Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Zodia Peºti

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#55
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostJaqueline, on 2nd July 2009, 09:18, said:

Nu e nimeni alcoolic?  :huh:

Nu. Trebuie?
PS: eu sunt pe 11 martie  B)

#56
blueyez

blueyez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 11.09.2005

View PostPrincipessa85, on 29th July 2009, 17:29, said:

3 martie. ;)
Pestii sunt artisti prin definitie. Din toate punctele de vedere.
De cele mai multe ori ii distrug viciile. Sunt extrem de vulnerabili, sufera pentru toate rautatile lumii din jur pe care nu reusesc sa le inteleaga, cred in prietenie pana in panzele albe, iubesc cu toata fiinta lor dar de cele mai multe ori sunt dezamagiti si suferinta prea mare ii impinge spre alcool si droguri, vicii de care nu au puterea sa scape niciodata pentru ca evadarea in alta lume este sportul lor preferat. Zodia pestilor este cea mai frumoasa dar si cea mai periculoasa. Eu nu as vrea ca unul din copiii mei sa se nasca sub semnul asta zodiacal. Este adevarat ca traiesc totul la intensitate maxima, senzatiile pe care le simt sunt cu mult mai intense decat ceea ce simt cei nascuti in alte zodii, chiar si o banala seara in oras cu prietenii este 'traita' altfel de catre 'pesti' dar pretul pe care il platesc pentru asta este mult prea mare. Extrem de instabili, au nevoie in permanenta de cineva care sa ii ghideze prin viata, simt nevoia sa apartina cuiva, cu toate ca lor le place sa creada ca sunt independenti. Si mai sunt multe altele, o zodie foarte interesanta daca nu cea mai interesanta din tot horoscopul.
LE: Sunt foarte norocosi.

corect ( fiecare are parti bune si rele... life's a bitch )

e greu sa fii peste :D
imi place sa traiesc viata la maxim chiar daca va fi mai scurta si poate mai grea
exista o balanta in viata, nu le poti avea pe toate dar poti aspira la mai mult si daca iti dai interesul e suficient
pt mine viata e o gluma.. o vad in 20 de mii de feluri :P



9 martie

#57
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
si aici tot peste , la gratar mai ales imi place pastravu' cu mujdei :P. stiu ca suntem niste criptici si niste ciudati , dar nu as renunta niciodata la farmecul acestei zodii ! foarte multi informaticieni pesti! om cu o mie de fete !

#58
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postruthless, on 2nd September 2009, 21:00, said:

Nu. Trebuie?
De obicei asa se intampla. :bigwhitegrin:

Edited by Jaqueline, 21 October 2009 - 22:11.


#59
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Parerea mea despre aceasta zodie, cu care am avut si inca mai am legaturi (de dragoste, de prietenie): este super! In ciuda faptului ca se spune ca barbatii Pesti au cel putin un defect din urmatoarele 3:

- betivi - beau de ii culegi de sub masa
- curvari - latura lor misterioasa, charisma, atrag femeile, asta nu inseamna ca nu isi iubesc partenera
- cheltuitori - habar n-au pe ce se duc banii, cum ii fac, asa li se scurg printre degete

Poate ca parerea mea deriva si din faptul ca eu sunt Rac, deci tot zodie de apa, poate ca ne intelegem mai usor asa...

Nu este o zodie slaba!

Ceea ce am remarcat eu, insa, este ca femeile Pesti sunt mai bine ancorate in realitate decat barbatii Pesti. Isi definesc mai bine obiectivele de atins in viata, fie ele pe termen scurt sau lung. Barbatii Pesti sunt mai visatori, mai melancolici, le place sa viseze cu ochii deschisi...

Exista si exceptii, desigur, totul este sa le placa cu adevarat ceea ce fac, respectiv sa ii stimuleze intelectual si sufleteste. Pestii te pot uimi cu cate cunostinte detin - cultura generala, ma refer.

Avand in vedere ca am avut o relatie de 9 ani cu un barbat Pesti, ca am prieteni din aceasta zodie, prieteni "de durata", as putea scrie mult si bine despre ei, asa ca ma opresc.  :D

Edited by Deria_Leena26, 25 October 2009 - 10:25.


#60
Dari@

Dari@

    Hoaºcã pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Incep sa am pareri excelente despre unii Pesti. Daca am zis altceva mai inainte pe acest topic, mea culpa.

Desi, cu Venus a mea in Pesti si pe Mijlocul Cerului, ma indoiesc sa fi zis ceva de rau de ei :))) ;)  e doar cea mai cea planeta din tema mea natala, si tocmai in Pesti, semnul iubirii neconditionate si al sacrificiului de sine, cum era sa zic naspete de vibratia care-mi indica drumul pe Pamant?  B)

#61
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Multumim, multumim!  :bigwhitegrin:

#62
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,130
  • Înscris: 03.07.2008
19 martie... ;)

View PostPrincipessa85, on 29th July 2009, 16:29, said:

3 martie. ;)
Pestii sunt artisti prin definitie. Din toate punctele de vedere.
De cele mai multe ori ii distrug viciile. Sunt extrem de vulnerabili, sufera pentru toate rautatile lumii din jur pe care nu reusesc sa le inteleaga, cred in prietenie pana in panzele albe, iubesc cu toata fiinta lor dar de cele mai multe ori sunt dezamagiti si suferinta prea mare ii impinge spre alcool si droguri, vicii de care nu au puterea sa scape niciodata pentru ca evadarea in alta lume este sportul lor preferat. Zodia pestilor este cea mai frumoasa dar si cea mai periculoasa. Eu nu as vrea ca unul din copiii mei sa se nasca sub semnul asta zodiacal. Este adevarat ca traiesc totul la intensitate maxima, senzatiile pe care le simt sunt cu mult mai intense decat ceea ce simt cei nascuti in alte zodii, chiar si o banala seara in oras cu prietenii este 'traita' altfel de catre 'pesti' dar pretul pe care il platesc pentru asta este mult prea mare. Extrem de instabili, au nevoie in permanenta de cineva care sa ii ghideze prin viata, simt nevoia sa apartina cuiva, cu toate ca lor le place sa creada ca sunt independenti. Si mai sunt multe altele, o zodie foarte interesanta daca nu cea mai interesanta din tot horoscopul.
LE: Sunt foarte norocosi.
Asa e!

View Postvadergrd, on 21st October 2009, 21:36, said:

si aici tot peste , la gratar mai ales imi place pastravu' cu mujdei :P. stiu ca suntem niste criptici si niste ciudati , dar nu as renunta niciodata la farmecul acestei zodii ! foarte multi informaticieni pesti! om cu o mie de fete !

Corect!

#63
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
Imi plac pestii (fetele in zodia pestilor ) ....


ador sa le scot la mal  si sa le vad cum se zbat ...  :inlove:


Acu on topic ...


Pesti ca zodie sunt foarte ok . Dar depind foarte mult de "environment" , daca te  joci cu natura de care depinde un peste , jur ca il poti dresa sa zboare  :notangel:

#64
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View Postblueyez, on 5th October 2009, 23:19, said:

corect ( fiecare are parti bune si rele... life's a bitch )

e greu sa fii peste :D
imi place sa traiesc viata la maxim chiar daca va fi mai scurta si poate mai grea
exista o balanta in viata, nu le poti avea pe toate dar poti aspira la mai mult si daca iti dai interesul e suficient
pt mine viata e o gluma.. o vad in 20 de mii de feluri :P



9 martie



daca viata ar fi fost o gluma..nu ai mai fi venit pe lume....poate inca nu ai dat de greutati ca vezi viata asa superficial......

#65
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Mai oameni, asta cu traitul vietii la maxim tine de zodie? Adica alte zodii nu traiesc viata la maxim ca in zodia pestilor?

"- betivi - beau de ii culegi de sub masa
- curvari - latura lor misterioasa, charisma, atrag femeile, asta nu inseamna ca nu isi iubesc partenera
- cheltuitori - habar n-au pe ce se duc banii, cum ii fac, asa li se scurg printre degete"

Eu nu inteleg punctul 2 adica isi iubesc partenera dar o inseala cu femeile atrase de charisma lui?!?

P.S. Punctul 3 nu e un defect, asta inseamna sa-ti traiesti viata la maxim!
       As spune ca nici punctul 1 nu e un defect mare :)

#66
Cuiul_din_talpa

Cuiul_din_talpa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2010
17 martie

Se spune despre pesti ca au cel mai dezvoltat al saselea simt, statisticile o arata: peste 65% dintre paranormalii, mediumii lumii (ma refer la cei adevarati, nu d'alde mama omida, ciresica, sidonia si alti "prezicatori") sunt nativi din pesti. Eu, personal, am o intuitie incredibila si norocul, la fel ca si ghinionul ma insoteste in anumite perioade ale vietii. A castiga la 6/49 este, totusi, un noroc in viata, fie si doar cu 4 numere.
Am sa va mai prezint alte cateva opinii de-ale mele cu privire la zodii.
Descrierile nativilor din fiecare zodie, sunt, bineinteles, generalizate, asa cum n-ai sa vezi doi oameni la fel, n-ai sa vezi nici doi pesti la fel. In mare parte, trasaturile zodiei se observa la nativi, dar un nativ din pesti poate fi rau, altul bun, unul egoist, altul altruist, unul optimist, s.a.m.d.
Dupa parerea mea, fiecare zodie are punctele ei tari si punctele ei slabe, nu exista zodii foarte rele, nici zodii perfecte. Sunt toate la fel, daca stai sa le cantaresti. Omul si gusturile lui fac diferenta intre zodii, asa cum mie-mi place foarte mult scorpionul, dar sunt momente in care-l urasc, asa scorpionului poate sa-i placa mai mult alta zodie.

In opinia mea, Scorpionul e zodia cea mai puternica si preferata mea (dar, paradoxal, nu-mi doresc sa ma nasc sub semnul scorpionului), iar cele mai slabe sunt Berbecul si Fecioara. No offence.

LE: "Pestii e betivi" - Prietenii imi zic ca am palnia mare
"Pestii e fumatori" - Sunt o mahoarca si o recunosc
"Pestii e drogati" - Da, am facut cunostiinta si cu iarba. De mai multe (zeci de) ori.

Si totusi, ador zodia mea.

Edited by Cuiul_din_talpa, 05 January 2010 - 02:06.


#67
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Zodia Pesti nu este o zodie slaba!

Ceea ce-mi place la aceasta zodie este ca mai in tot ce fac, nativii acestei zodii pun pasiune, nu fac doar de dragul de a face un lucru. Stiu sa iubeasca cu toata fiinta - s-a spus ca sunt curvari ... da sunt atunci cand nu iubesc, dar in momentul in care incep sa iubeasca se transforma, nu mai vad decat partenerul si restul lumii nu mai exista.

Sunt cu capul in nori, ciudati, cazuti parca din cer, ceea ce pe multi ii face sa creada ca sunt nebuni deoarece nu-i inteleg. Imi mai place faptul ca majoritatea nativilor au o intuitie nemaipomenita, pot simtii multe lucruri dinainte sa se intample, simt cand ceva nu este in regula cu partenerul/a.
O alta chestie care-mi place este faptul ca sunt cheltuitori peste masura, dar cred ca este nativii sunt cei mai fericiti pentru ca nu vor regreta niciodata faptul ca au tinut banii si nu au facut/cumparat ceva.

Un alt aspect care din punctul meu de vedere este foarte bun este ambitia si incapatanarea de care dau dovada, faptul ca nu renunta la telurile si sarcinile pe care le au nici in ruptul capului, faptul ca pentru ceea ce isi doresc ajung si pana-n panzele albe....

Ador zodia asta si sunt fericit ca si eu fac parte din ea!

2 martie

Edited by emillian, 18 January 2010 - 16:29.


#68
marea_neagra

marea_neagra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2009

View Postemillian, on 18th January 2010, 16:26, said:

Zodia Pesti nu este o zodie slaba!

Ceea ce-mi place la aceasta zodie este ca mai in tot ce fac, nativii acestei zodii pun pasiune, nu fac doar de dragul de a face un lucru. Stiu sa iubeasca cu toata fiinta - s-a spus ca sunt curvari ... da sunt atunci cand nu iubesc, dar in momentul in care incep sa iubeasca se transforma, nu mai vad decat partenerul si restul lumii nu mai exista.

Sunt cu capul in nori, ciudati, cazuti parca din cer, ceea ce pe multi ii face sa creada ca sunt nebuni deoarece nu-i inteleg. Imi mai place faptul ca majoritatea nativilor au o intuitie nemaipomenita, pot simtii multe lucruri dinainte sa se intample, simt cand ceva nu este in regula cu partenerul/a.
O alta chestie care-mi place este faptul ca sunt cheltuitori peste masura, dar cred ca este nativii sunt cei mai fericiti pentru ca nu vor regreta niciodata faptul ca au tinut banii si nu au facut/cumparat ceva.

Un alt aspect care din punctul meu de vedere este foarte bun este ambitia si incapatanarea de care dau dovada, faptul ca nu renunta la telurile si sarcinile pe care le au nici in ruptul capului, faptul ca pentru ceea ce isi doresc ajung si pana-n panzele albe....

Ador zodia asta si sunt fericit ca si eu fac parte din ea!

PENTRU CA SI EU SUNT NASCUTA IN ACEASTA ZODIE,TREBUIE SA RECUNOSC _ DA, MA RECUNOSC IN CEEA CE AI SPUS!!!!!!!
DAR SA NU UITAM CA FOARTE MULTI PESTI POT AVEA PROBLEME PSIHICE, SI CITE EXEMPLE SUNT PRINTRE MARII SCRIITORI, COMPOZITORI, PICTORI....ETC
ZIUA MEA ESTE 14 MARTIE!!!
TOT IN ACEASTA ZI S-A NASCUT....EINSTEIN....UN FRUMOS NEBUN....



2 martie

Edited by marea_neagra, 19 January 2010 - 19:28.


#69
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
zodia noastra este fara indoiala cea mai interesanta. foarte multi dintre cei care au avut impact asupra istoriei au fost pesti (bin laden anyone? :lol:)  si asta se datoreaza mai ales faptului ca tot ceea ce face un peste, o face cu pasiune. eu de exemplu, daca ma apuc de ceva, e imposibil sa nu reusesc sa conving alte cateva persoane sa ma ajute.

nu beau decat ocazional si fara sa exagerez, nu fumez deloc, si nu folosesc nici un fel de substante halucinogene :)

viciul meu? fetele :lol:
daca mi se pune pata pe vre'una umblu pana in panzele albe sa o cuceresc (si in 95% din cazuri reusesc)


10 martie :D

#70
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010

View Postruthless, on 2nd September 2009, 20:00, said:

Nu. Trebuie?
PS: eu sunt pe 11 martie  B)

si eu tot pe 11 :) mai e putin

#71
ofra

ofra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.06.2009

View PostDari@, on 8th November 2009, 15:55, said:

Incep sa am pareri excelente despre unii Pesti. Daca am zis altceva mai inainte pe acest topic, mea culpa.
Si de mine? Ca si eu tot o pestoaica sunt. Iar o gandire atrage o alta gandire de acelasi fel, nu?! Cand pestisorii sunt intr-o stare de spirit increzatoare (asa cum sunt io acum :) ), hotarati, calmi, si cand au in vedere un anumit  "proiect" bazat pe un sentiment de dreptate, pun in miscare un curent linistit, extrem de puternic, care atrage persoanele a caror colaborare, prietenie, iubire, le este necesara. Si tot pestisorii invata arta de a astepta succesul, folosindu-se de forta lor mentala. Si nu numai. :kisstogether:

#72
ofra

ofra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.06.2009

View PostSolarius, on 13th November 2009, 16:38, said:

Pesti ca zodie sunt foarte ok . Dar depind foarte mult de "environment" , daca te  joci cu natura de care depinde un peste , jur ca il poti dresa sa zboare  :notangel:
Serios?! Dar tu stiai si ca femeile din zodia asta nu sunt potirul spiritual cel mai slab, ci doar cel mai subtil? Cu alte cuvinte, ea este busola care calauzeste mersul corabiei si, fiind instrumentul cel mai delicat, merita o atentie deosebita. Poate ca "dresajul" acela o va face sa inoate mai bine, nuuu?!  :) Ca de zburat, zburati voi. ;)  :angel:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate