Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Zodia Peºti

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
Adrya1

Adrya1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2013
Mda , si eu tot peste sunt , 16 martie vineri dim ora 7 , suntem devotati dar si irascibili, am citit undeva ca cei de dupa data de 15 apartin de zodiacul cuspidelor ,  cu influente si din zona urmatoare , si sincer asa este , eu am o incapatinare de berbec si o vointa si mai mare , alunec e adevarat insa nu intodeauna , trec de la o extrema la alta si nu am avut nici o persoana care sa poata sa ma suporte la o discutie , ador filozofia si istoria insa de curind mi am luat si lectia cu increderea in oameni .Un lucru este cert , fara sa fac elogii acestei zodii pentru ca eu fac parte din ea , caracteristicile principale sunt asemanatoare , insa difera enorm educatia , mediul in care este fiecare in parte.De viciu m am lasat , nu mai fumez, bautura nu suport nici numele dapoi mirosul .Droguri nici atit ,aaaaa am un drog  in sange imi place sa ma cufund in carti .

#92
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
22 Februarie.

Citisem mai demult intr-o carte de profil ca exista doua ramuri de pesti, una foarte ambitioasa si una foarte lenesa. Eu sunt ala lenes, dar cunosc o pestoaica din cealalta categorie. Desigur ca raman multe elemente comune.

Am fumat 10 ani si m-am lasat la rece in urma cu 2 ani. Poate si asta e ambitie, nu stiu. Dependenta ne afecteaza pe fiecare diferit, exista mai multi factori care o influenteaza. Si tata s-a lasat la 55 de ani de fumat si el fuma de la varsta de 8 ani (Taur). Fumatul m-a invatat cat de vulnerabil pot fi la anumiti factori, a fost o experienta de viata utila, desi putea fi mai scurta.

Alcool beau ocazional. Am tot timpul vin sau bere in frigider dar nu beau in fiecare zi si nu cat sa cad pe jos. Nu mai am nici 15 ani si probabil am atins o oarecare maturitate psihologica.

O realitate e ca banii la mine sunt ca nisipul scurgandu-se printre degete. De multe ori ii "stric" pe familie, pentru ca mie imi cumpar lucruri doar pe baza practica, pe cand lor le cumpar pe baza emotionala.

Zicea cineva pe o pagina precedenta ca depindem de o anumita persoana desi ne place sa ne consideram independenti. Omul nu e un animal solitar, lasat singur isi va pierde mintile si va muri. In orice zodie ai fi, tot depinzi de persoanele din jurul tau intr-o anumita masura. Eu de mai multi ani evit relatiile sentimentale pentru ca vad o tendinta de plafonare in tot ce fac si nu vreau sa raman captiv. Pot deveni dependent de o persoana foarte usor, sa fac totul ca sa fie fericita, ca peste o vreme sa devin rece si sa nu-mi mai pese. Aici se ajunge in situatia in care va trebui sa o ranesc sau sa traiesc in continuare nefericit. Iar eu am vise de a sta o vreme prin Asia, vise cu potential de realizare in urmatoarele luni. Nu am nevoie de lucruri care sa ma traga inapoi. Aici poate se vede atributul de "alunecos" al Pestelui.

Pestele se poata adapta la orice situatie, conteaza doar sa vrea. Pentru ca daca nu vrea, il poti impusca in picior si tot n-o sa cedeze.

Intuitia, al 6-lea simt, al treilea ochi si cum i-o mai zice, astea le-am experimentat si eu mai intens pana la pubertate, acum pot zice ca au disparut in mare parte. Pe vremea aia eram la nivel de super erou.

La scurt timp dupa ce am citit Biblia am devenit agnostic. Ma simt legat de Univers si cred in energia care leaga toate lucrurile, dar nu cred in Dumnezeul biblic sau alti zei similari. Deci, sa zicem ca sunt amator de medicina alternativa, nu de rugaciune in scopul vindecarii. Desi accept ca rugaciunea poate ajuta corpul, dar nu pentru ca ar fi cineva acolo sus care o asculta, ci doar prin atitudine, autosugestie, producerea de energie pozitiva. Ironic, credinta ajuta chiar daca crezi in ceva ce nu exista.

Compatibilitate ridicata cu Scorpion si Varsator, medie cu Balanta/Taur, de evitat Berbecii si Fecioarele.

#93
Adrya1

Adrya1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2013

 SfPetru, on 28 mai 2013 - 15:17, said:

22 Februarie.

Citisem mai demult intr-o carte de profil ca exista doua ramuri de pesti, una foarte ambitioasa si una foarte lenesa. Eu sunt ala lenes, dar cunosc o pestoaica din cealalta categorie. Desigur ca raman multe elemente comune.

Am fumat 10 ani si m-am lasat la rece in urma cu 2 ani. Poate si asta e ambitie, nu stiu. Dependenta ne afecteaza pe fiecare diferit, exista mai multi factori care o influenteaza. Si tata s-a lasat la 55 de ani de fumat si el fuma de la varsta de 8 ani (Taur). Fumatul m-a invatat cat de vulnerabil pot fi la anumiti factori, a fost o experienta de viata utila, desi putea fi mai scurta.

Alcool beau ocazional. Am tot timpul vin sau bere in frigider dar nu beau in fiecare zi si nu cat sa cad pe jos. Nu mai am nici 15 ani si probabil am atins o oarecare maturitate psihologica.

O realitate e ca banii la mine sunt ca nisipul scurgandu-se printre degete. De multe ori ii "stric" pe familie, pentru ca mie imi cumpar lucruri doar pe baza practica, pe cand lor le cumpar pe baza emotionala.

Zicea cineva pe o pagina precedenta ca depindem de o anumita persoana desi ne place sa ne consideram independenti. Omul nu e un animal solitar, lasat singur isi va pierde mintile si va muri. In orice zodie ai fi, tot depinzi de persoanele din jurul tau intr-o anumita masura. Eu de mai multi ani evit relatiile sentimentale pentru ca vad o tendinta de plafonare in tot ce fac si nu vreau sa raman captiv. Pot deveni dependent de o persoana foarte usor, sa fac totul ca sa fie fericita, ca peste o vreme sa devin rece si sa nu-mi mai pese. Aici se ajunge in situatia in care va trebui sa o ranesc sau sa traiesc in continuare nefericit. Iar eu am vise de a sta o vreme prin Asia, vise cu potential de realizare in urmatoarele luni. Nu am nevoie de lucruri care sa ma traga inapoi. Aici poate se vede atributul de "alunecos" al Pestelui.

Pestele se poata adapta la orice situatie, conteaza doar sa vrea. Pentru ca daca nu vrea, il poti impusca in picior si tot n-o sa cedeze.

Intuitia, al 6-lea simt, al treilea ochi si cum i-o mai zice, astea le-am experimentat si eu mai intens pana la pubertate, acum pot zice ca au disparut in mare parte. Pe vremea aia eram la nivel de super erou.

La scurt timp dupa ce am citit Biblia am devenit agnostic. Ma simt legat de Univers si cred in energia care leaga toate lucrurile, dar nu cred in Dumnezeul biblic sau alti zei similari. Deci, sa zicem ca sunt amator de medicina alternativa, nu de rugaciune in scopul vindecarii. Desi accept ca rugaciunea poate ajuta corpul, dar nu pentru ca ar fi cineva acolo sus care o asculta, ci doar prin atitudine, autosugestie, producerea de energie pozitiva. Ironic, credinta ajuta chiar daca crezi in ceva ce nu exista.

Compatibilitate ridicata cu Scorpion si Varsator, medie cu Balanta/Taur, de evitat Berbecii si Fecioarele.


Admirabila descrierea dumitale la aceasta zodie , ma gindeam acum citind la aceea ,,dependenta creata de ceva sau cineva anume ...
Am avut o data fericita ocazie de a comunica cu cineva care a avut o mare influenta in ce ma priveste referitor  la viciu , ajunsesem sa nu mai doresc a fuma doar ptr a nu mai pierde timpul departe de conversatia cu aceea persoana , actualmente disparuta din viata mea.
In ce priveste partea ambitotioasa a categoriei opuse din zodie  , a celor incapatinati , da pot afirma ca fac parte din aceea parte , ma cufund atit de mult in ceea ce mi doresc si ani la rind nu renunt niciodata pina  nu ajung acolo unde mi am propus . Umilinta  ma intareste si ma ambitioneaza , insa persoanele care le intilnesc si ma pun cu sau fara voia lor la o astfel de situatie , cit de mult as vrea sa le dau la o parte tot nu le pot urii .Iert insa nu uit niciodata , am o memorie excelenta si pot sa mi aduc aminte foarte bine discutii si situatii traite in urma cu foarte multi ani .
Sunt inca corigenta la capitolul INCREDERE IN OAMENI , ma apuca destul de des partea cu visatul , incercind sa mi refulez astfel trairile prezente care nu mi convin sau nu le accept .
Pot spune ca am o rezistenta iesita din comun , (daca nu cumva suna a lauda de sine)....cei din jur imi spun ca sunt prea impulsiva si prea directa .
In ce priveste relatiile , aici am dat o in bara , acord interlocutorului ales de mine , mult prea mult credit decit ar merita .
Am intuitia foarte bine functionala si stiu cum sa o folosesc de cele mai multe ori .
In ce priveste realizarile mai am inca de lucrat la ele , dar toate cu pasi marunti si siguri , ( fara graba ) cu toate ca graba este inca un defect al majoritatii pestilor ce i cunosc .Succes la planurile din asia , aici e bine , a ramas poate pritre singurele locuri din lume unde ,,grija zilei de maine nu exista,,unde grija pentru viata este alta , ...comparativ cu tarile din restul lumii care sunt in multe probleme din care nu mai ies usor .Cine apuca sa ajunga in Asia , si e sarguincios ajunge sus foarte repede si foarte bine .

#94
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Cu siguranta sunt foarte alunecosi, cel putin cand ii deranjeaza ceva sau cineva pur si simplu se retrag fara explicatii, deobicei nu inteprind multe actiuni, le aleg cu grija, dar cand o fac se implica foarte mult si pun pasiune.
Le place sa observe de pe margine fara sa se implice, cei mai multi invata din greselile altora, nu sunt foarte iubareti, iubesc rar dar neconditionat. Cei mai multi sunt mai maturi decat le cere varsta, sunt foarte usor de dezamagit pentru ca au asteptari foarte mari.
Se simt ca pestele in apa in lux, pun mare pret pe buna stare materiala, de aceea multi, atat femei cat si barbati, vor alege sa intre in relatii din interes financiar, nicodata nu isi vor accepta conditia sociala si vor avea cele mai inalte teluri.

Sunt compatibili cu taurii, racii, scorpionii si chiar cu pestii daca unul dintre ei este mai realist.

#95
Agramatul

Agramatul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.01.2014
Nu cred ca mai este o regula a compatibilitatii.  Nu atata vreme cat se ia in calcul doar constelatiile.
Mai amintesc ca  cei mai m astrologi nu inteleg si factorul spirit . Acesta nu se calculeaza doar dupa zodii.  Doua fiinte pot fi nascute in acelas loc  la aceeasi data si sa aibe trasee, destine  total diferite. As spune chier incompatibile intre cei doi . Chiar si gemenii . Acesta este dovada ca doar prin zodii nu se poate determina compatibilitatea. Noi  avem compatibilitate de grup si individuala. Cea de grup tine de generatie. Iar de planete de cele impersonale. Decizodia este insuficienta pt a determina compatibilitatea intre 2 pers. planetele de generatie, si celepersonale, ascendentul plasat diferit, pot face  din douo zodii asazis compatibile  un fiasco . Diferenta nivelului spiritual al indivizilor  comparati ca zodii din ce reiese:?  sau nu se pune?  Nu conteaza in exprimarea nativului? Kabala ne aduce prin angelologie, aceasta stiinta de a clasifica  entitatea umana pe gradec de spirit inca un argument in plus ca doua fiinte treb sa fie pe toate cele 4 planuri compatibile. Abia atunci se poate vb de COMPATIBILITATE. dar cine poate sa clasifice entitatea umana pe ce treapta de spirit se afla? Psihologul?  Astrologul modern?  Numerologul?
Sa nu uitam ca afinitatea intre 2 persoane  nu este luata in calcul . Afinitatea este maiputernica decatcompatibilitatea  dintre zodii . Dar cei mai multi nu stiu ca Afinitatea dintre 2 oameni nu se naste. EA exista. Cei doi doar o descopera sau redescopera. Cei mai multi nustiu asta. Merg pe eronata formula . SAU NASCUT AFINITATUI INTRE CEI 2.
Deci cu asemenea eroari un tehnician, astrolog cum poate da un raspuns corect ? Se stie ca 2 fiinte  dispuse pe trepte diferit de spirit mai mult decat 1 ..  nu pot sa se inteleaga. Dar daca cele 2  au mai mult de 2 trepte diferenta?  Despre ce compatibilitate va fi vorba? Vechiul testament  arata clar si acest aspect . Ma refer la gemenii lui Avraam .  dEci daca vom vb de compatibilitate  va treb sa cunoastem si alte discipline ale Kabalei nu este suficient doar  notiuni ale constelatiilor sau zodiilor cum le numim .   Este parerea mea.

Fiind vb de   pesti .  Sant  cei mai puternici ai zodiacului daca -i catalogam dupa forta lor de adaptare la toate incercarile vietii . Dar vor fi prin zodie  cei mai defavorizati in controlul elementului lichid. Elementul care-i caracterizeaza. Vor fi persoanele cele mai inzestrate ca potenta spiritual a si sacrificiu. Iar oglinda lor va fi fecioara.
Insa vor fi cei mai defavorizati in ceea ce priveste sanatatea fizica.   Desigur astea sant asazisele generalitati . Dar putem vb de exemple care sa destrame acest mit. Si stiti d.c.?  pentru ca  SPIRITUL ENTITATII OMM este cel care poate  modifica ,antrena, mentine  toate celelalte  functii  ale nativului. Chiar si cele de Karma. Karma fiind in primul rand  coordonata de ASTRE.
Libertatea entitatii umane  va venii deabia  cand  omul se va elibere de sub influenta  celor 2 legi . Vibratia  astrelor  si  vibratia  numerelor .
Doar atunci omul va recapata aceea libertate  acel Liber arbitru .

#96
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Femeile pesti sunt cele mai nebune si instabile, cel putin asa am observat. Evident, eu sunt pesti, si am avut 2 relatii  mai  lungi, ambii tipi au fost pesti, nu stiu cum s-a nimerit...

 Principessa85, on 29 iulie 2009 - 16:29, said:

3 martie. ;)
Pestii sunt artisti prin definitie. Din toate punctele de vedere.
De cele mai multe ori ii distrug viciile. Sunt extrem de vulnerabili, sufera pentru toate rautatile lumii din jur pe care nu reusesc sa le inteleaga, cred in prietenie pana in panzele albe, iubesc cu toata fiinta lor dar de cele mai multe ori sunt dezamagiti si suferinta prea mare ii impinge spre alcool si droguri, vicii de care nu au puterea sa scape niciodata pentru ca evadarea in alta lume este sportul lor preferat. Zodia pestilor este cea mai frumoasa dar si cea mai periculoasa. Eu nu as vrea ca unul din copiii mei sa se nasca sub semnul asta zodiacal. Este adevarat ca traiesc totul la intensitate maxima, senzatiile pe care le simt sunt cu mult mai intense decat ceea ce simt cei nascuti in alte zodii, chiar si o banala seara in oras cu prietenii este 'traita' altfel de catre 'pesti' dar pretul pe care il platesc pentru asta este mult prea mare. Extrem de instabili, au nevoie in permanenta de cineva care sa ii ghideze prin viata, simt nevoia sa apartina cuiva, cu toate ca lor le place sa creada ca sunt independenti. Si mai sunt multe altele, o zodie foarte interesanta daca nu cea mai interesanta din tot horoscopul.
LE: Sunt foarte norocosi.

Wow. M-ai descris perfect :).

Edited by Oscilatrix, 30 March 2014 - 15:38.


#97
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
feel_the_bit si principess85 au nimerit mai tot... mai putin norocul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate