Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#2953
cmironeanu

cmironeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2006

 mirelan, on 01 februarie 2015 - 18:36, said:

Update-ul din 01.02.2015 vad ca l-a facut automat si de data asta.

Nu mai inteleg nimic. Anul trecut prin toamna-iarna, daca lasam update automat crapa HD4ALL si reluam instalarea de firmware.
Am inceput sa adopt metoda cu scripts.zip descarcat pe stick si update manual. (http://forum.softped...8#entry16424131) A mers vreme de cateva update-uri perfect.
De la update-ul din 01.02.2015 crapa HD4ALL la update manual cu scripts.zip de pe net (https://code.google....nks/source/list).
Iar am facut reinstalare firmware, dar in schimb merge update-ul daca fac update automat.
Singura metoda care parea sigura a picat.

Edited by cmironeanu, 02 February 2015 - 20:09.


#2954
mirelan

mirelan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.08.2007
La mine v-am spus ca-l face automat .Dupa ce fac setarile.In momentul cand isi face update ramane o perioada te timp blocat dar il las ,nu-l opresc sau incerc altceva pentru ca va busi softul .
Si eu am avut probleme dar am un stick pregatit pentru a pune softul din nou. E o jucarie interesanta care ma ajuta sa vad filme filme in format iso ceea ce tv-ul meu nu o face.

#2955
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Imi crapase la update automat cu 01.02.2015. Am reinstalat 3.0.5.5 R6S dar vad ca tot nu vrea sa faca update, da versiune locala unknown...

#2956
keanustar

keanustar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 13.02.2006
Mi se stersese meniul HD4All dupa un update de script si am resoftat R6S-ul cu softul ce il avea deja si anume 3.0.5.5 by CS. De atunci, desi l-am mai resoftat de doua ori, vad ca nu mai functioneaza optiunea de inchidere automata dupa un anumit timp, ce se activeaza cu butonul rosu de pe telecomanda. Timerul ajunge la 0, dar nu se mai intampla nimic. Mai are cineva problema asta? Aveti idee cum se poate rezolva? Nu prea imi convine sa il las in fiecare noapte sa mearga aiurea...

Edited by keanustar, 03 February 2015 - 11:32.


#2957
pitiken

pitiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.07.2010
Updateul este foarte bun dar nu-l mai faceti decit dimineata in nici un caz seara tarziu sau noaptea,din cauza serverelor.Inca odata respect CSPosted Image

#2958
marieryro

marieryro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.04.2006
Eu am spus acum citeva saptamini cind am avut probleme. Faceti updatul dimineata manual. Daca cumva nu va reuseste seara sau pe timpul noptii nu disperati sa reinstalati firmwere . Chair daca nu se face updatul si aveti impresia ca totul e dus, asteptati dimineta si faceti updatul. O sa merga... Succes

#2959
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Am reusit sa fac update la r6s dar nu mai merge derularea inainte sau inapoi. A mai patit cineva?


#2960
niky742003

niky742003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.03.2011
Bună ziua tuturor! Am si eu un r6s. Am testat toate versiunile de soft posibile. Am o intrebare pt domnul Stoica: Se poate integra facilitatea CEC in ultima versiune de soft compilat de dumneavoastra? Ea este prezenta in BastCastle si e foarte ok, dar BastCastle nu compune filmele in format xBLURAY, trebuie sa intri in fisier si sa cauti sa dai play direct la film, dar asa nu încarcă subtitrarea nativă a dvd-ului sau a bluray-ului. Dacã BastCastle ar face play corect la xBLURAY, sau dacã Custom CS ar avea functia CEC totul ar fi perfect. Poate priviți ce am scris eu ca o ultimă provocare si poate reușiți cumva sa combinati cele doua proiecte. Oricum va multumim mult pt efortul facut pina acum.

#2961
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
@niky742003

facilitatea CEC - tine de SDK nu poate fi portat din BastCastle la Egreat.
BastCastle face play la BDMV/VIDEO_TS daca se apasa butonul de "Play" nu cel de "OK".

#2962
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Am o problema.am luat de curand un hdd wdd elements de 3 tb.L-am folosit la pc fara sa formatez nimic (mi-a aparut o partitie de 2,7 tb), si am inceput sa trag filme pe el.Pe urma l-am conectat la media player.A mers perfect cateva zile, pana cand am scos hdd-ul din media player sa bag ceva pe el din pc si cand am vrut sa-l bag inapoi in player nu-l mai recunoaste
Mentionez ca la pc il pot folosi dar in device manager apare wdp filesystem volume driver cu semnul exclamarii
Ce e de facut?

De asemenea as vrea sa schimb acest player cu unul mai performant
Necesitatile mele ar fi:
1.Rulare bluray iso 3d
2.Usb 3.0 pt ca hdd-ul e pe usb 3.0
3.sa pot gasi firmware custom sa pot beneficia de filme online...etc
Ce imi recomandati?

Edited by fred2011, 10 February 2015 - 17:29.


#2963
mirelan

mirelan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.08.2007

 fred2011, on 10 februarie 2015 - 17:12, said:

Am o problema.am luat de curand un hdd wdd elements de 3 tb.L-am folosit la pc fara sa formatez nimic (mi-a aparut o partitie de 2,7 tb), si am inceput sa trag filme pe el.Pe urma l-am conectat la media player.A mers perfect cateva zile, pana cand am scos hdd-ul din media player sa bag ceva pe el din pc si cand am vrut sa-l bag inapoi in player nu-l mai recunoaste
Mentionez ca la pc il pot folosi dar in device manager apare wdp filesystem volume driver cu semnul exclamarii
Ce e de facut?

De asemenea as vrea sa schimb acest player cu unul mai performant
Necesitatile mele ar fi:
1.Rulare bluray iso 3d
2.Usb 3.0 pt ca hdd-ul e pe usb 3.0
3.sa pot gasi firmware custom sa pot beneficia de filme online...etc
Ce imi recomandati?

Asa mi se intampla si mie pe un HDD de 1 T, dar nu e o problema asa grava. Il introduci in calculator si stergi tot ce se vede pe el adaugat de la mediaplayer ,adica un folder script si unul theatre,
Il introduci in mediaplayer si va recunoaste din nou HDD-ul.

#2964
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Incercat si asta dar fara succes

#2965
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Cred ca am facut o mare prostie
Enervat ca nu reusesc sa conectez hddul am intrat in player prin retea si am inceput sa sterg fisiere, acum numai apare nimic pe ecran, iar daca vreau sa fac update imi apare pe display update dar pe televizor nimic

A luat pana la urma update, dar ramane problema hdd-ului
Culmea e ca apare iconita de usb activate, si daca dau formatare din media player am optiunea sa selectez hdd-ul
Dar cand dau la manager fisiere nu imi apare decat retea, upnp si nfs...fara usb

Edited by fred2011, 10 February 2015 - 21:10.


#2966
mirelan

mirelan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.08.2007
Din cate am citit eu pe forumuri se pare ca nu citeste Hdd de 3T . Incearca alt Hdd mai mic sau un stick.

#2967
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Nu am alt hdd mai mic, stick usb merge
Daca nu suporta hdd de 3tb, de ce mi-a mers o perioada...?

#2968
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
scandisk/checkdisk.  il conectezi doar via usb3.0. ai alimentare dedicata la hard?

#2969
fred2011

fred2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2011
Am rezolvat cu o formatare, l-am facut si gpt sper sa nu mai am problem.Acum trebuie sa iau iar tot ce aveam pe el de pe net

#2970
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Fred, asa am patit si eu cu 2 HDD-uri WD. Initial le-a citit fara probleme, apoi aleator cand da... cand nu... pana cand nu le-a mai citit deloc. E vorba de 2 HDD WD Passport. Pe orice altceva le citea (PC sau TV Samsung). Am trimis R6S-ul la service si s-a intors cu specifi atiile: "resoftat si inlocuit alimentatorul". A mers OK cateva zile dar apoi problema a revenit. Intr-un final am rezolvat cumparand un hub USB cu ALIMENTARE separata (de 4A). Acum totul este OK. Se pare ca mufele USB ale Egreat-ului nu furnizeaza suficient curent pentru hdd-uri,ucru care nu prea este spus. :) Vechiul R1 merge fara probleme cu aceleasi hdd-uri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate