Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Nisipurile de Aur

- - - - -
  • Please log in to reply
395 replies to this topic

#37
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007

View PostT Irina, on 28th March 2010, 12:34, said:

Ne bate gandul sa mergem 3 zile de 1 mai in Bulgaria. Nu am mai fost pana acum. Venind din Iasi, nu ne-am duce mai departe de zona Nisipuri - si asa e lung drumul.
Oscilez intre Grifid Arabela (sau Bolero) - care au cele mai bune review-uri pe Tripadvisor si chiar pe forumuri din Romania si Melia Grand Hermitage - care arata spectaculos in fotografii, dar la care turistii se cam plang de servicii.
Puteti sa-mi faceti vreo recomandare din experienta voastra?
Multumesc!

Eu ti-as recomanda sa eviti un hotel cu management prost, indiferent cum arata. Atitudinea personalului poate usor sa-ti strice o vacanta! Arabella si Bolero sunt printre cele mai bune din statiune, alege unul dintre ele!

#38
outof

outof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2010
Hotelurile din Nisipurile de Aur de 3, 4 si 5 stele in general sunt FOARTE bune, poate 50-100 ani de civilizatie in viitor fata de litoralul romanesc.

Alege nisipurile de aur cu incredere pentri vacanta ta

#39
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Multumesc pentru sugestii... probabil ca pe aici e realitatea, prea multi spun acelasi lucru! Mie mi s-a parut impresionanta arhitectura de la Melia, dar, intr-adevar, o serie de surprize neplacute pot umbri acest aspect. Intre Arabela si Bolero ce sa aleg? Ambele au acelasi pret pentru 1 Mai. Din fotografii pare mai frumos Arabela (ca aspect general, spatii comune), iar la Bolero camerele parca sunt mai elegante!

#40
i96nds

i96nds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 26.04.2009
O harta bunicica a statiunii este aici :

http://www.*****.ro/...edeaur_mare.jpg

Eu m-am hotarat sa merg la SLAVEI - sau SLAVEY - versiunea moderna a aceluiasi hotel.
Ramane de vazut ce va fi. Am ales versiunea ieftina - desi are teoretic 4 stele AI.
Am observat ca anumite agentii de voiaj au in general preturi mai mici - dar... nu am vrut sa le fac reclama aici. PM daca vreti.

Vad destule probleme cu parcarea... ma cam ingrijoreaza asta. Ramane de vazut acolo. Cu scaunele de pe plaja... chiar ca e teapa.... Credeam ca e ca la Albena !






Fara link-uri/agentii de turism !

Edited by ferrellroo, 29 March 2010 - 19:29.


#41
1BEATRICE

1BEATRICE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 07.04.2008
A fost cineva la Hotel Erma in Nisipurile de aur?????Daca da ,astept detalii.Multumesc!

#42
aldehida

aldehida

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.06.2009

View Postionescunic, on 17th January 2010, 12:30, said:

Am un singur cuvant : Duni , lasa nisipurile altora care n-or mai gasi locuri acolo , ia si studiaza problema.
Imi pare rau ca nu te-am ascultat ! Am fost la Nisipuri, la hotel Arabella si ne-a taxat la parcarea in fata hotelului cu 15 EURO/ZI de masina !
Da, ati citit bine ! 15 EURO ! Sa mai pupe si alta data ! Nu ma mai vede acolo ! Era prima data cand mergeam in Nisipuri si nu stiam rostul, ca nu dadeam atata banet . Dar nici ca ma mai duc ... Aaa, si mai ofereau o alternativa : 10 EURO la o parcare a unui hotel vecin care era inchis in perioada Pastelui ! Curat ghiseft !

#43
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007

View Postaldehida, on 7th April 2010, 10:54, said:

Imi pare rau ca nu te-am ascultat ! Am fost la Nisipuri, la hotel Arabella si ne-a taxat la parcarea in fata hotelului cu 15 EURO/ZI de masina !
Da, ati citit bine ! 15 EURO ! Sa mai pupe si alta data ! Nu ma mai vede acolo ! Era prima data cand mergeam in Nisipuri si nu stiam rostul, ca nu dadeam atata banet . Dar nici ca ma mai duc ... Aaa, si mai ofereau o alternativa : 10 EURO la o parcare a unui hotel vecin care era inchis in perioada Pastelui ! Curat ghiseft !

Asta e chiar o veste proasta!! Noi avem rezervare pentru 10 zile la sfarsitul lui mai, ar fi culmea sa dam 150 E pe parcare!! Le scriu un mail sa-i intreb chestia asta si caut alternativa la parcare, ca la hotel parca n-as renunta...

#44
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Si noi avem rezervare de 1 mai la Arabella, vorbesti despre parcarea aia a lor circulara in jurul fantanii?!

sper totusi ca poate fi negociat

#45
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007
M-am conversat pe mail cu marketing managerul hotelului Arabella, parcarea lor e chiar 15 EUR/zi si nu mi-a facut impresia ca ar fi ceva negociabil.
I-am trimis un reply in care solicit alternative precum si toate costurile suplimentare celor afisate pe site. Sa vad ce-mi raspunde!
Eu stiu ca sunt parcari private in statiune, cel putin asa mi-au zis cei de la hotel Kristal unde am petrecut Pastele. Tot pe mail am purtat discutia si au spus ca parcarea lor e foarte mica, dar exista parcari private in apropierea hotelului cu 2-5 EUR/zi.
Poate ne ajuta cu informatii in sensul asta cei care au fost in situatia asta! La Kristal noi am parcat binemersi in fata hotelului si n-a fost nici o problema. La Arabella s-ar putea sa fie. In plus, mi-e sa nu ne ridice politia masina!

#46
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007

View Postaldehida, on 7th April 2010, 09:54, said:

Imi pare rau ca nu te-am ascultat ! Am fost la Nisipuri, la hotel Arabella si ne-a taxat la parcarea in fata hotelului cu 15 EURO/ZI de masina !
Da, ati citit bine ! 15 EURO ! Sa mai pupe si alta data ! Nu ma mai vede acolo ! Era prima data cand mergeam in Nisipuri si nu stiam rostul, ca nu dadeam atata banet . Dar nici ca ma mai duc ... Aaa, si mai ofereau o alternativa : 10 EURO la o parcare a unui hotel vecin care era inchis in perioada Pastelui ! Curat ghiseft !
Ciudat ca pe booking.com scrie ca " Este posibilă parcarea privată în incintă și costă EUR 10,00 pe zi. " Asa este trecut si pe rezervare ...
In afara de parcare ce alte minusuri mai au ?

Thx.

#47
trandafir1970

trandafir1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.08.2009
Stiti ceva despre hotelul Morsko Oko Garden?Ma bate gandul sa incerc Nisipurile de  1mai,dupa un Paste cam nereusit la hotel Dobrudja-Albena. :thumbdown: Cei de la agentia de unde vreau sa iau biletul pt 1 mai,mi-au spus ca hotelul Morsko e renovat recent,insa nu gasesc nicaieri referinte despre el,si parca mi-e teama pentru ca nici de Dobrudja nu citisem,dar reclama are cat cuprinde...Atentie la hotelurile de 3 stele in Bulgaria;atentie la muuult promovatul hotel Elena,atat la targul de iarna cat si cel de acum de turism!!! :nonobad: Teapa totala!!!

Edited by trandafir1970, 08 April 2010 - 16:41.


#48
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008

View Postroxi80, on 7th April 2010, 23:13, said:

M-am conversat pe mail cu marketing managerul hotelului Arabella, parcarea lor e chiar 15 EUR/zi si nu mi-a facut impresia ca ar fi ceva negociabil.
I-am trimis un reply in care solicit alternative precum si toate costurile suplimentare celor afisate pe site. Sa vad ce-mi raspunde!
Eu stiu ca sunt parcari private in statiune, cel putin asa mi-au zis cei de la hotel Kristal unde am petrecut Pastele. Tot pe mail am purtat discutia si au spus ca parcarea lor e foarte mica, dar exista parcari private in apropierea hotelului cu 2-5 EUR/zi.
Poate ne ajuta cu informatii in sensul asta cei care au fost in situatia asta! La Kristal noi am parcat binemersi in fata hotelului si n-a fost nici o problema. La Arabella s-ar putea sa fie. In plus, mi-e sa nu ne ridice politia masina!
Salutare,
Cu locurile de parcare este problema in toata statiunea. Dar dupa cum te-au informat exista parcari private mai departe sau mai aproape de hotel. Noi am folosit o astfel de parcare vreo 2 zile (5 Euro/zi) pina s-a eliberat in fata hotelului unde era gratis. Fiecare hotel cu politica lui. Sunt sigur ca o sa gasiti la fata locului ceva.

#49
and_alx

and_alx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.08.2006
Salutare,
Se pare ca e adevarata treaba cu parcarea , am mai gasit detalii si pe "am fost acolo". Problema se pare cu Arabella este mai deosebita, in sensul ca am vazut 3-4 impresii a unora care au fost de Pasti acolo si au avut numai review-uri negative. Cineva chiar mai vizitase acest hotel si spunea ca a observat diferente intre ce se oferea anii trecuti si ce au primit acum. Sa stiti ca nu era vorba neaparat de mancare, ci si de curatenie sau alte servicii. Acum biletul l-am platit. :confuzzled:  Si cand ma gandesc cat timp am pierdut pe net pana sa aleg acest hotel("tripadvisor", "bookingcom", "holidaycheck" chiar si "am fost acolo").
Daca a fost cineva anul acesta, poate gaseste timp(va rog) sa scrie cateva randuri despre ce parere i-a lasat Grifid Arabella. :worthy:

#50
florinda77

florinda77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2010
Ca multi altii de pe acest forum mi-am cumparat si eu bilete pentru vara la hotel Grifid Arabella, incantata fiind de ceea ce am citit despre el. In urma ultimelor evenimente (vezi Paste 2010) am inteles ca nu am fost foarte inspirata. Referitor la parcare am sunat azi la hotel si mi s-a spus ca pe perioada verii parcarea va fi 5 sau 10 EURO. Nu stiu nici ei cu exactitate si abia peste o luna imi pot confirma suma exacta. Dar doamna de la telefon inclina spre 10 euro/ zi.
Asa ca... sa speram ca vor sta bine macar la capitolul mancare si servicii.
Apropo, stie cineva daca sunt parcari private in jurul acestui hotel? Probabil acelea vor fi mult mai ieftine.

#51
ygrek

ygrek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.11.2005
Imi puteti spune ce bancomate sunt in Golden Sands?, prin Bucuresti nu stiu unde as gasi sa cumpar niste leva ... si in cazul acesta daca pot scoate acolo de pe card. Multumesc.

#52
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007

View Postygrek, on 9th April 2010, 16:42, said:

Imi puteti spune ce bancomate sunt in Golden Sands?, prin Bucuresti nu stiu unde as gasi sa cumpar niste leva ... si in cazul acesta daca pot scoate acolo de pe card. Multumesc.

Noi am plecat cu euro cash si am schimbat la hotel.

Pana la urma am renuntat la rezervarea de la Arabella pentru vacanta din mai si am facut alta la Bolero unde macar parcarea e 10 EUR/zi. Dar eu sunt sigura ca o sa gasim o parcare privata mai ieftina!

#53
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Eu am fost de paste de Melia Grand Hotel hermitage.parcarea a fost 10 euro pe zi nediscutabil.La masa am auzit o discutie ca s-ar fi furat 2 masini din fata hotelului.Asa ca mai bn dau 10 euro pe noapte decat sa ma duc pe jos acasa :nonobad: .Acum mi-am luat de 1 mai,2 nopti la HOTEL MOESKO OKO GARDEN 4 stele cu all inclusive cu 56 de euro pe sejur de pers.Am vazut poze cu hotelul,am inteles ca a fost renevat in 2009 , asa arata bn acum ramane de vazut.Daca a stat cineva in acest hotel il rog sa isi  exprime parerile.
Am uitat sa va spun ca astazi cand am fost sa ridic biletele capacitatea de ocupare a hotelurilor era de 90%.Nu am gasit la Arabela,la Bolero,Admiral,etc asa ca cei care inca nu v-ati hotarat aveti grija sa nu fie prea tarziu.

Edited by alinutza109, 09 April 2010 - 21:57.


#54
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Eu am bilet la hotel Berlin Green Park in august,ati auzit ceva de el?E prima oara cand merg in Bulgaria si nu prea am auzit cuvinte de lauda. :unsure:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate