009

 XENNA, on 17 februarie 2015 - 10:53, said:

Si unde-i V Tuner-ul asta?
In functie de ce firmware folosesti,exemplu
- la FW-Bast Castle in sectiunea APPS
-la FW lui CS in sectiunea IMS
Se afla impreuna cu DMD,Flickr,Picassa etc.
V Tuner este scris ci VERDE
Ascultare placuta

 carmenclara1, on 15 februarie 2015 - 23:03, said:

youtube nici la mine nu merge.  in rest numarul linkurilor care nu functioneaza este destul de mic cam 15%.  perseverenta si asteptat dupa un update pack nou.

la radio multe merg doar cu ip de romania.
Youtube merge din sectiunea HD4ALL la VIDEOCLIPURI

#2987
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
se pare ca la mine era ceva corupt.  dupa un reinstall de firmware functioneaza din nou.  merci.

#2988
mirelan

mirelan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.08.2007
Pentru android ca sa functioneze trebuie ceva setari?
La mine nu functioneaza in nici un chip.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate