Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Runner's Club

- - - - -
  • Please log in to reply
5242 replies to this topic

#55
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postvp-emanuel, on 26th April 2010, 21:42, said:

Da ce ozn ti-ai luat de-ti da si grafice ?

E senzorul de la Nike ce se baga in pantof si se converseaza cu iPodul. E bun pentru tinut cont de distanta si timp mai ales ca-ti zice in casti cat ai facut. Dar a fost mai mult un moft de-al meu, se poate alerga foarte bine si fara. :)

View PostAries(ro), on 26th April 2010, 21:39, said:

Vezi ca nu e foarte ok pentru genunchi viteze mici/cuplu mare. Din ce îmi aduc aminte pentru biciclete recomandarea era peste 80 rot./min., sper sa nu zic tâmpenii, nu stiu cum s-ar traduce asta la eliptica.
Parca tin si eu minte ceva de genul dar nu mai stiu exact ce si cum.

Oricum, eliptica nu (cred ca) se compara cu bicicleta avand in vedere ca e altfel pasul si genunchiul e aproape drept. De obicei fac intre 58 si 70 de rotatii pe minut. La sprinturi ceva mai mult.

View PostAries(ro), on 26th April 2010, 21:39, said:

Ce timp ti-ai propus pentru maraton? De curiozitate.
Mi-e destul de greu sa fixez un target momentan. Cred ca undeva pe la 4:30 spre 4:00 e cel mai aproape de adevar avand in vedere conditia actuala si asteptarile de imbunatatire. Daca voi deveni super-woman intre timp poate mai scad :lol:

View Postpg-soare, on 26th April 2010, 22:36, said:

Azi am dardait de frig. Poate se pune ca am facut cardio w00t.gif. Maine 120 km pe bicla adevarata.
Eu vreau sa fac la minimaraton (alaturi de un amic, din cate am inteles) ~>1 h , 20km . Acum sa vad. naughty.gif

Noapte buna
Half-maraton intr-o ora? Cand incepeti antrenamentul? La mine ala-i planul de rezerva, daca la 1 iulie cand vreau sa ma inscriu imi dau seama ca nu pot sa termin maratonul ma bag la asta pe jumate. Dar eu sper la un 1:40. Mai putin de 1:20 mi se pare de domeniul fantasticului. Buna ziua -_-

#56
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
4:00h - 4:30h e foarte bine pentru primul maraton, baftă la antrenament.
Cred că ai dreptate cu eliptica, ar trebui să fie mai mică solicitarea la nivelul genunchiului.

Îți dai seama că nu au șanse la 1:00 oră, ar ieși sub 3 min/km, ceea ce este nivel profesionist deja (de top).
Până la urmă contează experiența adusă, rezultatul nu-i ceva vital că nu suntem pro.

#57
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

View PostDev, on 26th April 2010, 22:14, said:

:confuzzled: pai la ce putere alergi de faci 30km/h? La minim?

Pe 3 din 10.

#58
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Cum am zis , ~>120 km astazi. Cam aiurea ca eu n-am prea transpirat pe toata perioada asta, a trebuit sa stau dupa un amic in spate.   Oricum , sunt obosit.
Eu ma antrenez tot timpul, dar voi incepe mai serios pe la sf lui iunie cand ajung acasa.  In legatura cu 20km/h , asta e targetul, asta nu inseamna ca este si realist, insa orice experienta ajuta, dupa cum a spus si aries.  Orice sport dus la extrem nu ajuta la sanatate.

Am citit saptamanile astea despre o japoneza de vreo 50 ani care a castigat maratonul (sau un concurs ) care s-a desfasurat recent in bucuresti (facultatea de drept... nu mai stiu pe unde ) printre studenti. :) Bravo ei!

#59
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
fac o pauza azi  sa se refaca gambele.

#60
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Astazi am ajuns si eu la o tura de jogging :) .

-29 de min(5.13 km)

#61
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
macar sa lucrez cu ganterele ca am pofta :).

#62
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Azi am iesit iar la alergat, usurel, usurel.
Am facut 7.2km in 45 de min (restul a fost racirea si niste stretching). :proud:
Attached File  run3.JPG   25.52K   75 downloads

#63
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Am fost fara rost astazi, am mers cu bicla doar la cumparaturi. ~20km

#64
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Urmeaza gratarele chiar cand vedeam si un eu progres la abdomene :(

#65
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Tu pentru ce faci abdomene? Pentru... abdomen? :D Stii ca-s cam apa de ploaie si tot cu cardio o rezolvi nu? Ia-ti o coarda si sari coarda jumate de ora in curte daca nu ai cum sa mergi la alergat mereu.

#66
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostDev, on 1st May 2010, 13:01, said:

Tu pentru ce faci abdomene? Pentru... abdomen? :D Stii ca-s cam apa de ploaie si tot cu cardio o rezolvi nu? Ia-ti o coarda si sari coarda jumate de ora in curte daca nu ai cum sa mergi la alergat mereu.
stiu.
M-am tinut de cardio zilnic,dar ieri nu am putut pentru ca dupa ce am fost la sala de forta ma durea ingrozitor spatele cand ma miscam.
Azi nu am cum sa fac nimic,musafiri,gratar... :D
Dar recuperez de maine :D

#67
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Voi in oras unde sariti coarda? Adica as intr-un parc, dar gresit imi imaginez ca saritul ei e "treaba" de fete si cu asta mi-e cam rusine :D Saptamana asta, totusi voi incerca la Poli .  (pana acum am incercat in casa ,dar nu-i facuta pentru asa ceva) .

#68
BlooAngel11

BlooAngel11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.08.2009
Hm..revin cu o intrebare..eu stau cam prost la capitolul rezistenta si m-am gandit,in loc sa ma fortez sa alerg incet si mult,sa alerg repede si mai putin cu pauza f. mici.Are ceva? Totusi dupa primele 2 sapt.(5/7) de jogging combinate cu fitness nu prea vad diferenta:( si de mancat nu tin o dieta dar incer sa mananc cat mai sanatos gen fructe,legume,lactate,paine neagra fara prajeli,grasimit,dulciuri. si totusi de ce nu slabesc? :-??

#69
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Daca n-ai fost o fire prea activa pana acum 2 saptamani nici n-ai cum sa slabesti (depinde de persoana!!)  ori sa ai rezistenta. Nu te mai gandi ca faci nu stiu  ce activitate, fa-o pentru ca-ti place sau ca ti-a intrat in reflex , altfel vei da gres de-a lungul timpului, chiar daca in urmatoarele luni vei slabi.   Degeaba faci sport 5 luni, daca dupa aceea revii la vechiul stil de viata.    Rezistenta trebuie cultivata , nu culeasa la inceput.

#70
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postpg-soare, on 1st May 2010, 17:08, said:

Voi in oras unde sariti coarda? Adica as intr-un parc, dar gresit imi imaginez ca saritul ei e "treaba" de fete si cu asta mi-e cam rusine :D Saptamana asta, totusi voi incerca la Poli .  (pana acum am incercat in casa ,dar nu-i facuta pentru asa ceva) .


Nu este treaba de fete deloc.. Vezi AICI

Edited by tassadar, 03 May 2010 - 15:04.


#71
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
7 km azi :)

#72
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
100 abdomene si 2km alergat dimineata si ca in fiecare zi.. vreo ~30km pe bicla.
Tassadar , stiu ca nu e "treaba" de fete  dar poate imi spuneam asta pt ca nu aveam chef de ea,oricum , maine o sa ies ori de dimineata, ori seara.  
Ce pot spune despre Mayweather ... genial boxeaza !!

Bravo Costi!! Cam in cat timp i-ai facut?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate