Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Sarti Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#109
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View Postliviu_robertini, on 15th July 2010, 10:28, said:

Un filmulet despre Sarti beach superior
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hMgl1Cz-Syk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Filmarea foarte faina , cum am scris si pe You Tube , camera este chiar mare , iar locul pare a fi intr-o mare de liniste , exact ceea ce cautam !
Am postat inca 2 poze primite de la liviu_robertini

Attached Files



#110
sotia06

sotia06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.09.2007

View Postbazildan, on 15th July 2010, 11:14, said:

Filmarea foarte faina , cum am scris si pe You Tube , camera este chiar mare , iar locul pare a fi intr-o mare de liniste , exact ceea ce cautam !
Am postat inca 2 poze primite de la liviu_robertini



De la ce agentie se poate face rezervare la Sarti Beach Superior sau direct de la ei - de pe ce site?

#111
SheffieldMac

SheffieldMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.01.2007

View Postbazildan, on 15th July 2010, 11:14, said:

Filmarea foarte faina , cum am scris si pe You Tube , camera este chiar mare , iar locul pare a fi intr-o mare de liniste , exact ceea ce cautam !
Am postat inca 2 poze primite de la liviu_robertini
Multumim pentru corectii !  :thumbup:

#112
selarug

selarug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.05.2007
Buna,

Am facut azi rezervare pentru Sarti Beach superior. Post-urile de pe forum ne-au convins, asa ca va multumim mult si vom scrie si noi la intoarcere (desi pozele si filmuletul sunt mai mult decat convingatoare).

Edited by selarug, 20 July 2010 - 19:41.


#113
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View Postselarug, on 20th July 2010, 20:37, said:

Buna,

Am facut azi rezervare pentru Sarti Beach superior. Post-urile de pe forum ne-au convins, asa ca va multumim mult si vom scrie si noi la intoarcere (desi pozele si filmuletul sunt mai mult decat convingatoare).
Cand mergeti ? Noi mergem acolo din 07.08.2010 , poate cine stie ...ne intalnim.
:naughty:

Edited by bazildan, 20 July 2010 - 19:55.


#114
selarug

selarug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.05.2007

View Postbazildan, on 20th July 2010, 20:53, said:

Cand mergeti ? Noi mergem acolo din 07.08.2010 , poate cine stie ...ne intalnim.
:naughty:
Buna,
noi plecam vineri (23.07.2010), deci nu ne intalnim,din pacate. Chiar speram ca mai pleaca cineva in aceeasi perioada.

#115
SheffieldMac

SheffieldMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.01.2007

View Postbazildan, on 20th July 2010, 20:53, said:

Cand mergeti ? Noi mergem acolo din 07.08.2010 , poate cine stie ...ne intalnim.
:naughty:
Eu mai plec pe 07.08, si mai sunt cativa oameni. Vezi topicul cu plecari http://forum.softped...t...8&start=288

#116
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View PostSheffieldMac, on 21st July 2010, 20:34, said:

Eu mai plec pe 07.08, si mai sunt cativa oameni. Vezi topicul cu plecari http://forum.softped...t...8&start=288
POATE BEM O BERE IMPREUNA. NOI VOM VENI CU AUTOCARUL DIN BRASOV . :coolspeak:

#117
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mă înșeală pe mine vederea, sau nu toate camerele au A/C? Din fotografii așa pare, mai ales cele din cameră, unde deasupra balconului nu am văzut montat aparatul.

#118
carmenIS

carmenIS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.07.2007
[quote name='liviu_robertini' date='13th July 2010, 21:46' post='8491440']

Agentia romaneasca (este o singura agentie din Romania care colaboreaza cu grecii si aceasta da si la alte agentii romanesti) are numai camerele de la etajul 1 de la SARTI BEACH SUPERIOR

Buna Liviu,
poti sa-mi spui care e agentia? Eu am gasit doua dar au niste oferte prea bune  ca sa fie adevarate, pt septembrie. Mi-e frica sa nu iau o mare teapa, sa ajung acolo si sa nu am cazare.  Mercic!

#119
miha67

miha67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.07.2009
A venit cineva de curand din grecia , cum e cu motorina , maine ar trbuii sa plec in sarti si nu stiu ce sa fac......

#120
branaru

branaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.04.2009

View Postmiha67, on 31st July 2010, 15:53, said:

A venit cineva de curand din grecia , cum e cu motorina , maine ar trbuii sa plec in sarti si nu stiu ce sa fac......

Cumperi din Bulgaria, Inainte de Kulata la cativa KM gasesti un OMV pe dreata si 2 Shell pe stanga. Poti sa platesti cu cardul fara probleme. A mai fost cineva la Hotel Agni? Pareri impresii va rog

#121
doru_64

doru_64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.02.2010

View Postbranaru, on 31st July 2010, 21:29, said:

A mai fost cineva la Hotel Agni? Pareri impresii va rog

   Am fost acolo in iunie. Este un hotel foarte bun. Camerele sunt spatioase si foarte bine utilate (mai bune cele din partea noua a cladirii). Are AC individual foarte eficient, bucatarie, balcon, internet wireless gratuit. Personalul foarte prietenos, rezolva imediat orice solicitare. Desi se afla in zona linistita, poti fi deranjat de scuterele care se plimba mereu pe strada din fata hotelului (daca esti pe balcon, din camera nu se aud).
Turistii sunt in majoritate romani, sarbi si unguri, multe familii cu copii.
    Exista taverne si minimarket in imediata apropiere.
    Plaja din zona este cu nisip fin, intrare extrem de lina in apa. Plaja este cam neingrijita, cu resturi vegetale si spini, dar nu murdara. Spre finalul lui iunie a devenit destul de aglomerata. Exista o multime de locuri incantatoare unde puteti merge la plaja daca sunteti cu masina.
    In concluzie mi-a placut hotelul, zona a fost putin mai galagioasa decat m-am asteptat.

Edited by doru_64, 01 August 2010 - 13:44.


#122
branaru

branaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.04.2009

View Postdoru_64, on 1st August 2010, 14:42, said:

Am fost acolo in iunie. Este un hotel foarte bun. Camerele sunt spatioase si foarte bine utilate (mai bune cele din partea noua a cladirii). Are AC individual foarte eficient, bucatarie, balcon, internet wireless gratuit. Personalul foarte prietenos, rezolva imediat orice solicitare. Desi se afla in zona linistita, poti fi deranjat de scuterele care se plimba mereu pe strada din fata hotelului (daca esti pe balcon, din camera nu se aud).
Turistii sunt in majoritate romani, sarbi si unguri, multe familii cu copii.
    Exista taverne si minimarket in imediata apropiere.
    Plaja din zona este cu nisip fin, intrare extrem de lina in apa. Plaja este cam neingrijita, cu resturi vegetale si spini, dar nu murdara. Spre finalul lui iunie a devenit destul de aglomerata. Exista o multime de locuri incantatoare unde puteti merge la plaja daca sunteti cu masina.
    In concluzie mi-a placut hotelul, zona a fost putin mai galagioasa decat m-am asteptat.


Puteti sa-mi spuneti pe unde ati luat-o de la granita Promaxonas-Kulata? spre thesaloniki?

#123
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vom sta la Sarti Beach Superior între 21 și 28 august. Sejurul l-am luat prin Sol Turism, care la rândul lor l-au luat de la Vilextur, singura agenție din RO care oferă camere acolo și anume tot etajul 1. Nu avem nicio masă inclusă, numai cazare, 250 euro pentru 2 persoane.
Nu am mai stat în vilă în Grecia până acum, sper să fie OK.
Tot agenția Sol Turism ne-a dat și confirmarea din Grecia, motiv pentru care a trebuit să așteptăm 2 ore în sediul agenției până au primit e-mail-ul din GR.
Cu Sol Turism am fost anul trecut la Sonia Village în Gerakini și a fost super OK. Am fi vrut și anul ăsta, dar n-am mai apucat locuri. Asta e, nu totdeauna putem lua concediul în iulie.

Mulțumesc pentru informațiile privind benzinăriile OMV și Shell de lângă Kulata. Dacă benzina bulgărească Shell e la fel de bună ca cea grecească, e perfect. Iar dacă cea OMV e la fel ca cea românească, e bine. Aveți însă idee câți leva e un litru de benzină la OMV și Shell? Vreau să plătesc direct în moneda lor, ca să nu mă doară capul și din cauza cursului de schimb.

#124
branaru

branaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.04.2009

View PostPSC, on 2nd August 2010, 11:45, said:

Vom sta la Sarti Beach Superior între 21 și 28 august. Sejurul l-am luat prin Sol Turism, care la rândul lor l-au luat de la Vilextur, singura agenție din RO care oferă camere acolo și anume tot etajul 1. Nu avem nicio masă inclusă, numai cazare, 250 euro pentru 2 persoane.
Nu am mai stat în vilă în Grecia până acum, sper să fie OK.
Tot agenția Sol Turism ne-a dat și confirmarea din Grecia, motiv pentru care a trebuit să așteptăm 2 ore în sediul agenției până au primit e-mail-ul din GR.
Cu Sol Turism am fost anul trecut la Sonia Village în Gerakini și a fost super OK. Am fi vrut și anul ăsta, dar n-am mai apucat locuri. Asta e, nu totdeauna putem lua concediul în iulie.

Mulțumesc pentru informațiile privind benzinăriile OMV și Shell de lângă Kulata. Dacă benzina bulgărească Shell e la fel de bună ca cea grecească, e perfect. Iar dacă cea OMV e la fel ca cea românească, e bine. Aveți însă idee câți leva e un litru de benzină la OMV și Shell? Vreau să plătesc direct în moneda lor, ca să nu mă doară capul și din cauza cursului de schimb.
Anul trecut era putin peste 2 leva

#125
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbranaru, on 1st August 2010, 16:54, said:

Puteti sa-mi spuneti pe unde ati luat-o de la granita Promaxonas-Kulata? spre thesaloniki?
Eu o dau, nu o iau. :naughty:
Asta așa, ca să mai calmăm spiritele înfierbântate de grevele ălora... și de codul galben de caniculă ce a început azi.

Păi... de la Promahonas se merge înainte pe drumul modernizat în 2008 și 2009, iar la un moment dat se poate merge pe un nou drum, cu look de autostradă, care ocolește binișor Serres. Nu știu de unde începe, fiindcă drumul a fost construit de la 0 în 2009, am mers în virtutea inerției cailor-putere, drumul nu figura pe harta tipărită (ediție 2008) și nici pe cea electronică a GPS-ului (ediție 2007), dar cred că acest nou drum ajunge până la Assiros. După ce depășește (prin ocolire) Assiros, face joncțiunea cu drumul național 12 care, după ce trece de Liti, face la rândul lui joncțiune cu E90 (Egnatia Odos). Aici, dacă faci la dreapta, ajungi în Salonic, iar dacă faci la stânga, ajungi în Asprovalta și apoi Kavala.
Nu am reținut exact, deoarece m-am ghidat pe moment la fața locului după indicatoarele care își fac treaba și, dacă știi să citești în grecește, sigur nu te vei rătăci.

Poți face o escală la outlet-ul din Promahonas, dacă timpul îți permite (prima la stânga după ce treci de vamă, e o trecere la nivel cu CF și apoi drumul urcă pe deal până la outlet, care e situat exact deasupra punctului vamal), vezi o localitate neașteptat de pitorească și poți cumpăra la prețuri bunicele. Drumul continuă până în localitatea Aghistro, unde există cazare și o pescărie. De asemenea, Aghistro e o localitate pitorească.

Edited by PSC, 02 August 2010 - 11:14.


#126
branaru

branaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.04.2009
Dar vila Katerini ai vazut-o cumva in Sarti ei zic ca este chiar pe plaja. Ca sa ajungi in Sarti mergi spre thesaloniki? si apoi spre vourvouru?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate