Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

zodiac chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#19
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postcristo09, on 7th July 2009, 09:35, said:

12.12.1984  7-7.30 AM,RO,masculin




An-sobolan de lemnyang
luna-șobolan de foc yang
zi-dragon de metal yang
ora dragon de metal yang
Total-Șobolan deMetal yang
Denumirea de șobolan o datorăm anului dar este improprie Dragonul își pune o amprentă atît de mare pe personalitate încit șobolanul abia dacă se mai vede Entuziasm,reușită,putere,dinamism O încăpățînare aproapre de extrem dar și progres Siguranță de sine,o oarecare grabă și iritare,curiozitate,cinste,corectitudine De la șobolan poate lua corectitudinea,egoism și o înclinație spre agoniseală dar și șanse mari în afaceri
Modificarea adusă de decani este de 2%
-de la 18 ani-tigru de pămînt yang-Relație modestă,de tolerare Noblețe sufletească,generozitate,imprudență,simț al realității și al măsurii
-de la 28-iepure de pămînt yin-relație amicală dar mult mai bună decît cu tigrul,fără dificultăți,prudență,reflecție,senzualitate,diplomație,afectivitate
-de la 38-Dragon de Metal yang-Relație de nota 10 entuziasm,reușită, posibilități de adaptare,intuiție,pasiuni interioareEste cea mai bună perioadă
-de la 48-șarpe de metal yin-Legătură de o natură specialăbazată pe admirație reciprocă Succes  Intuiție,intelect,organizare
-de la 58-Cal de apă yang-Conflicte puternice în afaceri și dragosteImprudență,generozitate,altruism,voință,tenacitate,absența sentimentalismului
-de la 68-capră de apa yin-unele animozități risipă,sensibilitate,pedanterie,conciliatorism
-de la 78-maimuță de lemn yang-Compatibilitate excelentă,abilitate,inteligență,precauție,dorință de a face,entuziasm,suplețe,optimism

#20
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009
multumesc

#21
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postcristo09, on 7th July 2009, 17:38, said:

multumesc

Nu'mi mulțumi!
Vreau să știu dacă am greșit și unde
În felul ăsta pot să mă corectez pentru viitor

#22
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
17 ian 1992 la 16:40, Ro, El
Ma intereseaza in mod expres care din cele 5 elemente esentiale este specific acestei zodii (daca se poate sa fie toate ordonate descrescator in functie de aceasta zodie).

Edited by Valerys, 07 July 2009 - 19:49.


#23
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009

View Postsorin520, on 7th July 2009, 19:05, said:

Nu'mi mulțumi!
Vreau să știu dacă am greșit și unde
În felul ăsta pot să mă corectez pentru viitor
pai...se potriveste

#24
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostValerys, on 7th July 2009, 19:48, said:

17 ian 1992 la 16:40, Ro, El
Ma intereseaza in mod expres care din cele 5 elemente esentiale este specific acestei zodii (daca se poate sa fie toate ordonate descrescator in functie de aceasta zodie).



An-Capră de metal yin
lună-bou de metal yang
zi-dragon de apă yang
oră-maimuță de pămînt yang
Total capră de metal yang
persoană cu o mare încredere în el însuși,cu o mare sensibilitate ascunsă,cu un EU foarte vulnerabil și ușor de ofensat,gusturi artistice(mai ales pentru interiorul casei)Părăsirea mediului familial este o traumă,aspirație spre siguranță materială și financiară Stări emotive instabile,posesiv,gelos,acaparator cu cei pe care îi iubește Are nevoie de multă libertate Ora îi aduce siguranță de sine,acțiuneDragonul îi dă hotărîre,agresivitate mascată,seriozitate,răbdare,autocontrol Boul îi dă noroc și hotărîre în trasarea propriului destin
Relația cu decanii este problematică Ea impune o schimbare de 91% la fiecare decan
-De la 33 de ani-cocoș de foc yin
de la 43 maimuță de foc yang
de la 53 capră de lemn yin
de la 63 -cal de lemn yang-Conbinare perfectă Pînă aici lucrurile au evoluat din bine în mai bine
de la 73-șarpe de apă yin-de aici începe să scadă

Nu am înțeles prea bine ce vrei :Capra inițial este semn de foc yin corespunzător orelor 13-15Cele 5 tuplini cerești nu se ierarhizează,ele au relații de combinare și de conflict dar de pe poziții de egalitatePentru calculul Yi Jing se folosește o relație matematică între cele 5,dar este folosită împreună cu alte relații matematice
Pentru relația între cele 12 ramuri pămîntești se procedează astfel :
-el cu el însuși-2
-ora 11 și 1-1,04
-ora10 și2-2
-ora 9 și 3-2,82
-ora 8 și 4-2
-ora 7 și 5-3,86
-ora 6 -o Eu fac un ceas și la ora 12 trec ramura care mă interesează

Edited by sorin520, 08 July 2009 - 17:16.


#25
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Eu acum nu am inteles ce ai vrut tu sa spui :lol: . Ma refeream la care din cele 5 elemente (apa, aer, foc, pamant, metal) ma apropii cel mai mult in functie de data nasterii. Presupun ca acesta este metal; sau foc? M-am ametit citind ba capra de metal, apoi capra este semn de foc.
Se poate ierarhiza, fiindca nu ma refeream la importanta lor, ci mai degraba la o predispozitie, cum ai zis si tu, care elemente tind sa fie "atrase" si care "respinse" si care este cel mai puternic "atras". Eu stiam ca fiecarei zodii (indiferent de originea acesteia) ii corespunde un anumit element si de aceea am intrebat.
Despre decani stiam ca este problematic (nu stiam procentele inainte) insa esti sigur ca abia de la 33 de ani incep sa apara schimbarile? Adica 0-33 mi se pare un interval destul de mare comparativ cu celelalte. Si acest lucru il intreb fiindca am senzatia ca a avut deja o schimbare a "decanului" pana acum.

Edited by Valerys, 08 July 2009 - 17:42.


#26
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostValerys, on 8th July 2009, 18:38, said:

Eu acum nu am inteles ce ai vrut tu sa spui :lol: . Ma refeream la care din cele 5 elemente (apa, aer, foc, pamant, metal) ma apropii cel mai mult in functie de data nasterii. Presupun ca acesta este metal; sau foc? M-am ametit citind ba capra de metal, apoi capra este semn de foc.
Se poate ierarhiza, fiindca nu ma refeream la importanta lor, ci mai degraba la o predispozitie, cum ai zis si tu, care elemente tind sa fie "atrase" si care "respinse" si care este cel mai puternic "atras". Eu stiam ca fiecarei zodii (indiferent de originea acesteia) ii corespunde un anumit element si de aceea am intrebat.
Despre decani stiam ca este problematic (nu stiam procentele inainte) insa esti sigur ca abia de la 33 de ani incep sa apara schimbarile? Adica 0-33 mi se pare un interval destul de mare comparativ cu celelalte. Si acest lucru il intreb fiindca am senzatia ca a avut deja o schimbare a "decanului" pana acum.




Nu trec în descriere pe cea a ramurii pămîntești(zodia) la care să adaug tulpina cerească pentru că cel care citește nu este interesat și nu înțelegeChiar dacă ași posta'o cine crezi că pierde timpul să adune caracteristicile? Dacă înțeleg bine tu vrei descrierea generală a ramurii pămîntețti a caprei la care să adaugi tu pe cea a tulpinii cerești pe care o crezi mai apropiată?
Trebuie să înțelegi că,calendarul chinez  nu prea permite să facă fiecare ce vrea O oră,zi,lună,an ...sunt total definite de 3 elemente-
-o tulpină cerească(unul din cele 5 elemente)
-o ramură pămîntească(una din cele 12 ,,zodii'')
-Un sens -yin,yang Toate acestea formează o triadă
Pentru a'ți calcula personalitatea se folosesc triadele pentru an,lună,zi,oră  calculate pe sistemul calculului algebric(plus cu plus dă minus...etc)Rezultatul poartă numele anului,al maximului de tulpini  și maximului de sensuri
În cazul tău,problema este cea a schimbării decanilor O așa schimbare,eu nu am văzut decît o dată
Tu ști cel mai bine ca s'a întîmplat
Nu am trecut schimbările de dinainte de 33 ani deoarece am crezut că nu interesează și îmi cer scuze pentru acest lucru
-Dela 3 ani-șobolan de metal yang
-dela 13 ani-porc de pămînt yin
-de la 23-cîine de pămînt yang

Edited by sorin520, 08 July 2009 - 18:19.


#27
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008
05.09.1967 h10.30-11 feminin
An-Capră de foc yin
lună-maimuță de pămînt yang
zi-maimuță de apă yang
oră-cal de foc yang
Total-capră de foc yang
Personalitate aflată în veșnică mișcare,plin de inițiativă,capacitare de a dramatiza,își maschează slăbiciunile îi place să aibe o casă stabilă Atenție la tendința de a extinde prea mult afacerile Atunci cînd e ofensat este extrem de direct Grație personală fermecătoare Tendința de a alerga după doi iepuri Maimuța o face îndrăzneață și îi dă o minte ascuțită,realism și norocul de a obține tot ce își dorește,dar și idependență
Problema este relația cu decanii-95% schimbare
Nu am luat în calcul relația de dinainte de 30 ani deoarece cred că nu interezează
-De la 30 ani- sobolan de apă yang-
de la 40-bou de apă yin- conflict maxim Perioadă dificilă deoarece impune  curaj,perseverență, trudă,autoritate,tenacitate,absența sentimentalismului
de la 50-tigru de lemn yang-noblețe sufletească,luptă,imprudență,luptă,dorință de a face,spiritualitate,suplețe intelectuală,optimism
de la 60-iepure de lemn yin-Afinități puternice,prudență,reflecție, senzualitate,diplomație
de la 70 -dragon de foc yang-Entuziasm,reușită bazată pe independență sau autoritate,putere,dinamism,inteligență,afectivitate,memorie,seriozitate,
de la 80-șarpe de foc yin- intuiție,organizare,intelect
Peroada de la 40 ani și pînă la 50:
2007-porc de foc yin-un an bun  pentru refacere după necazurile deja avute
2008-șobolan de pămînt  yang-Un an foarte bun pentru bani,banal pentru dregoste,cu previziuni bune pentru viitor Nu v'a avea probleme cu sănătatea sau de altă natură
2009-bou de pămînt yin- An dificil Probleme financiare,cîștiguri moderate Atenție la risipă
2010-tigru de metal yang- An amestecat  Se menține poziția Viață de famile  calmă,probleme din cauza rudelor apropiate Contacte noi și avantajoase și foarte ocupat cu munca
2011-iepure de metal yin-În sfîrșit un an bun Se pot cîștiga sume de bani și poate da dovadă de pasiune în activitate Acasă mici probleme din cauza serviciului sau a trecutului neglijat
2012-dragon de apa yang-An agitat dar sobru Cîștiguri la limită cu multe dispute Important este să nu se meargă pe risc și nu se fac schimbări RADICALE în viață
2013-șarpe de apă yin- An bun în care se v'a recîștiga puterea pierdută Noi oameni o vor ajuta și v'a primi venituri suplimentare Orice plan bine gîndit se v'a realiza pînă la urmă
2014-cal de lemn yang-An liniștit și calm Atenție la boli contagioase Mențineți  prieteniile vechi!
2015-capră de lemn yin- An care poate debuta  strălucitor și termina cu cîștiguri diminuate la maxim Trebuie să fie PRACTICĂ și să echilibreze dorințele
2016-maimuță de foc yang- An bun Poate să își demareze propriile afaceri care se vor finaliza cu mult succes Un progres foarte bun,dar probleme cu subordonații,datornicii Probleme de sănătate rezultate din surexitare
2017-cocoș de foc yin-Un an PETRECĂREȚ dar și foarte scump( De ce trebuie să faci pe plac la toți?)
Atenție în fiecare an în  perioada 21 ian-19 febr

Edited by sorin520, 09 July 2009 - 18:26.


#28
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009
salut sorin!
acum am vazut ca poti face si pe fiecare an in parte. imi poti face si mie te rog asa? sa zicem din 2008 pana cand vrei tu :)
5 septembrie 1990 ora 23:55(eu sunt cel trecut in 6 :P :lol: ) masculin
mersi mult :)

#29
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postbogdan_hd, on 10th July 2009, 09:33, said:

salut sorin!
acum am vazut ca poti face si pe fiecare an in parte. imi poti face si mie te rog asa? sa zicem din 2008 pana cand vrei tu :)
5 septembrie 1990 ora 23:55(eu sunt cel trecut in 6 :P :lol: ) masculin
mersi mult :)



2008-An dificil,probleme romantice nu știu dacă ai scăpat de probleme juridice Trebuia multă atenție
2009-An liniștit Cu multă muncă se pot rezolva problemele Probleme mai dificile doar din cauza subordonaților și copiilor(nu cred că e cazul tău)
2010-Un an aproape fericit Fără probleme de sănătate,mulțime de cheltuieli Poate să apară o promovare în profesie sau studii, speciazări Ceva probleme din cauza vitezei cu care te pierzi cu firea(poți pierde prieteni vechi)oricum  din cauza pierderii cuiva drag este o perioadă de deprimare(Nov-dec)
2011-Un an foarte norocos pentru investiții,cam liniștit în familie dar angajat serios(pot apare noi membrii în familie)vrei nu vrei apar noi contracte,noi oportunități pe care nu cred că le vei pierde
2012-Amestecat Multe afaceri rămase neterminate pun răbdarea la încercare,dar finalul este pe plus Multe griji,probleme de sănătate pe fond de stres Un an bun pentru a privi partea frumoasă a vieții și obligatoriu să se împece cu toțiAtenție totuși la noile prietenii
2013-Un an agitat,solicitant,cu obstacole neprevăzute sau din cauza prietenilor Atenție mare la investiții,pot apare mari pierderi Situația se redresează abia către sfîrșitul anului
2014-An bun și prosper Satisfacție și fericire Planurile se realizează cu un minim de efort Dispoziție spre boli contagioase Atenție mare la bani Nu se fac îmrumuturi pentru că nu se pot returna banii Afacerile sentimentale  care se vor termina,se vor termina prost
2015-An modest Se poate schimba locuința sau face o călătorie lungă Planurile se realizează cu schimbări sau mici conflicte
2016-An norocos în finanțe Nu este afectat de necazurile altora Atenție mare la cea ce nu este planificat,pot apare situații bizare
2017-Oarece probleme în carieră,chiar dezechilibre,iritabilitate Atenție la sănătate O eventuală căsătorie(pe negîndite)
2018-An bun pentru studiu Remarcat de persoane importante un eventual proces în familie sau plecarea unei persoane dragi Răbdare și prudență

#30
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009
sorin mersi mult!
ce sa zic? in 2008 chiar au fost ceva probleme sentimentale... destul de naspa... dar au trecut :) :P
legat de cele juridice? :-/ nu stiu... sa fie oare faptul ca de anu' trecut tot astept sa dau examenul pt permis cat. A ? :lol:
2009 an linistit cu multa munca se pot rezolva probleme... pai de muncit muncesc din 2007 ca sa intru la medicina anul asta :) eu ma rog si cred ca voi intra :D

in rest nu am de unde sa stiu cum vor fi urmatorii ani, dar daca ma ajuta Dumnezeu ce ai zis la 2015 se cam potriveste, adica atunci as avea examenul de rezidentiat si cine stie, probabil ma voi muta :)
ce sa zic? mersi de informatii si iti doresc multa sanatate si toate cele bune :)

#31
michirec

michirec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.01.2009
09 august 1958, ora 23,30, masculin; din 2007 pana cand doresti...

#32
dulcetica

dulcetica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.05.2008

View Postsorin520, on 9th July 2009, 19:24, said:

05.09.1967 h10.30-11 feminin
An-Capră de foc yin
lună-maimuță de pămînt yang
zi-maimuță de apă yang
oră-cal de foc yang
Total-capră de foc yang
Personalitate aflată în veșnică mișcare,plin de inițiativă,capacitare de a dramatiza,își maschează slăbiciunile îi place să aibe o casă stabilă Atenție la tendința de a extinde prea mult afacerile Atunci cînd e ofensat este extrem de direct Grație personală fermecătoare Tendința de a alerga după doi iepuri Maimuța o face îndrăzneață și îi dă o minte ascuțită,realism și norocul de a obține tot ce își dorește,dar și idependență
Problema este relația cu decanii-95% schimbare
Nu am luat în calcul relația de dinainte de 30 ani deoarece cred că nu interezează
-De la 30 ani- sobolan de apă yang-
de la 40-bou de apă yin- conflict maxim Perioadă dificilă deoarece impune  curaj,perseverență, trudă,autoritate,tenacitate,absența sentimentalismului
de la 50-tigru de lemn yang-noblețe sufletească,luptă,imprudență,luptă,dorință de a face,spiritualitate,suplețe intelectuală,optimism
de la 60-iepure de lemn yin-Afinități puternice,prudență,reflecție, senzualitate,diplomație
de la 70 -dragon de foc yang-Entuziasm,reușită bazată pe independență sau autoritate,putere,dinamism,inteligență,afectivitate,memorie,seriozitate,
de la 80-șarpe de foc yin- intuiție,organizare,intelect
Peroada de la 40 ani și pînă la 50:
2007-porc de foc yin-un an bun  pentru refacere după necazurile deja avute
2008-șobolan de pămînt  yang-Un an foarte bun pentru bani,banal pentru dregoste,cu previziuni bune pentru viitor Nu v'a avea probleme cu sănătatea sau de altă natură
2009-bou de pămînt yin- An dificil Probleme financiare,cîștiguri moderate Atenție la risipă
2010-tigru de metal yang- An amestecat  Se menține poziția Viață de famile  calmă,probleme din cauza rudelor apropiate Contacte noi și avantajoase și foarte ocupat cu munca
2011-iepure de metal yin-În sfîrșit un an bun Se pot cîștiga sume de bani și poate da dovadă de pasiune în activitate Acasă mici probleme din cauza serviciului sau a trecutului neglijat
2012-dragon de apa yang-An agitat dar sobru Cîștiguri la limită cu multe dispute Important este să nu se meargă pe risc și nu se fac schimbări RADICALE în viață
2013-șarpe de apă yin- An bun în care se v'a recîștiga puterea pierdută Noi oameni o vor ajuta și v'a primi venituri suplimentare Orice plan bine gîndit se v'a realiza pînă la urmă
2014-cal de lemn yang-An liniștit și calm Atenție la boli contagioase Mențineți  prieteniile vechi!
2015-capră de lemn yin- An care poate debuta  strălucitor și termina cu cîștiguri diminuate la maxim Trebuie să fie PRACTICĂ și să echilibreze dorințele
2016-maimuță de foc yang- An bun Poate să își demareze propriile afaceri care se vor finaliza cu mult succes Un progres foarte bun,dar probleme cu subordonații,datornicii Probleme de sănătate rezultate din surexitare
2017-cocoș de foc yin-Un an PETRECĂREȚ dar și foarte scump( De ce trebuie să faci pe plac la toți?)
Atenție în fiecare an în  perioada 21 ian-19 febr
Personalitatea e descrisa bine.
Cum traduci asta :"Problema este relația cu decanii-95% schimbare"?
De ce te-ai oprit la 80?Se termina numaratoarea?Familia din partea mamei e foarte longeviva. :lol:
2009-bou de pămînt yin- An dificil Probleme financiare,cîștiguri moderate Atenție la risipă
-e foarte general.Dar pina acum a fost dificil,in sensul ca m-am operat,tensiuni in familie.Eu speram ceva mai detaliat.
Poti sa spui si despre baiatul meu daca are numai 5 ani?
12.03.2004 ,ora 14.30 ,Iasi ,baiat
Multumesc!

Edited by dulcetica, 10 July 2009 - 14:46.


#33
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postbogdan_hd, on 10th July 2009, 15:02, said:

sorin mersi mult!
ce sa zic? in 2008 chiar au fost ceva probleme sentimentale... destul de naspa... dar au trecut :) :P
legat de cele juridice? :-/ nu stiu... sa fie oare faptul ca de anu' trecut tot astept sa dau examenul pt permis cat. A ? :lol:
2009 an linistit cu multa munca se pot rezolva probleme... pai de muncit muncesc din 2007 ca sa intru la medicina anul asta :) eu ma rog si cred ca voi intra :D

in rest nu am de unde sa stiu cum vor fi urmatorii ani, dar daca ma ajuta Dumnezeu ce ai zis la 2015 se cam potriveste, adica atunci as avea examenul de rezidentiat si cine stie, probabil ma voi muta :)
ce sa zic? mersi de informatii si iti doresc multa sanatate si toate cele bune :)


Nu era despre permis Dar dacă nu s'a întîmplat nimic e perfect
Mult succes în rezolvarea viitoarelor probleme sentimentale!


View Postdulcetica, on 10th July 2009, 15:44, said:

Personalitatea e descrisa bine.
Cum traduci asta :"Problema este relația cu decanii-95% schimbare"?
De ce te-ai oprit la 80?Se termina numaratoarea?Familia din partea mamei e foarte longeviva. :lol:
2009-bou de pămînt yin- An dificil Probleme financiare,cîștiguri moderate Atenție la risipă
-e foarte general.Dar pina acum a fost dificil,in sensul ca m-am operat,tensiuni in familie.Eu speram ceva mai detaliat.
Poti sa spui si despre baiatul meu daca are numai 5 ani?
12.03.2004 ,ora 14.30 ,Iasi ,baiat
Multumesc!


Mulțumesc pentru informațiile despre personalitate(numai așa pot să știu dacă nu cumva bat cîmpii)
Problema cu decanii este cam așa:O dată la 10 ani (în cazul tău începînd chiar de la naștere) se petrece o schimbare de mod de a vedea viața,dar și condițiile de viață Pentru fiecare persoană această schimbare are o anumită intensitate(am găsit cazuri cu 2%) Tu ai trecut deja prin astfel de schimbări la 20 și 30 ani Pot fi și doar niște schimbări în modul în care înțelegem lumea Schimbarea de la 30 ani a adus o tendință de autoritate,trudă,perseverență,curaj,renunțarea la locul secund în trasarea destinului propriu Acestea nu sunt trăsăturile caprei ci ale boului,care forțează oarecum acestă schimbare Apa( este decanul boului de apă) aduce voință,tenacitate,absența sentimentalismului Dacă cineva nu este atent la propria personalitate poate spune:Da așa sunt eu Bun,dar peste 10 ani vei fi altfel Și atunci de fapt cum ești tu?
Dacă scriu mai detaliat înseamnă să anulez liberul arbitru al persoanei El este cel care își face viața,eu pot doar să îi atrag atenția,așa cum de altfel am făcut'o,dar nu vreau să spun ce se v'a întîmpla mîine dimineață cînd se dă jos din pat Atenție,de obicei,în sf.lui decembrie și ianuarie în fiecare an Cred că avertismentul asupra banilor de acest an este mai mult decît suficient(restul sunt probleme care se pot rezolva)
Am să fac și pentru băiat imediat ce am timp-azi,cel tărziu mîine

#34
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postmichirec, on 10th July 2009, 14:06, said:

09 august 1958, ora 23,30, masculin; din 2007 pana cand doresti...


An-cîine de pămînt yang
luna-maimuță de metal yang
zi-cal de pămînt yang
oră-șobolan de lemn yang
Total-cîine de pămînt yang
Personalitate credincioasă crezului propriu,vigilent,atent,liniștit,cu un nivel moral și ideatic foarte ridicate Pretinde o loialitate excesivăMai puțin sentimentalNiciodată nu este supus de înfrîngeriOra aduce o atenție mărită pentru problemele financiareMaimuța aduce o moralitate desăvîrșită iar calul calități de viață veselă
Schimbarea adusă de decani este de 4%,deci aproape neglijentă
-De la 29-porc de apa yin-gentilețe,naivitate,amabilitate,dezordine,voință,tenacitate
-de la 39-șobolan delemn yang-Respect șiadmirație,inteligență,dinamism,imaginație,suplețe,creativitate,optimism
-de la 49-bou de lemn yin-nu este o relație prea bună impune autoritate,curaj(deja era)trudă,perseverență,dorință de a face,entuziasm
-de la 59-tigru de foc yang-Relație excelentă,succes,noblețe sufletească,generozitate,luptă,imprudență,inteligență,emoții,ambiție
-de la 69iepure de foc yin-Compatibilitate foarte bună prudență,reflecție,diplomație,coordonarea faptelor,calități morale
-de la 79-dragon de pămînt yang-Incompatibilitate totală,putere,dinamism,afectivitate,seriozitate
2007-An calm pentru finanțe Trebuie să facă noi prieteni rezultate slăbuțe după eforturi intense probleme(necazuri)familiare și unele fricțiuni la serviciuCred că cele cu serviciul au fot rezolvate
2008-Prosper și un pic de noroc Celebrări dar și probleme cu copiii Normal ar fi fost să nu se facă nici un fel de împrumut
2009-An bun,dar cu înîrzieri sau amînări Decizii pripite,nu este înțeles,intențiile răstălmăcite,cheltuieli mari O apropiere de familie,favorabil noilor prieteni(noi membri de familie),poate apare o călătorie nedorită
2010-Relativ fericit,fără dispute serioase și cam amestecate Important este să nu se ia decizi radicale Preferabil pași mărunți
2011-anul în care se pot demara propriile afaceri,schimbarea poziției se face prin avansare Chiar dacă sunt pierderi sau nu se pot strînge datoriile,important este progresul general
2012-an dificilPredispoziție la înbolnăviri infecțioase sau contagioase,muncă multăImportant este să cunoascăoameni noi care pot să îl ajute
2013-muncă multă ,cîștig mareCîștigul este cheltuit cu familia Important este să fie deschis dialogului,în special cu asociații
2014-Se continuă 2013 Oarece probleme acasă,de evitat iubirile care duc la nefericire(pasagere)Pot apare regresiuni în bugetAtenție la înțîrzierile în afaceri
2015-modest,Importantă este răbdarea,prevedereaAtenție la eventualele pierderi financiare sau de lucruri
2016-Satisfacții multe(adică cheltuieli mari)o eventuală schimbare de domiciliu,o extindere a sfere de acțiune
2017-Amestecat Mici probleme cu sănătatea,superiorii,reprezentanți oficiali,Greu de primit înapoi banii care sunt de primit Probleme cu un creditfăcut mai demult
---În general nu recomand un înprumut ,deoarece v'a fi greu de plătit

#35
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postdulcetica, on 10th July 2009, 15:44, said:

Poti sa spui si despre baiatul meu daca are numai 5 ani?
12.03.2004 ,ora 14.30 ,Iasi ,baiat
Multumesc!


An-maimuță de lemn yang
lună-iepurede foc yang
zi-tigru de metal yang
oră-capră de apa yin
Total-maimuță de..yang Elementul este stabilit de către decani,care modifică cu 57%
-la 7 ani-dragon de Pămînt yang De ținut minte pentru că nu mai apare în viață
-la 17 șarpe de pămînt yin-combinare aproape perfectă
-de la 27-cal de metal yang
de la 37-capră de metal yin-
47-maimuță de apă yang-
57-cocoș de apa yin-
67 cîine de lemn yang-
77- porc de lemn yin-
87-șobolan de foc yang-
Maimuța de pămînt yang-calm,fire rece și calculată Acte de caritate dezinteresate Nu trebuie lăsat în umbră pentru că se îmbufnează și devine insolent Este un intelectual și are o aplicație spre citit Distincțiile vin însă pentru conștinciozitate și devotament Nu are o înclinare  spre petreceri,deși îi v'a iubi pe cei la care ține cu adevărat O fire înclnată mai degrabă spre visare,superficialitate dar agreabilă și îndatoritoare

#36
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Zi-mi si mie ceva de 3 iulie 1977...da-mi acolo-n zodiac :P


peseu, nu cunosc ora nasterii.

Edited by Bebeluska, 13 July 2009 - 23:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate