Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

Zodia Peºti

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Mai citisem undeva ca pestii sunt predispusi la abuzuri de substante: alcoolice si narcotice, si ca foarte multi dintre ei chiar ajung dependenti (d-asta eu nici nu beau, nici nu ... fumez). A, si mai sunt predispusi si la "boli sociale", nu stiu la ce se referea exact eufemismul, dar poate voi va dati seama.



In rest, si eu ma regasesc in descrierea postata de Dari@, si in plus chiar imi plac chestiile ezoterice inca de cand eram mica, dar asta nu cred ca are legatura cu zodia, ci e mai mult insuflata de persoane foarte apropiate mie. :)

#20
Whip_cream_Simona

Whip_cream_Simona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 17.04.2009
Prietenul meu e peste :D. E atent...e visator, e romantic, e sentimental si stie sa iubeasca :X Numai calitati as spune ca are :D

#21
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View PostJaqueline, on Apr 20 2009, 16:56, said:

Mai citisem undeva ca pestii sunt predispusi la abuzuri de substante: alcoolice si narcotice, si ca foarte multi dintre ei chiar ajung dependenti (d-asta eu nici nu beau, nici nu ... fumez).

NU beau , Nu fumez , Nu am baut , Nu am fumat , Nu o sa fumez, Nu o sa beau, Nu sunt un "curvar" , Nu am fost un "curvar", Nu o sa fiu un "curvar" .
Sa iti lasi paru mai lung , nu coada/pana la buci, nu cred ca ins "eufemismul" , ins doar ca iti dai seama cum iti sta mai bine paru , sau altele , si vrei sa le corectezi , ne fiind o fire nepasatoare.

:P

@Whip_cream_Simona: lasa ca , gasesc eu una ca tine , sa aiba o asa parere si despre mine :D:))

#22
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostJaqueline, on Apr 20 2009, 16:56, said:

Mai citisem undeva ca pestii sunt predispusi la abuzuri de substante: alcoolice si narcotice, si ca foarte multi dintre ei chiar ajung dependenti (d-asta eu nici nu beau, nici nu ... fumez). A, si mai sunt predispusi si la "boli sociale", nu stiu la ce se referea exact eufemismul, dar poate voi va dati seama.



In rest, si eu ma regasesc in descrierea postata de Dari@, si in plus chiar imi plac chestiile ezoterice inca de cand eram mica, dar asta nu cred ca are legatura cu zodia, ci e mai mult insuflata de persoane foarte apropiate mie. :)

Zice-se ca zodia pestilor e patronata de zeul marilor, in speta reprezentarea mitologica si cea planetara corespunde planetei Neptun. Planeta iluziilor, dezamagirilor, idealismului, naivitatii, dar si intuitiei. De aici corespondenta cu alcoolismul si narcoticele, daca faci asocierea vezi cum e cu alcoolul si pierderea simturilor, innecarea "in alte lumi" apropos de droguri etc..

#23
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View Postroua, on Apr 20 2009, 18:35, said:

. Planeta iluziilor, dezamagirilor, idealismului, naivitatii, dar si intuitiei. De aici corespondenta cu alcoolismul si narcoticele, daca faci asocierea vezi cum e cu alcoolul si pierderea simturilor, innecarea "in alte lumi" apropos de droguri etc..
Mai devreme, am zis , " NU beau , Nu fumez , Nu am baut , Nu am fumat , Nu o sa fumez, Nu o sa beau, "
Deci sa inteleg ca sunt un peste stricat?
Am "fumat" un chistoc de tigara de'al lui bunicamiu la 6 ani , si m-am inecat si de atunci nu am mia pus gura pe asa ceva si nici nu o sa mai pun.
+ Nu sunt naiv , poate doar las aceasta impresie oamenilor "incuiati", mediocrii.

#24
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006

View PostFishhh, on Apr 17 2009, 11:29, said:

Eu îs peºte (dupa cum se poate observa si nick-ul :P) si ma simt bine , nu sunt egoist,tampit,impulsiv,sunt calm etc.  ^_^

Ce pareri aveti despre ea?:D
cei din zodia pestilor printre care ma numar si eu sunt foarte sensibili, destepti si mai ales ambitiosi  :lol:
la fel si in cazul meu nu le am deloc cu bautura si nici cu fumatul, sunt o persoana naiva, visatoare dar in schimb nu stiu cum drak ca am o intuitie iesita din comun!

Edited by spyderman, 20 April 2009 - 18:35.


#25
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Daca tot sunt cativa pestoi pe aici , hai sa zicem si pe ce data ne e ziua de "iesit din icre" :lol:

Eu am "eclozat" pe 13 martie.
App Einstein , Albert Einstein e nascut pe 14 martie , deci "avem cu ce"  :))

Daca sunt si cunoscatori , privind ziua nasterii , sa ne zica si amanunte :D:P

#26
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Numai oameni sanatosi pe aici! Fara vicii d'astea. :P Eu sunt pe 15 martie

#27
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006
eu sunt mai pestan decat voi ............ 1 martie  ;)

#28
Florin500

Florin500

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 08.11.2007

View Postspyderman, on Apr 20 2009, 22:26, said:

eu sunt mai pestan decat voi ............ 1 martie  ;)

Eu sunt pe 20 feb. nascut :P

#29
Enu

Enu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 08.10.2008
4 martie  ^_^

#30
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postmaltese, on Apr 17 2009, 17:00, said:

Avand in vedere ca sunt topicuri pentru aproape fiecare zodie in parte va rog sa aduceti argumente sau informatii noi fata de cele existente deja. Evitati sa faceti posturi inutile afirmandu-va doar apartenenta la zodie....

Ultimul avertisment. Ori aveti ceva de spus privitor la zodie ori luati pauza pe masura ce postati aiurea.

#31
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
@Fishhh
M-am nascut in aceeasi zi cu nenea Einstein, implicit 14 martie. :D

#32
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

View PostJaqueline, on Apr 18 2009, 14:40, said:

Si ce e rau in asta?  



Pestii sunt mult prea jmecheri pentru zodiacul vostru!


EU SUNT PESTE!


De cate ori ai simtit ca lumea conspira pentru a iti face tie ceva? :P Stiu destui pesti, se victimizeaza foarte usor, cum ii critici un pic, cum o iau personal. Nu-i asa ca ai luat-o personal? :lol: Sunt vulnerabili, e greu sa fii un peste singur in ditamai oceanul. :lol: Au in schimb si foarte multe calitati, sunt sentimentali si iubesc cu taota inima.

PS: Nu am incercat sa rezum zodia intr-o fraza ca e imposibil, am zis doar ce am eu in cap acum, cam cu ce m-am lovit si ma lovesc eu in fiecare zi. :)

View PostJaqueline, on Apr 18 2009, 16:21, said:

Tu ai zis ca e cea mai slaba zodie....


Asta e un exemplu foarte bun de analizat, cum pestii se victimizeaza :), el a zis ca pestii sunt cea mai slaba zodie de apa, nu cea mai slaba zodie. Stiu, pot parea detalii, dar e de fapt un trend. Trebuie criticati cu foarte mare grija...ca apoi sa vezi ca oricum nu ii intereseaza si nu iau aminte. :lol: (ca sunt alunecosi si trece pe langa)

A...si o chestie tipica pestilor, azi te certi cu ei, maine trece. (de fapt ce maine, uneori cateva ore sunt de-juns ) Nu zic nu , e o calitate sa fii iertator, dar nu cred ca e cazul lor, ei prefera sa "alunece" pe langa probleme decat sa le rezolve, de multe ori (nu intotdeauna).

View PostJaqueline, on Apr 19 2009, 01:59, said:

banuiesc ca te referi la pestoaice in general, nu?

Si btw, femeile pesti sunt cele mai tandre si iubitoare si loiale , mie asa mi s-a spus!

Si mie mi se pare ca e adevarat ce ti s-a zis, nimic de reprosat aici, numai de bine.

View PostJaqueline, on Apr 20 2009, 16:56, said:

In rest, si eu ma regasesc in descrierea postata de Dari@, si in plus chiar imi plac chestiile ezoterice inca de cand eram mica, dar asta nu cred ca are legatura cu zodia, ci e mai mult insuflata de persoane foarte apropiate mie.

Ba are legatura cu zodia, poate nu cu semnul soarelui, dar are legatura. Degeaba ai langa tine oameni care sa planteze samanta, daca aceasta nu are sol fertil sa creasca. La tine probabil a avut, daca te simti atrasa de chestiile ezoterice.

View PostFishhh, on Apr 20 2009, 18:22, said:

NU beau , Nu fumez , Nu am baut , Nu am fumat , Nu o sa fumez, Nu o sa beau, Nu sunt un "curvar" , Nu am fost un "curvar", Nu o sa fiu un "curvar" .
Sa iti lasi paru mai lung , nu coada/pana la buci, nu cred ca ins "eufemismul" , ins doar ca iti dai seama cum iti sta mai bine paru , sau altele , si vrei sa le corectezi , ne fiind o fire nepasatoare.


Nu toti oamenii sunt la fel, tu poate ai alte chestii care atenueaza aceasta predispozitie. Plus mai sunt si alte "droguri", shoppingul de exemplu, prajiturile (dulciurile), senzatiile tari (dar nu cred ca e cazul pestilor aici) etc.  Ia, ai ceva de marturisit? :lol:

View PostFishhh, on Apr 20 2009, 20:08, said:

Daca tot sunt cativa pestoi pe aici , hai sa zicem si pe ce data ne e ziua de "iesit din icre"

Eu am "eclozat" pe 13 martie.
App Einstein , Albert Einstein e nascut pe 14 martie ,

Si Sharon Stone parca e peste si e membru MENSA....pe de alta parte si Osama bin Laden ( <smile> ca nu mai am emoticoane )

Edited by raz_md, 25 April 2009 - 01:08.


#33
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

View Postraz_md, on Apr 25 2009, 02:10, said:

Nu toti oamenii sunt la fel, tu poate ai alte chestii care atenueaza aceasta predispozitie. Plus mai sunt si alte "droguri", shoppingul de exemplu, prajiturile (dulciurile), senzatiile tari (dar nu cred ca e cazul pestilor aici) etc.  Ia, ai ceva de marturisit? :lol:

Senzatii tari - nu , nu sunt genu , shoppingul , nu , ma plictisesc prea repede si incep sa fac ca toti dracii in magazin , dulciuri mananc , imi plac , da nu in exces , deci nuj :-?? , poate filmele , de ex azi mi-am udat tot paru , l-am dat pe spate(e mai lung), mi-am dat cu pudra pe fata sa fiu alb , si cu ruj pe fata -> exemplu mai jos, si nu am 7 ani , am 16+, doar  imi plac filmele , da nu cred ca asta e un "drog" , ca doar nu stau toata ziua cu ochii in monitor :D.

Attached Files



#34
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

Quote

Activitate preferata: sa testeze combinatii de medicamente de pe piata ca sa le descopere efectele halucinogene

Carte preferata: „Ghidul comunicarii intergalactice” Model in viata: betivul de la carciuma din colt

Idol romantic: „Hot Lips” Hoolihan

Slujba ideala: bocitoare profesionista

Prima intalnire ideala: in pivnita unei crame, cu o sampanie in mana, la lumina lunii reflectata in sticlele de vin

Fraza cheie: „Sunt confuz”

Fraza de agatat preferata: „Vrei ceva de baut?”

Parte a corpului: picioarele. Il dor de la atata fugit de realitate

Zona erogena: picioarele. Fetisuri legate de picioare, sa iti sarute degetele de la picioare, lanturile de la glezna

Ciudatenie sexuala: iti sopteste „Nu am mai facut asta pana acum”. Functioneaza incredibil de mult timp.

Stil romantic: se lasa in voia valurilor - nefericiri, secrete si auto-martiriu. I se mai spune lada de gunoi astrologica, adica are cate putin din cele 11 semne precedente. Asa ca e de 12 ori un ticalos - e un visator incurabil care este naiv, dezorganizat, mereu neatent si pe de-ntregul neajutorat
PESTI

#35
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
noi suntem niste reflexivi , nimeni nu scrie aici la pesti , toti astepta sa vada ce scriu altii :))

#36
AndrusKanu

AndrusKanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 06.05.2009
Eu sunt pe 7 martie :)

Edited by AndrusKanu, 21 June 2009 - 13:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate