Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ce este de fapt sionismul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1521 replies to this topic

#55
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postabbulafia, on 27 septembrie 2012 - 21:27, said:

Da iubito,dar mintea imi mergea si imi merge si acum.
Fara modestie, dar e brici.
Vad ca ti-au murit laudatorii...
Ehud Barak ce mai face...se mai grabeste sa se intoarca in timp ca sa castige niste alegeri ce fusesera deja organizate?
Toate mintile merg, insa nu neaparat pe directia buna.
Da` nu-i bai...ma amuz mereu sa-ti corectez lipsurile, in timp ce tu nu ai avut ever ocazia asta...
Auch...tre` sa fie tare dureros pentru tine.
Nu te juca prea mult cu briciul sa nu ajungi legumaPosted Image

#56
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 27 septembrie 2012 - 21:27, said:


Da iubito,dar mintea imi mergea si imi merge si acum.
merge repede, dar pe miriste

View PostThinkAbout, on 27 septembrie 2012 - 22:16, said:

Nu te juca prea mult cu briciul
Interesant.
Crezi ca abbu se barbiereste?

#57
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Cred ca topicul este despre sionism
Un film cu sionisti Zot Hi Haaretz

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eex9KijPlus?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Da,asta este topicul :"Ce este de fapt sionismul?"
Pai sa inaintam in cercetare si sa vedem la ce serveste sionismul DE ASTAZI, IANI, CONTEMPORAN.
Sa aruncam o privire asupra emigrarii evreilor din Rusia.
Cum credeti ca mii,sute de mi de familii parasesc deodata servici,casa,prieteni,familie si vin in tara sfanta.
Antisemitismul veti spune!
ADEVARAT
Antisemitismul.
Cat de real a fot acest antisemitism merita sa vedem

Sa ne aducem aminte putin vremurile de dinainte marei plecari spre Israel a evreilor din Rusia.Anii 1990 si mai departe.Fiind un bun potential tehnic,artistic,uman in general -pentru tara,cu oameni gata pregatiti si scoliti Agentia evreiasca a facut tot posibilul sa urce pe acest val si sa castige "puncte",care sa-i justifice existenta si sa-i aduca donatii de la evreii impresionati de "salvarea " evreilor rusi de antisemitism.
Ca atare s-au accentuat stirile despre marele val de antisemitism din Rusia,amenintari fatise la viata evreilor,ce mai tot tacamul.
Nu mult mai tarziu s-a descoperit ca demonstratiile antisemite erau ale unei organizatii necunoscute,nestiute,care "demonstrau " precum noua dreapta, strigand lozinci anti evreiesti. Grup platit de aceasta Agentie Evreiasca cu sediul si in Rusia, ca sa faca tulburari si sa profereaze amenintari la adresa evreilor de le-a bagat astoira frica in oase si au inceput sa ceara plecarea. Probabil primele si bonusurile erau primite functie pe cap de evreu rus care emigra spre tara sfanta.
Nu contest existenta antisemitismului in Rusia.Nu contest suferintele unor evrei proconuite de acest antisemitism.
Dar aceasta "inscenare" criticata si in ziarele Israeliene e de pomina.

Marele farseor Scearanski care conduce acum aceasta Agentie Evreiasca,este creatia acestei "propagande"; din infractor de drept comun a sucit-o in detentie "pentru ca e evreu...!!"
Iar primul ministru -Peres era atunci- l-a primit pe acest mujic, nu mai mult si nu mai putin cu covorul rosu impreuna cu tot guvernul cu imbratisari si pupaturi.

In anul 2011,Agentia evreiasca din rusia este iar in fierbere.
900 de evrei vor sa ajunga in tara sfanta.
Dupa spusele lui Jerusalem post,s-au cheltuit pentru acestia 3 milioane dolari dar inca nu au ajuns in Israel.
Rabinul Yechiel Eckstein intreaba pe buna dreptate.Daca agentia nu aduce evrei in Israel, atunci ce face ?
Rabinul Eckstein nu e un oarecare.Asocialtia lui doneaza agentiei evreiesi 10 milioane de $ pe an.
Ba mai mult e dispus ca separat sa mai doneze un milion doar sa se rezolve problema.
Dilema e mare, ispita si mai si...rusii,mai ales gruzinii,tinerii cu putin cheag se intorc inapoi din israel.
Raman batranii sa se bucure de conditiile sociale
Dar,dar ce ne facm ??
Nu-s evrei rusi ?Nu-s fonduri...!
Nu-i nimic...
Fabricile din Israel,va asteapta tovarasi, sa construiti tara.
mai treceti putin si pe acasa!!

#59
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostBen_Gal_1, on 27 septembrie 2012 - 23:19, said:

Interesant.
Crezi ca abbu se barbiereste?

Numai cand plecam in concediu....bonus !!

#60
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Shto s toboi?

Evreii rusi?....atata au cheltuit? 3 milioane pentru 900 de evrei...vad ca s-au prostit si nu mai stiu sa faca afaceri in cazul asta.
Ca sa vezi ce schimbare fata de sionistii din anii 20....pe vremea aia evreii rusi aratau ca Tolstoi, tolstoishciki si erau pana la unul, vegetarieni aprigi...reformatori ai lumii, moralizatori, tanjind vesnic dupa viata la tara....muncile agricole, pe campuri prin livezi...dar nu izbuteau sa-si cultive nici macar plantele din ghivece:poate ca le omorau punandu-le prea multa apa sau poate ca uitau sa le ude sau poate o fi fost vina administratiei britanice nesuferite ce punea clor in H2O...deh...Kerem Avraham in anii 20...Albastru jos si albastru sus, construim tara cu drag nespus....
Au avut vana in ei sionistii Abbule...nu au luat nimic pe tava...ce stii tu mai de pionieri, de membrii Haganah, de cei care roboteau pentru Fondul Solidaritatii, de mancatorii de isalata cu omleta si iaurt, fanatici ai cumpatarii, paznici de nadejde ai Cutiei Comunitare?Aia trudeau si iubeau, iubeau si neafiliatii rataciti prin palestina in drum spre America si pe piosii din Meah Shearim si pe zapacitii care urau Sionul da` se nascusera evrei, si hoardele de intelectuali excentrici, carieristi, artisti egocentrici care plangeau sub soarele palestinei dupa europa....si cu totii mixandu-se in mii si mii de compozitii au construit Israelul de azi.
Ce stii tu Abbule ce inseamna dragostea de tara dupa ani si ani de ratacire, cand tara era la purtator, o bucata din tarina transmisa din generatie in generatie impachetata in saculet sa-ti ostoiasca dorul...crezi ca o inveti din Jerusalem Post?

#61
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 01:58, said:

Evreii anului 20 sau 30 sau 40 din Rusia aratau ca Tuvia din " Violonistul pe acoperis".
Munceau pamantul,gospodareau comunitatea,pastrau traditia si sufereau neincetat de antisemitismul politicii tarului sau al bolsevicilor.
au foat dezradacinati din sate unde aveau pamant si vite si s-au dus sa faca alte sate cu pamant lucrat si vite.
Erau oameni simpli,cinstiti si muncitori.
Hi hi hi...Kerem Avraham este un cartier in Ierusalim nu in Rusia...eram sigura ca nu te prinzi...

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 01:58, said:

Si evreii rusi de mai tarziu,cei speriati de huliganii paltiti de Agentia evreiasca sa ia drumul Israelului,poate nu se dezradacinau,caci omul simplu isi iubeste casa lui,mediul lui si gainile din curte.
Bine ca nu ai spus ca i-au speriat martienii sa i-a drumul lunii...
Abbule...tu vezi rau si unde-i bine...cre` ca tu crezi ca huligani or fi fost cei din generatia renasterii nationale ca altii nu prea aveau de unde sa fie...

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 01:58, said:

Nu la ei am eu observatiile ci la cei care mentin artificial aceasta notiune anacronica si care si-a  terminat scopul -  sionism.
Tara libera democratica,cine vrea vine,cine vrea pleaca,de ce trebuie manipulate sute de milioane de dolari cu programe,vizite de cunoastere,vacante la kibutz,daca este libera alegere ???
Sute de milioane de dolari pentru a plimba grupuri de oameni cu posibilitati financiare si familii implantate in alte tari,cu speranta ca poate poate 1-2,vor emigra in Israel?  cand unii batrani din Israel sunt sub limita saraciei ???
Nu vi se pare stupid ???
Sa mi se para stupid ce?
Sionismul?
Deloc...e ca si cum i-ai cere unui roman sa i se para stupid sa-si vrea Basarabia inapoi cu tot cu poporul de acolo...sau sa mi se para stupid ca moldovenii de peste prut au primit cetatenie romana...
Asa cum romanii vor partea lor de popor inapoi asa si sionistii isi vor mladitele in Israel.

#62
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostThinkAbout, on 28 septembrie 2012 - 02:21, said:

Hi hi hi...Kerem Avraham este un cartier in Ierusalim nu in Rusia...eram sigura ca nu te prinzi...

Ha,Ha,Ha,...........ce sa fac cu Keren Avraham cand eu vorbeam de evreii din rusia, ????

Lasa-l in pusti de keren,nu are legatura cu raspunsul meu...vezi mai jos de alta pacaleala Wizzo....


In rest vorbesti bazaconii...

pai tu compari un stat cu o miscare ideologica....?

ce Basarabia, ce Israel....!! ce are s**a cu prefectura
Basarabenii sunt acasa la ei dar nu alipiti la romania.
evreii sunt peste tot,iar sionismul tot incearca sa-i lipesca acasa la ei...
ei,  nu tine si pace...
Evreul de ratacitor.
Si mai nou scriitor

Edited by DayDreamer, 28 September 2012 - 11:07.
Limbaj nepotrivit.


#63
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 00:47, said:

Numai cand plecam in concediu....bonus !!
sa-ti traiasca barba si baba.

#64
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 00:17, said:

Da,asta este topicul :"Ce este de fapt sionismul?"
Pai sa inaintam in cercetare si sa vedem la ce serveste sionismul DE ASTAZI, IANI, CONTEMPORAN.
Sa aruncam o privire asupra emigrarii evreilor din Rusia.
Cum credeti ca mii,sute de mi de familii parasesc deodata servici,casa,prieteni,familie si vin in tara sfanta.
Antisemitismul veti spune!
ADEVARAT
Antisemitismul.
Cat de real a fot acest antisemitism merita sa vedem

Sa ne aducem aminte putin vremurile de dinainte marei plecari spre Israel a evreilor din Rusia.Anii 1990 si mai departe.Fiind un bun potential tehnic,artistic,uman in general -pentru tara,cu oameni gata pregatiti si scoliti Agentia evreiasca a facut tot posibilul sa urce pe acest val si sa castige "puncte",care sa-i justifice existenta si sa-i aduca donatii de la evreii impresionati de "salvarea " evreilor rusi de antisemitism.
Ca atare s-au accentuat stirile despre marele val de antisemitism din Rusia,amenintari fatise la viata evreilor,ce mai tot tacamul.
Nu mult mai tarziu s-a descoperit ca demonstratiile antisemite erau ale unei organizatii necunoscute,nestiute,care "demonstrau " precum noua dreapta, strigand lozinci anti evreiesti. Grup platit de aceasta Agentie Evreiasca cu sediul si in Rusia, ca sa faca tulburari si sa profereaze amenintari la adresa evreilor de le-a bagat astoira frica in oase si au inceput sa ceara plecarea. Probabil primele si bonusurile erau primite functie pe cap de evreu rus care emigra spre tara sfanta.
Nu contest existenta antisemitismului in Rusia.Nu contest suferintele unor evrei proconuite de acest antisemitism.
Dar aceasta "inscenare" criticata si in ziarele Israeliene e de pomina.

Marele farseor Scearanski care conduce acum aceasta Agentie Evreiasca,este creatia acestei "propagande"; din infractor de drept comun a sucit-o in detentie "pentru ca e evreu...!!"
Iar primul ministru -Peres era atunci- l-a primit pe acest mujic, nu mai mult si nu mai putin cu covorul rosu impreuna cu tot guvernul cu imbratisari si pupaturi.

In anul 2011,Agentia evreiasca din rusia este iar in fierbere.
900 de evrei vor sa ajunga in tara sfanta.
Dupa spusele lui Jerusalem post,s-au cheltuit pentru acestia 3 milioane dolari dar inca nu au ajuns in Israel.
Rabinul Yechiel Eckstein intreaba pe buna dreptate.Daca agentia nu aduce evrei in Israel, atunci ce face ?
Rabinul Eckstein nu e un oarecare.Asocialtia lui doneaza agentiei evreiesi 10 milioane de $ pe an.
Ba mai mult e dispus ca separat sa mai doneze un milion doar sa se rezolve problema.
Dilema e mare, ispita si mai si...rusii,mai ales gruzinii,tinerii cu putin cheag se intorc inapoi din israel.
Raman batranii sa se bucure de conditiile sociale
Dar,dar ce ne facm ??
Nu-s evrei rusi ?Nu-s fonduri...!
Nu-i nimic...
Fabricile din Israel,va asteapta tovarasi, sa construiti tara.
mai treceti putin si pe acasa!!

Tovarasa abbu, bag seama ca aspiri sa devii a patra roata la caruta trinitatii comuniste.

Sa te ajut?

Pai, se stie ca evreii au batut mar un sat intreg de pasnici anglo-saxoni prin secolul XIII (sigur intr-o vineri), ca sa-i faca sa minta cum ca evreii omoara copii crestini ca sa le ia singele pentru azima. Cum de ce? Ca sa curga donatiile de singe pentru evrei de la bunii crestini preocupati de soarta copiilor, ca sintem toti vampiri de fapt, da' daca sugeam tot singele poporului, cine ne mai dadea noua dobinda la imprumuturi inapoi, ca nu mai aveau imprumutatii pe cine sa exploateze...aaaa...la singe Posted Image

Acu' explica-mi de ce Natania e plina de francezi- la aia ce le-am facut, i-am amenintat ca se ingrasa daca mai baga in ei Escargots de Bourgogne? Primim pentru ei donatii de la "Obezii Anonimi"?

Ignoranta naste monstrii, invidia ii creste, resentimentul ii inarmeaza, comunismul ii exploateaza.

#65
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009
In legatura cu prostiile ,minciunile si propaganda antisemita, vreau sa scriu numai doua fraze :

1. Contra eliberarii unui soldat israelian rapit de Hamas la Gaza,dupa 5 ani, au fost eliberati 1200 de teroristi palestinienidin inchisoarele israeliene si asta in urma faptului ca a fost facut un razboi cu scop ca sa fie soldatul prizioner eliberat dar nu a reusit.  Pe soldat il cheama Ghilad Shelit si ieri a fost invitat de onoare de catre  renumita echipa de futbol  Barcelona.

2. In ultimele trei luni ratele la bursa israeliana s-au urcat cu peste 10 % (eu sunt martor). Acest fapt dovedeste  ca situatia financiara a Israelului este dirijat destept si cu multa responsabilitate.

Si asta este o fata a Israelului,fruct a miscarii zioniste.

Edited by DayDreamer, 28 September 2012 - 10:23.


#66
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

abbulafia, pe 28 septembrie 2012 - 00:17 , a scris:
Da,asta este topicul :"Ce este de fapt sionismul?"
Pai sa inaintam in cercetare si sa vedem la ce serveste sionismul DE ASTAZI, IANI, CONTEMPORAN.
Compl. lui Iani.

#67
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Pisa
Ma bucur ca ai pomenit de Nathania.Un frumos oras am auzit.
Doamna Smilovici mi l-a descris ca destul de intins si curatel.
Unul din baietii ei sta acolo.
Sa nu uitam insa ca in 1931 erau 199 de colonisti,apoi orasul s-a marit e drept dar populatia este pestrita, 63800 locuitori provin din Europa si America, 30200 din Africa de Nord, 18100 din Asia, 10500 din Etiopia si 38100 din Israel. 90200 din locuitorii din Netanya s-au nascut in Israel, in timp ce 71,300 s-au nascut in strainatate.Restul pana la 180.000 diverse inclusiv francezi si rusi.
Adevarat,acum 20 de ani cand a fost simtit antisemitism in Franta,au benit si ceva francezi.Dar Pisa,sa nu uitam ca mare parte erau oameni de treaba,dar au venit si altii care au figirt de justitia franceza,fie pentru evaziune fiscala fie pentru alte inselatori.Salvarea lor a fost Israelul si dubla cetatenie.Asa ca nu te bucura devreme,nu cred ca ati castigat prea mult.
Uita-te la Plato Sharon...De bun sionist a plecat din Franta ??Sa nu spui asta ca ma supar pe tine.....si mai e si demagog;
"Nu intreba ce a facut tara pentru tine,ci ce ai facut tu pentru tara " ....Si cine spune asta ????!!!!
Mititelul....tara l-a salvat de justitia franceza pentru fraude imense,iar el a continuat afacerile in Israel,luand artisti rusi abea veniti, talentati,le-a dat o sala,i-a pus la lucru si acum spera ca acele tablouri achizitionate pe nimic,sa aiba azi valoare...
Mai am exemple.dar ma opresc.Oricum Nathania imi zice madam Smilovici ca e cam mafiota...alaturi de cativa francezifrancezi au venit si rusi multi in ultimii 20 de ani

Dar Pisa,eu nu vorbeam de fapt de Nathania,nu de anglo saxoni si nici de Escargots de Bourgogne
Eu vorbeam de rusia,evreii rusi ,sionism,fraudele Agentiei evreiesti  in Rusia si acea penibila inscenare de-a bau-baul antisemit platita de aceasta agentie...

#68
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 14:58, said:

Eu vorbeam de rusia,evreii rusi ,sionism,fraudele Agentiei evreiesti  in Rusia si acea penibila inscenare de-a bau-baul antisemit platita de aceasta agentie...
Bineinteles ca despre asta vorbeai...nu ne-am indoit ca ai vorbi despre subiect avand in vedere ca esti singura care ai obiceiul de a folosi in postari 1%adevar si 99% minciuna...
Cred ca l-ai priceput prost pe Einstein cand a pomenit despre 5% inspiratie si 99% transpiratie.

#69
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Disctam despre evreii rusi pentru acolo a actionat Agentia evreiasca cel mai mult
In mare parte cu succes.
Israelul a castigat mult de la ei;cadre gata formate in industrie,in muzica,in invatamant,in cercetare,in medicina,in sport,institutii de stat,banci,unde sunt motorul esential chiar daca anul asta Israelul a castigat la Olimpiada cel mult premiul nobel ca medalii mai nexam.
Rusii veniti din fosta URSS in numar de aproape 3 milioane-(s-ar putea sa fie putin mai putini)au influentat destul de mult mentalitatea evreiasca,au influentat societataea israeliana mult pozitiv si in une lucruri negative.


Speram ca asta este un bun subiect de discutie in care cei ce traiesc acolo sa faca o asemenea analiza.
Israelul de dinaintea venirii in masa a rusilor nu mai este acelas cu cel de dupa marea alia ruseasca.
Interesant  unde si ce s-a schimbat.

#70
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Ca sa discuti asa ceva trebuie sa fi cunoscut Israelul de dinainte adica din timpul mandatului britanic si de dupa aliyah invocata de tine.
Il cunosti sub toate aspectele, detaliile ca sa porti o asemenea discutie?
Cunosti ce gandea evreul venit din Rusia in anii 30 si care locuia la coltul dintre strazile Obadiah si Amos?
Sau cei veniti din stletluri mohorate si tulburati de senzualitatea omniprezenta a Levantului incat s-au intrebat mai toata viata de ce naiba nu au venit mai devreme?

#71
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postabbulafia, on 28 septembrie 2012 - 21:20, said:

Rusii veniti din fosta URSS in numar de aproape 3 milioane.
aud?

Doamna Abbu
Esti sionista?

#72
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
<p>

View PostFrom 28 septembrie 2012 - 21:41:

Ca sa discuti asa ceva trebuie sa fi cunoscut Israelul de dinainte adica din timpul mandatului britanic si de dupa aliyah invocata de tine.
Il cunosti sub toate aspectele, detaliile ca sa porti o asemenea discutie?
Cunosti ce gandea evreul venit din Rusia in anii 30 si care locuia la coltul dintre strazile Obadiah si Amos?
Sau cei veniti din stletluri mohorate si tulburati de senzualitatea omniprezenta a Levantului incat s-au intrebat mai toata viata de ce naiba nu au venit mai devreme?

Eu nu stiu de ce te referi la mine.sunt aici oameni care au destule date si destui ani traiti in Israel sa poata face asemenea analize.

View PostFrom 28 septembrie 2012 - 21:41:

incat s-au intrebat mai toata viata de ce naiba nu au venit mai devreme?

Eu stiu de evrei din Romania care dupa ce au vazut cum arata orasele,populatia,fel de fel de portrete cu Baba Sali atarnate pe pereti,cand au vazut pietele, au intrebat...Doamne dumnezeule....astia sunt tot evrei....??? Unde sunt evreii imbracati elegant,civilizati,peisajul European ?? Unii nu au rezistat socului si acum doneaza din America. Si asta era prin anii 90,Yavne de exemplu,centrul, sau centrul numit Afridar din Ashkelon,povesteau ca aratau ca in Cafe Bagdad...

Edited by abbulafia, 28 September 2012 - 23:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate