Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Gravida au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
752 replies to this topic

#703
lynxion

lynxion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.11.2007
@rox: abia astazi in urma cu o ora a reust sa ia prima pilula. cat despre faptul ca miercuri a fost ultima zi a ciclului menstrual, din ce am gasit ei eu pe diferite siteuri si din ce mi-au spus si alte fete, sansele sunt mici. acum nu pot decat sa astept sa vad cum vor evolualucrurile in urmatoarea saptamana, iar dupa cel putin 7 zile o sa facem si testul de sarcina (o sa il faca iubita mea). in afara de stres nu imi ramane decat sa sper ca nu o sa ramana insarcinata, mai ales dupa ce a luat ambele pastile.

#704
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postflorinbeudean, on 24th February 2012, 14:09, said:

@rox: abia astazi in urma cu o ora a reust sa ia prima pilula. cat despre faptul ca miercuri a fost ultima zi a ciclului menstrual, din ce am gasit ei eu pe diferite siteuri si din ce mi-au spus si alte fete, sansele sunt mici. acum nu pot decat sa astept sa vad cum vor evolualucrurile in urmatoarea saptamana, iar dupa cel putin 7 zile o sa facem si testul de sarcina (o sa il faca iubita mea). in afara de stres nu imi ramane decat sa sper ca nu o sa ramana insarcinata, mai ales dupa ce a luat ambele pastile.

7 zile de la data cind trebuia sa ii vina ciclul, in cazul in care nu ii vine, nu?!

#705
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012
Ultimul contact sexual l-am avut pe 14 ian, care a fost foarte putin neprotejat.  Menstruatia trebuia sa-mi vina pe 19, dar mi-a venit pe 26, mentionez ca nu am o menstruatie regulata si ca mereu imi intarzie maxim 10 zile. Luna aceasta mi-a venit cateva picaturi de sange, lucru asta mi se intampla in fiecare luna dar acum mai abundent. Mi-am facut 2 teste de sarcina de marci diferite dar au iesit negativ.. Se intampla ceva?

#706
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Nu cred ca esti insarcinata dar pentru linistea ta consulta un ginecolog.
ps:decit sa stai tensiune nu-i mai bine sa folosesti prezervativ?

Edited by Ulpiatraiana, 25 February 2012 - 14:56.


#707
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View PostUlpiatraiana, on 25th February 2012, 14:55, said:

Nu cred ca esti insarcinata dar pentru linistea ta consulta un ginecolog.
ps:decit sa stai tensiune nu-i mai bine sa folosesti prezervativ?


Asta ar trebuii sa imi fie invatare de minte, acum astept sa imi vine si multumesc mult de raspuns.

#708
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Nu esti.

View PostFlori93, on 25th February 2012, 14:27, said:

14 ian .... 19 ... 26
Daca erai insarcinata nu-ti mai venea menstruatia.La asta se referea si Mr. Hypermiling.

#709
raza_de_soare23

raza_de_soare23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.12.2010
Cum poate un act sexual sa fie foarte putin neprotejat? adica ce ati folosit,cum ati folosit,si cand n-ati folosit?:)

#710
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View Postasasinuxp, on 25th February 2012, 15:07, said:

Nu esti.

Daca erai insarcinata nu-ti mai venea menstruatia.La asta se referea si Mr. Hypermiling.



Am uitat sa mentionez ca menstruatia a tinut mai putin decat de obicei, cu o zii.. si asta ma ingrijora..

#711
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Conteaza ca a venit,daca nu venea corpul are un sistem "de siguranta" care opreste menstruatia in caz de sarcina,si apar celelalte semne,stare de rau,varsaturi,si se pregateste pentru dezvoltarea embrionului,care va deveni fat.

#712
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View Postasasinuxp, on 25th February 2012, 15:18, said:

Conteaza ca a venit,daca nu venea corpul are un sistem "de siguranta" care opreste menstruatia in caz de sarcina,si apar celelalte semne,stare de rau,varsaturi,si se pregateste pentru dezvoltarea embrionului,care va deveni fat.



Nu neaparat, uneori este posibil sa iti vina si peste sarcina..

#713
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View PostFlori93, on 25th February 2012, 17:27, said:

Nu neaparat, uneori este posibil sa iti vina si peste sarcina..
[ http://digitaldaily.allthingsd.com/files/2010/02/double-facepalm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiu ca totusi sunt baiat,dar macar stiu de ce se produce menstruatia.

Sa-ti explic sa vezi de ce nu are sens ce spui?

Edited by asasinuxp, 25 February 2012 - 17:37.


#714
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View Postasasinuxp, on 25th February 2012, 17:33, said:

[ http://digitaldaily.allthingsd.com/files/2010/02/double-facepalm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiu ca totusi sunt baiat,dar macar stiu de ce se produce menstruatia.

Sa-ti explic sa vezi de ce nu are sens ce spui?
  



Te ascult!

#715
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Lichidul menstrual contine mai multe fluide si tesut din membrana uterului,acea membrana care are grija ca fecundatia sa se produca,care "hraneste" embrionul si mai apoi fatul.Insa ca acea membrana sa asigure acel rol,ea trebuie sa se refaca la o anumita perioada,si ghici cum se numeste acel proces.Daca fecundatia nu a avut loc,fluidele si tesutul din uter sunt eliminate in timpul menstruatiei,de unde rezulta faptul ca tocmai corpul tau pentru ca si-a dat seama ca nici un ovul nu a fost inseminat, isi reinnoieste acea membrana.Deci daca ramaneai insarcinata,acea membrana cu fluidele din componenta ei nu s-ar mai fi eliminat,si n-ai mai fi putut sa ai o menstruatie.

Si sa-ti dau si un articol care explica asta,sa vezi ca n-am bagat de la mine: http://www.libresse....pre menstruatie

Edited by asasinuxp, 25 February 2012 - 17:56.


#716
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View Postasasinuxp, on 25th February 2012, 18:01, said:

N-ai priceput nimic,nu-i asa?Sau poate doar ai vazut unde greseai.



Am inteles, dar am citit pe atatea forumuri, atatea cazuri de sarcini si in momentul asta sunt foarte speriata. Cu toate ca am unele momente in care gandesc logic lucrurile si toate duc la concluzia ca nu sunt insarcina. Plus de astea sarcina ar fi deja maricica si ar putea fi detectata de teste de sarcina care la mine au iesit negative amandoua, as incepe sa ma ingras, mai multe..

#717
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Inseamna ca prietenul e c*cat tot de frica,linisteste-te,uita-te la ceva placut,un film,un serial,dormi si cand te vei trezi vei vedea altfel situatia.Eu garantez 99,999999999% ca nu esti insarcinata,in restul cazurilor intervenind supranaturalul,iar tu vei deveni mama unui zeu,creand o noua religie.

#718
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postlawrence38, on 25th February 2012, 14:30, said:

:rolleyes: gawd....ai cam lipsit la clasele de ed. sexuala, huh ?

Si tu daca ai fost (la ce ai fost, ca eu nu imi amintesc sa se faca in romania la scoala clase de educatie sexuala) de ce nu ii explici? Simti nevoia doar de a te lauda?
:nonobad:

View Postasasinuxp, on 25th February 2012, 17:33, said:

[ http://digitaldaily.allthingsd.com/files/2010/02/double-facepalm.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiu ca totusi sunt baiat,dar macar stiu de ce se produce menstruatia.

Sa-ti explic sa vezi de ce nu are sens ce spui?
Sa-ti explic ca se poate ceea ce spune (sunt cazuri rare, dar se poate)? Sau ca exista sarcini ectopice? sau ca la menstruatie ceea ce se elimina de fapt si de drept este ovulul nefecundat impreuna cu un strat superficial al mucoasei uterine?

Ontopic: nu cred sa fie cazul unei sarcini acum, dar.... cum e aia "putin neprotejat"? Si daca ai ciclu neregulat, de ce nu mergi tu la ginecolog sa iti prescrie niste anticonceptionale? Ai rezolva mai multe probleme cu o singura pilula.

#719
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postrox, on 25th February 2012, 20:18, said:

Sau ca exista sarcini ectopice?
Nu,acum citesc despre asta.Insa din ce a zis ea nu este insarcinata,pentru ca nu a avut greturi,nu a zis ca i-a fost rau,semne ale unei sarcini.
Insa nu e cazul ei:

Quote

Initial, sarcina extrauterina nu se poate deosebi pe baza simptomelor de o sarcina normala. O femeie cu sarcina extrauterina prezinta precoce aceleasi simptome ca si intr-o sarcina normala: absenta menstruatiei, sani sensibili la palpare, oboseala, greata, mictiuni frecvente (urineaza des).

Edited by asasinuxp, 25 February 2012 - 20:32.


#720
Flori93

Flori93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2012

View Postrox, on 25th February 2012, 20:18, said:

Si tu daca ai fost (la ce ai fost, ca eu nu imi amintesc sa se faca in romania la scoala clase de educatie sexuala) de ce nu ii explici? Simti nevoia doar de a te lauda?
:nonobad:

Sa-ti explic ca se poate ceea ce spune (sunt cazuri rare, dar se poate)? Sau ca exista sarcini ectopice? sau ca la menstruatie ceea ce se elimina de fapt si de drept este ovulul nefecundat impreuna cu un strat superficial al mucoasei uterine?

Ontopic: nu cred sa fie cazul unei sarcini acum, dar.... cum e aia "putin neprotejat"? Si daca ai ciclu neregulat, de ce nu mergi tu la ginecolog sa iti prescrie niste anticonceptionale? Ai rezolva mai multe probleme cu o singura pilula.


Eu m-am nascut cu o infectie urinara abundenta si am fost de mica dusa la ginecolog si am acum imi e foarte frica de asa ceva. Oricum sa mai fac un test ? :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate