Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Vibe FM

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
581 replies to this topic

#361
maverik30

maverik30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 25.01.2011
in romania au ramas doar prostii si tutele. si batranii na.
restul traiesc in europe
cererea de radio e pentru manele, si antena satului.

#362
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Seby, solutia ar fi intr-adevar sa incercam sa educam poporul, si aici ma refer la marile trusturi din tara, nu la mine sau la tine personal. Insa Maverik are dreptate, nu ai cu cine face treaba atata timp cat majoritatea asculta manele si se uita la Acces Direct.

#363
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
UPDATE: Puteti asculta si descarca mixuri Vibe FM accesand www.vibefm.ro prin archive.org. Nu merg chiar toate, dar mare parte din ele se pot asculta/descarca. Enjoy! Posted Image

Edited by vladul_care_este, 11 April 2016 - 17:49.


#364
lolus

lolus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 08.02.2009
Am gasit o pagina de Mixcloud, burning vibes parca, pe care se uploadeaza in mod regulat mixuri de pe vechiul Vibe. Stie cineva ceva?

#365
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Daca atunci cand difuza musiza dance aduna undeva la 60,000 de ascultatori in capitala fiind la un moment dat chiar pe locul 6  acum aduna 32,000 si a ajuns pe locul 12. Si picajul continua....

http://www.paginadem...-la-nivel-urban

Edited by chaosss, 16 May 2016 - 18:55.


#366
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Mare pacat de Vibe-ul de odinioara. Il prind si eu la Roman, de la Bacau, dar n-am ce auzi pe el de cand s-a ... "rebranduit". Imi mai provoca amintiri de pe vremea Vibe-ului cate un set de pe ProFM, iar acum m-am mutat pe Roman FM care, dpdv al muzicii, se apropie de Vibe, e cu muzica de club, dance-uri vechi si foarte noi, romaneasca foarte putina... foarte buna reteta asta si foarte diferita de ce prindeam pana acum la Roman. Am uitat de Zu, Pro, Kiss. Magic si Vibe-ul cel "nou" oricum nu erau pe gustul meu.

#367
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Cred ca baza lor de ascultatori e formata din cei care inca nu au auzit de rebranding si inca mai dau din greseala pe 92,1 in cautare de muzica dance. Posted Image

Edited by vladul_care_este, 20 May 2016 - 17:39.


#368
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008

View Postalexis27, on 16 mai 2016 - 23:01, said:

Mare pacat de Vibe-ul de odinioara. Il prind si eu la Roman, de la Bacau, dar n-am ce auzi pe el de cand s-a ... "rebranduit". Imi mai provoca amintiri de pe vremea Vibe-ului cate un set de pe ProFM, iar acum m-am mutat pe Roman FM care, dpdv al muzicii, se apropie de Vibe, e cu muzica de club, dance-uri vechi si foarte noi, romaneasca foarte putina... foarte buna reteta asta si foarte diferita de ce prindeam pana acum la Roman. Am uitat de Zu, Pro, Kiss. Magic si Vibe-ul cel "nou" oricum nu erau pe gustul meu.
Imi poti da site-ul pentru acest radio?

#369
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postgabybcr, on 22 mai 2016 - 09:44, said:

Imi poti da site-ul pentru acest radio?
http://tunein.com/ra...man-FM-s240890/ ?

#370
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Bun playlistul de la Roman FM.

#371
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Da, acela e linkul. Mai poate fi preluat si de pe romantv.ro/radio . Deocamdata difuzeaza doar muzica, dar... ar putea ramane asa si nu s-ar supara nimeni, cred. E alta mancare de peste fata de Kiss/Zu.

A, vinerea si sambata noaptea au seturi live, merg de la dance la progressive si trance, e ca-n cluburile care se respecta, oarecum. Imi place mult de ei, sper sa nu-i strice altii...

Edited by alexis27, 23 May 2016 - 20:38.


#372
bullex

bullex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.05.2013
Am ascultat zilele acestea la servici, pe terasa firmei, vibe fm. Are acelasi playlist ca la smart fm inainte sa fie preluat de Tuca.

#373
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015
Vibe fm - Love Music . Melodiile sunt predominant de suflet , iubire , sentimente . Piesele sunt bine alese pe acest segment , nu avea Smart asa ceva , doar poate unele piese din playlist.
Magic merge pe un segment mai aleatoriu un CHR invechit dar ramane acolo , sa fie unic si un brand pe care sa il deosebesti de restul.
Romanticul ma dezamagit , au tot schimbat din playlist la greu , au adus hituri din import piese greu de ascultat sau stresante , iar cele oldies bune mai rar ...
Music FM este cel mai ok , este bine diversificat , si in mare cam toate piesele sunt reusite si potrivite , nu te face sa schimbi frecventa.
Deci Vibe , Magic si Music domina pe segment fm-ul in Bucuresti , restul functioneaza cu stanga...
Smart momentan e pe vorbarie si emisiuni multe , chiar merita ascultat , asta separat de cei de sus. Dar potrivit ca format muzical când nu vorbeste nimeni :)

Edited by hasmote2015, 09 July 2016 - 01:43.


#374
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
91.1 Onesti se aude pe un singur canal.

#375
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Au schimbat site-ul de ceva vreme. A mai observat cineva? :lol: Totusi, let's give them credit, Tananana s-a relansat in primavara dar site tot nu au...

L.E. : Site care nu merge.. :lol: vibefm.ro e down...

Edited by vladul_care_este, 21 September 2016 - 08:36.


#376
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015
La Tananananananana este un managment deosebit , se va prabusi mai repede ca Titanicu de la impact pana la scufundare ...  Nu are sustinere in spate , decat niste babalaci , il vor vinde.  Si ghici cine il va Cumpara? Digi? oare? sport fm? :)
Dar pe Vibe nu il compatimiti inca , este din Trust,  inca are spate , si e doar o umplutura . Banuti vin din 21 si Europa si destui zic. Chiar daca il tin si in blank nu simt nici o pierdere zic.
Asta cu schimbatu formatului de la dance la gold pe format de love , a fost doar pt ca aici numai trebuie oamani implicati , drepturi de difuzare ca la muzica dance sau mixuri etc , munca aproape deloc deci si un random playlist .

#377
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Și București FM e mai bun decât tristul ăsta de vibe fm. Păcat că Alice și a fost îngropată în detrimentul panaramelor / mizeriilor de zafiu, bogdan & shurubel, ah am uitat de ionut, guran, ctp, sorin dragomir.

#378
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Tu fiind cine?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate