Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#1027
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
Salut, am si eu o nimfa de o saptamana si ceva alaltaieri i-am dat drumul prin camera, a stat toata ziua pe mobila nemancat asa ca am luat un bat de la el din cusca si l-am dus inapoi, astazi l-am eliberat din nou si din nou nu a vrut sa intre asa ca l-am dus pe cusca, de acolo a intrat singur. De cand l-am adus nu a scos aproape niciun sunet si mi-e frica sa nu aiba ceva....

[ http://img706.imageshack.us/img706/5629/dsc01525c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1028
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
nu pare aiba ceva,apropo este foarte frumos.Eu cred ca e speriat.Obisnuieste-l cu tine,da-i paine din mana ,seminte,ca el sa vina la tine,sa prinda curaj.

#1029
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
nu stiu...imi pare rau de el cred ca o sa-i iau o pereche. E mai bine sa astept pana se obisnuieste el cu mine?

#1030
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
daca ii iei pereche ,il pierzi de tot,o sa steie numai cu fetita,o sa iasa numai cu ea,pe tine o sa te ignore total,pentru ca nici nu te cunoaste.nU inteleg de ce va grabiti atata de  mult sa va cada in mana ,sa se joace cu voi,dati-i timp.Este ca si cum a lua o vrabie deafara si ai vrea sa o domesticesti.Ti-am spus cum sa il imblanzesti.respecta daca  vrei sfaturile.Si eu am nimfa ,si tot la fel am facut  si acum nu ma mai lasa sa traiesc,ma cheama si vrea mereu sa stau cu ea.Dar am avut rabdare,si cu rabdarea castigi.

#1031
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
nu ma lasa sa ma aproprii cu mana de el ca incepe sa pufaie si sa muste, al tau dupa cat timp a inceput sa vina la tine?

#1032
Anutza

Anutza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 21.06.2006

 velias, on 15th February 2010, 23:12, said:

nu ma lasa sa ma aproprii cu mana de el ca incepe sa pufaie si sa muste, al tau dupa cat timp a inceput sa vina la tine?

Eu il am pe al meu de la sfarsitul lui Decembrie si tot e turbat, desi l-am luat puiut, direct de la crescator, la cateva zile de cand incepuse sa pape singur. Mai conteaza si firea "inculpatului"... :rolleyes:  Oricum, ca aveam dubii daca am baiat sau fata (nu ca ar fi contat, oricum, poate doar ca sa stiu daca ii ramane numele Motz sau se schimba in Moatza), acum sunt sigura ca e un macho, ca Doamne ce serenade face, canta Dumnezeieste de frumos... Si poate vreti sa aflati cui face aceste serenade minunate - becului, cand sta cocotat pe lustra! :coolspeak:

Altfel, ceva progrese am mai facut totusi, incerc pe cat posibil sa nu-l stresez si sa-l las pe el sa se dumireasca, asa ca aseara s-a indurat sa vina pe perna langa mine, m-a tras de par cu mult avant si intrucat eu eram stana de piatra si de-abia respiram (nu care cumva sa sperii nimfoiul) s-a intins la mine si m-a pupat... Dar, evident, orice prietenie se strica atunci cand e vorba de intrat inapoi in colivie.

Iar cea mai mare bucurie a mea este ca se tolereaza ok cu perusii din dotare, ca aveam ceva emotii sa nu se incaiere.

Atasez cateva poze cu Motz, inclusiv una in care se adulmeca de zor cu don'soara perusita.

Attached Files



#1033
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
al meu arata la fel ca al tau, da nu scoate niciun sunet. Azi i-am lasat usita deschisa la colivie si n-a vrut sa iasa...

#1034
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
Se scarpina mult la ochiul drept si si-a facut o mica rana...dc oare??

scz de dublu post

#1035
Mami_Di_Dlf

Mami_Di_Dlf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2010
Ziua buna tuturor!
Pana acum 3 zile in casa mea era linistea, mai putin cand baietelul meu isi face numarul.
Am avut porcusor de guineea, dar a murit dupa nici 3 ani. Am cumparat un altul de 3 luni de la pet shop si a murit dupa nicio saptamana si am zis sa iau o pauza de "blanita" si am luat o nimfa. Am rugat fata sa nu-mi dea o femela, stiam vag ca nu e  foarte okay, dar s-a nimerit femela si abia acasa am fost sigura de asta,dupa ce am citit mai bine de 20 de pagini din acest topic.
Avea penajul pe interior pestrit si "obrajiorii" portocaliu pal.
Asera mi-a facut creierii terci cu tipatul, bineinteles ca imediat a iesit din colivie, la nici o ora de cand am adus-o acasa.
Ma puteam apropia de ea vorbindu-i calm,dar nu ma lasa firesc sa o ating.
Am mers azi la pet shop si am rugat fata sa-mi dea singurul mascul care mai era printre celelalte 5 femele.
Are un pic de sange la aripa,dar l-am luat asa ca o sa am grija sa se faca bine. Cred ca poate zbura, inca nu stiu ca-l tin cu usita inchisa la colivie deocamdata.
Are cca 6 luni si e tare dragalas, o sa fac niste pe poze pe seara si le incarc pe forum.
Are cineva idee ce sa fac cu aripa ranita?
Nu da nici un semn ca-l deranjeaza si vad ca nu isi curata singur penele murdare de sange.
Aripa e in pozitie normala,nu e lasata si nu tremura.
Trebuie sa intervin eu sau il las sa se acomodeze?

#1036
PDPDPD

PDPDPD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 02.09.2003
Are cineva cartea care se vindea pe acest forum?
Vad ca vanzatorul nu imi raspunde.
Multumesc anticipat.

#1037
Mami_Di_Dlf

Mami_Di_Dlf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2010
In seara asta a zburat Roco al meu cam fara directie si a nimerit pe hol, intr-un loc intunecos pe langa combina frigorifica unde, de nevoie, a fost nevoit sa accepte mana pe care s-a urcat si unde a stat linistit cateva minute bune si mai apoi, dar cu tristete si am vazut ca una din aripi sangera si nu cred ca s-a lovit atat de rau, ci e f sensibil...
Sunt la inceput in "ale nimfelor", deci va rog sa ma ajutati cu sfaturi.
Eu tind sa cred ca e carenta de vitamine, dar nu-mi strica si alte pareri.
Maine o sa merg totusi la veterinar sa-l evalueze.
Macar e bland si sunt cucerita total, e inca in perioada de acomodare, dar prevad un viitor "iubaret".
Peste zi, cat suntem acasa, ii scot acoperisul la colivie si este multumit, chiar iese si se aseaza pe usi sau pe teava de caldura, noaptea si cat nu suntem acasa il las in colivia inchisa sa nu se raneasca nestiind f bine casa.

#1038
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
nu prea mai raspunde nimeni aici....

#1039
PDPDPD

PDPDPD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 02.09.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uA908u1cO8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ii am de o saptamana, cumparati de la Animax unde erau in colivii separate. Imi puneam intrebarea daca sunt o pereche. Desi sunt in tandreturi, e posibil sa fie de acelasi sex?

#1040
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
sunt superbi, sunt amandoi masculi.

#1041
bubba_000

bubba_000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.09.2009
Salut. Eu am o nimfa si un perus si cand le dau drumul prin camera, le place la nebunie sa roada niste cutii de carton care le am pe dulap. Nu stiu daca le mananca, pentru ca arunca bucatele de carton peste tot. Fac asta de luni bune si n-au absolut nimic. Totusi, nu le face rau cartonul sau cerneala cu care e tiparit?

#1042
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
nu are nimic,daca roade carton,ei si asa nu inghit,le place sa rupa.Nu ii poti opri din ros,daca o sa ieii cutiile,o sa se apuce de altceva.stai fara griji.

#1043
bubba_000

bubba_000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.09.2009
O, ce bine, m-ai linistit :). doar ca am citit pe net ca ar fi foarte sensibili la chimicale care se agsesc in mod normal prin casa. Ma gandeam ca cerneala cu care sunt vopsite n-ar fi prea buna..... Dar daca numa le rup si arunca.....e in regula. Is bune si cutiile pe care imi raman de la diverse chestii de ceva :))).

#1044
PDPDPD

PDPDPD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 02.09.2003

 gia93, on 22nd February 2010, 15:48, said:

sunt superbi, sunt amandoi masculi.


Sa inteleg ca s-au placut atat de mult la numai o saptamana dupa ce i-am pus impreuna incat au devenit homosexuali?
Am mai auzit ca pot fi tandreturi intre nimfe de acelasi sex, dar ma gandem ca acestea apar dupa o perioada mai lunga cand cei doi stau impreuna.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uA908u1cO8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate