Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

presa de balotat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1049 replies to this topic

#1045
rosebowl

rosebowl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.06.2014
Attached File  IMG_20220906_161930.jpg   355.45K   18 downloads
Am o problema cu o presa welger 45, pe o parte iese balotul nelegat cu ata desfacuta cu nod facut doar la un capat al atei. Se poate rezolva problema din reglaje sau trebuie sa schimb ciocul inodator cu unul nou, a mai patit cineva?

Edited by rosebowl, 06 September 2022 - 16:08.


#1046
Qipper

Qipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 04.07.2017
Salutare,

Este adevărat cum se zvonește că ața  de la Agrotex îi proastă?  Am făcut  toată vara baloți cu sfoară Agrotex de 600, a mers ok, mai rupea câte-o ață uneori și acuma am băgat presa la niște otavă nu foarte uscată, dar  mi-a făcut bine câțiva, restul, ațe  rupte într-o veselie, am mai ajustat reglajele, dar fără succes. Ba încă, la un balot ok, avea vreo 15kg cred, când am vrut  să-l ridic, am rămas cu o ață in mână, efectiv s-a rupt aproape de nod.

Ce marcă de sfoară recomandați?

Edited by Qipper, 20 October 2022 - 13:00.


#1047
rosebowl

rosebowl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.06.2014
Ai dreptate cu Agrotex, in zona la mine se foloseste Tewe si Uragan
Fiecare isi lauda marfa...

#1048
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Un vecin are o presa de balotat claas markant s, i sa blocat un balot in presa, ia forfecat un stift si ia sarit de la punct..

Problema e ca nu stie sa o puna la punct, lucreaza cu ea de 2-3 ani fara nici o problema..

Acuma cand ii da drumul , ii foarfeca direct un stift..



Eu am presa romaneasca, la mine aduceam manivela de la grup in pozitie verticala, trageam de ace in spate si reglam usor...la asta nu am idee...

#1049
Qipper

Qipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 04.07.2017

View Postrosebowl, on 21 octombrie 2022 - 11:44, said:

in zona la mine se foloseste Tewe si Uragan
Mulțam!

View Postrosebowl, on 21 octombrie 2022 - 11:44, said:

Fiecare isi lauda marfa...
Chiar sunt curios pe baza caror teste spun comerciantii ca o sfoara ii buna, statistici de la clienti sau chiar se pun ei sa faca baloti.

Edited by Qipper, 22 October 2022 - 22:03.


#1050
sharky29

sharky29

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.06.2023

View Postmassey595, on 06 mai 2015 - 00:11, said:

Pentru cine este interesat am un pdf cu cartea tehnica pentru modelele de prese 332 si 336 de la john deere.
Salut, imi poti trimite si mie documentatia pentru presa john deere 332? Multumesc :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate