Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Despre nimfe

- - - - -
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#1009
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
problema asta am avut-o si eu,spune ai dat cumva cu spray prin camera,sau produse de curatat mobila,sau ai dat cu aspiratorul,orice din astea ii provoaca stranutul,sau poate acolo unde ai plasat-o,este curent,evita orice sursa de curent ,de exmplu geamurile sau usi.

#1010
g0xy

g0xy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.12.2009
nimfei mele i-a aparut ceva maro pe cioc.... parca si-ar schimba culoarea la cioc............ de mancat mananca, de baut bea de aranjat se aranjeaza............... doar ca stranuta de vreo 2 ori pe zi............ iar ca sa ii tin usa de la cusca ridicata ii pun elastic......... se poate intampla ceva daca il roade

Attached Files


Edited by g0xy, 03 February 2010 - 19:48.


#1011
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
Sicer sa fiu,nu prea imi dau seama ce este,daca vrei fa poza,dar axeaza-te si fa un zoom pe cioc,sau asa ceva,ca sa vad mai bine,In privinta elasticului,nu stiu ,ar fi totusi mai bine sa nu il manance,nu stii ce se poate intampla.Daca vrei totusi sa ii tii usa deschisa folosete o sarmulita neagra,de aceea cum se leaga firele,sigur stii de care.

#1012
ayesha

ayesha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.01.2010
si papagalului meu park i se inroseste un pik de tot dupa ce stranuta.. ma dau cu parfum cand plek undeva dar nu stranuta atunci... dimineatza stranuta cel mai mult.. s-ar putea sa fie curent caci are cusca in dreptul usii dar mai in fatza... nu prea am unde sa-l pun in alta parte..

#1013
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
Cauza la tine Ayesha,este parfumul,de ce nu te dai cu parfum in baie sau in alta parte.Si eu aveam ticul asta de a folosi in camera parfum sau alte produse (de ex.de sters praful) sii atunci stranuta si nimfa mea......Iar daca vrei sa tii un pic curentul la disanta,pune un prosop pe cusca(sa o acoperi pe jumatate),dar oricum,la usa nu e mare tragedie,la geam sa nu fi pus........Am mai spus si o mai spun ,curentul este periculos pentru papagali.

#1014
g0xy

g0xy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.12.2009
uite inca cateva poze

Attached Files


Edited by g0xy, 05 February 2010 - 13:23.


#1015
g0xy

g0xy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.12.2009
nu prea am vazut-o ca se aranjeaza............. doar intr-o seara cand am luat-o langa calc. si a inceput sa se aranjeze............ si zic asta ca am auzit ca trb sa se aranjeze 2 ore pe zi

#1016
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
Recomand tuturor sa se uite pe Animal planet.Un papagal se aranjeza cand vrea el,si de cate ori vrea el,si de11 ori pe zi,presupun ca atunci veti spune de ce se scarpina de 11 ori pe zi?
  Dati-i un pic de libertate,daca tot stati si ii priviti fiecare miscare, ii creati ,,energie negativa".
  Nu uitati ,stati in casa cu o pasare,nu cu  o jucarie! ;)

#1017
ayesha

ayesha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.01.2010
nush.. probabil din obisnuintza fac asta gia... apropo de scarpinat papagalul meu se "aranjeaza " crek ca de 30 de ori pe fiecare zi.. ii place sa dea bine:d

#1018
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
Si Jessie face la fel,ayesha ^_^

#1019
g0xy

g0xy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.12.2009
imi puteti da niste idei de jucarii pentru nimfe ca sa ii cumpar....... sau sa imi aratati niste poze cu jucariile pe care le aveti..... daca aveti

#1020
gia93

gia93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.08.2009
Eu i-am achizitionat jucarii de tot felul.Nimfelor le plac,indiferent de marime,culoare,....Sunt foarte multe modele la animax,din care pot sa alegi.Si un mic sfat cand le cumperi,nu le pune pe toate in cusca,deoarce se va plictisi de ele.Poti saa ii cumperi de ex.:felinar cu oglinda ,o alta jucarie este: perusul de plastic cu greutate,si poti sa ii mai cumperi,scari,bucati de lemne la care sunt atasate diverse obiecte.

Attached Files



#1021
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
Salut, acum 6 zile am fost si mi-am cumparat o nimfa(baiat, aprox 4 luni), am mai avut papagali dar luati pereche si au ajuns sa faca pui asa ca nu i-am mai chinuit cu imblanzirea. As vrea ca pe acesta sa-l imblanzesc si daca s-ar putea sa-mi dati niste sfaturi, azi am incercat usor sa-l ating cu mana dar nu sta asa ca nu am insistat ca sa nu-l traumatizez sa-si piarda increderea in mine. Este foarte tacut, a fluierat o singura data cand am fost eu acasa si a scos niste sunete cand s-a uitat pentru prima oara in oglinda. As mai dori niste sfaturi despre alimentare si am auzit ceva de niste nisip cum ca ar fi obligatoriu.Urmeaza sa atasez si niste poze.

Multumesc anticipat

[ http://img706.imageshack.us/img706/5629/dsc01525c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1022
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 12.02.2008
cand am citit titlul topicului, eu m-am gandit la nimfomana :thumbup:

#1023
nutzualex

nutzualex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2010
buna...am si eu doua nimfe.1 baiat si o fata...baiatul il am de 1 an si cateva luni iar fata de 5 luni si as vrea sa stiu daca fac pui daca le fac un cuib...  :)   va rog sa imi spuneti...

#1024
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
Nimeni????

#1025
mau_96sweet

mau_96sweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.04.2008
Este topic de nimfe, intreaba acolo. http://forum.softped...showtopic=74491

#1026
velias

velias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.02.2010
asa e imi cer iertare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate