Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

zodiac chinezesc

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#37
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostBebeluska, on 13th July 2009, 23:00, said:

Zi-mi si mie ceva de 3 iulie 1977...da-mi acolo-n zodiac :P


peseu, nu cunosc ora nasterii.




An-Șarpe de foc yin
luna-cal de foc yang
zi-cocoș de metal yin
oră-necunuscută
Total-șarpe de foc yin
Personalitate activă ,dominatoare, atent la detalii, imperturbabil,plin de încredere în el,suspicios,tentație spre cenzurarea celorlalți spre agățare de putere
În funcție de ora de naștere influența decanilor poate fii de la 34%(ora o)la 1%(ora 18)
Am trecut doar decanii de la 31 ani-cocoș de pămînt yin-eleganță,generozitate,realism,duritate,afectivitate,seriozitate
-de la 41-cîine de foc yang-fidelitate,loialitate,idealism,inteligență,dinamism,emoții intense,ambițieRelație în general nu tocmai bună
-de la 51-porc de foc yin-conflict maxim,gentilețea,naivitatea,dezordinea porcului nu bat deloc cu intuiția și organizarea șarpelui
-de la 61-șobolan de apă yang-relație foarte bună,seamănă mult ,în plus șobolanul aduce o tendință spre agoniseală Apa vine cu absența sentimentalismului,tenacitate,voință
-de la 71-bou de apă yin-legătură mai bună decăt cu sobolanul,curaj,perseverență,autoritate
-de la 81-tigru de lemn yang.Conflicte puternice,imprudență,curaj,luptă,imaginație legată de posibilitățile de a face,dorințe instinctive

#38
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postsorin520, on 14th July 2009, 08:42, said:

An-Șarpe de foc yin
luna-cal de foc yang
zi-cocoș de metal yin
oră-necunuscută
Total-șarpe de foc yin
Personalitate activă ,dominatoare, atent la detalii, imperturbabil,plin de încredere în el,suspicios,tentație spre cenzurarea celorlalți spre agățare de putere

M-am nascut intre ora 20 si 22... (8-10 seara). Nu inteleg care e chestia cu decanii. :huh:

Ma asteptam sa imi povestesti mai multe... :P

#39
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostBebeluska, on 14th July 2009, 20:52, said:

M-am nascut intre ora 20 si 22... (8-10 seara). Nu inteleg care e chestia cu decanii. :huh:

Ma asteptam sa imi povestesti mai multe... :P



3 iulie 1977 h- 21 feminin Ro
An-Șarpe de foc yin
lună-cal de foc yang
zi-cocoș de metal yin
oră-porc de pămînt yin
Total-Șarpe de foc yin
Șarpele aduce activitatea și dominația asupra celor apropiați,încredere mare în el însuși și puterea de a conduce Dorință de faimă,putere,senzualitate,gelozie Calul aduce efervescență,rapiditate(mai ales în răzbunare)farmec,o demnitate aproape enigmatică,autocontrol Cocoșul-atenție deosebită pentru detalii,conștiinciozitate,mîndrie(insensibilitate la lacrimi)Porcul-emoții profunde, distracții,tactică,tendință de a ascunde sentimentele,ambiție,cinste,un cult al onoarei
Greu de abordat,iar în cazul în care este disprețuit  răbunarea este cruntă Ieșirea dintr'o criză se face cu o glumăTemperament emotiv,activ,oboseală buscă,somn scurt
Cred că există probleme cu tensiunea arterială,dar vor fi afectate sistemul nervos și aparatul digestiv
Stil clasic, preferă parfumurile scumpe,pretenții mari apropo de partener(în special în poziția socială)Emoția pozitivă care afectează este-iubirea Ea se extinde la față
Dat fiincă elementul foc este puternic,am să încerc o descriere exterioară:
-Mîini mici,falangele mai lungi decît podul palmei,agile,tendință spre rotunjire,mers repede,sprinten
Nu sunt hotărît-Greta Garbo sau Jakie Onassis
Decanii  aduc modificări ale psihicului uman pentru o perioadă de 10 ani În acest caz(personalitate puternică)-0,9%
Față de calculele precedente se decalează cu 10 ani spre înapoi,deci:
-De la 21-cocoș de pămînt yin-Perioadă perfectă Eleganță,realism,generozitate
-de la 31-cîine de metal yang-relație bunăLoialitate,idealism,amabilitate
-de la 41-porc de metal yin- Este o perioadă mai dificilă  din cauza dezordinii,a naivității,a pasiunilor interioare(oricum erau dar se amplifică)a timidității care nu sunt conforme cu felul de a fi al șarpelui
de la 51-șobolan de apă yang-Inteligență,dinamism,avarism,egoism,instinctivitate,optimism,suplețe,spiritualit
ate
de la 61-bou de apă yin-autoritate,curaj,
de la 71-tigru de lemn yang-imprudență,nehotărîre
de la 81-iepure de lemn yin-prudență,reflexie,diplomație

Edited by sorin520, 15 July 2009 - 08:07.


#40
sah

sah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.05.2007
21 aprilie 1974, bucuresti, 06.45 (dimineata), feminin, caracteristici si decani din 2008 pana cand se poate
27 martie 2000, bucureti, 01.10 (noaptea), feminin, caracteristici si decani pana cand se poate.
multam mult.

#41
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postsah, on 22nd July 2009, 15:40, said:

21 aprilie 1974, bucuresti, 06.45 (dimineata), feminin, caracteristici si decani din 2008 pana cand se poate
27 martie 2000, bucureti, 01.10 (noaptea), feminin, caracteristici si decani pana cand se poate.
multam mult.


21 aprilie 1974 h 06,45
an-tigru de lemn yang
lună-dragon de pămînt yang
zi-dragon de lemn yang
oră-iepure de lemn yin
Total-tigru de lemn yang

Personalitate puternică,tolerantă,loial lui însuși,suportă greu limitările de orice fel,neobosit,insistent Ora de naștere ar trebui să aducă jumătate de personalitate(influențabilitate,prudență,reflecție,diplomație)dar prezența dublă a dragonului cred că permite doar aspectului exterior(drăguț,senzual)se se manifeste,în rest personalitatea vulcanică,nerăbdarea,entuziasmul,puterea,dorința de reușită,imprudența vin de la acesta Există o tendință spre nehotărîre(sau de hotărîri pripite) și solitudine
Influența decanilor este 23%
-Nu am trecut pe cei de dinainte de 25 ani
-De la 25-bou de lemn yin-dispute serioase,incompatibilitate,Boul aduce autoritate,trudă,curaj,perseverență
-de la 35-șobolan de lemn yang-relație mai bună decît cu boul,dar totuși rece Egoism,dorință de agoniseală,inteligență pentru a atinge scopurile,optimism,entuziasm(in plus față de cel deja existent)dorințe instinctive,creativitate
-de la 45-porc de apă yin-Combinație perfectă pe toate planurile Amabilitate,gentilețe dar și naivitate,dezordine,dorință de apropiere de oameni,voință,determinare,tenacitate dar și lipsă de sentimentalism
-de la 55-cîine de apă yang-Relație excelentă Aduce fidelitate,loialitate,idealism,pasivitate
-de la 65-cocoș de metal yin-Relație modestă spre rece Aduce eleganță,realism,duritate,posibilități de adaptare,logică,rigoare,intuiție
-de la 75-maimuță de metal yang-conflict maxim,subtilitate,tendință de manipulare,precauție excesivă

#42
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008
Cer scuze pentru intrerupere

27 martie 2000 h1.10

An-Dragon de metal yang
lună-iepure de pămînt yin
zi-maimuță de lemn yang
oră-bou de lemn yin
Total-Dragon de lemn cu sensurile echilibrate(ele vor fi decise de decani)
Cea mai puternică personalitate a zodiacului(dragonul)alături de cel mai inteligent(maimuța)și cel mai muncitor(bou)Impetuos,sensibil,independent,o stimă față de el însuși la cote foarte înalte,tendință spre tiranie,este primul care se critică în cazul în care greșește Mîndru,puternic atașat de idealurile sale,muncește enorm pentru a cîștiga respect Preferă să știe că este necesar decît că este iubit Luna aduce un spirit de circumspecție  dar și o voință neînblînzită,ziua-convingere totală asupra drepturilor sale,un noroc neobișnuit în viață,generozitate,ora-o forță de muncă și de comandă cu care poate muta munții din loc Compatibilitate foarte bună cu maimuța(leu)
Despre dragoni se spun două lucruri ca și ,,bîrfe'':
-Dacă nu se căsătoresc de tineri,se căsătoresc cu serviciul și-pentru dragoni nu se fac horoscoape,pentru ei sunt singurii care își hotărăsc soarta
Decanii aduc,așa cum era de așteptat,modificări de doar 2% Ei încep de la 7 ani
-de la 7-tigru de pămînt yang-relație moderată Atenție la imprudențele și lupta pe care le aduce tigrul
-de la 17-bou de foc yin-relație fără mari conflicte,pot coopera,curaj,perseverență,autoritate(dacă mai are unde să vină)inteligență,calități morale,psihic perfect,dinamism,ambiție
-de la 27-șobolan de foc yang-relație perfectă pe toate planurile,în special pentru mariaj Aduce un plus de inteligență,dinamism,dar și egoism
-de la 37-porc de lemn yin-relație cordială,de cooperareAduce o oarecare dezordine și naivitate,optimism,suplețe,creativitate
-de la 47-cîine de lemn yang-Incompatibilitate Cîinele aduce fidelitate,pasivitate,idealism
-de la 57-cocoș de apa yin-relație plină de succes,eleganță,generozitate,realism,voință,absența sentimentalismului,tenacitate
-de la 67-maimuță de apa yang-relație excelentă,abilitate,subtilitate,precauție
-de la 77-capră de metal yin-relație acceptabilă dar rece,sensibilitate,pedanterie,rigoare,hotărîre,intuiție

Îmi permit să spun cîte ceva despre relația cu tigrul:Două pietre foarte tari Dacă în copilărie dragonul își face un idol din părinți atunci lucrurile  vor evolua lin,dar la maturitate se v'a impune Mai ales dacă nu își consumă energiile de care dispune,

#43
sah

sah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.05.2007
foarte multumesc.
prezentarea pentru fiica mea mi-a intarit o convingere personala (si nu e vorba de "fiecare cioara isi lauda puiul")
sper ca viata sa-i decurga lin.
inca o data multumesc.

#44
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postsah, on 23rd July 2009, 15:13, said:

foarte multumesc.
prezentarea pentru fiica mea mi-a intarit o convingere personala (si nu e vorba de "fiecare cioara isi lauda puiul")
sper ca viata sa-i decurga lin.
inca o data multumesc.

Cu plăcere și oricînd!
Sperăm pentru copii totdeauna ce este mai bun,dar să nu uiți că ea este cea care își face viața chiar de cînd a început să meargă și să vorbească,restul(adică educația)sunt accesorii care o vor ajuta sau împiedica
Am uitat să spun că are o repulsie instinctivă pentru minciună

#45
sah

sah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.05.2007
da, asa este.
indraznesc sa te rog sa ma ajuti cu o analiza pentru sot, care evident vrea si el.... :lol:
03 septembrie 1972, ora 17.00 sau 16.45, Bucuresti
multumesc si scuze daca abuzez

#46
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postsah, on 23rd July 2009, 18:45, said:

da, asa este.
indraznesc sa te rog sa ma ajuti cu o analiza pentru sot, care evident vrea si el.... :lol:
03 septembrie 1972, ora 17.00 sau 16.45, Bucuresti
multumesc si scuze daca abuzez



Scuze pentru înîrziere
An-șobolan de apă yang
lună-maimuță de pămînt yang
zi-cocoș de foc yin
oră-maimuță de pămînt yang
Total-Șobolan de pămînt yang
Pesonalitate sociabilă,cu legături puternice față de familie,prieteni,asociați Perspicacitate deosebită( fler pentru afaceri,chiar dacă sunt mici)eficient(mai ales cu banii)Realist,conștiincios,standard de viață ridicat,Nu joacă și are rar noroc la jocuri de noroc
Luna și ora aduc îndrăzneală și mîndrie,integritate,o oarecare lipsă de sentimentalism dar și un simț al umorului foarte dezvoltat,ziua-indiscreție,ingeniozitate, tendință spre studiu dar și vorbărie
Decanii aduc schimbări de doar 27%(o personalitate totuși puternică)
-Nu am trecut decanii de dinainte31 de ani deoarece nu cred că mai interesează
-De la31-șobolan de apă yang-compatibilitate într'un grad mare Inteligență,dinamism,agoniseală,egoism,voință,tenacitate
-de la 41-bou de apă yin-relație perfectă,curaj,perseverență,autoritate,muncă multă Perioada cea mai bună din viață
-de la 51-tigru de lemn yang-Relație modestă,nu foarte bună,generozitate(la un șobolan?)imprudență,nehotărîre,entuziasm,spiritualitate,cretivitate
-de la 61-iepure de lemn yin-relații amicale,toleranță pînă la un punct,prudență,reflexie,diplomație
-de la 71-dragon de foc yang-relație foarte bună,entuziasm,putere,reușită,dinamism,inteligență,autoritate,ambiție
-de la 81-șarpe de foc yin-succes cu un grad foarte mare,,intelect,organizare,intuiție,planificare

#47
sah

sah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.05.2007
multumesc mult.

#48
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009
imi poti face si mie caracteristicile? 05.sept.1990, ora 23:55, Hunedoara, Masculin
cred ca eu ti-am cerut cele mai multe lucruri :D sper sa nu te deranjeze :D
multumesc de acum :)

#49
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postbogdan_hd, on 1st August 2009, 11:58, said:

imi poti face si mie caracteristicile? 05.sept.1990, ora 23:55, Hunedoara, Masculin
cred ca eu ti-am cerut cele mai multe lucruri :D sper sa nu te deranjeze :D
multumesc de acum :)



Nicio problemă
   An-cal de metal yang
lună-maimuță de lemn yang
zi-cocoș de apă yin
oră-șobolan de lemn yang
Total-cal de lemn yang
Persoană agrabilă,populară,isteață, bun orator,fire schimbătoare și imprevizibilă,poate lua hotărîri fulgerător,nonconformist,atacă 101 lucruri deodatăDacă este forțat să își restrîngă sau să reprime emoțiile-răbufnește sau se revoltă Este doborît de lucrurile neclare,în suspensie sau reguli prea strîmte Mulți prieteni dar nu este legat foarte tare Pierde repede interesul(și schimbă domiciliile) Generos,sportiv,
Deviza:viață,libertate,fericire
Interesant că luna,ora,ziua încearcă să tempereze caracterul vulcanic al anului Luna aduce-inteligență,ambiție,optimism,ziua-mișcări calculate  și repetabile(chiar și la greșeli)
Ora de naștere ne obligă să o analizăm separat Ea aduce viteză,nici un pic de plictiseală,o încredere prea mare în intuiția proprie și tendința de a lucra nervos(mai mult decît poate duce)dar și o convingere absolută
Deoarece elementul LEMN este puternic am să încerc să explic:
Psihism-spiritualitate,imaginație bogată,preconștient
Afect-instabilitate,timiditate
Intelect-imaginație sau mult prea multă
carne binefăcătoare-pasăre,caracter-imprăștiere,virtuți-milă,temperament-irascibil,optimist,activ,voce-puternică,strigătoare Obosit dimineața Se culcă tîrziu,adoarme greu
Umeri și corp-spate drept,înalt,ochi mari,privire sinceră,arcade cu sprîncene mari Mîini dure cu carne puțină Degetele  sunt mai lungi decît palma și au noduri proeminente
Organ intern-ficat(atenție că nu se regenerează)

#50
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009
Multumesc din suflet Sorin!
Tot ce am citit am citit cu zambetul pe buze :) De ce? Probabil ti-ai dat seama, pt ca totul mi se potriveste manusa! :D
Mult succes in continuare! Se pare ca ai talent(sau ce trebuie sa ai in acest domeniu :P)
Multumesc inca o data!
Sanatate si numai bine!

#51
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View Postbogdan_hd, on 1st August 2009, 15:07, said:

Multumesc din suflet Sorin!
Tot ce am citit am citit cu zambetul pe buze :) De ce? Probabil ti-ai dat seama, pt ca totul mi se potriveste manusa! :D
Mult succes in continuare! Se pare ca ai talent(sau ce trebuie sa ai in acest domeniu :P)
Multumesc inca o data!
Sanatate si numai bine!



În acest domeniu ai nevoie numai de rațiune sau de necredință în divinități

#52
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008
15 sept 1989 h 21 F
an-șarpe de pămînt yin
lună-cocoș de apă yin
zi-tigru de pămînt yang
oră-porc de apă yin
Total Șarpe..echilibrat Elementele și sensurile vor fi determinate de decani Șarpele este un semn karmic(este obligat să plătească în această viață datoriile de acum și din celelalte vieți) Are un noroc deosebit la bani veniți de la alții Cel puțin o dată în viață ajunge falit Luna aduce o atenție la detalii și mascarea sentimentelor,dar și erudiția,mîndria,dedicația spre muncă, Ziua aduce-dorință spre ocazii pe care nu le poate atinge,libertinism,paranoia Ora-.emoții profunde,ambiție,curiozitate,CINSTE,ONOARE,
Schimbarea adusă de decani este de 36 %
-de la 17ani-Porc de lemn yin-Perioada de conflict maxim Aduce dezordine,naivitate,dorința de a face,spiritualitate
-de la 27-șobolan de foc yang-Inteligență,dinamism,egoism,agoniseală,emoții,senzații,autoritate
-de la 37-bou de foc yin- curaj,perseverență,trudă Este perioada cea mai bună din viață
de la 47-tigru de pămînt yang-generozitate,luptă,imptudență,gîndire,vorbire, seriozitate
de la 57-iepure de pămînt yin-prudență,reflecție,diplomație
de la 67-dragon de metal yang-Entuziasm,reușită,putere dinamism,pasiuni interioare,logică,rigoare,
de la 77-șarpe de metal yin-intuiție,magnetism,intelect,organizare

#53
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009
eu sunt tigroaica de foc :P

#54
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

View PostiuliachristaL, on 1st August 2009, 16:59, said:

eu sunt tigroaica de foc :P


Cînd doi tigri se luptă:unul v'a muri în luptă, iar celălalt v'a muri de pe urma rănilor
și ce vrei tu tigrule comandant?
Să evoluezi către feminin?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate