Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Sarti Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@viviadi
O întrebare cam ciudată: cum era apa mării în perioada în care ați fost voi? Erau valuri puternice, curenți etc.?

Și o alta, firească: cazarea la vila Klio a inclus și mic dejun?

Din ce ne-ai spus (mulțumim), ai fost mulțumită de condițiile de la vila Klio. Ai spus că AC funcționează oricând vrei și e inclus în prețul sejurului, după cum tot incluse sunt prosoapele și hârtia igienică. E un mare semn de întrebare referitor la ceea ce se spune la agenții vs. ceea ce ai găsit la fața locului și nu știu care e scopul. Scriind aici, înclin să te cred pe tine.

Edited by PSC, 12 July 2010 - 09:43.


#92
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Curat ca la noi preturile din alimentara, cred ca nu am fost in aceleasi alimentari:))
La supermarket am pus pe pagina cealalta preturi
Uite o mostra : http://www.lidl.gr/g...s/c.o.nis.index
si is la oferta vorba aia...

#93
viviadi

viviadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.03.2008
Nu inteleg la ce te referi. Eu spuneam de supermarket-ul din Sarti, nu am ajuns in Lidl. Tigarile sunt in jur la 3-4 euro (noi am luat din Serbia-mult mai ieftin decat in Romania), prosop de plaja -4 euro, o saltea -4-5 euro, suc Amita de la 1,25/l, paine - de la 1 euro.  Nu stiu la ce anume te intereseaza pretul.
La vila Klio nu am avut inclus mic-dejun. Si noi am fost surprinsi de conditii.
Apa este ok, dar cam adanca -la 4-5 m de mal e deja prea mare pt copii, dar daca inoti putin, apa devine iar mica.

Attached Files


Edited by viviadi, 12 July 2010 - 11:29.


#94
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View Postviviadi, on 12th July 2010, 12:23, said:

La vila Klio nu am avut inclus mic-dejun. Si noi am fost surprinsi de conditii.
Apa este ok, dar cam adanca -la 4-5 m de mal e deja prea mare pt copii, dar daca inoti putin, apa devine iar mica.

In  sensul bun sau rau ati  ati fost  "surprinsi de conditii." ?

#95
sotia06

sotia06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.09.2007
Recomandati-mi va rog o pensiune/vila in Sarti care sa aiba camere spatioase in sensul in care suntem 2 persoane si un copil care tocmai a inceput sa misune in 4 labe si pe care sa nu trebuiasca sa-l culegem tot de pe sub pat. Daca ar avea si un mic dejun inclus ar fi minunat.

Multumesc

#96
viviadi

viviadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.03.2008
Bazildan, a fost peste asteptarile noastre (pozitiv).
PSC- valuri erau doar seara (nu grozave). In schimb, in penultima zi (dupa-masa) au fost niste valuri...si apa marii era parca prea calda.
Am uitat sa spun ca la vila Klio nu exista camere cu 2 paturi, ci doar cu 3.Noi am fost cu 2 copii (ei au avut free) dar a fost loc suficient.

#97
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Faptul că sunt numai camere cu 3 paturi nu crește prețul la cazare, având în vedere că suntem numai 2 inși?
Sau, și mai și: nu ne putem trezi cu încă o persoană cazată în cameră, ca să-și valorifice la maxim capacitatea de cazare?

#98
viviadi

viviadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.03.2008
Nu se mareste taxa (adica nu e mentionat la nicio agentie acest aspect). Si eu am aflat acolo. Eu doream un pat matrimonial+sigle si astfel am aflat ca toate camerele sunt asa. Poti merge linistit/a ca vei veni incantat (de cazare, sigur).

#99
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View PostSheffieldMac, on 21st April 2010, 20:23, said:

La complexul Sarti Beach din ce am inteles eu situatia este in felul urmator cand am platit cazarea:
Ansamblu Sarti Beach, construit in 2009, cu mobilier mai vechi (cred ca sarti beach apartments ii zice) si o cladire mai noua (Sarti Beach Superior), construita in 2010 si nou mobilata.
Cred ca agentiile din DE si HU dau camere in Hotel, care este cel cu vedere directa la mare.
Atasez niste poze de pe google earth cu Hotelul
Attachment Sarti_Beach.jpg
Attachment Sarti_Beach_Hotel.jpg
Sarti beach superior cum ii zic agentiile este construit perpendicular pe mare, undeva pe aici daca nu ma insel:
Attachment SartiB.jpg
Si pozitionarea in statiune:
Attachment Sarti.jpg


Inca niste poze de pe google earth cu plaja din zona complexului, cu copyright-ul de rigoare fotografilor:
Attachment 3862179.jpg
Attachment 30689673.jpg
Attachment 3149504.jpg
Pentru cine are nevoie de o harta pentru Sithonia:
Attachment Sithonia_Map.jpg
Daca vreti mai am si cu Halkidiki integral.

Am fost in SARTI in perioada 03.07-10.07.2010 la SARTI BEACH SUPERIOR
Camere mari, utilate complet, prosoape si consumabile.
Nu se face curatenie de catre angajatii stabilimentului decat la inceputul sejurului, dar ai la dispozitie toate cele utile pentru a antretine tu curatenia.
Curte mare cu alei si un foisor, dar mai trebuie amenajat cam 30% din spatiul verde... poate in 2011 e gata intreaga curte.

#100
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View Postliviu_robertini, on 13th July 2010, 14:48, said:

Am fost in SARTI in perioada 03.07-10.07.2010 la SARTI BEACH SUPERIOR
Camere mari, utilate complet, prosoape si consumabile.
Nu se face curatenie de catre angajatii stabilimentului decat la inceputul sejurului, dar ai la dispozitie toate cele utile pentru a antretine tu curatenia.
Curte mare cu alei si un foisor, dar mai trebuie amenajat cam 30% din spatiul verde... poate in 2011 e gata intreaga curte.

Cum este intrarea in apa in zona aceea?

#101
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View PostIahimardna, on 13th July 2010, 15:57, said:

Cum este intrarea in apa in zona aceea?


Intrarea este lina - cam 30-40m este 1-1.20m

#102
krust

krust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.07.2008
Va rog,daca puteti sa dati,un nume de local unde seara exista un program artistic cu dansuri traditionale grecesti?
Multumesc.

#103
viviadi

viviadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.03.2008
Nu stiu daca este un astfel de local, dar agentiile grecesti aveau in oferta seara greceasca.

#104
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View Postliviu_robertini, on 13th July 2010, 14:48, said:

Am fost in SARTI in perioada 03.07-10.07.2010 la SARTI BEACH SUPERIOR
Camere mari, utilate complet, prosoape si consumabile.
Nu se face curatenie de catre angajatii stabilimentului decat la inceputul sejurului, dar ai la dispozitie toate cele utile pentru a antretine tu curatenia.
Curte mare cu alei si un foisor, dar mai trebuie amenajat cam 30% din spatiul verde... poate in 2011 e gata intreaga curte.
liviu_robertini , am achitat azi pretul pt. Sarti Beach Superior , si fiind direct interesat , te rog sa-mi spui urmatoarele :
   Daca este nevoie de aparat de tantari .
   Pe care parte a cladirii este mai multa liniste , pt. a solicita o camera pe acea parte .
   Daca pe plaja se gaseste vreun dus
   Orice informatie despre taverne unde merita sa mananci , sau orice informatie care poate fi de folos .
   Multumesc anticipat !

Edited by bazildan, 13 July 2010 - 20:16.


#105
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View Postbazildan, on 13th July 2010, 21:13, said:

liviu_robertini , am achitat azi pretul pt. Sarti Beach Superior , si fiind direct interesat , te rog sa-mi spui urmatoarele :
Daca este nevoie de aparat de tantari .
Pe care parte a cladirii este mai multa liniste , pt. a solicita o camera pe acea parte .
Daca pe plaja se gaseste vreun dus
Orice informatie despre taverne unde merita sa mananci , sau orice informatie care poate fi de folos .
Multumesc anticipat !

Am fotografi care sa te lamureasca, dar nu stiu cum sa le atasez...
Camere sunt pe o singura parte, cladirea este perpendiculara cu plaja.
Agentia romaneasca (este o singura agentie din Romania care colaboreaza cu grecii si aceasta da si la alte agentii romanesti) are numai camerele de la etajul 1 de la SARTI BEACH SUPERIOR
Camera din capatul cladirii (nr.6) este mai mare

Pe plaja nu am vazut dusuri, dar exista dusuri in curtea complexului SARTI BEACH
Aparat de tantari este bine sa ai de acasa

View Postliviu_robertini, on 13th July 2010, 21:42, said:

Am fotografi care sa te lamureasca, dar nu stiu cum sa le atasez...
Camere sunt pe o singura parte, cladirea este perpendiculara cu plaja.
Agentia romaneasca (este o singura agentie din Romania care colaboreaza cu grecii si aceasta da si la alte agentii romanesti) are numai camerele de la etajul 1 de la SARTI BEACH SUPERIOR
Camera din capatul cladirii (nr.6) este mai mare

Pe plaja nu am vazut dusuri, dar exista dusuri in curtea complexului SARTI BEACH
Aparat de tantari este bine sa ai de acasa

Cu tavernele este mai greu sa recomand una anume, dar e bine ca in prima zi sa dai o tura si sa-ti faci tu o parere ...
Cred

View Postliviu_robertini, on 13th July 2010, 21:42, said:

Am fotografi care sa te lamureasca, dar nu stiu cum sa le atasez...
Camere sunt pe o singura parte, cladirea este perpendiculara cu plaja.
Agentia romaneasca (este o singura agentie din Romania care colaboreaza cu grecii si aceasta da si la alte agentii romanesti) are numai camerele de la etajul 1 de la SARTI BEACH SUPERIOR
Camera din capatul cladirii (nr.6) este mai mare

Pe plaja nu am vazut dusuri, dar exista dusuri in curtea complexului SARTI BEACH
Aparat de tantari este bine sa ai de acasa

Cu tavernele este mai greu sa recomand una anume, dar e bine ca in prima zi sa dai o tura si sa-ti faci tu o parere ...
Cred ca

#106
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009
AM PRIMIT NISTE POZE DE LA SARTI BEACH SUPERIOR , DE LA liviu_robertini   :peacefingers: (multumesc iarasi pentru detaliile oferite ! ) , CARE SUNT CONVINS CA NU SE SUPARA DACA REUSESC SA LE POSTEZ .
IN ULTIMA POZA ESTE UN SUPERMARKET CARE SE AFLA LA CCA. 100 METRI DE HOTEL.

Attached Files


Edited by bazildan, 15 July 2010 - 07:44.


#107
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View Postbazildan, on 15th July 2010, 08:43, said:

AM PRIMIT NISTE POZE DE LA SARTI BEACH SUPERIOR , DE LA liviu_robertini :peacefingers: (multumesc iarasi pentru detaliile oferite ! ) , CARE SUNT CONVINS CA NU SE SUPARA DACA REUSESC SA LE POSTEZ .
IN ULTIMA POZA ESTE UN SUPERMARKET CARE SE AFLA LA CCA. 100 METRI DE HOTEL.


Salut "bazildan"
Cred ca am explicat gresit
Supermarketul care se afla la cca 100 este la parterul unei vile(pensiuni cred)
Supermarketul galben (Arivantidis cred) din foto este mai mare (gen Mega Image) si se afla la cca 1000m
(aproape de centrul statiunii), pe soseaua care face leagatura intre statiuni
Scuze pentru confuzie
In toata statiunea sunt peste 20 de supermarketuri mai mici

#108
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
Un filmulet despre Sarti beach superior
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hMgl1Cz-Syk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate