Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Ce facultate v-ați ales? ALEGERE FACULTATE. La ce vreți să dați admitere? Îndrumare facultate.

- - - - -
  • Please log in to reply
3895 replies to this topic

#91
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

koralya, on May 19 2005, 22:38, said:

Andrei Saguna-Stiinte politice.

<{POST_SNAPBACK}>

hmm...  :) sincer, sunt tare curios ce-i motiveaza pe cei care dau la stiinte politice  :eek:
... mai ales daca dai la o facultate perticulara
... ce poti sa iesi de acolo?

#92
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Cand o sa fiu mare, ma fac politician. Probabil asa zic cei mici cand ii vad pe parlamentari la siesta, scobindu-se in nas, citind ziarul. Nu  faci nimic decat sa ridici mana si primesti ditamai salariul. Atentie sa nu te prinda reporterii cu intrebari de cultura generala.
Uite de asta e cautata aceasta facultate.
La Fac de Fizica sau de Matematica nu vad de ce da lumea...

#93
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004

gtk, on May 20 2005, 21:05, said:

hmm...  :) sincer, sunt tare curios ce-i motiveaza pe cei care dau la stiinte politice  :eek:
... mai ales daca dai la o facultate perticulara
... ce poti sa iesi de acolo?

<{POST_SNAPBACK}>


Dar pe tine ce te motiveaza sa faci insinuari din astea de doi lei?!
Nu ma pretez la comentariul tau!Inseamna ca nu ai citit cuvant cu cuvant ceea ce am scris eu despre o particulara..!Cat despre motivatie..give me a break,ca as putea sa`ti scriu un roman,si tu ai trece pe langa sunt sigura!O singura intrebare insa..dar tu ce ai iesit ...de oriunde se poate iesi..ca sa zic asa..?! Concluzia e una singura...extrem de vizibila!

#94
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004

max003, on May 20 2005, 21:09, said:

Cand o sa fiu mare, ma fac politician. Probabil asa zic cei mici cand ii vad pe parlamentari la siesta, scobindu-se in nas, citind ziarul. Nu  faci nimic decat sa ridici mana si primesti ditamai salariul. Atentie sa nu te prinda reporterii cu intrebari de cultura generala.
Uite de asta e cautata aceasta facultate.
La Fac de Fizica sau de Matematica nu vad de ce da lumea...

<{POST_SNAPBACK}>

Iar tu cand o sa fii mare,sa te faci filosof,nu de alta dar filosofezi cam mult si mediocritatea filosofiei se explica prin faptul ca nu se poate cugeta decat la o temperatura scazuta.

#95
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 20 2005, 22:09, said:

La Fac de Fizica sau de Matematica nu vad de ce da lumea...

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru ca le place si pentru ca sunte oameni destepti. Ca fapt divers, pina sa inceapa stricarea invatamintului, toti absolventii de matematica si de fizica pe care i-am cunoscut erau niste oameni extraordinari, cu o inteligenta cel putin sclipitoare si extrem de buni in ceea ce faceau. Cit despre posibilitatile pe care le au dupa ce termina facultatea, iti dau 3, asa la repezeala: bura adara, profesor, IT.
Daca tie iti plac stiintele umaniste, urmeaza o facultate cu profil umanist, dar nu spune ca doar asta ofera posibilitati, pentru ca te inseli amarnic. Intre noi fie vorba, alti factori, majoritatea interni, sunt mai importanti in realizarea sau nerealizarea ulterioara.

#96
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Am si eu o cunostinta super desteapta, care a terminat matematica, dar acum e doar profesoara...

#97
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 21 2005, 11:26, said:

Am si eu o cunostinta super desteapta, care a terminat matematica, dar acum e doar profesoara...

<{POST_SNAPBACK}>

Si, ce e rau in asta?

#98
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ce e rau in afara de banii putini, stresul zilnic si lipsa perspectivelor? Nu stiu...  :D

#99
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 21 2005, 13:07, said:

Ce e rau in afara de banii putini, stresul zilnic si lipsa perspectivelor? Nu stiu...  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Bani putini? Sa vedem: 400.000 sedinta de meditatie, 2 copii pe sedinta, meditatii de la 2 la 8. Cam 2,4 milioane pe zi. 2,4 inmultit cu 20 (sa zicem ca simbata si duminica nu da meditatii) egal 48 de milioane. Ai dreptate, bani putini.

#100
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

koralya, on May 21 2005, 11:05, said:

Dar pe tine ce te motiveaza sa faci insinuari din astea de doi lei?!

<{POST_SNAPBACK}>

Arata-mi unde e INSINUAREA si eu o mananc...  :lol: ...minte creatza...

eu doar am pus O INTREBARE din curiozitate... dar unii sunt grei de cap...

#101
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Profesorii mai experimentati au astfel de venituri.
De exemplu unei profesoare dintr-un orasel mai mic ii iese 100 milioane/luna. Aici da venit! Dar trebuie sa te placa si copiii!

#102
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 21 2005, 13:14, said:

Profesorii mai experimentati au astfel de venituri.
De exemplu unei profesoare dintr-un orasel mai mic ii iese 100 milioane/luna. Aici da venit! Dar trebuie sa te placa si copiii!

<{POST_SNAPBACK}>

Daca nu te plac copiii, inseamna ca nu ai vocatie de profesor. Si atunci poate e mai bine sa te apuci de altceva.

#103
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sau unora nu le place stilul de predat. AM avut un profesor foarte bun in generala la matematica, dar era excentric si avea o palma grea  :D

#104
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Profesorii buni sunt in general aia pe care-i intelegi abia dupa ce termini...sunt si exceptii, dar rare. Parerea mea!

#105
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Vi se pare drept sa fiti persecutati pentru ca nu faceti meditatie cu profesorul care preda? Vi se pare drept sa luati note mici de la acelasi profesor, chiar daca ati facut aproape perfect? Nici mie, dar mi se intampla zilnic si nu am ce face...

Edited by max003, 21 May 2005 - 12:26.


#106
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on May 21 2005, 13:26, said:

Vi se pare drept sa fiti persecutati pentru ca nu faceti meditatie cu profesorul care preda? Vi se pare drept sa luati note mici de la acelasi profesor, chiar daca ati facut aproape perfect? Nici mie, dar mi se intampla zilnic si nu am ce face...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu e corect. Dar ceva ma face sa cred ca doar ti se pare ca esti persecutat si ca notele mici le iei pe merit.

#107
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

bbshtrumf, on May 21 2005, 13:23, said:

Profesorii buni sunt in general aia pe care-i intelegi abia dupa ce termini...sunt si exceptii, dar rare. Parerea mea!

<{POST_SNAPBACK}>

Asa e.  :worthy:

#108
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Nu e adevarat! Asa face profesoara de cativa ani buni celor care nu ii raspund invitatiei sale. Ce ar fi de facut?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate