Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nisipurile de Aur

- - - - -
  • Please log in to reply
395 replies to this topic

#19
costin1968

costin1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2010

View PostGolfus, on 8th February 2010, 08:56, said:

1.Nu iti pot raspunde la rpima intrebare . Eu am stat la Kristal**** . A fost super , mancare la discretie si foarte buna, bauturi la fel .
3.Eu am fost la sfarsitul lui iulie , vremea a fost superba  .
2. Ai destule locuri de distractie .

Mergem la Hotel Kristal de Paste ,
Va rog sa-mi spuneti cateva ponturi, gen :
- parcare
- ce e preferabil la mancare
- ce merita  vizitat in 3-4 zile in Nisipuri
- ce merita  vizitat in 3-4 zile in imprejurimi
- cum ma descurc la Receptia Hotelului.
- ce traseu Bucuresti-Nisipuri e de preferat

Va multumesc!

#20
costin1968

costin1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2010

View Postaliantasudului, on 13th February 2010, 15:46, said:

Vreau o recomandare pentru un hotel de pe litoralul bulgaresc, adecvat unei familii cu 2 copii ( 9 ani si 14 ani)...
ITI RECOMAND HOTEL ''SOL NESSEBAR MARE 4*'', din NESSEBAR . Hotelul este aproape si de SUNNY BEACH.Este de fapt un complex : La mijloc Hotel de 5* , in laterale cate un Hotel de 4*. Nu spun decat atat : raportul calitate/pret bate tot (adica tot ce vreti voi : Turcia , Grecia, Spania , Croatia , orice ), o singura observatie : sper sa fi ramas cei de acolo, aceeasi din 2007 , cand am stat in Hotel 7 nopti.

#21
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Salutare. Imi poate da cineva referinte de hotel BOLERO din Nisipurile de aur? Conditii, mancare, sunt piscine pt. copii, camera cum este, orice. Va multumesc si astept informatii pretioase de la voi. Bogdan.

#22
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Chiar nimeni nu a fost la BOLERO in Nisipurile de Aur? Orice date ma intereseaza. Vreau sa merg din data de 25 iulie, 6 nopti, 2 adulti, un copil. Please. Mersi.

#23
gia_25

gia_25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2010
As dori relatii, daca cineva are amabilitatea sa mi le ofere, despre Nisipurile de Aur, Hotel Excelisior 3* si Hotel Odessos 4*
Oscilez pt rezervare intre aceste doua locatii si nu stiu care ar fi mai adecvata> Va multumesc!

#24
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Clubul Bolero este excelent pentru raportul calitate-pret in Bulgaria. Sub Turcia, mult peste Romania insa. Concediul din 2008 a fost foarte reusit, au animatori buni; curatenie in fiecare zi. 3 restaurante, unul mare si 2 cu specific unde erau necesare rezervari cu o zi inainte.

noi am mai revenit de 1 mai si a fost foarte bine si anul trecut. pastreaza insa o rezerva, de multe ori hotelurile invadate de romani scad la servicii si chiar ii inteleg, nu rezista niciun all inclusive care sa faca fata mult timp unor obiceiuri exagerate de consum, sa nu le numesc proaste.

Edited by Biankita, 11 March 2010 - 21:17.


#25
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009

View PostBiankita, on 11th March 2010, 21:12, said:

Clubul Bolero este excelent pentru raportul calitate-pret in Bulgaria. Sub Turcia, mult peste Romania insa. Concediul din 2008 a fost foarte reusit, au animatori buni; curatenie in fiecare zi. 3 restaurante, unul mare si 2 cu specific unde erau necesare rezervari cu o zi inainte.

noi am mai revenit de 1 mai si a fost foarte bine si anul trecut. pastreaza insa o rezerva, de multe ori hotelurile invadate de romani scad la servicii si chiar ii inteleg, nu rezista niciun all inclusive care sa faca fata mult timp unor obiceiuri exagerate de consum, sa nu le numesc proaste.

multumesc frumos

#26
eklor

eklor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2010

View Postaldehida, on 17th January 2010, 09:53, said:

Imi poate spune cineva despre conditiile din Hotel Golden Beach Nisipurile de Aur ? Parca ne-ar tenta un sejur de Paste acolo , oferta e tentanta dar mi-e teama sa nu fie "bluff" ! As vrea o descrieire mai ampla de la cineva care a fost acolo. Multumesc anticipat !
Sunt 2 hoteluri golden beach...daca te referi la Berlin Golden Beach, este un hotel f bun, care de regula are preturi mari...este amplasat chiar pe plaja...iti recomand camera cu vedere la mare...

#27
marius_cristian

marius_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.07.2008
Am stat la Grand Marina si a fost super OK.




imi poti spune daca e bun hotelul si pt. familii cu copii mici? as vrea sa merg si eu acolo la vara. multumesc.

#28
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View PostNADGOB12, on 4th March 2010, 12:02, said:

Chiar nimeni nu a fost la BOLERO in Nisipurile de Aur? Orice date ma intereseaza. Vreau sa merg din data de 25 iulie, 6 nopti, 2 adulti, un copil. Please. Mersi.

Mergi cu incredere, nu cred ca vei avea de ce sa te plangi. Noi am fost si in 2008 si in 2009 cate un we si am fost foarte multumiti, copiilor le-a placut mult. Este cu siguranta unul din primele 5 hoteluri din Nisipuri.

#29
Chloe

Chloe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.04.2006
Ma bate gindul sa-mi fac o vacanta de sfirsit de mai, o combinatie intre soare, plaja, relaxare si vizitare Nisipuri, Albena si Balcic....fara baie in mare, ptca apa probabil ca va fi rece in acea perioada
Cautind un hotel care sa fie pozitionat pe malul marii, sa aiba piscina interioara, all-inclusive si review-uri bune, m-am oprit la Astera din Nisipuri.
A mai fost cineva acolo?
Orice alta recomandare de hotel 4* mi-ar fi de mare ajutor...Nisipuri sau Albena, neaparat cu piscina interioara, pozitie pe malul marii

#30
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007

View Postcostin1968, on 16th February 2010, 20:33, said:

Mergem la Hotel Kristal de Paste ,
Va rog sa-mi spuneti cateva ponturi, gen :
- parcare
- ce e preferabil la mancare
- ce merita  vizitat in 3-4 zile in Nisipuri
- ce merita  vizitat in 3-4 zile in imprejurimi
- cum ma descurc la Receptia Hotelului.
- ce traseu Bucuresti-Nisipuri e de preferat

Va multumesc!

Si noi tot la Kristal mergem de Paste, ca si acum 2 ani. De data asta si cu baietelul nostru care are aproape 2 anisori. M-am conversat cu ei pe mail si mi-au spus ca sunt parcari cu plata f aproape de hotel, intre 2-5 E. Noi am mai fost si acum 2 ani tot acolo si n-am facut nimic special la receptie. Am obtinut orice am avut nevoie printr-o solicitare politicoasa in limba engleza. Mancarea e in sistem de bufet suedez la toate mesele asa ca poti sa alegi singur ce e "preferabil". In rest, mai vezi si tu...Ia de la receptia hotelului o harta si intreaba-i pe ei ce poti vizita. Noi n-am fost prea interesati de aspectul asta - am inotat in piscina interioara si ne-am plimbat mult pe plaja.
Noi am ales sa iesim din Ro prin Vama Veche. Am preferat sa mergem cat mai putin pe teritoriul lor din cauza politiei lor rutiere care da amenzi cu mult entuziasm. Ai grija la viteza pe teritoriul bulgaresc, sa nu depasesti limita permisa!

Edited by roxi80, 21 March 2010 - 12:43.


#31
roxi80

roxi80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.02.2007

View PostChloe, on 18th March 2010, 13:06, said:

Ma bate gindul sa-mi fac o vacanta de sfirsit de mai, o combinatie intre soare, plaja, relaxare si vizitare Nisipuri, Albena si Balcic....fara baie in mare, ptca apa probabil ca va fi rece in acea perioada
Cautind un hotel care sa fie pozitionat pe malul marii, sa aiba piscina interioara, all-inclusive si review-uri bune, m-am oprit la Astera din Nisipuri.
A mai fost cineva acolo?
Orice alta recomandare de hotel 4* mi-ar fi de mare ajutor...Nisipuri sau Albena, neaparat cu piscina interioara, pozitie pe malul marii

Chloe, si noi tot la o astfel de vacanta visam! :rolleyes:
Din ce am studiat eu statiunea am ajuns la concluzia ca cele mai bune hoteluri sunt: Arabella, Astera si Bolero. In ce ordine vrei tu! Noi am ales pentru anul asta, Arabella, 10 zile la sfarsitul lui mai. Cel mai mult mi-as fi dorit la Bolero, dar la Arabella e putin mai ieftin. In Albena n-am fost niciodata, pentru mai tarziu ma tenteaza Duni.
Oricum, pana mai creste baietelul o sa facem multe vacante la Nisipuri, ca se ajunge mai repede.

#32
rabunel

rabunel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2010
Buna,cine poate sa-mi dea si mie niste informatii despre hotel Slavey si hotel Astoria Beach? ;) trebuie sa ma decid intre acestea doua,ofertele sunt cam la fel doar ca primul e la 250m de plaja iar cel de-al doilea e la 30m de plaja,(nu conteaza f mult acest aspect)insa as vrea sa stiu care dintre cele doua este mai ok dpdv al cazarii,mancarii,ospitalitatii...."chestii d-astea" :D  plaja am auzit k e ok...anul trecut am fost in albena,la hotel mura situat chiar pe plaja,conditiile au fost super,am fost multumiti,ce sa zic...insa anul asta vrem sa facem o schimbare asa ca am ales nisipurile...iar oferte mai avantajoase dpdv financiar le-am gasit pe cele 2...asa ca...daca a fost cineva pe acolo...va rog mult de tot sa ma informati si pe mine :x multumesc mult!

#33
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Alege Slavey  , este un hotel renovat anul trecut , bunicel . Astoria este o cazatura de hotel singurul lui plus este ca e langa plaja.

#34
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View PostChloe, on 18th March 2010, 13:06, said:

Ma bate gindul sa-mi fac o vacanta de sfirsit de mai, o combinatie intre soare, plaja, relaxare si vizitare Nisipuri, Albena si Balcic....fara baie in mare, ptca apa probabil ca va fi rece in acea perioada
Cautind un hotel care sa fie pozitionat pe malul marii, sa aiba piscina interioara, all-inclusive si review-uri bune, m-am oprit la Astera din Nisipuri.
A mai fost cineva acolo?
Orice alta recomandare de hotel 4* mi-ar fi de mare ajutor...Nisipuri sau Albena, neaparat cu piscina interioara, pozitie pe malul marii

buna
noi am stat anul trecut 3 nopti de 1 mai la astera
este vis a vis de plaja,traversezi strada,cobori cateva trepte si esti pe plaja,este in centrul statiunii,are piscina interioara dar nu e mare,all inclusive cu mancare buna,sucuri la dozator :thumbdown:  :nonobad: ,camera mare,curat,noua ne-a placut si il recomand
acum de paste ne ducem la arabela pentru ca avem niste amici care merg acolo si am zis sa fim impreuna,altfel cred ca as fi ales tot astera
o seara buna

#35
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Ne bate gandul sa mergem 3 zile de 1 mai in Bulgaria. Nu am mai fost pana acum. Venind din Iasi, nu ne-am duce mai departe de zona Nisipuri - si asa e lung drumul.
Oscilez intre Grifid Arabela (sau Bolero) - care au cele mai bune review-uri pe Tripadvisor si chiar pe forumuri din Romania si Melia Grand Hermitage - care arata spectaculos in fotografii, dar la care turistii se cam plang de servicii.
Puteti sa-mi faceti vreo recomandare din experienta voastra?
Multumesc!

#36
FUN2TRAVEL

FUN2TRAVEL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2010
Buna ziua!
ma intereseaza si pe mine daca imi poate oferi cineva detalii legate de urmatoarele hoteluri din ac.statiune: Helios,SOFIA,Kristal. Impresii,recomandari sau de evitat.multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate