Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Nisipurile de Aur

- - - - -
  • Please log in to reply
395 replies to this topic

#55
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

View Postygrek, on 9th April 2010, 16:42, said:

Imi puteti spune ce bancomate sunt in Golden Sands?, prin Bucuresti nu stiu unde as gasi sa cumpar niste leva ... si in cazul acesta daca pot scoate acolo de pe card. Multumesc.

Leva in Bucuresti langa vis-a-vis de cinema Patria pe partea cealalta a bulevardului

#56
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007
Sa nu uitam, totusi, ca si in Bulgaria este criza economica! Nici noi nu am fost foarte incantati de vacanta de Paste de la Hotel Kristal, comparativ cu cea de acum 3 ani. In prima zi am avut numai tocaturi, sub diverse forme, branza numai de tip Feta si cascavalul o chestie ca din plastic.
Cum am fost si cu baietelul nostru de aproape 2 ani nu am putut decat sa ma felicit singura ca am luat de acasa mancare pentru el. Din a doua zi s-au servit si fripturi.
Dar ce nu poate fi ignorat este pofta uriasa de mancare a conationalilor nostri! Era uimitor cu ce viteza se goleau casoletele alea, ce cozi erau la mancare si cum se facea coada la usa restaurantului cu cateva minute inainte de ora mesei!
Foarte putini se plimbau prin statiune, sala de fitness era mereu libera iar bazinul de inot putin solicitat. Marea majoritate isi petrecea timpul dintre mese in lobby-ul hotelului jucand carti, table etc. si uzand de serviciile barului.
Cam asta am constat eu de Paste.
Noi o sa ne petrecem in continuare vacantele in Bulgaria pana mai creste baietelul, este aproape si conditiile nu se compara cu cele din Ro oricum ai pune problema!

#57
adrianamica

adrianamica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.07.2009
Si noi suntem in grupul celor cu rezervari pt Arabella, la sfarsitul lunii august. Am mai fost acum 2 ani (in 2008) si a fost foarte bine; in plus, ne-a placut statiunea, faptul ca nu suntem izolati dpdv diverse facilitati. Pt cine doreste, pot da detalii despre acel sejur. Noua ne-a placut mai mult decat cel de anul trecut (Albena / Kaliakra superior).

Sper ca perioada de criza  sa nu aduca schimbari foarte mari. In ceea ce priveste review-le (mai putin bune!) dupa Paste, cred ca nu se vor regasi in perioada de vara, ma astept ca lucrurile sa fie mai bine puse la punct pana atunci. Chiar daca parcarea costa....

#58
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007

View Postadrianamica, on 12th April 2010, 11:56, said:

Si noi suntem in grupul celor cu rezervari pt Arabella, la sfarsitul lunii august. Am mai fost acum 2 ani (in 2008) si a fost foarte bine; in plus, ne-a placut statiunea, faptul ca nu suntem izolati dpdv diverse facilitati. Pt cine doreste, pot da detalii despre acel sejur. Noua ne-a placut mai mult decat cel de anul trecut (Albena / Kaliakra superior).

Sper ca perioada de criza  sa nu aduca schimbari foarte mari. In ceea ce priveste review-le (mai putin bune!) dupa Paste, cred ca nu se vor regasi in perioada de vara, ma astept ca lucrurile sa fie mai bine puse la punct pana atunci. Chiar daca parcarea costa....

15 euro pe zi? Cam mult pentru o parcare, totusi.
Oricum, alte date de hotelul asta m-ar interesa, in special cum e divertismentul pentru adulti, copii, ce facilitati au, cum parea mancarea... cate un pic din fiecare.
Mersi.

#59
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Asa arata impresiile recente ale unui turist roman la Arabella: "Arabela - dezamagire in 2010

Buna ziua.

De Paste am fost si noi cazati la Arabela. 14 adulti si 3 copii, ultra all inclusive. In Bulgaria este a 3-a oara cand mergem si a doua oara la Arabela. de la sosire ni s-au cerut euro nu leva (moneda lor nationala este leva nu euro), 15 euro/noapte parcarea in fata hotelului, sau 10 euro/noapte in parcarea unui alt hotel care inca nu era deschis, parcare intre ghene de gunoi. am trecut peste asta, probabil treceam si daca cereau 20 euro/noapte parcarea pentru ca totul era deja platit prin agentie. iulian de la receptie chiar zambea cand l-am intrebat de ce ni se cer bani pentru parcare, din cauza ca eram numai romani si romanul plateste.

Hotelul: 2 perechi am avut camere la etajul 2, alte 2 familii la etajul 3, si altele 2 la etajul 7, unde intr-una din camere au gasit o SOPARLA!! de au fugarit-o cu papucii pe sub paturi!! piscina interioara avea apa rece desi baiatul de acolo ne-a spus ca ar avea 26 grade. pe naiba. au racit toti copii.

curatenie se facea in fiecare dimineata, dar atat. nu schimbate prosoape, desi o compatimeam pe femeia de serviciu ca-mi schimba zi de zi prosoapele si vai cat chin ii provoc. ea de fapt aseza prosoapele in diferite modele (fluture si elefanti) pentru a da impresia ca sunt curate.

Despre mancare n-am ce comenta prea mult, a fost deajuns tinand cont de toata harmalaia si figurile romanilor, de faptul ca-si umpleau farfuriile cu cat mai multa mancare pe care logic nu si-o mancau din farfurie. si din aceasta cauza mancarea ramasa era folosita in alte tupiri de mancare la alte mese. toata tocatura, piftele, si alte mancaruri cu felurite sosuri aveau gust foarte rau.

Ce nu mi-a placut deloc a fost faptul ca nu spalau bine cestile de cafea, paharele, de m-am intors acasa cu buba la gura. harmalaie mare cel putin pana luni cand au parasit hotelul 250 persoane, multi copii agitati, alintati. luni seara am rezervat masa la restaurantul italian unde a fost ok, daca nu amintim pe cei 2 supervizori de la intrare care-ti urmareau fiecare inghititura dusa la gura. in acelasi timp la masa de seara am auzit persoane care se plangeau ca era un fel de mancare din iepure, dar iepure stricat.

Ma opresc aici in a scrie de rau."


Eu am anulat 1 mai la Arabella si am luat camera la Kaliakra in Albena, l-au introdus recent pe booking, cu un tarif f bun: 3nopti AI 192 euro. Scriu aici, poate mai foloseste cuiva info.

#60
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Ca sa fiu sincera, n-as da atata credit mesajului asta. Unde l-ai gasit?

La 26 de grade de Paste, voiau sa nu raceasca? Apa putea sa aiba 26 de grade, tot era rece pentru temperatura de afara sa intri acolo. MIe imi pare normal sa racesti la temperatura aia, ce s-or fi asteptat?
Camerele impartite pe etaje, cine stie de ce... Daca nu au cerut, atunci de ce sa stea aia sa se gandeasca oare ce vor romanii, dara au cerut trebuia sa ne spuna si noua... Nu reiese de nicaieri.

Si eu am gasit albine pe la un hotel, nu vad asa o mare problema, n-as vrea sa traiesc numai intre betoane, cate o vietate e dovada ca e verde in jurul hotelului, ce sa faca? Sa le puna otrava pe praguri?  :lol:
Unele hoteluri iti schimba prosoapele numai daca le gasesc pe jos aruncate; e o politica de economisire, nu cred ca acasa schimbi prosoapele zilnic, dar cand te duci la Arabella, te deranjeaza.  :rolleyes:
Gusturile la mancare nu se discuta, ce-mi place mie poate sa nu-ti placa tie... e normal.

Harmalaie e mereu cand sunt multi oameni, ce sa-i faci? Trebuia sa-si fi inchiriat o vila pe malul mediteranei, intr-un sat de pescari si basta. Omul asta stie ce vrea? S-au dus 7 familii impreuna si voiau liniste?  :D

Nu stiu daca e ok sa ne lasam impresionati de o singura parere asa, dar fiecare decide pentru el. In sezonul mai slab la bulgari intotdeauna sunt mai putine mancaruri, mai putin personal, evident ca si serviciile sunt mai slabe, ca doar nu platim mai putin degeaba, ce naiba?
Ar trebui sa pastram un simt al realitatii, nu?

Edited by lalea, 21 April 2010 - 09:04.


#61
adrianamica

adrianamica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.07.2009
Lalea, am inteles ca in vara parcarea va fi 10 euro pe zi. Daca vrei parerea mea, mai bine asa decat sa nu ai loc de parcare (asa cum am patit in Albena anul trecut).

Noi am fost in 2008 la Arabella / Nisipuri iar in 2009 la Kaliakra superior / Albena. A fost foarte bine la ambele locatii, dar noua ne-a placut mai mult in 2008 din urmatoarele considerente (evident, este o parere subiectiva):
- servicii oferite. La Kaliakra am avut impresia ca nu a trecut nimeni in nici o zi sa faca curatenia la noi in camera. Inadmisibil pt 4*.
- aglomeratie. Ma refer aici la momentul cazarii / preluarii camerelor, la atmosfera din restaurant
- animatie copiii - foarte buna la Arabella. Plus  existenta unui club in care copiii puteau sta pe timpul zilei, cand este foarte cald afara
- parcarea aproape inexistenta la Albena
- staiunea. Albena nu ne-a incantat deloc, ne-a placut mai mult la Nisipuri. Vorbesc aici din perspectiva unei familii cu un copil mic.

La asta se adauga piscina acoperita; in 2008 nu am folosit-o, dar poate fi o varianta de back-up in caz de ploaie. Iar faptul ca se platesc facilitatile d ela plaja (sezlonguri si umbrelute) nu ne descurajeaza, ci dimpotriva; macar nu vom mai avea situatii cu sezlonguri rezervate cu o zi inainte, din care foarte multe raman nefolosite ziua urmatoare...

Editez ca sa mai adaug faptul ca piscina si topoganele pt copii de la Kaliakra nu au fost pe gustul juniorului nostru (apa era foarte rece, si il uda pe cap). Poate pt copilasii mai mari reprezinta o atractie, desi piscina respectiva eram mai mult goala decat plina, marea majoritate a copiilor se balaceau in piscina de la hotelul vecin.

Vreau sa iti spun ca acestea sunt expriente punctuale, cu siguranta au fost si momente cand lucrurile au stat altfel in ambele locatii. In general de Paste am mai auzit de "scapari" la unele locatii, dar cred ca cele de cel putin 4* nu isi permit ca sezonul de vara sa ii prinda nepregatiti.

Daca te mai pot ajuta cu vreo info, nu ezita sa ma intrebi.

Adriana

Edited by adrianamica, 21 April 2010 - 09:24.


#62
florinda77

florinda77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2010
Lalea, din cate am citit si eu , sunt multe persoane care se plang de conditiile care au fost la Arabela de Paste, mai ales ca unii dintre ei au mai fost la acest hotel si se asteptau la altceva. Eu sunt una dintre persoanele care au bilet in vara la Arabela, motiv pt care am scris la hotel si am intrebat de pretul parcarii. Mi s-a raspuns de catre directoarea de marketing ca pt sejururi mai mari de 4 zile si luate printr-o agentie parcarea va fi gratuita. Acum, ce va fi, vom vedea. Cat despre mancare, sa speram ca in vara va fi altfel, tinand cont ca atunci nu vor fi numai turisti romani, care, fie vorba intre noi, nu au lasat o impresie prea buna la capitolul "civilizatie".

Edited by florinda77, 21 April 2010 - 09:37.


#63
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Eu am de ales intre SOL si Arabella, doar ca la Sol am fost in Nessebar si nu stiu daca s amai merg in acelasi loc inca.
As vrea mult sa stiu care sunt divertismentele pentru copii la Arabela, situatia la piscine (sezlonguri multe/putine), clubul ala e pe la ce varste, au animatie seara numai de adulti sau si pt. copii?

In Sol a fost fantastic si eram fara copii, dar stateam la discoteca lor si dansam cu ei... Ne-am cumparat CDul cu muzica pt. copii... Eram singurii nebuni fara prunci pe acolo.
De aia ma gandesc daca e similar si in Arabella, copii 4-6 ani. Imi poti spune ceva de asta?

Mancarea nu prea ma intereseaza la adulti, dar se gaseste ceva penrtu copii? Mancat-baut?

LE: Sunt de acord ca poate ca e prost, doar ca postul ala nu mi s-a parut fondat; daca vine unul cu o parere fundamentata, ok.
Parcarea e trecuta peste tot cu plata, ma indoiesc sa fie fara; stii cum te prinzi? Intreaba cate locuri sunt si compara cu numarul de camere; daca sunt putine, se va plati!  :lol:
De asemenea, intreaba-i exact de politica lor de anul trecut: daca o dau cotita ca nu stiu daca se aplica anul asta aceeasi, inseamna ca vei plati. Din primul lor raspuns eu asta inteleg deja.
Oricum, sa dau inca 100 de euro parcare, cam mult. Mai bine o las in alta parte, in statiuni gasesti cu mai putin.

Daca mai gasesti posturi cu plangeri, da-mi un link sa citesc si eu, poate or fi mai fondate; la receptie e mereu aglomerat, toata lumea ajunge pe la 12, ce sa-i faci? Daca ai avantaj de hotel cu nemti, la receptie e mai bine, dar e prost restul sejurului.
In comparatie cu nemtii si englezii, am fost mereu mandra ca sunt roman. Apucaturile lor, pretentiile sunt sub un manelist de multe ori.

Edited by lalea, 21 April 2010 - 09:46.


#64
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
e de pe amfost...oricum eram cu inima indoita caci in Nisipuri am tot fost si chiar nu imi convenea sa dau 45 euro pe o parcare din care sa nu mai pot scoate masina si nu pe distractie.
am fost de suficiente ori de Paste in Bg la diferite hoteluri si sunt de acord ca oricum serviciile sunt mai slabe decat in sezon, nu si anul trecut la Bolero totusi. Voi vedea la fata locului cum mi se pare, macar vremea se anunta a fi buna.
am citit acum ce s-a mai postat- asa e cu experientele astea, sunt punctuale, mai tine si cat de bine dispus esti in perioada respectiva, e greu de decis si pt mine, nu am vrut sa dau sfaturi altora...am gasit postarea cu pricina si am zis sa va salvez timp, sa o cititi direct aici.
Lalea, pe Bolero l-ai luat in calcul? Noi mergem in fiecare an la ei din 2007 si nu ne-au dezamagit pana acum. In general urmaresc pe booking promotii.

Edited by Biankita, 21 April 2010 - 10:11.


#65
adrianamica

adrianamica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.07.2009
Lalea, clubul despre care vorbesc este defapt o casuta cu o camera, dotata cu accesorii si jucarii ca sala de la o grupa de gradinita. Sunt tot felul de jocuri, copilasii pot picta si desena, etc. Animatorii sunt prezenti si se joaca cu ei, de regula copilasii mai mari de 3 ani intra in joc. Noi am fost acolo intr-o singura zi, dar am stat eu cu copilul (pe atunci avea 1 an si 10 luni).

Mini-discoteca copiilor este super, in toate review-le este mentionata ca fiind un plus. Acum 2 ani au fost, pe langa distractia din fiecare seara, si activitati peste zi. Nu stiu foarte multe detalii (cand am fost, copilul era destul de mic si nu a putut participa) dar parca a fost vorba despre o mini-sceneta pe care au pregatit-o copilasii impreuna cu animatorii, si apoi au prezentat-o parintilor. In fiecare seara, dupa mini-discoteca copiilor urma un spectacol pt adulti. Noi nu am visionat nici unul, preferam plimbarea pe faleza.

Partea de mancare este ok, parca mai putin diversa decat la Kaliakra dar suficient din punctul nostru de vedere. Mi-a placut foarte mult faptul ca avea si feluri de mancare neamestecate, a fost un avantaj pt noi dat fiind varsta copilului la acel moment. De exemplu, in fiecare seara exista un bol doar cu paste fierte, fara nici un sos. Adaugam putina branza, si era perfect.

Statiunea este ok si din alt punct de vedere, acela al facilitatilor legate de aprovizionare. In anul respectiv am uitat acasa o parte din medicamente, iar copilul a facut rosu in gat. Nu a fost nici o problema sa gasim imediat o farmacie si sa ne procuram ceea ce ne lipsea (doar ca prospectele sunt exclusiv in bulgareste). La fel si cu magazinele alimentare, pot fi foarte utile mai ales daca este vorba despre copilasi mai mici, care consuma doar un anumit sortiment de lapte praf, sau inca folosesc pampers, sau alte asemenea. Se gasesc de regula toate marcile internationale cunoscute. SI Albena este ok din acest punct de vedere, nu stiu insa la Nessebar cum se prezinta lucrurile, inselesesem ca acest complex este putin mai izolat.

Adriana

Editez ca sa adaug 2 link cu poze din acele concedii:
2008 Nisipurile de Aur - http://www.totsites....photosS/g157708
2009 Albena - http://www.totsites....photosS/g237886

Edited by adrianamica, 21 April 2010 - 10:17.


#66
tyrhone2

tyrhone2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.04.2010
salut.
am facut rezervare de 1 mai, 3 nopti ultra ai - 76 euro la hotel Elena.
pareri despre hotel?
10x

#67
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Doar opinii negative gasesti despre Elena. Nu am fost acolo si nici nu as merge dupa ce am citit impresiile altora. Cauta Atlas, Kristal.

#68
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postlalea, on 21st April 2010, 10:03, said:

Unele hoteluri iti schimba prosoapele numai daca le gasesc pe jos aruncate; e o politica de economisire, nu cred ca acasa schimbi prosoapele zilnic, dar cand te duci la Arabella, te deranjeaza.  :rolleyes:

Ar trebui sa pastram un simt al realitatii, nu?
Vad ca foarte multa lume e preocupata la maxim de prosoape.Eu unul desi sunt constient ca prosoapele puse la dispozitie in hoteluri sunt absolut curate nu ma folosesc de ele.Imi iau de acasa prosoapele mele cu care m-am sters doar eu.Acasa eu personal am toate prosoapele crem sotia roz si baiatul albastre ca sa nu le incurcam cand le folosim.Oricat de curate ar fi cele puse de hotel imi repunga ideea de a ma sterge pe fata cu un prosop pe care sigur l-au folosit de ani buni toti turistii.
Parerea mea.

#69
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
De Morsko Oko garden stie cineva ceva?Am tot cautat pe google opinii,impresii,comentarii dar nu am gasit mai nimic.Am inteles ca a fost renovat integral in 2009 si ca are acelasi manager ca cel de la Admiral 5 stele.Eu am fost de paste la Melia,in privinta curateniei,a prosoapelor si lenjeriilor schimbate in fiecare zi,ce sa va spun EXEMPLAR.Este a 2 oara cand am fost acolo dar de fiecare data mi-au lasat o impresie f buna.Piscina la Melia era f  mare,cu apa destul de calduta.Sunt chiar curioasa cum va fi la hotelul asta,are 4 stele cred ca rau nu are cum sa fie.O sa revin cu impresii ca mult conteaza cand iti da cineva o informatie,ca mine acum o caut dar nu o gasesc.

#70
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006

View Postalinutza109, on 21st April 2010, 21:53, said:

De Morsko Oko garden stie cineva ceva?Am tot cautat pe google opinii,impresii,comentarii dar nu am gasit mai nimic.Am inteles ca a fost renovat integral in 2009 si ca are acelasi manager ca cel de la Admiral 5 stele.Eu am fost de paste la Melia,in privinta curateniei,a prosoapelor si lenjeriilor schimbate in fiecare zi,ce sa va spun EXEMPLAR.Este a 2 oara cand am fost acolo dar de fiecare data mi-au lasat o impresie f buna.Piscina la Melia era f  mare,cu apa destul de calduta.Sunt chiar curioasa cum va fi la hotelul asta,are 4 stele cred ca rau nu are cum sa fie.O sa revin cu impresii ca mult conteaza cand iti da cineva o informatie,ca mine acum o caut dar nu o gasesc.
eu nu am citit pareri rele despre el si la agentii chiar au spus ca e un hotel bun! noi initial la asta am vrut de 1 mai dar ne-am sucit ca nu avea piscina interioara (vara lucrul asta nu e asa important) si am ales un hotel aflat langa el iberostar ..... apropo m-ar interesa si pe mine pareri despre el.....daca a fost cineva acolo .....am inteles de la agentii ca si asta e un hotel f bun si au luat chiar nu stiu ce premiu insa mi-ar fi de folos niste pareri mai personale! ms

#71
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007

View Postbulan60, on 21st April 2010, 21:37, said:

Vad ca foarte multa lume e preocupata la maxim de prosoape.Eu unul desi sunt constient ca prosoapele puse la dispozitie in hoteluri sunt absolut curate nu ma folosesc de ele.Imi iau de acasa prosoapele mele cu care m-am sters doar eu.Acasa eu personal am toate prosoapele crem sotia roz si baiatul albastre ca sa nu le incurcam cand le folosim.Oricat de curate ar fi cele puse de hotel imi repunga ideea de a ma sterge pe fata cu un prosop pe care sigur l-au folosit de ani buni toti turistii.
Parerea mea.

Parerea mea e ca si lingurile de la hotel au fost linse de multi clienti inainte si cred ca rezista la mai multe generatii de clienti... Nu mai vorbesc de cearsafuri, mochete.
Eu nu sunt deloc preocupata de ele, mie imi place sa ma usuc naturel dupa dus vara.  :coolspeak: Dar de aia stiu ca se schimba in anumite conditii si chiar imi place chestia asta, ca la mine le-as schimba curate pe unele.

De Morsko Oko garden nu prea am gasit multe, insa inteleg ca nu are bar la piscina, asta cam de pe toate saiturile.

#72
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006

View Postlalea, on 22nd April 2010, 09:10, said:

Parerea mea e ca si lingurile de la hotel au fost linse de multi clienti inainte si cred ca rezista la mai multe generatii de clienti...

Nu crezi ca e nefericita si deplasata comparatia intre linguri si prosoape? Dar in conditiile in care tu spui ca nemtii si englezii(nu, unii nemti respectiv unii englezi) te-au facut sa te simti mandra ca esti roman.....no comment.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate