Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

zodiac chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#109
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012
Hai să ne mai plimbăm puțin printre ,,stele''
Steaua 2,face parte din grupa de Vest ( ani ei sunt:1980,1989,1998,) O să aibă:Bani și succes în-NE,sănătate în-V,dragoste în-NV,evoluție personală în-SV
Să discutăm despre ,,dragoste'' În Nv se găsește You Nian(ani mulți,sănătate)casa a 6 (metalul alb) Steaua 6 este limpezire,responsabilitate,împlinire Cînd steaua 2 este în centru,în Nv se află steaua 7(recoltă,coacere,perspicacite,autoevaluare) Steaua asta are ca ani-1957,1966,1984.1993 Persoanele născute sub această stea acund o siguranță interioară profundă(nepăsător) sub spiritul exuberant,dornic de distracții,contacte efemere Carismatic,plin de grație Profesiile spre care merg:Mînuirea banilor,retorică,politică,administrare,show
Atenție la faptul că aceași casă înseamnă:jafuri,rivalitate,probleme juridice
Anul acesta steaua centrală este-6 În nv-avem steaua 7(cea de mai sus)...iar '66 este anul -calului,'84 este cel al- șobolanului,'93 este al-cocoșului,triada săritorilor în ograda vecină

#110
silentphoenix

silentphoenix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2012
21 septembrie , 1967 , nascut @ 6 am , barbat , in Romania . Niciodata nu am avut ocazia sa mi se "faca " horoscopul . Plotin , multumesc anticipat !

#111
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012
Nu prea sunt multe de spus Un om normal,cu o mică tendinţă yin(instinctiv,sensibil,conservator) cu ceva contradicţii interioare care fac ca hotărîrile să fie luate mai dificil pe partea de raţiune şi mai mult instinctiv Pînă şi schimbările de la decani sunt mici(16%) De la 44 de ani-Dragon de lemn yang (asta înseamnă un fel de berbec care doerşte să fie pus,numit pe o funcţie de sfătuitor,consilier) de la 34-şarpe de lemn yin( face dovada că este un bun administrator,se ocupă de plata tuturor datoriilor şi asta pentru cineva cu funcţie) Este o perioadă bună,de creştere care de la 54 ani o să arate roadele(20 de ani de foc-şef,conducător,patron) Atenţie la faptul că această perioadă este epuizantă,dat fiind contradicţiile interioare  Steau este nr-6 Metal alb (tatăl,autoritatea) loialitate,familie, simţ al dreptăţii posibilităţi de realizare în politică sau armată(cred-politică),intuiţie Atenţie la plămîni şi căutaţi o modalitate de eliminare a emoţiilor negative(spovedanie,yoga...)Încercaţi să înţelegeţi că oamenii au voie şi să citice,chiar dacă sunteţi autocritic
Anul viitor este un an de sfîrşit şi început-mult succes
Anii cu încărcătură Karmică-1990,2013,2036..

#112
silentphoenix

silentphoenix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2012
Multumesc ! Informativ si concis , ca de obicei !

#113
Haruka

Haruka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.07.2008
Nu mai e nimeni pe aici? Acum cand am si eu curiozitati... :(

#114
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012
Bună ziua .
O să încerc să explic puțin ,,astrologia” chineză .Acolo ,omul este un ,,ceva” între Pămînt și Cer .Fiecare dintre acestea au atribute care le definesc .
O să încep cu ,,Cerul” .Acolo nu există -luna .Există ,,doar ”cele 5 elemente :Metalul,Apa,Lemnul, Focul și Pămîntul (chestii arhicunoscute)
Metalul este un element oarecum interesant .Este cel care se ocupă de plămîn(boli de plămîni) ,de angosă,de depresie ,de melancolie ,de anotimpul toamnă și cel mai important -de autoritate ,de justiție ,de armată (război) dar mai ales de sistemul bancar.El se găsește pe degetul-inelar,dar asta este este un non sens .Acolo este degetul iubirii, nu al afacerilor. În concluzie ,acest element este cel care se ocupă de ritual ,de voință și de ficat.Are o ,,obsesie ”-dreptatea  și se regăsește în carnea de pui,în alimentele proaspete,în alimentele iuți .Are momente de ,,maxim” toamna și iarna ,dar are și o lipsă de discernămînt exemplară .
Am ales acest element pentru că este cel care  a condus cerul pînă în prezent .
Ciclurile cerului au cîte 60 de ani și sînt ,,conduse” de cîte un element pe o perioadă de 12 ani .Actualul ciclu -al 78 -lea a început pe 02.02.1984.Este ciclul șarpelui de apă yin. Aceste ciclu are 5 subdiviziuni a cîte 12 ani fiecare .
1984+12=1996-foc
1996+12=2008-pămînt
2008+12=2023-metal
2023+12=2044-lemn
.Sper că ați observat că anul acesta vom intra în zona de lemn (pace,bunătate ,optimism ,pasiune,inteligență,imaginația viitorului,energia primăverii) Capacitatea maximă este -primăvara și iarna .Problema acestei perioade este cea a izbucnirilor psihice extreme,a răzvătirilor ,,gîndite”.Să vedem cînd sînt stabilite alegerile !

Edited by Plotin, 27 April 2023 - 16:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate