Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

zodiac chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#55
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009

View Postsorin520, on 1st August 2009, 18:26, said:

Cînd doi tigri se luptă:unul v'a muri în luptă, iar celălalt v'a muri de pe urma rănilor
și ce vrei tu tigrule comandant?
Să evoluezi către feminin?
vreau sa-mi faci astrograma 10 noiembrie 86  in galati intre orele 00 30 si 2 dim  daca se poate mesaj privat. ms mult

#56
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostiuliachristaL, on 1st August 2009, 19:12, said:

vreau sa-mi faci astrograma 10 noiembrie 86  in galati intre orele 00 30 si 2 dim  daca se poate mesaj privat. ms mult



Facă'se voia ta!
Atunci cînd am timp!
Vreau precizarea orei de naștere-Între 23 și 1 sau 1 și 3,altfel bat cîmpii
bănuiesc-feminin

Edited by sorin520, 01 August 2009 - 18:39.


#57
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009

View Postsorin520, on 1st August 2009, 19:38, said:

Facă'se voia ta!
Atunci cînd am timp!
Vreau precizarea orei de naștere-Între 23 și 1 sau 1 și 3,altfel bat cîmpii
bănuiesc-feminin
intre orele 1 si 3 dim(din cate stiu de la mama cat isi aminteste:D)dar..... dcspui ca tigrii is nehotarati?intotdeauna am fost fff hotarata ..daca se poate sa-mi explici dc ai spus ca tigrii is nehotarati:P  si sunt de sex feminin:P

Attached Files



#58
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostiuliachristaL, on 1st August 2009, 18:50, said:

intre orele 1 si 3 dim(din cate stiu de la mama cat isi aminteste:D)dar..... dcspui ca tigrii is nehotarati?intotdeauna am fost fff hotarata ..daca se poate sa-mi explici dc ai spus ca tigrii is nehotarati:P  si sunt de sex feminin:P



Tigrii sunt foarte hotărîți prin pasiune(de aia au viața scurtă)îndrăzneală și putere Cît durează toate astea?Poate romantismul să tempereze o asemenea furtună

#59
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009

View Postsorin520, on 1st August 2009, 20:33, said:

Tigrii sunt foarte hotărîți prin pasiune(de aia au viața scurtă)îndrăzneală și putere Cît durează toate astea?Poate romantismul să tempereze o asemenea furtună
nu cred  ca  tigrii vor obosi vreodata , eu   in zodiacul  european is scorpioanca si   intotdeauna o iau de la capat si nu obosesc niciodata si sunt momente cand is atat de trista ( nu dau exemple) dar am vointa sa ma ridic sa "reinviu" si sa merg mai departe. e ceva    o vointa din interior

#60
om_de_lut

om_de_lut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2009
salut, ce-mi poti zice depre 3 ianuarie 1986, ora 2 noaptea, masculin?

#61
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postom_de_lut, on 4th August 2009, 10:48, said:

salut, ce-mi poti zice depre 3 ianuarie 1986, ora 2 noaptea, masculin?



    Nu foarte multe!
An-bou de lemn yin
luna-șobolan de pămînt yang
zi-capră de foc yin
oră-bou de metal yin
Total-Bou yin  Elementele fiind echilibrate sunt definite de decani
Personalitate puternică,mîndru,cu voință,încăpățînat,sincer,devotat,cam naiv în problemele sentimentale,răbdător,sănătate de fier Luna aduce o tendință spre perfecțiune și o abilitate spre afaceri mai mici Ziua-răbufnire la încălcarea drepturilor și un aspect amabil Ora-Tendință dictatorială,dar și autocontrol
Decanii influențează viața cu 1%(asta da personalitate puternică)
-nu am trecut decanul de pînă la 19 ani pentru că am crezut că nu mai interesează
De la 19ani-cîine de foc yang-fidelitate,loialitate,idealism autoritate,ambiție,tendință de eliminare a tot ce înseamnă nefolositor sau necorespunzător,muncă asiduă,cinstit,corect,își protejază familia și pe cei dragi
-de la 29-cocoș de lemn yin-Generozitate,elganță,realism,dar și duritate,tendință de cedare în fața majorității,posibilități de urcare în ierarhia socială
-de la 39-maimuță de lemn yang-abilitate,subtilitate,inteligență,precauție
-de la 49-capră de apă yin-perioada dificilă a vieții,risipă,sensibilitate,pedanterie,absența sentimentalismului,răbdare,ambiție,rațiune,pune accent pe calitatea vieții
-de la 59-cal de apa yang-independență,curaj,altruism,generozitate
-de la 69-șarpe de metal yin-tendință spre singurătate,ambiție,intuiție,intelect,dar și posibilități de adaptatre de organizare,timiditate,rigoare,logică,tendință spre fanatism,dacă muncește cu plăcere poate să muncească enorm fără să fie obosit
-de la 79-dragon de metal yang-Inflexibil și radical,putere deosebită,dinamism,

Edited by sorin520, 04 August 2009 - 16:02.


#62
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Poti sa faci te rog si la data pusa de mine acel zodiac pe fiecare an in parte din 2005 pana unde vrei tu (era 17 ian 1992, ora 16:40)?

#63
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Aveam eu o carte Feng Shui si avea asa ceva. Eo-s porc, si ma mandresc :D

#64
psFreak

psFreak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.12.2008
Daca mai e loc m-as bucura si eu de o caracterizare pt 16 Martie 1990, 21:30, masculin

#65
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostValerys, on 4th August 2009, 23:12, said:

Poti sa faci te rog si la data pusa de mine acel zodiac pe fiecare an in parte din 2005 pana unde vrei tu (era 17 ian 1992, ora 16:40)?




Am recalculat(nu mai găsesc calculația veche) Total-Capră de metal yang,cu modificare de 91%,de la 23 ani în decanul cîinelui de pămînt
Am să trec separat influențele anului pentru capră și pentru cîine,fiind apropiate în timp se poate face o estimare a modificării
       2005-cocoș de lemn yin  Metal-lemn=ciclul dominării
-pt capră(1)-cheltuieli mari dar și petreceri și dorința de a face pe placul oricui
-pt.cîine(2)-an amestecat probleme cu sănătatea,sentimentale,superiorii Banii care trebuie să vină,vin f greu Pierderea temporară a poziției și credibilității
        2006-Cîine de foc yang Metal+foc=ciclul dominării
1-Schimbări nefericite,datorii,probleme sentimentale sau necazuri familiare Nu  sunt bune călătoriile, investițiile sau angajamentele pe termen lung
2-An protector ,cu posibilități de studiu,cu realizări în carieră dar fără cîștiguri substanțiale
        2007-Porc de foc yin
1-An bun,de refacere Nu se poate relaxa din cauza bănuielilor asupra prietenilor sau asociaților Are acces la bani
2-An calm cu cîștiguri neașteptate Rezultate mai slabe decît așteptările Trebuie să facă noi prieteni sau asociați
       2008-Șobolan de pămînt yang Metal+pămînt=ciclul susținerii
1-An f. bunCîștiguri,cadouri nesperate Posibilități bune pentru afaceri Viață de familie banalăSănătate bună
2-An f bun pentru afaceri Viața de familie banală Este bine să nu împrumute pe nimeni cu bani
        2009-Bou de pămînt yin
1-An dificil se confruntă cu certuri în familie,pretenții nejustificate necazuri financiare datorate extravaganței și risipei Cîștiguri moderate
2-An plin de incertitudini Decizii pripite Intențiile îi sunt răstălmăcite trebuie să evite orice confruntări Cheltuieli mai mari decît de obicei
       2010Tigru de metal yang Metal+metal=0
1-An amestecat dar binecuvîntat Își poate menține poziția dar cu greu Viața de familie-calmă,dar probleme cu rudele apropiate Foarte ocupat cu munca Contactele noi sunt f. valoroase
2- An destul de fericit nu sunt probleme la muncă sau în familie Se încurcă în realizări contradictorii sau confuze mici probleme afective dar care vor solicita intens
      2011-Iepure de metal yin
1-An bun cu cîștiguri de bani,pasiune pentru muncă,acasă mici necazuri datorate muncii Probleme de sănătate din cauza accidentelor
2-An favorabil Poate demara propriile afaceri sau poate deveni partener Probleme rezolvate cu minim de efort
    2012-Dragon de apă yang Metal+apă=ciclul susținerii
1-An sobru cîștiguri la limită Dacă nu se inițiază o schimbare radicală,se iese cu bine
2-An dificil Sănătate fragilă,poziție slabă Spre iarnă lururile se mai îndreaptă
    2013-șarpe de apă yin
1-An bun  Se recîștigă terenul pierdut,poziția,popularitatea  Venituri suplimentare,călătorii Oarece întîrzieri datorate unor vești proaste
2-An f. bun Aproape perfect
    2014-cal de lemn yang  Metal+lemn=ciclul dominației
1-An liniștit și calm vechile probleme devin noi realizări Oarece probleme de sănătate(infecții)
2-Expansiune și progres  Călătorii,intelect,petreceri
  2015-capră de lemn yin
1-Poate debuta perfect,dar obligă la folosirea rațiunii Apar probleme cu banii din cauza risipei
2-An modest Trebuie răbdare și vorbit puțin


Ani(lunile și zilele) de conflict pentru capră sunt-Anii.bouluiCorespondentul capricorn
Ani de combinare -Cal CorespondentGemeni
De la gemeni ,tendința este de scădere pînă la capricorn și de creștere către gemeni

Pentru cîine -conflictul este cu dragonul(berbec)
combinare-iepure(pești) Descrește de la pești către berbec și crește către pești

Edited by sorin520, 05 August 2009 - 11:41.


#66
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostpsFreak, on 5th August 2009, 00:36, said:

Daca mai e loc m-as bucura si eu de o caracterizare pt 16 Martie 1990, 21:30, masculin





Scuze pentru întîrzierea răspunsului
An-cal de metal yang
luna-iepure de pămînt yin
zi-dragon de metal yang
oră-porc de foc yin
Total-cal  de metal Sensul este echilibrat,el v'a fi hotărît de decani

Personalitate populară,indisciplinată,impetuos,Oarecum încăpățînat și egocentric,nevoie expresă de libertate Luna aduce finețe,receptivitate,subtilitate Ziua-mișcare permanentă,spiritualitate,eleganță,tendință spre multă muncă ora-mulțumire exagerată de sine,sociabilitate,pasiuni ,logică dar și timiditate
Modificările aduse de decani sunt de 34%
-de la 6 ani-dragon de metal yang-entuziasm,dinamism,putere,timiditate,logică
-de la 16 ani-șarpe de metal yin-intuiție,organizare,intelect,tendință de ascundere a gîndurilor,un mod ocolit de a merge către țintă,popularitate,,conștinciozitate,rațiune
-de la 26-cal de apă yang-independență,curaj,mobilitate permanentă,ușoară infatuare,voință,dar și absența sentimentalismului Perioadă f. bună pentru afaceri
-de la 36-capră de apă yin-risipă,sensibilitate,pedanterie,perioadă bună pentruafaceri dar și dragoste
-de la 46-maimuță de lemn yang-abilitate,,inteligență,precauție,idei ambițioase,impulsivitate,tendință majoră pentru descărcarea energiilor interioare(sport,muncă
-de la 56-cocoș de lemn yin-eleganță,generozitate,realismtendință de a calcula mișcările,responsabiltate
-de la 66-cîine de foc yang- fidelitate,idealism,pasivitate,tendință de cooperare,diplomat,volubil,autoritate,
-de la 76-porc de foc yin- amabilitate,naivitate,dezordine,lene,lipsa motivației și a spontaneității
-de la 86-șobolan de pămînt yang-tendință de a lucra nervos,convingere,viteză,agoniseală,egoism,

#67
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Este foarte ciudat fiindca eu m-as fi asteptat la o evolutie lenta dinspre capra spre caine, dar de fapt se pare ca cele doua se amesteca si incearca sa domine una pe alta, fara sa lupte insa fiindca sunt destul de apropiate.
Totusi, ce se intelege in scrierile tale prin "an amestecat dar binecuvantat"? Pentru ca restul descrierii anului nu-mi sugereaza nimic special.

Edited by Valerys, 06 August 2009 - 11:14.


#68
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostValerys, on 6th August 2009, 11:13, said:

Este foarte ciudat fiindca eu m-as fi asteptat la o evolutie lenta dinspre capra spre caine, dar de fapt se pare ca cele doua se amesteca si incearca sa domine una pe alta, fara sa lupte insa fiindca sunt destul de apropiate.
Totusi, ce se intelege in scrierile tale prin "an amestecat dar binecuvantat"? Pentru ca restul descrierii anului nu-mi sugereaza nimic special.


Dacă calculul se referă la 10 ani  în cît timp să se facă evoluția? Depinde de temperamentul impus de decan și de cel al nativului Din experiență proprie pot spune că la personalitățile puternice trecerea este bruscă(1 lună,două)la cele slabe,evoluția se poate întinde și pe 1 an Fondul rămîne tot cel al caprei dar este supus influenței decanului,pentru că decanii se schimbă Trăsăturile puternice de caracter rămîn însă E un adaos la personalitate,nu o înlocuire
2010-este un an de refacere după anul acesta Dacă și el ar fi la fel,atunci ar fi greu de tot Se pot face planuri de viitor,mai ales că următorii sunt favorabili
Îmi permit un sfat-Chiar dacă anul este cel al caprei(personalitate maleabilă)restul elementelor din data nașterii indică o personalitate puternică și rațională Cu mult efort poți să faci abstracție de adaosul adus de capră(chiar dacă e jumătate din total) și să mergi pe varianta personalității puterniceTrebuie în acest caz să temperezi tendința spre autoritarism și ironie aduse de dragon și maimuță
Mai poți ,să studiezi Yi Jing-ul și atunci poți ieși total de sub orice fel de influență Cred că și înțelegerea  semnificației animalelor,sensurilor și elementelor poate să aducă o îndreptare spre bine a problemelor

Edited by sorin520, 06 August 2009 - 17:36.


#69
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View Postsorin520, on 6th August 2009, 18:31, said:

Dacă calculul se referă la 10 ani  în cît timp să se facă evoluția? Depinde de temperamentul impus de decan și de cel al nativului Din experiență proprie pot spune că la personalitățile puternice trecerea este bruscă(1 lună,două)la cele slabe,evoluția se poate întinde și pe 1 an Fondul rămîne tot cel al caprei dar este supus influenței decanului,pentru că decanii se schimbă Trăsăturile puternice de caracter rămîn însă E un adaos la personalitate,nu o înlocuire
2010-este un an de refacere după anul acesta Dacă și el ar fi la fel,atunci ar fi greu de tot Se pot face planuri de viitor,mai ales că următorii sunt favorabili
Îmi permit un sfat-Chiar dacă anul este cel al caprei(personalitate maleabilă)restul elementelor din data nașterii indică o personalitate puternică și rațională Cu mult efort poți să faci abstracție de adaosul adus de capră(chiar dacă e jumătate din total) și să mergi pe varianta personalității puterniceTrebuie în acest caz să temperezi tendința spre autoritarism și ironie aduse de dragon și maimuță
Mai poți ,să studiezi Yi Jing-ul și atunci poți ieși total de sub orice fel de influență Cred că și înțelegerea  semnificației animalelor,sensurilor și elementelor poate să aducă o îndreptare spre bine a problemelor
Ma refer ca in cei 10 ani nu se face o trecere relativ ordonata. Alternanta dintre influenta caprei si cainelui a fost una sinuoasa, cel putin pana acum.
Nu prea imi place sa citesc si nici nu am niciun interes sa schimb influentele: cum ai zis si tu in astrograma, pana acum s-a simtit ca s-a mers din ce in ce mai bine. Si anul asta nu a fost unul greu pentru mine, ba chiar as spune ca ceea ce e scris la capra pentru 2008 s-a "transferat" in acest an (in cazul in care nu ai facut vreo greseala de calcul, dar este putin probabil). Personalitatea mea o consider deja mai puternica decat ar fi trebuit sa fie pentru ca am invatat cum sa elimin influentele venite din exterior si sa fiu exact asa cum vreau eu, si nu cum ar vrea altii sau "instinctele" mele (presupun ca acelasi lucru mi-ar fi sugerat si Yi Ching - sa ma izolez de tendinte si influente). Intr-adevar, ceea ce ai descris pentru ora, luna si ziua nasterii au fost singurele trasaturi care au ramas constante; celelalte au suferit continuu modificari pentru a se modela dupa acestea. Am devenit genul: "una si buna" :lol:

Edited by Valerys, 06 August 2009 - 18:33.


#70
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostValerys, on 6th August 2009, 19:27, said:

Ma refer ca in cei 10 ani nu se face o trecere relativ ordonata. Alternanta dintre influenta caprei si cainelui a fost una sinuoasa, cel putin pana acum.
Nu prea imi place sa citesc si nici nu am niciun interes sa schimb influentele: cum ai zis si tu in astrograma, pana acum s-a simtit ca s-a mers din ce in ce mai bine. Si anul asta nu a fost unul greu pentru mine, ba chiar as spune ca ceea ce e scris la capra pentru 2008 s-a "transferat" in acest an (in cazul in care nu ai facut vreo greseala de calcul, dar este putin probabil). Personalitatea mea o consider deja mai puternica decat ar fi trebuit sa fie pentru ca am invatat cum sa elimin influentele venite din exterior si sa fiu exact asa cum vreau eu, si nu cum ar vrea altii sau "instinctele" mele (presupun ca acelasi lucru mi-ar fi sugerat si Yi Ching - sa ma izolez de tendinte si influente). Intr-adevar, ceea ce ai descris pentru ora, luna si ziua nasterii au fost singurele trasaturi care au ramas constante; celelalte au suferit continuu modificari pentru a se modela dupa acestea. Am devenit genul: "una si buna" :lol:




Dacă am greșit în privința anului acesta și lucrurile merg bine,nu pot decît să mă bucur Aș fi regretat să fie invers Ideea era să poți să calculezi venirea influențelor rele și să poți să iei deciziile corecte Uneori,da,e bine și să te izolezi,dar nu întotdeauna,și nu întotdeauna e vorba de influențe rele sau bune Se poate să fie vorba și  de o alegere între două variante considerate bune
Cred că, chiar și lecturarea(ca pe un ziar)a I Ching-ului e ceva instructiv și schimbă modul de a vedea lumea a celui care pierde astfel cîteva ore

#71
lara-bv

lara-bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.03.2007
1 septembrie 1977, brasov, feminin, tot ce imi poti spune
daca se poate "retroactiv" ptr 2006-2007
Merci

#72
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postlara-bv, on 2nd September 2009, 22:15, said:

1 septembrie 1977, brasov, feminin, tot ce imi poti spune
daca se poate "retroactiv" ptr 2006-2007
Merci

Era bine dacă treceai și ora de naștere!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate