Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ce facultate v-ați ales? ALEGERE FACULTATE. La ce vreți să dați admitere? Îndrumare facultate.

- - - - -
  • Please log in to reply
3895 replies to this topic

#55
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
lasa ca nici la drept nu mai merge asa multa lume
si ce daca vor sa se faca avocati ca daca nu esti bun tot sarac ramai

#56
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Engleza imi place si nu am de gand sa ma apuc de ea si sunt si in a 12a. Am fost si la olimp cu asta si nu am de gand sa renunt. Doooamne ajuta sa intru!!!
Voi unde sunteti? Elaborati...

#57
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
eu sunt aici, si sunt a 12-a :)

#58
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003

painkiller, on May 6 2005, 20:26, said:

Totusi eu sunt a 10a si inca habar n-am unde sa ma duc! defapt vreau la politehnica dar pic la fizica! ar mai fi cibernetica sau sa iau 9,50 la bac si intru unde vreau  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>



Esti funny...Sper ca nu traiesti cu impresia ca daca ai 9,50 la BAC te primesc astia la facultati. Si ai tot timpul sa inveti fizica. Ce se face in liceu, chiar nu e greu si daca vrei, poti sa intelegi.

Iar pentru cei carora le plac limbile straine, sa stiti ca mai sunt si alte alternative :FILS si SELS  (eu le fac pe amandoua acum)

Edited by cerbra, 07 May 2005 - 21:13.


#59
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

cerbra, on May 7 2005, 22:11, said:

Iar pentru cei carora le plac limbile straine, sa stiti ca mai sunt si alte alternative :FILS si SELS  (eu le fac pe amandoua acum)

<{POST_SNAPBACK}>


:o
esti tare nene... eu ma chinui cu o amarata de automatica si mi se pare ca nu o mai scot la capat.
reusesti sa treci de sesiuni fara sa ai restante? nu ti se suprapun examenele?

#60
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Cine mai da la Limbi Straine? Poate ne intalnim la admitere...  :coolspeak:

#61
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

Pollux, on May 8 2005, 15:15, said:

:o
esti tare nene... eu ma chinui cu o amarata de automatica si mi se pare ca nu o mai scot la capat.
reusesti sa treci de sesiuni fara sa ai restante? nu ti se suprapun examenele?

<{POST_SNAPBACK}>



pai o automatica face cam cat doua aseuri d-astea...  :)  acu poate spune si cerbra ca face o facultate (din 2 jumatati da n-are importanta! :P )

#62
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

add, on May 11 2005, 16:35, said:

pai o automatica face cam cat doua aseuri d-astea...  :)  acu poate spune si cerbra ca face o facultate (din 2 jumatati da n-are importanta! :P )

<{POST_SNAPBACK}>


FILS nu e ASE, e inginerie in limbi straine.

de ce esti rau si nu lasi tu omul sa se simta laudat?  :angry:

zilele astea paticip la niste cursuri de productica tinute de profi francezi la universitatea noastra. dupa 2 (de fapt azi am facut 4) ore de productica in franceza iesi capiat de acolo. mai e si un prof care vorbeste ff repede (si el a recunoscut).
o sa fac si eu un semestru de automatica in franceza (in franta) la anu. tare sunt curios ce o sa iasa...

nu cred ca e usor sa faci 5 ani de ingineri in engleza/germana/franceza.

Edited by Pollux, 11 May 2005 - 20:00.


#63
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Franceza mi se pare o limba frumoasa, pacat ca nu am avut sansa sa o aprofundez. Intelegi chiar tot ce ti se preda acolo? Ma mai enerveaza si faza cu accentele.

#64
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Hai ca si azi am facut 4 ore in fr si mai fac si maine 4.  :peacefingers:

Inteleg in proportie de 90%. Sunt unele cuvinte pe care nu le inteleg dar le deduc din context sau din prezentarile powerpoint care insotesc cursul. Sa ma exprim imi e mai greu ca nu am mai exersat de mult. Cand vreau sa pun o intrebare o scriu intai pe foaie sa fiu sigur ca nu spun prostii.  :)
Per ansamblu e bine. Dar ies obosit rau de acolo.

#65
Alios

Alios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 22.02.2003
intrebare : tot imi spune unu ca se duce la facultatea "drumuri si poduri " exista asa ceva ? sau face misto de mine !  :lol:

#66
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
pollux faci vrun obiect cu Ceapa? ca stiu ac preda si acolo?

exista Facultate de Drumuri si poduri parca... vezi pe estudent.ro

#67
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

add, on May 12 2005, 18:53, said:

pollux faci vrun obiect cu Ceapa? ca stiu ac preda si acolo?

exista Facultate de Drumuri si poduri parca... vezi pe estudent.ro

<{POST_SNAPBACK}>


nu sunt la bucuresti.

Drumuri si Poduri e la UTCB.

#68
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005

add, on May 12 2005, 17:53, said:

pollux faci vrun obiect cu Ceapa? ca stiu ac preda si acolo?

exista Facultate de Drumuri si poduri parca... vezi pe estudent.ro

<{POST_SNAPBACK}>



Va recomand Ase-ul,,,, e o facultate in care se intra mai usor,, dar se iese greu,,,,
se toceste cu carul,,,, - dar ,,, cu o diploma de economist,,, in romania ai f.f.f. multe posibilitati de autorealizare..

din Politehnica - singurele fac. ,, dupa mine care se merita,,,,, sunt automatica si electronica - restul sunt balarii !!!!!!!!!!!!

#69
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005
eu sunt student la management economic la ase in anul 2,,,
nu va pot spune ca e usor,, din contra,,, din 380 cati am intrat in primul an
acum in doi de abia daca mai suntem 180 :)
iar in 3,,,(daca nu ai 100 de puncte acumulate),,,,, faci suplimentar,,
iar in general,,, cam 50% dintre noi pica...


soo....


cine spune ca oricine poate termina ase-ul se inseala !!!!!!!!!!!!!!!
nu e o facultate usoara..
o fac. usoara e o particulara,,, in general - fabrici de facut diplome = fac. particulare..

#70
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004

manolachedan, on May 19 2005, 11:17, said:

eu sunt student la management economic la ase in anul 2,,,
nu va pot spune ca e usor,, din contra,,, din 380 cati am intrat in primul an
acum in doi de abia daca mai suntem 180 :)
iar in 3,,,(daca nu ai 100 de puncte acumulate),,,,, faci suplimentar,,
iar in general,,, cam 50% dintre noi pica...
soo....
cine spune ca oricine poate termina ase-ul se inseala !!!!!!!!!!!!!!!
nu e o facultate usoara..
o fac. usoara e o particulara,,, in general - fabrici de facut diplome = fac. particulare..

<{POST_SNAPBACK}>


Uite ca te dezamagesc,din contra ,consider ca o facultate particulara in unele cazuri depaseste una de stat,din toate punctele de vedere,si fara lipsa de modestie,sunt absolventa a uneia dintre acestea.In alta ordine de idei,nu contest faptul ca unele dintre ele da,sunt si fabrici de facut diplome,insa stiu cazuri unde in cele de stat,la sesiuni se copie la greu,unde mai pui ca studentii daca dau "dreptul",trec fara nici o jena,si unde studentii scuzati`ma,dar parca ar veni la defilari si etalari de bunuri materiale,care mai de care cu masini periculoase si toale de la nu stiu ce firma traznet.Asa ca nu`mi spune tu mie ca facultatile particulare sunt mai usoare ca cele de stat,hai sa fim seriosi, depinde si de coeficientul de inteligenta al fiecaruia,si nu de facultati daca sunt sau nu particulare.Stiu studenti care au renuntat si la particulara,pentru ca era relativ greutz..daca e precum zici tu inseamna ca esti informat eronat.

#71
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005

koralya, on May 19 2005, 12:13, said:

Uite ca te dezamagesc,din contra ,consider ca o facultate particulara in unele cazuri depaseste una de stat,din toate punctele de vedere,si fara lipsa de modestie,sunt absolventa a uneia dintre acestea.In alta ordine de idei,nu contest faptul ca unele dintre ele da,sunt si fabrici de facut diplome,insa stiu cazuri unde in cele de stat,la sesiuni se copie la greu,unde mai pui ca studentii daca dau "dreptul",trec fara nici o jena,si unde studentii scuzati`ma,dar parca ar veni la defilari si etalari de bunuri materiale,care mai de care cu masini periculoase si toale de la nu stiu ce firma traznet.Asa ca nu`mi spune tu mie ca facultatile particulare sunt mai usoare ca cele de stat,hai sa fim seriosi, depinde si de coeficientul de inteligenta al fiecaruia,si nu de facultati daca sunt sau nu particulare.Stiu studenti care au renuntat si la particulara,pentru ca era relativ greutz..daca e precum zici tu inseamna ca esti informat eronat.

<{POST_SNAPBACK}>


Ok,,, ne-ai putea spune ce facultate ai absolvit?,,,,
daca dintr-o serie de 100 de elevi,, pica 50% intr-un an,,, ce s-ar intampla cu o facultate particulara?:)),,, cand tocmai existenta ei depinde de banii incasati de la ei..
la stat e altceva : profii sunt bugetari,,, facutlatea e bugetara,,, soo... interesul lor nu e sa treaca elevii,,,,, !!!!!!!!!!

aici e marea diferenta dintre noi!,,,,,
iar ase-ul functioneaza inca din 1913,,, soo....,,, spune-mi cu ce o fac. particulara (de ex. facultatea absolvita de tine) e mai buna decat ase-ul???
cu toti stim ca ase-ul este prima facultate din tara in economie!!!!

#72
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Mi-a placut economia cand am facut-o in a 11a, dar nu imi place matematica deloc. Nu cred ca exista vreo cale de mijloc. Oricum ma axez pe romana si pe engleza...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate