Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola sistem DMR18

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 Identificare/transfer Android<...

Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...
 La multi ani @nicu131!

procura ridicare masina din Germa...

Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...
 

Vibe FM

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
581 răspunsuri în acest subiect

#343
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 27.01.2009
Iar s-a restrans grila? Pe site la "Vocile Vibe FM" au mai ramas doar Camelia Chenciu si Alice Tudor. Grila de programe pe sambata si duminica nici nu mai apare. Posted Image

Nu mi-as fi imaginat vreodata ca Vibe FM, "THE Vibe FM", va ajunge vreodata sa fie un tonomat de muzica pentru femei... Totusi, vorbim despre postul cu cele mai mari pretentii in materie de muzica de club atunci cand s-a lansat, cu jingle-uri made in America de catre renumitul Dave Foxx, cu cele mai multe si variate emisiuni de la cei mai mari DJ din lume. Acum a ajuns o clona Magic FM pe care nu o asculta nimeni.

I mean, come ooon!!!! Cat de tare suna postarea asta de pe profilul lor de Facebook: Posted Image
[ http://s16.postimg.org/gah2q5b85/Capture.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Rasul curcilor... Daca zic in gand "Calatorii Vibe FM in Maramures" imi vine in minte DJ Optick, Christian Green, Vika Jigulina cu mixerele in spinare, la cutreierat cluburile din Maramures. NICIDECUM BABUTE CARE SE OCUPA CU OLARITUL!!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Editat de vladul_care_este, 27 februarie 2016 - 19:57.


#344
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
Jalnic, produsul unei adunături de imbecili (excluzand mare parte din oamenii de la microfon). La fel si 21.

Editat de MembruAnonim, 27 februarie 2016 - 21:46.


#345
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.266
  • Înscris: 23.09.2006
Care il vrea pe christan green sa-l auda o poate face in fiecare zi de miercuri pe dance fm de la ora 23:00 dupa selectro cu dj marika

#346
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.365
  • Înscris: 01.09.2012
Ce jingle-uri misto aveau , Dave Foxx o adevarata voce de radio . Cata prostie a putut sa zaca in cel/cea care a luat decizia proasta sa-l transforme intr-o porcarie

Editat de alexandrubold, 27 februarie 2016 - 23:07.


#347
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010

View PostZvartoshu, on 27 februarie 2016 - 22:56, said:

Care il vrea pe christan green sa-l auda o poate face in fiecare zi de miercuri pe dance fm de la ora 23:00 dupa selectro cu dj marika
Iar de saptamana asta si la C FM Constanta, in noptile de miercuri spre joi de la ora 00:00.

Editat de SebyD, 29 februarie 2016 - 03:31.


#348
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.883
  • Înscris: 05.02.2012
Vibe FM = faliment. George Zafiu, Sorin Dragomir, Camelia Chenciu sunt groparii trustului.

#349
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Ce post a fost candva Vibe-ul, ce muzica, ce mixuri, ce jignleuri, ce dj seturi avea, Vibe FM era totul la superlativ, era "RADIOUL". S-a dus si club station-ul (vechiul One FM), si danceflor radiou-ul (Vibe FM) iar DanceFM (vechiul Profm Dance) sincer nu imi prea incanta deloc auzul. Din cate stiu si CFM-ul a fost la inceput bazat pe muzica de club parca.

#350
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.883
  • Înscris: 05.02.2012
CFM are muzică de club și acum, de la 18 mai puțin sâmbătă când începe de la 19.

#351
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010
Pana la 6 dimineata. Si show-uri house, in fiecare seara de la ora 21:00 pana la 01:00 (mai putin sambata cand tin pana la 6 dimineata), dupa care intra playlist tot pe muzici de-astea.

Editat de SebyD, 29 februarie 2016 - 18:04.


#352
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 27.01.2009
Degeaba, nu are acoperire in tara. Am avea nevoie de un post dance care sa fie sustinut de o companie mare precum Lagardere, Ant1 sau MediaPro. Dar din pacate nisa aceasta nu s-a dovedit a fi prea profitabila, daca stam sa ne uitam la posturile care au aparut si au disparut de-a lungul anilor.

#353
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010
In era internetului, a smartphone-urilor cu TuneIn, 4G si 3G nelimitat, lipsa acoperirii nationale a unui radio pe FM inca mai reprezinta o problema? De-asta Romania e cu secole in urma. Degeaba avem cel mai bun internet din lume daca nu ne schimbam mentalitatile. Aia de afara cu tot netul varza pe care il au, asculta radiouri mai mult pe net. Pana si radiourile online au ajuns sa aiba studiouri si echipari care ar face multi locali din Romania sa paleasca.

Editat de SebyD, 02 martie 2016 - 23:25.


#354
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
De acord cu Seby, dar partial. Personal am o lista de posturi de radio pe care le ascultpe telefon, tableta si laptop, cu VLC. Dar prefer sa ascult pe FM, la radio. :)

#355
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 27.01.2009
Pai daca o luam asa, in era internetului un post de radio cu muzica electronica nu isi are rostul. Oricand imi pot face un playlist pe youtube cu mix-uri de cate o ora-doua cu muzica de care vreau eu si pe care il ascult unde vreau. Dar nu asta era ideea, nu?

#356
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010
Un post de radio capabil poate face un playlist mai bun decat al tau, ca sa nu mai zic ca te poate face sa descoperi muzici noi, in exclusivitate. Ratezi esenta si scopul unui post de radio.

Editat de SebyD, 17 martie 2016 - 21:49.


#357
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 27.01.2009
Tocmai, nu o ratez, de-asta am si spus mai sus: nu asta e ideea unui post de radio, sa fac eu sau oricine altcineva un playlist si sa il punem sa mearga in bucla. Parerea mea este ca avem nevoie de posturi de radio care sa acopere o plaja cat mai mare de nise si de genuri muzicale, insa pentru asta e nevoie de bani, ca sa faci bani e nevoie de reclama pe post, iar reclama pe post o vinzi doar daca ai audienta. Pe cale de consecinta, pana cand nu ne vom cultiva noi ca si oameni, nu prea avem ce astepta sa apara posturi de televiziune respectiv de radio de calitate pe motiv ca acestea nu ar fi rentabile, si istoria ne demonstreaza: cazul One FM, Vibe FM, Guerrilla, etc..

#358
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010
Aici sunt total de acord cu tine, insa mediile de emisie trebuie sa acopere si online-ul, unde un radio bun cu acoperire limitata, poate ajunge la cat mai multi oameni.

#359
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 27.01.2009
Asa este dar hai sa ne uitam putin la situatie: Toate posturile de radio care aveau acoperire in FM si care au sucombat aveau si stream-uri online. Aveau, deci, sansa sa fie ascultate in toata tara pe internet. Ce sa vezi, au murit. Asta ne demonstreaza ca la noi utilizarea radio-ului online este mai mult decat limitata,mediul de propagare de referinta in tara la noi este si va mai ramane cred eu multa vreme tot FM-ul. Ai iesit de pe FM, ai intrat in anonimat sau te-ai inchis. Punct. Ca in alte tari mai dezvoltate o fi altfel, probabil. La noi nu merge chestia asta.

#360
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.442
  • Înscris: 20.11.2010
Da! E fix o problema de mentalitate. Ca idee, romanii au smartphone-uri de top degeaba, pentru ca nu le folosesc nici macar la un sfert din capacitate. In afara de Facebook, Messenger si Instagram, telefoanele alea nu vad nimic altceva. Exista TuneIn, o aplicatie compatibila cu toate platformele mobile prin care se poate asculta orice radio din lumea asta, iar ca si radio poti face multe chestii publice prin aplicatia aia cum ar fi grila de programe, tilul piesei care ruleaza, foto cu DJ-ul din emisie, etc., insa degeaba daca romanul nu are cultura de radio necesara. Pai ma uitam la Qmusic din Belgia. Radioul ala e si televiziune. Pe site-ul lor poti vedea live ce se intampla in studio pe mai multe camere dedicate, videoclipul pieselor care ruleaza in paralel ce e pe radio, ca sa nu mai zic de grafica geniala care este cu ani lumina peste multe TELEVIZIUNI muzicale de la noi. Despre asta e vorba. Insa, daca majoritatea romanilor duc lipsa acestui cult radio, asta nu inseamna sa facem toti la fel. Avem datoria sa ii invatam si pe cei care nu stiu.

Editat de SebyD, 19 martie 2016 - 09:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate